یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیپوماتیک یا لیپوساکشن بدون درد؛ مزایا، عوارض و هزینه

لیپومتیک۱

لیپوساکشن کم تهاجمی به سرعت به یک روش پرطرف‌دار واقعاً مؤثر برای تراشیدن بدن، رسیدن به تناسب اندام و ایجاد عضلات سفت‌تر و تندرست‌تر تبدیل می‌شود. در مقایسه با لیپوساکشن سنتی، نیازی به استراحت طولانی پس از عمل ندارد. این روش که به نام لیپوساکشن قلقلکی (بدون درد) و همچنین لیپوماتیک شناخته می‌شود، یک فرآیند نوین است که برای آب کردن چربی در مناطق مورد نظر و در کل کاهش اندازه بدن حدود چند اینچ، ابداع شده است. رویکرد نوآورانه لیپوماتیک، ترکیبی از پیشرفت‌های اخیر در زمینه لیپوساکشن است که شامل استفاده از ارتعاش و الگوهای گردشی برای حداکثر برداشت چربی در یک جلسه است.

لیپوماتیک یکی از متداول‌ترین راه‌های کاهش وزن است. در سال ۲۰۱۷ بیش از هر زمانی گزینه‌های بیشتری برای رژیم غذایی و لیپوساکشن جهت کاهش وزن و رسیدن به اندامی که همواره در آرزویش بودید وجود دارد. در نسل ما این تناقض وجود دارد که همزمان با وسوسه برانگیز بودن زیبایی فیزیکی، معضل اضافه وزن نیز بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می‌کند. افراد کمی می‌توانند به مدت شش ماه دست از کار و زندگی خانوادگی خود بردارند و به اندام خود بپردازند. اگرچه کاهش وزن با رژیم غذایی سالم و ورزش به دست می‌آید، ولی بسیاری از افراد نیازمند کمک مضاعفی مثل لیپوساکشن هستند تا به ظاهر دلخواه خود برسند. در دنیای عمل، خلاصی از چربی‌های نواحی مشکل‌ساز بدون عمل لیپوساکشن تقریباً غیر ممکن است. اگر موفق به کاهش وزن شدید اما در نواحی خاصی دچار انباشت چربی هستید، برای شما لیپوماتیک گزینه‌ی بسیار خوبی است. چنان‌چه علاقه‌مند به انجام عمل لیپوماتیک هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر و میزان تاثیر عمل لیپوماتیک روی شما، بهترین گزینه مشاوره با جراحان پلاستیک ما در کلینیک رازی است. برای کسب اطلاعات در مورد درمان چاقی به روش لیپوماتیک به متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی مراجعه و یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

لیپومتیک۳

لیپومتیک۲

لیپوماتیک (لیپوساکشن قلقلکی) چیست؟


لیپوساکشن قلقلکی (لیپوماتیک)، که به آن لیپوساکشن اینفراسونیک (مادون صوت) با گردش سه بعدی و نیز لیپوساکشن صوتی سفارشی با گردش سه بعدی می‌گویند؛ فرآیند نوینی است که به طور مشخص سبب کاهش درد و ناراحتی در حین درمان می‌شود. عمل لیپوماتیک بسیار سریع‌تر و ایمن‌تر از روش‌های دیگر سنتی یا لیپولیز است.

نحوه‌ی انجام فرآیند لیپوماتیک


در روش جراحی لیپوماتیک، فرایند با وارد کردن یک میله فلزی به نام کانولا از طریق یک برش کوچک آغاز می‌شود. این میله‌ها با استفاده از هوا عمل می‌کنند و هیچ گرمایی تولید نمی‌کنند که این امر باعث کاهش درد و عدم راحتی بیمار می‌شود. کانولا با قدرت ارتعاش 10 هرتز عمل می‌کند که باعث شکستن سلول‌های چربی می‌شود و استخراج چربی را آسان‌تر می‌کند. به دلیل اینکه در این روش چربی از طریق همان کانولا جذب می‌شود، زمان کمتری نسبت به لیپوساکشن سنتی می‌برد. همچنین، با توجه به عدم استفاده از حرارت، چربی استخراج شده می‌تواند در مناطق دیگر بدن استفاده شود. حرکت آرام و چرخشی در اجرای لیپوماتیک باعث کاهش درد می‌شود و تنها حس قلقلک را القا می‌کند.

مزایای لیپوماتیک


لیپومتیک۴

لیپوماتیک مزیت‌های بی‌شماری نسبت به درمان‌های لیپوساکشن دارد.

 • عدم بیهوشی عمومی
 • درد و ناراحتی کمتر
 • ایمنی بیمار
 • از بین بردن دائمی سلول‌های چربی
 • زمان بهبودی کوتاه
 • پیکرتراشی بهتر
 • آسودگی خاطر
 • مقرون به صرفه بودن
 • خونریزی کمتر نسبت به لیپوساکشن سنتی
 • تکنیک امولسیون کردن چربی‌ها همزمان با مکش و آسپیره کردن سبب کوتاه شدن مدت عمل می‌شود.
 • ناراحتی کمتر در طول مدت زمان کوتاه بهبودی
 • با عمل لیپوماتیک و بیرون کشیدن چربی می‌توان از آن برای قسمت‌های دیگر بدن استفاده کرد.
 • این عمل به طور کلی هزینه‌ی کمتری دارد زیرا نیازی به اتاق عمل و بیهوشی عمومی ندارد.

