یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

آرایش دائمی یا میکروپیگمنتیشن ابرو،لب و خط چشم

micropig

حقیقتی که درباره همه ما وجود دارد این است که می‌خواهیم بهترین ظاهر ممکن را داشته باشیم. از لباس‌هایی که میپوشیم تا نحوه آراستن خودمان، بسیار ساده است ببینیم که اکثر ما برای داشتن ظاهری بهتر، چه کارهایی انجام می‌دهیم. یکی از خصوصی‌ترین مسائل درباره ظاهری بهتر، استفاده از آرایش و لوازم آرایشی است. اگرچه آرایش، زیبایی شما را دوچندان می‌کند و موجب می‌شود ظاهر بهتری داشته باشید، این نکته نیز درست است که آرایش کردن می‌تواند خسته کننده باشد و برای اینکه خوب از آب درآید، زمان زیادی از شما بگیرد. این موضوع  برای کسانی که محدودیت‌های فیزیکی دارند بسیار بدتر است. بعنوان مثال، اگر مشکلی با چشم خود دارید، تشخیص رنگ‌ها می‌تواند دشوار باشد  و یا دیگر مواردی که آرایش کردن را دشوار می‌کنند. کسانی که به آرتروز یا مشکلات شدید حرکتی مبتلا هستند نیز قادر به آرایش کردن نمی‌باشند. اگر شما به هریک از این مشکلاترا دارید یا فقط از آرایش کردن هر روزه خسته شده‌اید، حل مشکل شما در دست ما است. ما روشی به عنوان میکروپیگمنتیشن ( تاتو خط چشم ) را برای شما به ارائه می‌دهیم که همه این مشکلات را حل خواهد نمود.

اگر می‌خواهید آرایش دائمی داشته باشید و از اتلاف وقت جلوی آینه راحت شوید، میکروپیگمنتیشن بهترین روش و گزینه برای شماست. انجام  خط چشم و خط لب دائمی با استفاده از میکروپیگمنتیشن بسیار ساده و بدون عوارض است. متخصصین کلینیک زیبایی رازی طی جلسه مشاوره هدف شما از انجام تاتو خط چشم و لب و آرایش دائم ابرو و اینکه بعد از انجام میکروپیگمنتیشن می‌خواهید چگونه به نظر برسید را بررسی می‌کند. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتردر این زمینه با همکاران ما در کلینیک رازی با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

میکروپیگمنتیشن چیست؟


micropig1

میکروپیگمنتیشن، یک روش نسبتاً جدید و بسیار متفاوت است که به عنوان آرایش دائم نیز شناخته می‌شود. در این روش، پزشک آموزش دیده، مجرب یا پزشک متخصص، رنگدانه‌ای را به داخل پوست تزریق می‌کند. تزریق رنگدانه در لایهٔ دوم پوست، به نام درمیس یا غشاء میانی پوست، صورت می‌گیرد و به طور دائمی است (با این حال، روش‌های برای حذف آن نیز موجود است). با استفاده از این روش، یک پزشک متخصص می‌تواند تزریق را به گونه‌ای انجام دهد که آرایشی طبیعی و به نظر می‌رسد که توسط خودتان انجام شده باشد.

برخی از بخش‌هایی که برای آرایش دائمی مورد تقاضای افراد است، در ناحیه صورت، معمولا ابروها، لب‌ها و اطراف چشم‌ها، می‌باشد. اگرچه میکروپیگمنتیشن می‌تواند بر روی هر بخشی از بدن انجام شود، اما معمولا به نواحی کوچک محدود است زیرا نه تنها انجام آن، بلکه انجام درست و دقیق آن، زمان زیادی بطول می‌انجامد.

مزایا


micropig3

  • یکی از بارزترین مزایا ، این است که به افرادی با محدودیت‌های حرکتی یا بصری اجازه میدهد بدون نیاز به تلاش مضاعف، همیشه آرایش بر چهره داشته باشند. یکی از آزاردهنده‌ترین مسائل درباره آرایش آن است که بسته به موقعیت، ممکن است پخش یا پاک شود. آرایش دائم این مشکل را ندارد و این دومین مزیت میکروپیگمنتیشن است.
  • آرایش کردن می‌تواند زمان زیادی، گاهی تا بیش از یک ساعت، بطول انجامد. وقتی میکروپیگمنتیشن برای شما انجام شود، دیگر لازم نیست برای آرایش کردن جلوی آینه بایستید.
  • در بین ما کسانی هستند که به موارد آرایشی خاصی حساسیت دارند. با آرایش دائم، این مشکل از بین می‌رود مگر اینکه به رنگدانه مورد استفاده در این روش نیز حساست داشته باشید. به همین دلیل است که تاکید می‌شود پیش از انجام این کار، درباره پوستتان با پزشک خود صادق باشید که پزشک بتواند بهترین کار را برایتان انجام دهد.
  • همانطور که در زمان صرفه جویی می‌کنید، در دراز مدت در هزینه نیز صرفه جویی بسیاری خواهید کرد. این به آن دلیل است که پس از کاربرد آرایش دائم، دیگر نباید بودجه‌ای به آرایش و لوازم آرایشی اختصاص دهید. در پایان، همانند همه انواع آرایش، آرایش دائم به دوچندان کردن زیبایی شما کمک می‌کند و به این دلیل که دائمی است، ظاهر و زیبایی شما همیشه یکسان خواهد بود.

