زاویه دار کردن فک و صورت:جراحی و تزریق

II1

داشتن صورت و فک زاویه دار، چهره‌ی شما را لاغرتر نشان می‌دهد و صورت شما همانند یک بیضی خواهد بود که در یک انتهای خود در قسمت چانه تیز و زاویه دار شده است. این حالت چهره باعث می‌شود تا صورت فرد جذاب، زنانه و جوان‌تر به نظر برسد.

اگر احساس می‌کنید که چانه‌ی مردانه و برجسته و داشتن خط فک باعث تخریب حالت چهره‌ی شما شده‌اند، راه‌های متعددی برای تراش دادن صورت وجود دارند ازجمله بوتاکس، تزریق ژل، لیفت با نخ  و عمل جراحی.

داشتن یک چانه‌ی تیز و کوچک باعث ایجاد حالت زاویه دار چهره می‌شود و هرچه قدر که صورت شما زاویه دارتر باشد، جذابیت آن بیشتر بوده و بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. در اکثر موارد سم بوتولینم A در کنار صورت و یا زیر خط فک تزریق می‌شود. علاوه بر این می‌توان از تزریق ژل در ناحیه‌ی چانه برای تقویت ظاهر زاویه دار آن استفاده کرد. تمامی این روش‌های درمانی غیرتهاجمی یا کم تهاجمی بوده و به کمترین مدت‌زمان بهبودی نیاز خواهند داشت.
متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی آناتومی چهره‌ی شما را بررسی کرده و نحوه‌ی مرتبط شدن چانه و خط فک را در نظر می‌گیرند تا بتوانند به شما در انتخاب بهترین روش درمانی برای زاویه دار کردن صورت کمک کنند.
جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید با شماره تلفن‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹  –  ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس بگیرید.

HRH

متقاضیان زوایه دار کردن فک و صورت


• افرادی که فک به شکل مربع دارند.
• افرادی که خط فک مردانه دارند.
• افرادی که صورت چاق دارند.
• افرادی که می‌خواهند لپ‌های آن‌ها “لاغرتر” به نظر برسد.
• افرادی که غبغب دارند.
• افرادی که می‌خواند دندان‌قروچه‌ی ناخودآگاه (بروکسیزم) را درمان کنند.

روش‌های زاویه دار کردن صورت


امروزه راه‌های متعددی برای ایجاد این حالت در چهره وجود دارند. یکی از این راه‌ها قرار گرفتن تحت عمل کوچک کردن فک، عمل تراش صورت و عمل زاویه دار کردن صورت است که البته اثر آن دائمی خواهد بود. روش دیگری که بیماران می‌توانند از آن استفاده کنند تزریق ژل و بوتاکس به چانه است که هم اثر موقتی داشته و هم به سختی عمل جراحی نیست.

تزریق بوتاکس

II6

سم بوتولینم (بوتاکس) به‌عنوان یک شل کننده برای عضلات فک عمل می‌کند و علاوه بر شل کردن این ماهیچه‌ها، عضلات مسئول جویدن (ماستر) در فک جانبی را نیز کوچک‌تر می‌کند. بوتاکس تزریق شده، سیگنال‌های عصبی عضلات در ناحیه‌ی مورد درمان را مسدود می‌کند. بوتاکس همچنین باعث می‌شود تا ظاهر کلی چهره طراوت بیشتری پیدا کرده و بیمار جوان‌تر به نظر برسد.
این روش درمانی همچنین برای افرادی که از عمل جراحی می‌ترسند و یا نمی‌خواهند تحت عمل جراحی قرار بگیرند مناسب است. در این روش چند تزریق ساده به مناطق مورد نظر انجام می‌شود که قبل از انجام تزریقات نیز به‌منظور کاهش هرگونه ناراحتی احتمالی، یک کرم بی‌حس‌کننده بر روی منطقه‌ی درمان استعمال می‌شود. برای تزریق بوتاکس از کوچک‌ترین و تیزترین سوزن‌ها استفاده می‌شود تا هرگونه قرمزی، کبودی و یا خونریزی بر روی صورت به حداقل برسد. این موارد تنها “عوارض جانبی” تزریق بوتاکس می‌باشند چراکه عوارض جانبی دیگر آن بسیار نادرند.
پس از گذشت ۳ تا ۵ روز، بهبودی صورت حاصل شده و پوست صاف‌تر می‌شود. در همین حین، چهره شروع به گرفتن حالت بیضی شکل و زاویه دار می‌کند. ازآنجایی که این روش درمانی تنها بر روی عضلاتی که بر روی آن‌ها تزریق صورت گرفته اثر می‌گذارد، دیگر عضلات چهره عملکرد عادی داشته و شما می‌توانید حالات مختلف چهره را به خود بگیرید.
این روش درمانی بی‌خطر بوده و ناراحتی و ازکارافتادگی ایجاد شده در اثر آن بسیار کم خواهد بود. زاویه دار شدن صورت و فک با استفاده از تزریق بوتاکس تقریباً بین ۳ تا ۴ ماه زمان می‌برد. این روش به ۲ جلسه‌ی درمانی با فاصله‌ی زمانی ۱ تا ۲ ماهه نیاز دارد و آثار آن ممکن است تا ۱ونیم سال باقی بمانند.

تزریق ژل

II7

چانه‌ی کوتاه و پهن خلاف حالت ایده آل چهره و زیبایی است. با استفاده از تزریق ژل هیالورونیک اسید، بیماران می‌توانند چانه‌ی خود را تراش داده (آن را برجسته کنند) و درنتیجه حالت نیم رخ و تمام رخ چهره‌ی خود را بهبود بخشند.

