یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیزر موهای زائد متناسب با هر نوع مو و پوستی

lasezaed

از بین بردن موهای زائد بدن برای بسیاری از مردم یک کار روزانه زمان‌بر به شمار می‌آید. با اینکه روش‌های معمول مانند موم گذاشتن و تیغ زدن نیز جزء روش‌های موثر برای رفع موهای زائد بدن به شمار می‌روند، اما این روش‌ها، علاوه بر اینکه راه حل دائمی برای رفع موهای زائد بدن ارائه نمی‌دهند، باعث ایجاد بریدگی پوست، ناهمواری سطح پوست و موهای زیر پوستی می‌شود. لیزر موهای زائد بدن یکی از سریع‌ترین روش‌های رفع موهای زائد است. مزیت دستگاه لیزر موهای زائد در موثر بودن، کارآمدی و راحتی آن است. لیزر موهای زائد می‌تواند برای تمامی قسمت‌های بدن که دارای موی زائد باشد، مورد استفاده قرار بگیرد. علت دیگر محبوبیت این روش، این است که لیزر موهای زائد می‌تواند منجر به کاهش دائمی موهای زائد شود.

اگر مانند هر فردی، شما نیز در قسمتی از بدن خود، چه روی دست‌ها و بازوها، چه روی پاها و یا روی صورت خود دارای موی زائد هستید، روش‌های مختلفی برای از بین بردن این موهای زائد وجود دارد، که برخی از این روش‌ها موثر هستند، اما با درد همراه‌اند و برخی دیگر به خوبی عمل نمی‌کنند و اثر چندانی ندارند یا روشی دائمی نیستند. اما رفع موهای زائد بدن با لیزر یک گزینه خوب برای افرادی است که قصدشان خلاص شدن دائمی از شر موهای زائد بدن و صورت خود است.

متخصصین کلینیک زیبایی رازی در حین جلسه مشاوره تعیین می‌کنند که آیا لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر و در صورت مناسب بودن، یک برنامه رفع موی زائد مناسب برای شما برنامه‌ریزی می‌نمایند. برای آشنایی با انواع لیزرهای موجود در کلینیک رازی و دریافت اطلاعات بیشتر درباره لیزر موهای زائد و یا دریافت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید.

lasezaed2

چگونه لیزر به از بین بردن موهای زائد کمک می‌نماید؟


درک نحوه عملکرد لیزر برای حذف موهای زائد بسیار مهم است. لیزر یک منبع نور پالسی با شدت بالا است. این نور به ملانین‌های مو که عامل ایجاد رنگ مو هستند، حمله می‌کند. با انجام حمله به ملانین مو، لیزر قادر است فولیکول‌های مو را در زیر پوست از بین ببرد بدون آسیب رساندن به پوست. موثریت لیزر در حذف موهای زائد شما به میزان رنگ مو و پوست شما وابسته است.

مزایا


lasezaed5

انتخاب روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت مزایای بسیاری نسبت به سایر روش‌ها دارد. در زیر ۵ علت مهم انتخاب لیزر برای رفع و از بین بردن موهای زائد ارائه شده است.

لیزر یک روش سریع است

لیزر موهای زائد بدن و صورت، سریع‌تر از آنچه شما تصور می‌کنید، عمل می‌کند. برای مثال، از بین بردن موهای زاید زیر بغل و ناحیه بیکینی فقط ۲۰ دقیقه زمان می‌برد.

صرفه‌جویی در هزینه در دراز مدت

با کاهش دائمی موهای زائد، دیگر نیاز به خرید تیغ، کرم موبر، کرم واجبی و یا نیاز به وکس ماهیانه موهای زائد خود نخواهید داشت. هزینه استفاده از موم به تدریج و با گذشت زمان افزایش می‌یابد، در حالیکه، هزینه لیزر موهای زائد بدن و صورت با گذشت زمان کاهش می‌یابد. نتیجه از بین بردن موهای زاید توسط لیزر بسیار بهتر از روش استفاده از موم است و هزینه در دراز مدت، بسیار کمتر است.

