یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لاغری موضعی با مزوتراپی: مزایا و هزینه

rff

میزان شیوع جهانی چاقی طول عمر را تهدید می‌کند. شواهد قابل توجهی از این مسئله حاکی است که فردی که از لحاظ جسمی فعال و دارای وزن طبیعی است، طولانی‌تر از فردی غیر فعال و دارای اضافه وزن زندگی می‌کند. چاقی باعث مرگ و میر زودرس و در نتیجه بیماری‌های مرتبط با چاقی می‌شود.

مزوتراپی عمل تزریق مقدار کمی دارو و  یا ویتامین به مزودرم و یا لایه میانی پوست است. از مزوتراپی در درمان آکنه، آرتروز و مشکلات مفاصل، آسیب‌های ورزشی و همچنین با اهداف زیبایی، از جمله کاهش سلولیت و کاهش وزن استفاده شده است.

صرف نظر از شکل، اندازه و سن، اکثریت بزرگی از زنان از ظاهر پنیری پوست یا حالت پوست پرتقالی رنج می‌برند. مردان نیز در معرض ابتلا به برآمدگی‌های نامطلوب چربی هستند. این مشکلات زیبایی حتی می‌تواند افرادی که ساعت‌های نامحدودی را در ورزشگاه صرف می‌کنند و به طور مداوم خود را از خوراکی‌های خوشمزه محروم می‌کنند تحت تاثیر قرار دهد. مزوتراپی می‌تواند پاسخ شما برای درمان این نگرانی‌های فیزیکی باشد. مزوتراپی درمان چربی را با ارائه نتایج چشمگیر بدون عمل جراحی متحول کرده است. متخصصان کلینیک رازی آماده ارائه مشاوره درباره لاغری موضعی یا مزوتراپی می‌باشند. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس بگیرید.

مزوتراپی چیست؟


rff1

مزوتراپی درمانی با هدف زیبایی است که ممکن است به کاهش وزن منجر شود. مزوتراپی نوعی درمان برای سلولیت با هدف “آب کردن” چربی است. اگر چه مزوتراپی به طور فزاینده‌ای مورد استقبال قرار گرفته است، هیچ استاندارد درمانی در میان متخصصان پوست و پزشکان دیگر وجود ندارد. مزوتراپی ممکن است با خطرات پزشکی خاص و عوارض جانبی همراه باشد، بنابراین قبل از انجام این درمان و کاهش وزن باید با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید.

متقاضیان


برای افرادی که لیپوساکشن را “غیر ضروری” می‌دانند یا کسانی که قبلاً لیپوساکشن انجام داده‌اند و چربی در مناطق دیگر ظاهر می‌شود و وضعیتشان بدتر از قبل است، مزوتراپی به عنوان یک روش غیرتهاجمی برای از بین بردن چربی و شکل‌دهی به بدن، بهترین گزینه است. بزرگسالان در رده سنی ۱۸ تا ۷۵ سال و با وضعیت سلامت خوب ممکن است به مزوتراپی روی آورده و درخواست کاهش وزن، کاهش چربی در نقاط خاص و کاهش وزن متمرکز را داشته باشند.

به علاوه، بیمارانی که باردار هستند، رقیق کننده خون مصرف می‌کنند، دیابتی وابسته به انسولین هستند، مصرف کنندگان داروهای ضدآریتمی قلبی هستند، بیمارانی که به بیماری قلبی شدید مبتلا هستند و یا سابقه سرطان دارند، برای مزوتراپی به منظور اهداف زیبایی مناسب نیستند.

آماده سازی


برای کسب نتایج مطلوب ترکیبی از ویتامین‌ها، محصولات گیاهی و دارویی که تزریق می‌شود به طور خاص برای هر بیمار طراحی شده‌است. عوامل بسیاری برای تعیین موثرترین ترکیب در نظر گرفته شده‌است:

  • ژنتیک: بیماری که از زمان بلوغ چربی دارد متفاوت از کسی که به تازگی به چربی بیشتری دچار شده پاسخ می‌دهد.
  • سابقه لیپوساکشن: داروهای خاصی برای بیمار با سابقه قبلی لیپوساکشن اضافه می‌شود.
  • جنسیت: انتخاب داروهای گیاهی با جنسیت بیمار تعیین می‌شود.
  • نوع چربی: ترکیب ویتامین‌ها توسط قوام بافت تحت درمان هدایت می‌شود. چربی نرم‌تر متفاوت از چربی سفت درمان می‌شود.
  • سن: سن بیمار برای تهیه کردن موثرترین ترکیب مواد تشکیل دهنده در نظر گرفته می‌شود.
  • سابقه پزشکی: سابقه پزشکی بیمار همیشه به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به طور کلی، به بیماران توصیه می‌شود برای حداقل ۴ ساعت بعد از درمان‌های صورت آرایش نکنند، به مدت حداقل ۶ تا ۸ ساعت از دوش آب گرم استفاده نکنند. ما توصیه می‌کنیم که بیماران یک وعده غذایی با پروتئین بالا مصرف کنند، و از کافئین یا سایر محرک‌ها قبل از درمان خودداری کنند.

مراحل


rff2

در طول روند انجام، پزشک با استفاده از سوزن بسیار کوچک (در حدود اندازه یک مژه) بدون درد تزریق‌های متعددی از داروها را به منطقه هدف وارد می‌کند. برای کاهش وزن کلی، پزشک ممکن است برای انحلال کلی چربی در بدن به مناطق بزرگتری تزریق انجام دهد. در هنگام درمان چربی، یک فرمولاسیون داروها ممکن است برای حل چربی مورد استفاده قرار گیرد و فرمولاسیون دیگر برای از بین بردن باندهای فیبری که به پوست متصل است. در برخی موارد، یک دستگاه تزریق خاص ممکن است برای ارائه تزریق مورد استفاده قرار گیرد.

درمان به طور متوسط ۱۰ جلسه، به فاصله ۱-۲ هفته از هم انجام می‌شود. بیماران، درد این درمان را همانند یک نیشگون و یا نیش زنبور توصیف میکنند . برخی ترجیح می‌دهند از کرم بی‌حس کننده موضعی سی دقیقه قبل از اعمال درمان استفاده کنند. مزوتراپی برای هر بیمار به صورت منحصر به فرد برنامه ریزی می‌شود. بر خلاف جراحی، مزوتراپی تقریبا بدون درد است، و هیچ دوره نقاحتی به همراه ندارد و بانداژ سنگین، کمربند و یا بیهوشی نخواهد داشت.

اگرچه هر جلسه درمان مزوتراپی ممکن است شامل صدها تزریق کوچک باشد، اما جلسات درمانی معمولاً تنها چند دقیقه به طول می‌انجامد. مزوتراپی (با یک دوره تقریبی ۱۰ جلسه) قادر است فرایند ذخیره چربی را متوقف نموده و قدرت لازم برای سوزاندن آن را فعال سازد.

 

 

نتایج


نتایج مزوتراپی در واحد اینچ اندازه گیری می‌شود. از آنجا که چربی در زیر پوست ذوب می‌شود، حدود یک پوند چربی برابر با چهار قطعه کره در هر هفته از دست داده می‌شود! درمان مزوتراپی برای بازوها، کمر، باسن، کمر و پاها همه در یک جلسه انجام می‌شود. یک بیمار معمولی با ده درمان می‌تواند تا دو سایز لباس از دست بدهد. بیماران باید تا چهار اینچ در کمر، باسن و ران‌ها از دست بدهند.

عوارض


عوارض جانبی خفیف میباشد، زیرا مزوتراپی به طور مستقیم روی منطقه هدف قرار داده نمی‌شود. این امر امکان تداخلات دارویی و مقدار داروهای مورد نیاز برای هر مرحله را کاهش می‌دهد.

عدم وجود استاندارد مناسب برای تهیه ترکیب مزوتراپی که در زیر پوست تزریق می‌شود نیز بیماران را در معرض خطرات جدی سلامتی قرار می‌دهد، چون پزشکان بی تجربه ممکن است ترکیب خاص خود را تهیه کنند. مزوتراپی همچنین می‌تواند به عوارض جانبی خفیف تا شدید، از جمله خارش، جراحت، مشکلات پوستی و حتی عفونت منجر شود.

هزینه


هزینه بسته به پزشک و موقعیت جغرافیایی متغیر است. علاوه بر این، هزینه کل بستگی به ماهیت وضعیت پزشکی و تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مورد نظر دارد.

مشاوره رایگان