یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لاغر و کوچک کردن دائمی ران با لیپوساکشن و جراحی لیفت

jliftran

بسیاری از مردم دچار چربی‌های سرسخت در ران‌های خود هستند، همچنین چربی‌های موضعی در ران باعث می‌شود که ران‌ها زیبا به نظر نرسند و اکثر مردم نیز متوجه این نازیبایی می‌شوند. مشکلاتی مانند شل شدن پوست، ظاهر بد ران، ظاهر کلی نامتناسب و چربی‌های مقاوم با به کارگیری روش‌های متداول و معمول کاهش وزن (مانند رژیم غذایی یا ورزش کردن) از بین نمی‌روند و برای افرادی که نسبت به این موضوع حساس هستند بسیار آزاردهنده است. غالباً پوست با کاهش شدید وزن یا در اثر افزایش سن شل شده و می‌افتد. این عوامل باعث می‌شوند که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و قادر نباشد که به صورت طبیعی منقبض و سفت شود. پوستی که منقبض نشود شل شده و می‌افتد و باعث می‌شود که برجستگی‌های زیبای بدن زیر آن پنهان شود. برای حل این نوع مشکلات، روش‌های مؤثر و متنوعی وجود دارد که از طریق آنها می‌توان ظاهر ران‌ها را بهبود بخشید.

اگر چربی‌های موضعی زیادی اطراف ران‌های شما را فرا گرفته است و باعث ناراحتی و کمبود اعتماد به نفس در شما شده است متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی روش‌های متنوعی مانند عمل جراحی لیفت ران، لیپوساکشن، کویتیشن و کرایولیپولیز را برای لاغری ران به کار می‌برند. اولین گام درمانی، مشاوره با متخصص است. در خلال جلسه مشاوره پزشک از شما در مورد اهداف شما از انجام این درمان‌ها سؤالاتی می‌پرسد تا اطمینان حاصل نماید که اهداف شما واقع‌بینانه است. اگر شما نیاز به مشاوره دارید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت ملاقات با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

jliftran1

مشاوره


برای اطمینان حاصل کردن از اینکه عمل‌های لاغری ران به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می‌کند یا خیر، نیاز است یک جلسه مشاوره با جراح ترتیب دهید. در این جلسه، جراح با شما در مورد این فرایندها صحبت خواهد کرد و به جوانبی مانند ران‌ها و خاصیت ارتجاعی پوست، ظاهر کلی ران‌ها و اهدافتان از لاغری ران توجه خواهد کرد. این جلسه به شما فرصت می‌دهد تا متوجه شوید آیا انجام فرایندهای لاغری ران برای شما مناسب است یا خیر، و همچنین می‌توانید تمامی سوالات خود را در این زمینه از جراح بپرسید و برنامه درمانی را آغاز کنید. اگر نگرانی‌هایی در مورد انجام عمل جراحی دارید، می‌توانید آنها را در جلسه مشاوره مطرح کنید و پاسخ‌های لازم را دریافت کنید تا از نگرانی‌های شما کاسته شود.

اقدامات درمانی برای لاغر کردن ران


کویتیشن

jliftran4

اولتراسوند کویتیشن یک روش درمانی مطمئن برای لاغر و کوچک کردن ران و کاهش سایز آن است. امواج اولتراسوند چربی‌های موضعی ران را هدف قرار داده و آنها را بدون این که به بافت‌های اطراف آسیبی وارد شود تجزیه می‌کنند. پس از مشاوره، پزشک شما را به محل درمان هدایت کرده و در ناحیه ران‌های شما ژل‌های اولتراسوند استفاده می‌کند. پزشک با استفاده از دستگاه کویتیشن، ناحیه تحت درمان را محکم ماساژ داده تا امواج اولتراسوند سلول‌های چربی را هدف قرار دهند. این فرایند تا زمانی که همه قسمت‌های مورد نظر، تحت درمان قرار گیرند ادامه می‌یابد. متناسب با برنامه درمانی ممکن است شما برای رفع مشکلات دیگری مانند سلولیت‌ها نیز تحت درمان قرار گیرید.

در پایان درمان، از نرم‌افزار سه‌بعدی درمولوژی استفاده می‌شود تا تخلیه لنفاوی انجام شده و جریان سیستم لنفاوی تقویت شود تا نتایج بهتری به دست آید. روش کویتیشن غیرتهاجمی و بدون درد است. انجام کویتیشن یک روش درمانی بسیار موثر است و به شما احساسی می‌دهد که قبل از آن تجربه نکرده اید. در طول درمان، شما ممکن است صدای بوق و صدای زنگ تلفن را در گوش خود بشنوید. این صداها ناشی از عبور امواج صوتی از داخل بافت‌ها است و به طور کاملاً طبیعی است، و با پایان درمان، این صداها نیز از بین می‌روند.

کرایولیپولیز

jliftran5

کرایولیپولیز یک روش عالی برای مدیریت چربی‌های موضعی است. قسمت‌های داخلی و خارجی ران‌ها را می‌توان با استفاده از روش کرایولیپولیز لاغر کرد. فاکتور مهم در امکان‌پذیری انجام این فرایند وجود بافت کافی برای نگه‌داشتن اپلیکاتور دستگاه است.

انباشتگی چربی در قسمت‌های داخلی ران‌ها به خصوص در زنان بسیار شایع است. زمانی که چربی‌های زیرپوستی به وسیله دستگاه کرایولیپولیز برداشته می‌شوند، شل شدن پوست اوضاع آن را بدتر می‌کند. در مواجهه با این مورد، می‌توان با کمک روش کرایولیپولیز علاوه بر برداشتن چربی‌های اضافی، شل شدگی پوست در قسمت داخلی ران‌ها را نیز برطرف نمود. زمانی که پوست بیمار شل شده باشد، نتایج حاصل از درمان کمتر به چشم می‌آید. استفاده از روش لاغر کردن ران به کمک کرایولیپولیز یک روش درمانی مناسب برای این نوع بیماران است.