حذف و پیشگیری از ایجاد موهای زیر پوستی

لیزر موهای زائد بهترین و تنها راه حل جلوگیری و از بین بردن موهای زیر پوستی است. لیزر همچنین یک گزینه عالی برای افرادی است که پوست‌های حساس داشته و در اثر اصلاح با تیغ و موم دچار خارش پوستی می‌شوند.

صرفه‌جویی در وقت

لیزر موهای زائد بدن و صورت نیاز به اصلاح روزانه موهای زائد با تیغ را بر طرف می‌نماید. تمام زمانی که روزانه برای اصلاح با تیغ صرف می‌کنید و تمامی هفته‌هایی که تیغ به دست می‌گیرید را جمع نمایید تا متوجه شوید با استفاده از لیزر چه زمانی را صرفه‌جویی می‌نمایید.

نیاز به بلند شدن موهای زائد بین دو جلسه درمانی نیست

بر خلاف موم گذاشتن، بین دو جلسه درمان، می‌توانید موهای زائد خود را با تیغ اصلاح نمایید. با لیزر موهای زائد، با روزهایی که مجبور به نگه داشتن موهای زائد خود تا جلسه بعدی درمان هستید خداحافظی نمایید و هر چقدر که می‌خواهید موهای زائد خود را اصلاح نمایید. مزیت لیزر به سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد کاملاً آشکار است. با کاهش هزینه رفع موهای زائد با لیزر، دیگر نیاز به بیان مزایا و معایب از بین بردن موهای زائد نیست.

 

 

نواحی قابل درمان با لیزر


lasezaed6

در نظر گرفتن لیزر برای حذف موهای زائد، بایستی به ناحیه‌ای که موهای زائد دارد توجه کنید. لیزر حذف موهای زائد یک روش بسیار مناسب برای نواحی وسیع پوست مانند زیر بغل، پاها، بازوها و کمر است. همچنین، لیزر برای حذف موهای زائد در نواحی پشت لب، گونه و ناحیه بیکینی نیز مناسب است و نتایج مطلوبی از درمان با لیزر در این نواحی به دست آمده است. استفاده از لیزر برای حذف گروهی از موهای زائدی که نیاز به حذف دائمی دارند، گزینه‌ای مناسبتر است نسبت به موهای پراکنده‌ای که در قسمت‌های مختلف بدن و صورت وجود دارند.

متقاضی مناسب


lasezaed7موی زائدی که به لیزر بهتر جواب می‌دهد، موهای تیره‌تر و ضخیم‌تر هستند. هرچند با پیشرفت تکنولوژی، لیزر موهای زائد برای موهای روشن‌تر نیز بکار می‌رود. بهترین متقاضی لیزر موهای زائد، افرادی هستند که پوست روشن‌تر و موی تیره‌تر دارند. تضاد بین رنگ پوست و رنگ مو، به لیزر امکان هدف‌گیری راحت‌تر ملانین موی زائد زیر پوست را می‌دهد. موهای بور نازک قابل هدف‌گیری با لیزر نیستند و بنابراین، با این تکنیک قابل از بین بردن نیستند. برای موهای زائد روشن، موم گذاشتن گزینه بهتری است.

لیزر موهای زائد برای چه افرادی مناسب نیست؟


مطالب اشاره شده در پاراگراف قبل، این سوال را ایجاد می‌کند که چه افرادی مناسب درمان با لیزر موهای زائد نیستند. همانطور که اشاره شد، موهای روشن و نازک خوب به درمان با لیزر جواب نمی‌دهند. همچنین از لیزر موهای زائد در نواحی اطراف چشم، مثل فاصله بین دو ابرو باید خودداری شود، زیرا هر چقدر هم در طول درمان با عینک از چشم‌ها محافظت شود، باز هم خطر آسیب رساندن لیزر به چشم‌ها وجود دارد. در نهایت، زنان باردار و شیرده نباید از روش لیزر موهای زائد استفاده نمایند، زیرا امکان آسیب به کودکشان وجود دارد. هر چند مدرکی دال بر مضر بودن لیزر موهای زائد برای کودک وجود ندارد، با این حال، بهتر است احتیاط رعایت شود.

