یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

جراحی لیفتینگ و کشیدن پوست صورت و گردن، عوارض، مزایا و هزینه

liftingsoorat

پوست صورت و گردن در نتیجه‌ی بخشی از فرایند پیری به تدریج قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، حجم قسمت میانی صورت کاهش می‌یابد و بافت نرم این ناحیه از بین می‌رود. تاثیر این فرایند موجب کمتر شدن برجستگی گونه‌ها، عمیق شدن خطوط بین بینی و دهان و افتادگی خط فک که باعث شکل‌گیری غبغب و چروک پوست گردن می‌شود، خواهد شد. این امر باعث تغییر ظاهر صورت از حالت قلبی شکل به شکل مربعی می‌شود. در اطراف چشم‌ها ممکن است ابروها دچار افتادگی شوند و با شل شدن پوست پلک، ظاهری خمار ایجاد می‌شود.

این تغییرات را می‌توان با جراحی لیفت صورت و گردن اصلاح کرد که امکان ترکیب آن با جراحی پلک نیز وجود دارد. هدف پزشک از لیفتینگ پوست گردن و صورت، جوان‌سازی صورت  و گردن با ایجاد ظاهری جوان بدون اینکه مشخص باشد که بر روی صورت عمل انجام شده است، می‌باشد.

اگر از ظاهر صورت و گردن خود ناراضی هستید و قصد انجام لیفت صورت و گردن را دارید، متخصصین کلینیک زیبایی رازی در طول مشاوره وضعیت شما را بررسی کرده و بهترین راه حل را به شما توصیه خواهند کرد. جراحی لیفت صورت و گردن می‌تواند به میزان قابل توجهی آثار محسوس پیری را در چهره کاهش دهد. اگر فرد جوانی هستید که در اثر کاهش وزن، دچار شلی و افتادگی گردن شده‌اید، اما نیازی به عمل‌های صورت ندارید، لیفت صورت و گردن اغلب روش مناسبی برای شما است. کلینیک رازی روش‌های مختلف جوانسازی و لیفتینگ را ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره در خصوص لیفت صورت و گردن می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در کلینیک آماده ارائه این خدمات و رزرو نوبت برای شما هستند.

liftingsoorat3

متقاضیان درمان


لیفت صورت و گردن برای حذف پوست اضافه و افتاده صورت و برای سفت شدن پوست صورت انجام می‌شود در حالی که به طور همزمان بافت‌های زیرین پوست را نیز سفت می‌کند. این جراحی محبوب اغلب به منظور ترمیم برخی از متداول‌ترین علائم پیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. متقاضیان این روش معمولاً یک یا چند مشکل زیبایی در صورت خود دارند، از جمله:

متقاضی مناسب برای این روش باید از وضعیت سلامتی مناسبی برخوردار باشد، سیگار نکشد و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج درمان داشته باشد. پزشک به متقاضیان این عمل توصیه می‌کند که حداقل ۶ ماه پیش از جراحی سیگار نکشند زیرا سیگار کشیدن می‌تواند باعث ایجاد عوارضی در طول دوره‌ی بهبودی شود. علاوه بر این، سیگار کشیدن بعد از جراحی لیفت صورت و گردن ممکن است تاثیرات منفی بر نتایج نهایی درمان بگذارد.

آماده‌سازی


قبل از انجام لیفت صورت یا گردن، پزشک شما اقدام به بررسی رنگ پوست و ساختار صورتتان می‌کند. این بررسی شامل ارزیابی شدت افتادگی و شلی پوست، و همچنین میزان بافت چربی اضافه است که ممکن است به جذابیت و خوش‌فرمی چهره آسیب برساند.

سپس پزشک درباره گزینه‌های درمانی که به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می‌کنند، با شما بحث خواهد کرد. وی سوابق پزشکی شما را بررسی می‌کند و درباره انتظارات شما از نتیجه جراحی، سوالاتی مطرح می‌کند.

روش‌های مختلف لیفتینگ صورت


مینی لیفت

liftingsoorat4

مینی لیفت به عنوان یک عبارت برای توصیف روش کم‌تهاجمی استفاده می‌شود که با استفاده از یک برش کوچک در یک ناحیه محدودتر از صورت نسبت به جراحی لیفت صورت معمولی انجام می‌شود. این روش به منظور بهبود ظاهر ناحیه زیرفک و پوست شل در ناحیه گردن طراحی شده است، اما نتایج آن نسبت به لیفت صورت معمولی کمتر قابل مشاهده است. در ابتدا، پزشک ناحیه پایینی صورت بیمار را بی‌حس می‌کند. سپس، در یک فرآیندی که معمولاً یک تا دو ساعت طول می‌کشد، یک برش شبیه به حرف “S” در اطراف خط مو و در نزدیکی گوش بیمار ایجاد می‌شود و به سمت پایین از خط مو ادامه می‌یابد. جراح بافت‌های زیر پوست را برای تقویت سفت می‌کند، پوست اضافی را بریده و با استفاده از بخیه‌های کوچک برش را می‌بندد.

