یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

موثرترین روش از بین بردن و رفع خط اخم و چین چروک پیشانی

dz

اگر در آینه به خود نگاه کرده باشید و متوجه شده‌اید یا شخصی دیگری به شما گفته است که ظاهری نگران یا عصبانی دارید در حالی که در واقع عادی و خوشحال هستید، علت آن می‌تواند وجود خطوط افقی روی پیشانی و خطوط عمودی اخم در بین ابروها باشد. در حالی که عضلات صورت ما تاثیر ایجاد حالت‌ها و احساسات چهره را دارند، اما این حرکات تکراری عضلات صورت در طول زمان همراه با از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست منجر به ایجاد چین و چروک‌های دینامیک می‌شوند. در صورتی که این چروک‌ها ظاهری پیر را برای شما ایجاد کرده‌اند ما می‌توانیم به شما کمک کنیم. درمان‌های متعددی برای برطرف کردن تمام چروک‌های روی پیشانی و ایجاد ظاهری که گویی هیچ گاه اخم نکرده‌اید وجود دارند.

مراقبت از پوست صرفنظر از سنتان مهم است. این کار را تا زمانی که متوجه خطوط اخم و چروک پیشانی شدید ترک نکنید. با انجام اقدامات لازم در سنین پایین احتمال حفظ پوست جوان خود برای مدت زمان طولانی افزایش می‌یابد. اگر دارای خطوط اخم هستید و درمان آن را در نظر دارید، مطمئن شوید که تمام گزینه‌های پیش روی خود را در نظر گرفته‌اید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در مورد تمام روش‌های درمانی توضیح می‌دهند تا مشخص شود که کدام گزینه‌ی درمان برای شما بهتر است. کلینیک رازی روش‌های مختلفی را مانند: تزریق ژل و بوتاکس، میکرودرم، لیزر و جراحی برای رفع چین و چروک پیشانی و خط اخم ارائه می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی و مزایای آنها می‌توانید با شماره‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

g3g

 

 

 

علل


حالات چهره

با افراد دیگر ارتباط برقرار کردن از طریق حالات چهره ممکن است. اجتناب کامل از این حالات در زندگی روزمره غیرممکن است. با این حال، اخم کردن و لبخند زدن به طور طبیعی اتفاق می‌افتد و شما ممکن است از عواقب آن آگاه نباشید. به طور شگفت‌انگیز، این حرکات نقشی در ایجاد خطوط در پیشانی دارند.

نحوه خوابیدن

این علت در مورد چگونگی قرارگیری بدن هنگام خوابیدن است. آیا بر روی شکم می‌خوابید و سر خود را روی بالش یا تشک فشار می‌دهید؟ بهتر است این عادت را تغییر دهید زیرا خود را در معرض چروک پیشانی و خطوط اخم قرار می‌دهید. خوابیدن روی کمر یا پهلو احتمال ابتلا به این نوع چروک‌ها روی صورت را به حداقل می‌رساند.

پیری ناشی از آفتاب

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید باعث پیری زودرس پوست می‌گردد. تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید فیبر کلاژن و الاستین را پیش از موعد از بین می‌برد. این کار باعث کاهش قابلیت ارتجاعی پوست و عدم توانایی برای تولید کلاژن می‌گردد.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن ارتباط زیادی با پیری زودرس اندام‌ها و بافت‌های بدن دارد. پوست قادر به تولید فیبرهای کلاژن و الاستین نخواهد بود. این امر باعث ایجاد خطوطی روی پیشانی می‌گردد. سیگار کشیدن همچنین در کاهش رطوبت پوست نقش داشته و باعث انعطاف پذیری کمتر و شکل‌گیری آسان‌تر چین و چروک‌ها می‌شود.

ژنتیک

پوست پیشانی می‌تواند بخصوص در افراد جوان دچار خطوط و چروک‌هایی شود. این امر می‌تواند ناشی از به ارث بردن این حالت صورت و مورفولوژی از والدین باشد.

درمان و رفع چین و چروک پیشانی و خط اخم 


تزریق بوتاکس

dz6

تزریق مقادیر بسیار کم بوتاکس به ناحیه پیشانی باعث شل شدن عضلات شده و ظرف چند روز تمام پیشانی شل می‌شود. بخش داخلی ابروها تمایل به لیفت و جدا شدن از هم دارند. دوستان، خانواده و همکاران اغلب بدون اینکه علت آن را بدانند اظهار می‌کنند که ظاهرتان بهتر شده است.

 

 

بوتولینوم (بوتاکس) با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک تزریق می‌شود. بطور متوسط ما ۴ واحد بوتاکس را در ۵ تا ۷ نقطه تزریق می‌کنیم. طی یک یا دو هفته اعصابی که عضلات را جمع می‌کنند کمتر قادر به سفت کردن آنها خواهند بود. در ابتدا خطوط دینامیک از بین می‌روند. با تکرار تزریق طی دوره‌های طولانی مدت، خطوط استاتیک نیز می‌توانند ناپدید شوند. خطوط عمیق ممکن است نیاز به تزریق ژل یا بازسازی با لیزر داشته باشند.

