یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لاغر کردن و کوچک کردن لپ با جراحی تخلیه چربی دهانی

charbiجراحی تخلیه چربی دهانی شامل برداشتن چربی از گونه‌ها می‌باشد. این توده چربی درست در زیر استخوان‌های گونه واقع‌شده و متشکل از بافت‌ها و لوبول‌های چربی می‌باشد. این درمان برای مردان و زنانی که از بزرگی لپ‌ها رنج می‌برند، مناسب است. نتیجه حاصل از این جراحی لاغر کردن صورت و ظریف‌تر شدن و ایجاد تناسب بیشتر در صورت می‌باشد. این جراحی عمدتاً بر روی افراد ۲۰ تا ۴۰ ساله انجام می‌شود، اما شرط سنی لازم بالای ۱۸ سال است. این عمل برای بیماران بالای ۴۰ سال توصیه نمی‌شود زیرا بعدازاین سن صورت به‌طور طبیعی چربی خود را از دست می‌دهد. این جراحی می‌تواند با جراحی‌های دیگر مانند جراحی بینی و یا لیپوساکشن انجام شود. این عمل تحت بیهوشی عمومی و آرام‌بخش ضعیف انجام می‌شود و در حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

اگر شما قصد کاهش سایز یا کوچک کردن گونه‌ های خود  را دارید، تخلیه چربی دهانی یا جراحی کوچک کردن گونه می‌تواند به شما کمک کند. با انجام این عمل، شما ظاهری جوان‌تر پیداکرده، گونه‌های شما کوچک‌تر شده و فرمی گردتر و ظاهری متعادل‌تر در صورت ایجاد می‌گردد. متخصصین کلینیک زیبایی رازی شرایط و هدف شما از انجام این جراحی را بررسی کرده و سپس به توضیح در مورد جراحی، مزایا و زمان بهبودی آن می‌پردازند. برای دریافت مشاوره در خصوص جراحی تخلیه چربی دهانی و اینکه متقاضی مناسبی برای انجام این درمان هستید یا نه، می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید. همکاران ما در کلینیک رازی جهت خدمات مشاوره یا تعیین وقت ملاقات از متخصصین شمارا راهنمایی خواهند کرد.

gone

تخلیه چربی دهانی چیست؟


Bucca

چربی دهانی در فضای زیر استخوان‌های گونه واقع شده است و شامل توده‌ای از چربی و بافت‌هاست که درون گونه‌ها محصور شده‌اند. این توده چربی بین عضله شیپوری گونه (که مسئول جویدن است) و چندین عضله دیگر قرار دارد. چربی دهانی اغلب با چربی گونه‌ای اشتباه گرفته می‌شود. محل قرارگیری چربی دهانی کمی پایین‌تر از گونه‌ها و چربی گونه‌ای است. تمایز دادن بین چربی دهانی و چربی گونه‌ای در جراحی بسیار اهمیت دارد. چربی دهانی تأثیری بر فرم فک ندارد و تنها بر روی گودی‌های گونه‌ها تأثیر می‌گذارد. نقش عملی چربی دهانی در کمک به فعالیت جویدن است و به عنوان ضربه‌گیر برای عضلات صورت عمل می‌کند. این موضوعات تنها تئوری هستند و برای جنبه عملی ندارند.

 دلایل تخلیه چربی دهانی


Buccal-Fat-Removal

تخلیه چربی دهانی و لاغر کردن لب دارای دلایل متعددی است. این روش باعث ایجاد یک ظاهر لاغرتر و مناسب‌تر در منطقه لب می‌شود. علاوه بر این، باعث شکل‌دهی به خط فک مخروطی و در نتیجه به دست‌یابی به یک صورت ظریف‌تر می‌گردد. این جراحی به طور کلی برای افرادی با صورت‌های پر مناسب است، اما این موضوع بسیار شخصی است و نتایج آن بسته به ویژگی‌های چهره هر فرد متفاوت است. افرادی که صورت گردی دارند، اغلب مناسب برای این جراحی هستند زیرا باعث ایجاد تناسب بهتر در چهره آن‌ها می‌شود. همچنین، افرادی که فک‌های بزرگ و صورت پف‌آلود دارند، می‌توانند نیز از این جراحی استفاده کنند، زیرا فک بزرگ باعث به نظر رسیدن صورت بزرگتر می‌شود و این جراحی به ایجاد یک صورت ظریف‌تر و مناسب‌تر کمک می‌کند. در صورتی که فردی تصمیم به انجام این جراحی بگیرد، باید با یک جراح مجرب مشورت کند و از مزایا، معایب و نتایج آن آگاه شود. جراح ماهر بهترین شخص برای راهنمایی افرادی است که تمایل به انجام این جراحی دارند. همچنین، این جراحی باید توسط جراحان با تجربه و در بیمارستان‌های معتبر انجام شود.