نتایج حاصل از به کارگیری این روش بلافاصله مشهود نیست اما تقریباً پس از ۴ تا ۸ هفته شما می‌توانید لاغری ۲۰ تا ۲۵ درصدی را در ران‌های خود مشاهده کنید. سیستم کرایولیپولیز در ابتدا برای برداشتن چربی‌های شکم و پهلوها به کار برده می‌شد اما مؤثر بودن آن برای لاغر شدن ران‌ها نیز به اثبات رسیده است. برنامه درمانی کوچک کردن ران‌ها به روش کرایولیپولیز برای هر فرد به طور منحصر بفرد و متفاوتی انجام می‌شود.

لیپوساکشن

jliftran6

لیپوساکشن یک عمل جراحی زیبایی است که توسط بسیاری از جراحان پلاستیک انجام می‌شود. این عمل یکی از روش‌های محبوب زیبایی برای برداشتن چربی‌های موضعی است زیرا عمل مطمئن و بی‌خطر بوده و برای رفع سلولیت‌های ران نیز مؤثر است و می‌تواند به راحتی همراه با روش‌های جراحی زیبایی دیگر انجام شود. در لیپوساکشن به وسیله کانولا (یک لوله استینس استیل توخالی) و یک دستگاه مکنده قوی، چربی‌های موضعی در قسمت‌های مختلف بدن برداشته می‌شود. لیپوساکشن ممکن است تحت بیهوشی عمومی، بیحسی با تزریق وریدی آرام‌بخش یا بیهوشی موضعی انجام شود.

سلول‌های چربی که به وسیله لیپوساکشن برداشته می‌شوند دوباره باز نمی‌گردند. تا زمانی که بیمار اضافه وزن پیدا نکند، ظاهر زیبا و لاغر شده اندام وی نیز به طور دائمی باقی می‌ماند. لیپوساکشن یک درمان مطمئن و بی‌خطر است. البته لیپوساکشن یک عمل جراحی تهاجمی است که با برخی از خطرات احتمالی همراه است.

شایع‌ترین عوارض لیپوساکشن این است که ممکن است نتایج حاصل از آن مطابق نظر بیمار نباشد. انتظارات غیرواقعی قبل از عمل مهم‌ترین دلیل نارضایتی بیماران از نتایج عمل است. برای پیشگیری از ایجاد انتظارات غیرواقع‌بینانه باید مشاوره دقیق قبل از درمان با جراح انجام گیرد.

 

 

عمل لیفت ران

پوست اضافی و شل شده در قسمت‌های داخلی و خارجی ران‌ها می‌تواند باعث بروز مشکلات زیبایی و فیزیکی در ران شود. ممکن است مردم از بثورات پوستی و عفونت‌هایی که به دلیل سایش پوست‌های اضافی در قسمت داخلی ران‌ها در بلندمدت به وجود می‌آیند ناراضی بوده و رنج ببرند. زمانی که پوست به دلیل افزایش سن یا نوسانات شدید وزن شل شود نمی‌توان آن را فقط به کمک ورزش کردن سفت کرد. عمل لیفت ران می‌تواند به بهبود ظاهر پاها کمک کرده و با برداشته شدن چربی و پوست اضافی ران‌ها را تغییر شکل داده و زیباتر سازد.

نحوه انجام عمل

jliftran7

شکاف‌های نامحسوس در کشاله ران و در زیر خط بیکینی ایجاد می‌شود که کمی عریض و تیره رنگ می‌شود اما به مرور زمان از بین می‌رود. در این عمل چربی‌های اضافی ران و ساق‌های پا برداشته شده و سپس پوست به صورت هلالی روی کشاله ران و بافت شل شده کشیده می‌شود و لبه‌های آن دوخته می‌شود. بخیه‌های عمیق رباط‌ها و استخوان‌ها را حفظ کرده تا پوست کمتر کشیده شده و شل شود. طول شکاف به میزان پوست اضافی آن بستگی دارد تخلیه به مدت ۲ روز انجام می‌شود. این نوعی تخلیه نرم بوده که دردناک نیست. پانسمان و کمپرس ملایم به مدت چند روز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید یکی دو ساعت پس از بهبودی به منزل مراجعه کنید. شما می‌توانید پس از دو یا سه روز پس از انجام عمل جراحی و زمانی که تخلیه‌ها انجام شد دوش گرفته و استحمام کنید. درد کمی در ناحیه درمان شده ایجاد می‌شود که دو یا سه روز پس از عمل برطرف شده و به راحتی با مصرف داروهای مسکن کنترل می‌شود. تورم خفیف تا متوسط در هفته اول ایجاد شده و پس از آن به سرعت برطرف می‌شود.

نتایج لاغری ران


jliftran8

  • زیباتر شدن، سفت‌تر شدن و بهبودی ظاهر قسمت داخلی ران‌ها
  • ران‌های لاغرتر با پوست نرم بدون وجود سلولیت ها
  • اعتماد به نفس و راحتی بیشتر در لباس پوشیدن به خصوص در لباس‌های اسپرت
  • اگر شل شدن پوست و کاهش وزن ادامه پیدا کند شما باید عمل لاغر و کوچک کردن ران را مجدداً انجام داده تا نتایج آن حفظ شود.
مشاوره رایگان