چه افرادی متقاضی مناسبی برای عمل لیپوماتیک هستند؟


لیپومتیک۵

هر فردی که به دنبال کاهش سایز و سفت کردن اندام خود است و نیز از سلامت عمومی برخوردار است متقاضی بسیار مناسبی برای لاغری موضعی با لیپوماتیک است.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟


لیپومتیک۶

عمل لیپوماتیک معمولاً تنها به یک بیهوشی موضعی نیاز دارد. یک داروی ضعیف ضد اضطراب تجویز می‌شود. داروی موضعی از طریق کانولای کوچکی تزریق می‌شود. سپس کانولا کار خود را با حرکت در الگوی سه بعدی (حرکت در جهات مختلف) آغاز می‌کند و همزمان بافت چربی را شکسته و سپس به سمت بیرون می‌مکد. در طول مدتی که جراح مشغول لیپوساکشن قلقلکی (لیپوماتیک) است، بیماران معمولاً تنها به مقدار جزئی احساس ناراحتی دارند. این فرآیند همراه با احساس قلقلک است که گاهی سبب خنده‌ی آشکار و پنهان بیماران می‌شود. زمان عمل بستگی به مقدار چربی خارج شده از بدن شخص دارد. در پایان جلسه‌ی درمان معمولاً نیازی به بخیه نیست.

دوره‌ی بهبودی پس از عمل لیپوماتیک چگونه است؟


دوره‌ی بهبودی کوتاه است. به دلیل عدم استفاده از بیهوشی عمومی، بیمار می‌تواند به محض اتمام عمل کلینیک را ترک کند و تنها چند روز پس از عمل لیپومتیک می‌تواند به فعالیت‌های معمول خود بازگردد. بیمار همچنین باید به مدت ۴-۱ هفته گن بپوشد.

نتایج چگونه خواهد بود؟


نتایج لیپوماتیک از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. به طور کلی بلافاصله پس از عمل شاهد نتیجه‌ی کار شامل باریک‌تر و سفت‌تر شدن ناحیه‌ی تحت عمل خواهید بود. برخی بیماران تنها ظرف یک ماه شاهد نتیجه‌ی نهایی کار هستند؛ در حالی که اکثر افراد چند ماه بعد به نتیجه‌ی دلخواه می‌رسند.

خطرات این عمل چیست؟


در لیپوماتیک هم مانند هر عمل جراحی دیگر، خطرات اندکی وجود دارد. به دلیل عدم استفاده از بیهوشی عمومی و گرما به عنوان منبع انرژی، این خطرات در حد ناچیزی است. حداکثر خطری که وجود دارد توزیع ناهموار چربی و شل شدن پوست است که هر دو این عوامل را می‌توان به سادگی توسط جراح در جلسه‌ای دیگر درمان کرد.

لیپوماتیک کدام نواحی بدن را درمان می کند؟


لیپوماتیک در اکثر قسمت‌های بدن قابل استفاده است. اگرچه کاربرد آن تنها محدود به برخی نواحی خاص نیست، ولی برای مثال می‌توان به قسمت‌های داخلی ران، ناحیه‌ی پشت، قسمت‌های بیرونی ران، چربی که در پشت سینه بند جمع می‌شود، شکم و نشیمنگاه اشاره کرد. برای درمان نواحی مختلف، از کانولاهایی با سایزهای متفاوت استفاده می‌شود؛ به همین دلیل جراحی لیپوماتیک روش ایده‌آل برای بخش‌هایی از بدن است که درمان آن با روش‌های دیگر لیپوساکشن دشوار است.

هزینه‌ی لیپوماتیک چقدر است؟


هزینه‌ی لیپوماتیک نسبت به برخی دیگر از اقدامات کانتورینگ و تناسب اندام کمتر است که این امر به سبب هزینه‌ی تمام شده‌ی کمتر برای پزشک است و بستگی به مقدار سطح درمان، مقدار چربی استخراج شده، نرخ بازار و محل عمل دارد.

چرا من باید لیپوماتیک را به جای لیپوساکشن سنتی انتخاب کنم؟


لیپوماتیک با دیگر روش‌های تومیسنت لیپوساکشن، تزریق موضعی محلول تومیسنت پس از بی حسی متفاوت است؛ زیرا کانولا با فشار هوا فعال شده و سبب تولید حرکت چرخشی، امواج فراصوت (اینفراسوند) و حرکت ارتعاشی می‌شود که به آن گردش سه بعدی می‌گویند. این تکنیک ثبت شده سبب تسریع نفوذ محلول تومیسنت ۲۵% سریع‌تر از سایر تکنولوژی‌های لیپوساکشن و کوتاه شدن زمان عمل- می‌شود. چرخش و ارتعاش سه بعدی کانولا همچنین با گیرنده‌های درد در مغز به گونه‌ای تداخل می‌کند که گویا عامل خارشی است و با خاراندن مرتفع می‌شود. مجموعه‌ی کانولای تخصصی که در تکنیک لیپوماتیک استفاده می‌شود به پزشک امکان می‌دهد که در نواحی فیبروز شده و یا بخش‌هایی که دسترسی دشوارتر است بهتر عمل کند و در فضای خنک (و بدون نیاز به منبع گرما) عمل کانتورینگ و تناسب اندام را به دقت انجام دهد. تنها کار مشترکی که تمامی این تکنولوژی‌ها انجام می‌دهند آن است که در همه‌ی آنها بخش‌هایی از چربی که رهایی از آن دشوار است از میان می‌رود. هرچند تمامی این روش‌ها خطرات خود را دارند، اما اکثراً جزئی و ناچیز هستند و بیشتر بیماران از نتایج کارشان اظهار رضایت دارند. پزشکان با استفاده از تکنولوژی‌های نوین لیپوساکشن قادرند نتایج کار را در حین عمل ببینند که این امر احتمال تکرار عمل را به حداقل می‌رساند.

مشاوره رایگان