ژل هیالورونیک اسید یک پروتئوگلیکان شبیه به آن چه که در پوست، چشم‌ها و مفاصل ما یافت می‌شود می‌باشد. این ماده به‌شدت تخریب پذیر بوده و در اثر تجزیه و یا تخریب آن توسط بدن در طول زمان از بین می‌رود. همچنین ثابت شده که استفاده از آن برای حالت دادن به صورت یک روش بسیار بی‌خطر است.

برای زاویه دار کردن فک و صورت تنها یک تزریق یا در نهایت دو تزریق لازم خواهند بود و در نتیجه، این روش درد بسیار جزئی داشته و تقریباً دوره بهبودی به همراه نخواهد داشت. برای کسانی که برای اولین بار روش تزریق ژل را انجام می‌دهند میانگین ۱ تا ۲ میلی‌لیتر از ژل کافی خواهد بود. استفاده از ژل‌های حاوی لیگنوکائین به‌منظور بی‌حس کردن ناحیه سبب می‌شود تا درد به حداقل برسد.

استفاده از ژل هیالورونیک اسید به معنی بروز آنی آثار درمان می‌باشد. با اینکه آثار سم‌ها عصبی (بوتاکس و دیسپورت) موقتی بوده و تنها چند ماه وجود خواهد داشت، ماندگاری تغییرات ایجاد شده در حالت چهره بیشتر خواهد بود. با تزریق دوز های کم‌تر به صورت منظم و دوره‌ای می‌توان این حالت زاویه دار چهره را به راحتی حفظ کرد.

افرادی که تحت این روش درمانی قرار می‌گیرند شاهد تغییرات قابل توجهی خواهند بود، تقریباً بلافاصله پس از درمان صورت آن‌ها لاغرتر، جوان‌تر و متقارن شده و کاملاً طبیعی به نظر خواهد رسید.

روش‌های زاویه دار کردن صورت و فک تنها مقاصد زیبایی نداشته و می‌توان از آن برای کمک به افرادی که در خواب دندان‌قروچه می‌کنند نیز استفاده کرد. سم‌های عصبی عضلات درگیر را شل کرده و این عضلات با گذشت زمان کوچک‌تر می‌شوند. در اثر این اتفاق، عضلات دیگر عمل جویدن را به عهده می‌گیرند.

لیفت با نخ

II8

لیفت با نخ یکی از زیرمجموعه‌های عمل لیفت صورت است و طوری طراحی شده است که از نخ‌های نازک‌تر و کم تهاجمی‌تر استفاده می‌کند. نخ‌های بسیار نازک که تولید کلاژن را نیز تحریک می‌کنند به‌آرامی در زیر پوست قرار داده می‌شوند تا تولید کلاژن را تحریک کرده و پوست را از درون به بیرون سفت کنند، در نتیجه حالت زاویه دار صورت به تدریج ایجاد خواهد شد. جذب کامل این نخ‌ها توسط بدن ۶ تا ۸ ماه زمان می‌برد بااین‌حال، به دلیل این که بدن فرد کلاژن تازه تولید کرده است، آثار این روش درمانی ۱ تا ۲ سال ماندگاری خواهند داشت. پس‌ازآن می‌توان این روش را بار دیگر تکرار کرد و آثاری با ماندگاری تا ۵ سال را در صورت فرد به وجود آورد. لیفت با نخ و عمل زاویه دار کردن صورت را می‌توان به‌طور مکرر برای بهبود وضعیت پوست بیمار در آینده انجام داد.

عمل جراحی زاویه دار کردن صورت


II9

عمل جراحی زاویه دار کردن صورت و فک معمولاً با استفاده از بیهوشی عمومی انجام شده و نیاز به بستری در بیمارستان خواهد داشت. ممکن است تکمیل این عمل جراحی ۳ تا ۵ ساعت زمان ببرد. مدت‌زمان مورد نیاز برای انجام این عمل جراحی وابسته به انجام عمل بر روی چانه، خط فک و یا هردو می‌باشد. در این عمل هیچ بریدگی خارجی ایجاد نشده و تمامی بریدگی‌های موردنیاز چه برای عمل چانه و چه برای عمل فک، درون دهان ایجاد می‌شوند. در این عمل چانه‌ی فرد تغییر حالت داده و باریک و زاویه دار می‌شود. فک یا بخش تحتانی استخوان مندیبل بریده یا تراشیده می‌شود تا حالت ایده آل در چهره‌ی فرد به وجود آید.

زمانی که عمل جراحی انجام شد، پزشک یک لوله را در محل انجام عمل قرار می‌دهد تا از تجمع مایعات در این ناحیه جلوگیری شود. این لوله قبل از مرخص شدن بیمار برداشته خواهد شد. همچنین پزشک یک چانه بند طبی به بیمار می‌دهد تا فک او را در موقعیت مناسب نگه دارد. اکثر عمل‌های جراحی ازاین‌دست به صورت سرپایی انجام می‌شوند ولی عمل جراحی برای زاویه دار کردن صورت، معمولاً نیازمند بستری شدن در بیمارستان خواهد بود.

بیمار باید حداقل به مدت ۱ تا ۲ هفته پس‌ از انجام عمل انتظار تورم را داشته باشد. او باید در طول این مدت، یک رژیم غذایی مایع یا رژیمی از غذاهای نرم را رعایت کند.

0 پرسش

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *