یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

عمل جراحی پروتز چانه؛مزایا و هزینه

protezchane13

تعادل صورت و تناسب اجزای آن، ویژگی کلیدی جذابیت چهره است. از نظر زیباشناسی، در نمای نیم‌رخ، برجستگی چانه باید تا مرز لب پایین جلو بیاید. کوچک بودن چانه (میکروگنیا) می‌تواند از تعادل صورت بکاهد. نقش چانه در هماهنگی صورت اغلب در رابطه با بینی مشخص می‌شود. هنگامی که از نمای نیم‌رخ به چهره نگاه کنیم، چانه کوچک و عقب رفته، موجب می‌شود اندازه بینی بزرگ‌تر به نظر برسد. عمل بزرگ کردن چانه با پروتز موجب بازیابی تعادل و تناسب اجزای صورت و زیبایی چانه و فک می‌گردد.

متخصصین کلینیک زیبایی رازی جراحی پروتز چانه را برای برجسته کردن و بهبود زیبایی چانه و ارائه نتایج طبیعی و طولانی‌مدت به بیماران ارائه می دهند. در جریان اولین جلسه، پزشک به صحبت‌ها و نگرانی‌های شما توجه نموده و گزینه‌های موجود را برای شما توضیح داده و به شما خواهند گفت که آیا شما فرد مناسبی برای این درمان هستید، همچنین شما را از خطرات احتمالی آن آگاه خواهند کرد. ویژگی‌های چانه، گردن و فک پایین، بسیار متعدد و متنوع است، به طوری که هر عمل باید به صورت سفارشی و فردی انجام شود تا بهترین نتیجه ممکن بدست آید. برای دریافت خدمات مشاوره  و یا در صورت نیاز به رزرو وقت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید.

بزرگ کردن چانه


برجسته کردن چانه با قرار دادن پروتز مصنوعی بر روی استخوان چانه انجام می‌شود. جراحی پروتز فک و چانه به گونه‌ای  انجام می‌شود، که هیچ اسکاری (جای زخم) در پوست بوجود نخواهد آمد. در این مقاله ما برجسته کردن چانه با پروتز را به طور کامل توضیح خواهیم داد تا قبل از انجام آن آشنایی کامل با مراحل و دوران بهبودی بعد از عمل پروتز داشته باشید.

اندازه‌ی مناسب چانه چیست؟


protezchane2

اندازه مناسب چانه تا حدی نسبت به عواملی مانند اندازه کلی صورت، اندازه بینی و قد فرد متغیر است. با این حال، به طور کلی، می‌توان گفت که مرز چانه باید به نمای نیم‌رخ نزدیک باشد و در تقریباً خط عمودی فرضی که از مرز لب پایین (خط قرمز) کشیده شده است قرار گیرد. در زنان، مرز چانه ممکن است چند میلیمتر از این خط عقب‌تر باشد، در حالی که در مردان، چانه می‌تواند چند میلیمتر جلوتر از این خط قرار بگیرد. همچنین، مرز چانه کوچک (خط سبز) معمولاً به طور قابل مشاهده‌ای عقب‌تر از خط ایده‌آل (خط قرمز) قرار دارد و نیاز به تنظیم دارد.

 

 

فرم چانه پس از اصلاح چگونه خواهد شد؟


protezchane1

پس از برجسته کردن چانه، موقعیت چانه به خط ایده‌آل نزدیک‌تر شده و اجزای صورت بسیار متعادل‌تر خواهد شد. از آنجا که پروتز چانه به طور مستقیم بر روی استخوان فک قرار می‌گیرد، مانند قسمتی از خود استخوان احساس خواهد شد. پس از بزرگ کردن چانه، گردن فرد معمولاً باریک‌تر و خوش‌فرم‌تر به نظر خواهد رسید. در شرایطی که در گردن فرد چربی اضافی وجود دارد، می‌توان به طور همزمان چربی اضافی را توسط لیپوساکشن برطرف کرد.

با برجسته کردن چانه و یا بزرگتر و پُر کردن آن، می‌توان یک چانه لاغر و یا کوچک را اصلاح نمود. بهترین روش برای انجام این کار استفاده از پروتز فک و چانه است که در زیر مراحل انجام آن همراه با جزئیات کامل آورده شده است:

پروتز چانه


protezchane

در اغلب موارد، پروتز چانه برای اصلاح شکل و برجسته کردن چانه کوچک و یا برای تغییر شکل کلی صورت انجام می‌گیرد و اغلب موجب بهبود تعادل و تناسب اجزای صورت می‌شود. این نوع جراحی را می‌توان با لیفت صورت، جراحی اصلاح بینی  یا هر نوع عمل جراحی دیگر برای صورت ترکیب نمود تا تعادل بهتر صورت ایجاد شده و بیمار ظاهر مطلوب و مورد علاقه خود را بدست آورد.

برای بزرگ کردن چانه از چه نوع برشی استفاده می‌شود؟


عمل برجسته کردن چانه معمولاً با استفاده از بی‌حسی موضعی به تنهایی یا در ترکیب با تزریق آرام‌بخش انجام می‌شود. سپس برای ایجاد یک ناحیه ایجادشده بر روی استخوان چانه، یک برش کوچک (در چین طبیعی پوست واقع در زیر چانه) ایجاد می‌شود و پروتز چانه از طریق آن وارد قسمت مشخص شده می‌شود.

وضعیت بیمار پس از گذاشتن پروتز چانه


پس از برجسته کردن چانه، انتظار می‌رود که بیمار تا چند روز درد داشته باشد. درد بیمار با مصرف داروهای ضددرد قابل کنترل خواهد بود. بخیه‌های پوست بعد از ۵ روز برداشته می‌شود. معمولاً تورم و کبودی ظرف ۷-۱۰ روز فروکش خواهد کرد. در طول مراحل اولیه درمان، از پانسمان چانه برای حفظ پروتز در جای خود استفاده می‌شود که پس از چند روز برداشته خواهد شد. بیمار می‌تواند بعد از چند روز فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرد، اما پس از حدود ۳ هفته، قادر به انجام فعالیت‌های ورزشی شدید خواهد بود. اکثر افراد در طی ۷-۱۰ روز قادرند به محل کار خود بازگردند.

هزینه‌


هزینه پروتز چانه بسته به دستمزد جراح، هزینه‌های بی‌هوشی، مراقبت‌های بعد از عمل و هزینه‌های مربوط به پروتز متفاوت است.

مشاوره رایگان