لیفت S

liftingsoorat5

لیفت S تنها بر روی یک سوم پایینی صورت انجام می‌شود و گردن و زیر فک را صاف می‌کند. پس از اینکه پزشک ماده بی‌حس کننده را به ناحیه‌ای در نزدیکی گوش تزریق کرد، جراح یک برش S مانند ایجاد کرده و پوست را از بافت زیرین جدا می‌کند. هنگامی که پوست کشیده شد، عضلات و بافت‌های زیر آن سفت می‌شود. از آنجا که این عمل در ناحیه‌ی کوچک‌تری انجام می‌شود (و در نتیجه برش کوچکتری نیاز است) این تکنیک زمان کمتری نسبت به یک لیفت معمول طول می‌کشد و زمان بهبودی آن کوتاه‌تر است.

لیفت میانی صورت

liftingsoorat6

برای انجام لیفت میانی صورت جراح برش کوچکی را در خط مو و بالای گوش بیمار و نیز داخل دهان ایجاد می‌کند. در طول درمان، جراح پدهای چربی را از داخل گونه‌ها به بالای استخوان گونه‌ها می‌کشد تا پوست افتاده در ناحیه گونه سفت شود. پزشکان اغلب این روش را با استفاده از یک آندوسکوپ (یک دوربین کوچک که به پزشک اجازه می‌دهد تا محل جراحی را مشاهده کند) انجام می‌دهند.

لیفت آندوسکوپیک صورت

liftingsoorat7

در روش جراحی لیفت آندوسکوپیک صورت جراح از یک پروب به شکل مداد با یک دوربین کوچک متصل به آن (آندوسکوپ) برای انتقال تصاویر ویدویی ساختار داخلی صورت به صفحه نمایش تلویزیونی در اتاق عمل استفاده می‌کند. آندوسکوپ از طریق سه برش کوچک یا بیشتر که اغلب طولشان کمتر از دو سانتی‌متر است و می‌توانند به راحتی پنهان شوند، قرار داده می‌شود.

لیفت آندوسکوپیک صورت معمولاً به صورت سرپایی و با استفاده از بی‌حسی موضعی یا تزریق داخل وریدی انجام می‌شود. ممکن است برش‌های کوچکتر منجر به کاهش خطر آسیب عصبی شود. در نهایت می‌توان گفت که این نوع لیفت تنها برای افتادگی گونه موثر است.

لیفت گردن

liftingsoorat8

لیفت گردن چربی اضافه و پوست افتاده و شل را جهت ایجاد ظاهری سفت‌تر و نیمرخی لاغرتر حذف می‌کند. این عمل پوست اضافه‌ی زیر گردن را برطرف می‌کند. علاوه بر این، این روش چین و چروک‌ها و خطوط ناخوشایند گردن را نیز از بین می‌برد.

تکنیک اصلی مورد استفاده در طول لیفت گردن، سفت کردن پوست است. با این حال برخی از بیماران لزوماً ممکن است نیازی به سفت کردن پوست نداشته باشند اما به جای آن می‌توانند از لیپوساکشن بهره‌مند شوند. در طول مشاوره تفاوت بین لیفت گردن و لیپوساکشن گردن مورد بحث قرار می‌گیرد، تا بهترین روش برای شما انجام شود.

روش درمان


در طول این روش یک برش در زیر چانه یا پشت یا جلوی گوش ایجاد می‌شود. اگر ذخایر چربی وجود داشته باشند و نیاز به حذف آنها باشد، در طول جراحی و در ابتدا از لیپوساکشن استفاده می‌شود. مراحل نهایی درمان شامل بریدن پوست اضافه، کشیدن بافت و عضله‌ی باقیمانده و بخیه زدن برش است.

این روش تحت بیهوشی عمومی یا آرام‌بخش و به صورت یک جراحی سرپایی در کلینیک انجام می‌شود. مدت زمان جراحی معمولا حدود دو ساعت است هرچند بسته به شرایط ممکن است متفاوت باشد. پس از جراحی کبودی و تورم قابل مشاهده خواهد بود، اما این علائم طی چند روز کوتاه پس از درمان برطرف خواهند شد، بیماران در ابتدا احساس بی‌حسی و سفتی در محل درمان می‌کنند. پس از اصلاح ناحیه گردن، بیمار متوجه راحتی و زیبایی در ناحیه تحت درمان می‌شود. ظاهر شدن نتایج نهایی تا سه ماه طول خواهد کشید.

خطرات و عوارض


تمام جراحی‌ها خطراتی به همراه دارند از جمله لخته شدن خون و واکنش منفی به ماده بی‌حس کننده. هنگامی که برای مشاوره به پزشک مراجعه می‌کنید، وی تمام درمان‌های احتمالی را بررسی کرده و یک برنامه‌ی درمانی ارائه می‌کند که به حداقل رسیدن عوارض کمک می‌کند. خطرات خاص مرتبط با لیفت و کشیدن صورت و گردن عبارتند از:

  • عفونت
  • خونریزی
  • جای زخم
  • آسیب عصبی
  • ریختن مو در نزدیکی محل برش
  • آسیب به ساختارهای عمیق‌تر
  • عدم تقارن چهره

هزینه


یک تخمین مشخص برای هزینه‌ی لیفت و کشیدن پوست صورت و گردن وجود ندارد. لیفتینگ صورت و گردن جراحی‌های کاملاً سفارشی هستند و در نتیجه روشی برای محاسبه‌ی هزینه‌ی متوسط درمان قابل ارائه نمی‌باشد.

مشاوره رایگان