یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لاغری موضعی با کرایولیپولیز: عوارض و هزینه

kriooo5

کرایولیپولیز یک روش غیرتهاجمی است که به طور آرام و مؤثر چربی را از مناطقی از بدن که به رژیم غذایی و ورزش معمولی پاسخ نمی‌دهند، حذف می‌کند. این روش به بیماران امکان می‌دهد نتایج قابل توجهی را در مناطقی که دارای چربی اضافه هستند، بدست آورند و به طور کلی به شکل ظاهری بدن خود زیبایی ببخشند. کرایولیپولیز در حذف چربی از شکم، پهلوها و پشت و همچنین ایجاد لاغری موضعی بسیار مؤثر است.

همچنین، کرایولیپولیز به عنوان “انجماد چربی” نیز شناخته می‌شود. با استفاده از تکنولوژی پیشرفته، نتایج این روش به دست می‌آید. طی این روش، بافت هدف به منظور شکستن سلول‌های چربی و از بین بردن آن‌ها بدون آسیب رساندن به بافت اطراف، منجمد می‌شود. تحقیقات نشان داده است که سلول‌های چربی نسبت به بافت‌های اطراف بیشتر آسیب پذیر هستند و این آسیب پذیری باعث می‌شود فرآیند از بین رفتن چربی به طور طبیعی در مدت چند ماه پس از انجام کرایولیپولیز ادامه یابد.

اگر می‌خواهید میزان توده‌های چربی موضعی را از بین ببرید، به عنوان مثال چربی‌های شکم و پهلو، باسن، ران، بازو و غیره، بهترین راه حل کرایولیپولیز است. متخصصین کلینیک زیبایی رازی امکان انجام کرایولیپولیز در طول جلسه‌ی مشاوره شما را ارزیابی کرده و یک برنامه‌ی درمانی مناسب را برای شما توصیه می‌کنند. متخصصین ما همچنین شما را در مورد هزینه و عوارض جانبی نادر درمان کرایولیپولیز راهنمایی می‌کنند. بسته به اهداف شما و مناطق تحت درمان ممکن است چندین جلسه درمانی مورد نیاز باشد، اگرچه ممکن است متخصصین ما قادر به درمان همزمان دو منطقه باشند. در صورتی که می‌خواهید نوبت رزرو کنید یا نیاز به مشاوره دارید می‌توانید با شماره‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹  –  ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

krio

krio1

مزایای کرایولیپولیز


 • چندین ناحیه را می‌توان هم زمان درمان کرد.
 • هر نقطه‌ای از بدن می‌تواند تحت درمان قرار گیرد.
 • ثابت شده است که کرایولیپولیز روشی موثر است.
 • کیفیت پوست را بهبود می‌بخشد.
 • نتایج پس از گذشت ۴ تا ۶ هفته پس از اولین درمان قابل مشاهده هستند.
 • درمان کاملاً بدون درد است.
 • “زمان بهبودی” وجود ندارد.
 • کرایولیپولیز یک درمان خارجی غیر تهاجمی است.
 • لاغری موضعی با نتایجی مشخص و سریع انجام می‌گیرد.
 • سلول‌های چربی به صورت طبیعی توسط بدن از بین می‌روند.
 • درمان کرایولیپولیز بدون خطر و بدون عوارض ناخوشایند است.
 • کرایولیپولیز جایگزینی برای لیپوساکشن به شمار می‌آید.
 • همچنین می‌توان از درمان کرایولیپولیز پس از لیپوساکشن استفاده کرد.

متقاضیان


 krio2

کرایولیپولیز به آرامی سلول‌های چربی را منجمد می‌کند و از بین می‌برد. با گذشت زمان درمان با روش کرایولیپولیز منجر به فرم‌دهی و لاغری بدن می‌شود. متقاضیان انجام درمان کرایولیپولیز از لحاظ شکل کلی بدن وضعیت نسبتاً خوبی دارند اما دارای چربی‌های اضافی در نواحی مانند شکم، پهلوها، پشت یا ران‌ها هستند و تمایل به از بین بردن این چربی‌های موضعی دارند.

 • بدن شما دارای توده‌های چربی است که به رژیم غذایی و ورزش مقاوم است.
 • شما بدون انجام یک عمل جراحی تهاجمی، می‌خواهید بدن زیبا و خوش فرمی داشته باشید.

مهم است توجه داشته باشید که از بین بردن چربی با روش‌های غیر جراحی مانند کرایولیپولیز کاهش وزن محسوب نمی‌شود. اگر شما از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید و نگرش مثبت و انتظارات واقع گرایانه‌ای دارید، احتمالاً یک متقاضی مناسب برای انجام کرایولیپولیز به شمار می‌آیید.

چه افرادی نمی‌توانند کرایولیپولیز را انجام دهند؟


اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی به سر می‌برید، اخیراً عمل جراحی معده انجام نداده‌اید، شرایط خاصی از قبیل بیماری قلبی، فتق، حساسیت به سرما یا مشکلات مربوط به سیستم گردش خون ندارید، می‌توانید درمان کرایولیپولیز را انجام دهید. همچنین افرادی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند ممکن است برای درمان با استفاده از روش کرایولیپولیز مناسب نباشند. متخصص در مورد سوابق پزشکی گذشته و فعلی شما سوال خواهد کرد و اگر شما در یکی از گروه‌هایی قرار گیرید که نمی‌توانند این درمان را انجام دهند، از این روش جهت لاغری موضعی استفاده نمی‌کنند.