متقاضی درمان


اگرچه تخلیه چربی دهانی و کوچک کردن گونه در هر سنی امکان‌پذیر است، جراحان توصیه می‌کنند که انجام این عمل را تا ۲۰ سالگی به تعویق انداخته تا چربی دهانی در اثر فرآیند رشد به‌طور طبیعی تخلیه گردد. با این کار از  ایجاد یک تجربه غیرمعمول لاغر کردن صورت در شخص ممانعت می‌شود زیرا صورت توده‌های چربی خود را با گذشت زمان از دست می‌دهد. به‌علاوه، جراح سن، وضعیت سلامت کلی و نیز هرگونه اختلال پزشکی که ممکن است به ایجاد عوارض منتهی گردد، را موردبررسی قرار می‌دهد. داشتن انتظارات واقع‌بینانه در مورد نتایج نهایی تخلیه چربی دهانی لازمه موفقیت‌آمیز بودن جراحی است.

فرآیند


Procedure

جراحی تخلیه چربی دهانی یک روش جراحی سریع بوده و به‌طور معمول در مدت ۱ ساعت به پایان می‌رسد. این عمل به‌عنوان یک عمل جراحی زیبایی سرپایی انجام می‌شود. جراح برای بی‌حس کردن ناحیه عمل از یک بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. جراحی تخلیه چربی دهانی نیز اغلب با سایر اعمال جراحی صورت، مانند لیفت ابرو، جراحی پلک، و غیره همراه می‌شود که مؤثرترین و موفق‌ترین نتایج را به همراه خواهد داشت. جراح عمل جراحی را با ایجاد برش‌های کوچک در داخل دهان آغاز خواهد کرد. این برش‌ها در جهت خلاف دندان آسیای دوم بالایی ایجاد می‌شود. جراح به‌آرامی میزان موردنیاز از چربی دهانی را از طریق برش‌های داخل گونه خارج می‌سازد. پس از تخلیه میزان کافی از چربی دهانی، برش‌ها با بخیه‌های نازک بسته می‌شوند. جراح ممکن است از پانسمان‌های آنتی‌بیوتیک بر روی برش‌ها استفاده کرده و دور سر را با یک باند فشاری بپوشاند.

دوره بهبودی


دوره بهبودی به نوع جراحی انجام‌شده بستگی دارد. جراحی‌های سرپایی مستلزم دوره بهبودی سه‌روزه بوده و باید از صحبت کردن زیاد اجتناب گردد. جراحی‌های سنگین‌تر ممکن است به زمان بهبودی بیشتری نیاز داشته باشد. بیمار باید در این مورد به توصیه پزشک عمل کند. از انجام هرگونه ورزش یا فعالیت شدید باید به مدت شش هفته اجتناب شود. فشارخون بیمار نباید بالا رود، زیرا می‌تواند موجب کندی در روند درمان گردد. در روز نخست، بیمار باید از شستن صورت خود و استفاده از لوازم‌ آرایشی اجتناب کند. برای چند روز اول، جویدن باید محدود بوده و از مواد غذایی نرم استفاده شود. از مصرف غذاهای شور اجتناب شود و به‌منظور حصول اطمینان از وارد نشدن مواد غذایی به داخل برش‌ها، دهان باید شسته شود. حداقل دو مراجعه به پزشک ضروری است: یکی برای کشیدن بخیه و دیگری پس از ۳-۲ هفته به‌منظور حصول اطمینان از پیشروی مناسب روند بهبودی. تخلیه چربی دهانی و لاغر کردن لپ روشی مؤثر است اما بیمار باید دارای انتظارات واقع‌بینانه باشد. بیمار باید پیش از اقدام به جراحی در مورد نتایج با جراح خود صحبت نماید. نتایج به‌سرعت قابل‌رؤیت نمی‌باشند. نتایج کامل پس از ۴ هفته قابل‌مشاهده است.

نتایج


Results

این جراحی به ایجاد نتایج دائم منتهی می‌گردد. تنها مشکل موجود این است که افراد با افزایش سن چربی گونه‌های خود را از دست می‌دهند. افرادی که تحت این عمل جراحی قرارگرفته‌اند ممکن است با افزایش سن لاغر به نظر برسند. به همین علت است که این جراحی به افراد مسن‌تر توصیه نمی‌شود. افراد باید پیش از اقدام به جراحی نتایج پس از عمل را در نظر بگیرند. هزینه این عمل جراحی به پاره‌ای از عوامل چون هزینه‌های مشاوره، کیفیت درمانگاه و جراح و مراقبت‌های پس از عمل بستگی دارد.

خطرات و عوارض


برش‌های کوچک با ابعاد دو تا چهار سانتی‌متر در داخل دهان ایجاد می‌شوند که از لثه تا گونه امتداد دارد. در نتیجه اسکار قابل‌مشاهده نمی‌باشد. میزان تهاجم این جراحی بسیار اندک است اما میزانی تورم و کبودی وجود دارد. این موضوع به‌سلامت بیمار بستگی دارد. درد ناشی از جراحی جزئی بوده و توسط دارو تسکین می‌یابد. در صورت بروز هرگونه ناراحتی باید با جراح مشورت شود. همانند هر عمل جراحی دیگر، خطر عفونت وجود دارد، بنابراین بیماران باید تحت مراقبت‌های پس از عمل قرار گیرند. از فردی بخواهید که در طول دوره بهبودی از شما مراقبت کند و به مدت دو تا سه هفته سرخود را بالاتر از بدن نگه‌دارید.

مشاوره رایگان