اثرات کامل درمان می‌توانند بعد از ۲۱ روز ظاهر شوند. محدوده‌ی ماندگاری نتایج آن بین ۲ تا ۶ ماه است. به تدریج با تکرار تزریق‌ها این زمان بیشتر می‌شود.

تزریق ژل

dz7

تزریق ژل‌هایی مانند ژوویدرم نیز می‌تواند برای چین و چروک‌ها و خطوط روی پیشانی استفاده شود تا با اضافه کردن حجم زیر خطوط بدون خطر افتادگی ابروها باعث برطرف شدن این خطوط شود. این روش بخصوص برای افرادی که به دلیل پایین بودن ابروها مورد مناسبی برای تزریق بوتاکس نیستند مفید است. متخصصین به شما توصیه خواهند کرد که کدام درمان یا ترکیبی از درمان‌ها برای شما بهتر است.

درم ابریژن

dz8

با انجام میکرودرم ابریژن هر جلسه به مقدار ۲۰ تا ۵۰ درصد به بهبود ظاهر پوست شما کمک می‌کند که بستگی به شرایط، تجربه پزشک، دستگاه مورد استفاده در طول درمان، نوع پوست و شیوه زندگی دارد. نتایج این روش دائمی هستند (در جراحی زیبایی به این معنی است که ۱۲ماه یا بیشتر ماندگار است) و آن را تبدیل به یک راه حل موثر برای برطرف کردن جای جوش، ضایعات پوستی و رفع خالکوبی کرده است.

هرچند درم ابریژن نمی‌تواند از پیدایش چروک‌های جدید جلوگیری کند. اگر قصد تکرار درمان را داشته باشید باید تا زمانی که اثرات درمان قبلی بر روی پوست ناپدید شدند (که می‌تواند تا ۱۲ ماه طول بکشد) منتظر بمانید.

لیزر درمانی

dz9

در بازسازی پوست با لیزر از لیزر برای داغ کردن پوست استفاده می‌شود. سپس پوست آسیب دیده دفع می‌شود و پوست جدیدی جایگزین آن می‌گردد. گاهی اوقات پزشک از لیزر با شدت کمتری برای تحریک رشد کلاژن بدون از بین بردن لایه‌ی بیرونی پوست استفاده می‌کند. پزشک معمولاً قبل از شروع درمان با لیزر برای جلوگیری از درد بی‌حس کننده اعمال می‌کند. وی همچنین ممکن است از آرام‌بخش برای آرام کردن بیمار استفاده نماید. پزشک لیزر را روی پوست بیمار حرکت می‌دهد تا زمانی که کل ناحیه مورد نظر تحت درمان قرار بگیرد. بیمار ممکن است در حین درمان کمی احساس سوزش، گزیدگی یا احساس وارد شدن ضربه به پوست خود داشته باشد.

بعد از درمان ناحیه‌ی آسیب دیده احتمالاً برای چند روز به رنگ صورتی و متورم خواهد بود. بیمار باید پوست درمان شده را چند بار در روز با آب خنک بشوید تا از بروز عفونت جلوگیری کرده و پوسته‌های شکل گرفته را دفع کند. پانسمان و پماد باید بطور منظم عوض شود.

جراحی

dz10

جراحی لیفت ابرو روشی برای رهایی از چروک‌ها بصورت دائمی است که برای هر فرد مبتلا به چروک پیشانی قابل استفاده است.

این روش پوست پیشانی را کشیده و ابروها را بالا می‌برد. درجه‌ی بهبود برای هر شخصی متفاوت است و متاثر از خصوصیات فیزیکی پوست بیمار، ساختار ابرو و نوع روش انتخاب شده توسط جراح بر اساس نتایج مورد انتظار می‌باشد. بیمارانی که دچار خطوط اخم و چروک پیشانی هستند بطوری که ظاهری غمگین و پیر به چهره‌ی آنها داده است باید جهت دستیابی به نیازهای زیبایی خود جراحی لیفت ابرو را در نظر بگیرند.

تمام لیفت‌های ابرو تحت بیهوشی عمومی و بصورت سرپایی در یک مرکز جراحی معتبر انجام می‌شوند. جراحی معمولاً بسته به روش عمل حدود ۲ ساعت بطول می‌انجامد. بیماران بطور کلی می‌توانند ظرف چند روز بعد از جراحی به کار خود بازگردند و فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرند. بیماران ممکن است احساس کنند که ساختار جدید صورت آنها آنطور که باید متقارن نبوده و طبق انتظار آنها نیست. این حالت یک اضطراب شایع است، اما جای نگرانی نیست زیرا اجزای صورت بعد از چند هفته ظاهری طبیعی پیدا خواهند کرد. تاثیرات و نتایج نهایی جراحی ممکن است تا چند ماه بعد قابل مشاهده باشند.

بهبودی


بیماران بطور کلی باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کرده و از کرم ضد آفتاب استفاده کنند. مراجعات منظم جهت نظارت بر روند بهبودی ضروری می‌باشند. خطرات احتمالی مرتبط با درمان چروک پیشانی شامل تورم، پوسته پوسته شدن،‌ حساسیت به لمس، خارش، قرمزی، تغییر رنگ، سوزش، آکنه و عفونت هستند. مشکلات پلک و ایجاد جای زخم در موارد نادری ممکن است رخ دهند.

مشاوره رایگان