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائم روش بسیار متفاوت آرایش است که نه تنها زیبایی شما را دوچندان می‌کند بلکه همانطور که در بالا ذکر شد، مزایای شگفت‌انگیزی نیز دارد. تنها چیزی که باید به خاطر داشت آن است که در صورت هر گونه مشکل پوستی یا حساسیت به رنگدانه مورد استفاده، باید با پزشک خود صادق باشید.

متقاضیان مناسب


micropig2

در واقع همه افراد می‌توانند متقاضی این روش باشند. اگرچه بعضی افراد، بیش از بقیه به آن نیاز دارند، طبق موارد ذکر شده در بخش‌های قبل، هرکس که با پوست خود مشکلی نداشته باشد یا به رنگدانه‌های مورد استفاده در این روش حساسیت نداشته باشد، می‌تواند میکروپیگمنتیشن انجام دهد. بهترین متقاضی کسی است که می‌خواهد شرایط بخش خاصی از بدن خود را بهبود بخشد. کسانی که می‌خواهند ابروهایشان شکل خاصی داشته باشد، کسانی که می‌خواهند لب‌هایشان ظاهر بهتری داشته باشد، کسانی که می‌خواهند خط رویش موی ناصاف یا باریک را اصلاح کنند و کسانی که به موارد آرایشی حساسیت دارند و کسانی که ترجیح می‌دهند بدون اثرات منفی مواد آرایشی زندگی کنند.

فرایند درمان


micropig4

اگرچه این روش، بسیار طولانی و پیچیده بنظر می‌رسد، اما اینطور نیست. آرایش دائم، به شرط آنکه پزشک، موارد احتیاطی را رعایت کند، می‌تواند در مطب یا در منزل انجام شود. برای این درمان، پزشک باید دستکش به دست کند و همه ابزار باید استرلیزه شوند. این روش معمولا با استفاده از ابزاری قلم مانند یا ابزار معمول خالکوبی انجام می‌شود. بسته به ناحیه مورد نظر برای پوشش میکروپیگمنتیشن، زمان کار می‌تواند بین ۲۰ دقیقه تا بیش از چند ساعت متغیر باشد. گاهی، ممکن است لازم باشد بیش از یک جلسه، با فاصله زمانی بین جلسات، برای التیام نواحی کار شده، مراجعه کنید.

نتایج


micropig5

نتیجه کار، بلافاصله پس از پایان کار، قابل مشاهده است. متقاضی می‌تواند در حین انجام کار، تغییرات را بررسی و ارزیابی کند. در اکثر موارد، بیمار کاملا هوشیار و آگاه از روند کار است. نتایج نهایی، تاثیرگذار بوده و شبیه ظاهری است که پس از استفاده از کرم موضعی پوشش دهنده حاصل می‌شود.

کیفیت نتیجه به مقدار رنگدانه و ترکیب آن و تکنیک‌های طراحی مورد استفاده در حین کار، بستگی دارد. نتیجه آنی، عمدا، کمی تیره‌تر از رنگ پیش بینی شده در نتیجه نهایی است که در نور خورشید دیده می‌شود ولی به مرور رنگ آن روشن می‌شود و به رنگ مطلوب می‌رسد. با روند التیام، لایه بیرونی پوست، می‌ریزد و با گذشت زمان، رنگ آن یکدست می‌شود.

اثرات و مشکلات


اگرچه به روشنی گفته می‌شود که رنگدانه‌ها در زمان تزریق، به ندرت موجب حساسیت می‌شوند، اما احتمال این حساسیت وجود دارد. بعنوان اقدامی پیشگیرانه، معمولا یک یا دو روز پیش از انجام کار، برای اطمینان، پَچ تست انجام می‌شود. میکروپیگمنتیشن می‌تواند مشکلاتی از قبیل جای زخم هایپرتروفی، برآمدگی پوست پس از زخم، گرانولوم، … را بوجود آورد. انطباق با “موارد احتیاطی استاندارد” و عملکرد ایمن مداوم باید برای انجام یک میکروپیگمنتیشن موفق، لحاظ گردد.

مشاوره رایگان