انواع لیزر مورد استفاده


لیزر دایود

تکنولوژی دایود نسبت به سایر تکنیک‌های لیزر موهای زائد، از انواع مختلفی از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بهره می‌گیرد. بنابراین، روش درمانی لیزر دایود یکی از جدیدترین مطالعات در زمینه لیزر موهای زائد است. درمان با لیزر دیود منجر به کاهش مشخصی در رشد موی زائد داشته و رشد مجدد موی زائد را به تاخیر می‌اندازد.

لیزر الکساندر

لیزر الکساندر امکان از بین بردن سریع و بدون درد محدوده وسیع‌تری از انواع و رنگ‌های مختلف موهای زائد را فراهم می‌کند. این تکنیک در رفع بیشترین انواع رنگ و مدل موی ممکن کاربرد دارد. لیزر الکساندر به کارآمدی و موثری سایر روش‌های لیزر موهای زاید بوده و در عین حال از سایر تکنیک‌های رفع موهای زائد ایمن‌تر بوده و با درد بسیار کمتری همراه است.

 

 

آماده‌سازی


قبل از لیزر موهای زائد بدن و صورت، فرد باید در معرض آفتاب قرار نگیرد و نباید از روش‌های اصلاح مویی که قبل از قرار گرفتن تحت لیزر، به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند، استفاده نماید. بنابراین، فرد نباید قبل از لیزر موهای زائد، تحت درمان الکترولیز قرار گیرد و باید از موم و وکس انداختن موهای زائد بدن و صورت خودداری نماید. مطلع کردن پزشک از مصرف آنتی بیوتیک ها،خوردن آسپیرین و… از دیگر موارد مهم قبل از لیزر موهای زائد می باشد.

نحوه انجام لیزر موهای زائد


lasezaed8

پزشک متخصص، درمان لیزر موهای زائد را با اصلاح موهای زائد محل مورد نظر آغاز می‌کند. سپس یک پوشش حفاظت کننده چشم به بیمار داده می‌شود. در حین درمان لیزر موهای زائد، دسته دستگاه لیزر روی پوست بیمار فشار داده می‌شود. با روشن کردن دستگاه لیزر موهای زائد، اشعه لیزر از دسته دستگاه لیزر خارج شده و از پوست بیمار عبور کرده و توسط رنگدانه داخل فولیکول مو جذب می‌شود. بسته به وسعت محل درمان، رفع موهای زائد با لیزر بین چند دقیقه تا چند ساعت به طول می‌انجامد.

مراقبت‌های بعد از درمان


  • پوست محل مورد نظر را دوبار در روز با صابون و پاک‌کننده‌های ملایم پوست بشورید.
  • کمی سرخ شدن، حساسیت و یا ورم ناچیز پوست یک تا دو روز بعد از لیزر موهای زائد طبیعی است. در موارد نادری، ممکن است پوست تاول بزند که معمولاً بدون مداخله درمانی به خودی خود بر طرف می‌شوند. اما باید دقت کرد تا پوست تحریک نشود.
  • کمپرس خنک می‌تواند پوست را آرام نماید.
  • از استفاده از محصولاتی که حاوی مواد معطر، مواد لایه بردار، AHA (گلیکولیک یا لاکتیک اسید) یا ترکیبات ویتامین A (رتین A، استیو A) هستند، خودداری شود.
  • ناحیه مورد نظر را با تیغ اصلاح نکنید.
  • از حمام آب گرم و رفتن به سونا یا استخر که حاوی مقادیر زیادی کلر است خودداری نمایید.
  • از انجام بیش از اندازه ورزش ایروبیک خودداری نمایید.
  • تا زمان رفع التهاب پوست آرایش نکیند.

هزینه


هزینه لیزر موهای زاید به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه شما چه قسمت‌هایی از بدنتان را می‌خواهید تحت درمان قرار دهید و اینکه نوع پوست و تعداد جلسات مورد نیاز شما چگونه باشد، قیمت و هزینه لیزر را تغییر خواهد داد.

مشاوره رایگان