پیش از درمان


krio3

پیش از شروع درمان کرایولیپولیز، پزشک با شما مشاوره خواهد کرد تا امکان انجام کرایولیپولیز در شما را ارزیابی نماید. مواردی مانند قد، وزن، فشار خون و BMI اندازه گیری و ثبت می‌شود. پزشک برنامه‌ی درمانی را برای شکل‌دهی بدن و رسیدن به اهداف مورد نظر طراحی می‌کند. برای به دست آوردن نتایج بهتر، ممکن است به بیش از یک جلسه درمان کرایولیپولیز احتیاج داشته باشید. گاهی اوقات می‌توان به طور هم زمان دو ناحیه‌ی هدف را درمان کرد.

فرایند درمان


krio4

برای انجام کرایولیپولیز هیچ ماده‌ی بیهوشی یا بی حسی استفاده نمی‌شود زیرا کرایولیپولیز یک درمان ساده است و یک عمل جراحی محسوب نمی‌گردد. برای شروع، صفحات خنک کننده به دقت در ناحیه تحت درمان قرار می‌گیرند.

در ابتدا احساس کشش و سرمای شدید در منطقه تحت درمان می‌کنید. هرچند این احساس ناراحت کننده است، اما دردی به دنبال نخواهد داشت. در طول درمان شما می‌توانید استراحت کنید، کتاب بخوانید، با لپ تاپ خود کار کنید، یا حتی کمی بخوابید.

پانل‌های خنک کننده ابتدا چربی‌های ناحیه‌ی تحت درمان را در یکجا جمع کرده و سپس توده‌ی چربی را منجمد می‌کنند. سلول‌های چربی منجمد شده و به طور طبیعی می‌میرند. تنها سلول‌های چربی تحت تاثیر دمای سرد قرار می‌گیرند و بافت اطراف آن‌ها آسیب نمی‌بیند. طی چند هفته پس از انجام کرایولیپولیز، سلول‌های چربی مرده در طول فعالیت‌های متابولیسم طبیعی تجزیه می‌شوند و از بدن شما دفع می‌گردند.

دوره‌ی بهبود


کرایولیپولیز مزایایی از قبیل نیاز نداشتن به دوره‌ی بهبود است. شما بلافاصله پس از درمان می‌توانید مرخص شوید و نیازی به پرهیز از کار یا اجتناب از فعالیت شدید نخواهید داشت. گفته می‌شود که پس از درمان کرایولیپولیز ناحیه‌ی تحت درمان برای مدتی به دلیل عملکرد سیستم ایمنی بدن برای دفع سلول‌های چربی مرده، متورم می‌شود.

چه زمانی قادر به مشاهده‌ی نتایج هستید؟


زمان مشاهده‌ی نتایج بستگی به فرد، ضخامت چربی و منطقه‌ی تحت درمان دارد. تغییرات طی چند هفته اتفاق می‌افتد و ۱۲ هفته طول می‌کشد تا بتوان حداکثر نتیجه را مشاهده کرد، هرچند برخی از بیماران تغییرات را در حدود ۲ هفته پس از درمان نشان می‌دهند. در آزمایشات بالینی ۱۲ هفته پس از درمان با کرایولیپولیز، ۹ نفر از ۱۰ نفر لاغری قابل توجهی را در منطقه تحت درمان نشان دادند.

عوارض جانبی


عوارض جانبی درمان با کرایولیپولیز کم است. به فاصله‌ی کمی پس از درمان، ممکن است علائمی مانند قرمزی، کبودی، تورم، خارش و بی حسی وجود داشته باشد. این علائم ظرف مدت چند روز و در بدترین حالت بین دو تا چهار هفته از بین می‌روند.

انتظار نداشته باشید که اثرات مربوط به متابولیسم چربی یا پوست دائمی باشند. رنگ و بافت پوست شما بدون تغییر باقی می‌ماند. تاول وجود نخواهد داشت و آسیب عصبی نیز پس از انجام کرایولیپولیز مشاهده نمی‌شود. درمان‌های متعدد با کرایولیپولیز نیز ایمن هستند.

آیا من نیاز به رژیم غذایی دارم؟


هیچ برنامه رژیم غذایی خاصی لازم نیست. شما باید باید مطابق دستورالعمل‌ها و اطلاعات داده شده، عمل کرده و مراقبت‌های پس از درمان با کرایولیپولیز را انجام دهید. مراقبت‌های پس از درمان با کرایولیپولیز شامل افزایش مصرف آب برای کمک به دفع چربی از بدن، جلوگیری یا کاهش مصرف کافئین و دیگر سمومی است که می‌تواند روند طبیعی دفع چربی از بدن شما را آهسته کند و به تاخیر بیاندازد.

تفاوت بین کرایولیپولیز و سایر درمانهای زیبایی لاغری


کرایولیپولیز یک روش درمانی طبیعی و غیر تهاجمی برای از بین بردن سلول‌های چربی است. بر خلاف لیپوساکشن که باعث آسیب زدن به بافت‌های اطراف، ایجاد جای زخم، توده‌های ناهموار یا حتی خطراتی می‌شود که می‌توانند با جراحی و برش مرتبط باشند، کرایولیپولیز روش درمانی ایمن محسوب می‌گردد.

برای رسیدن به نتایج مطلوب، انجام تمرینات خاصی لازم نیست و نتایج دائمی است، اما برای رسیدن به نتایج سریعتر مصرف مقادیر زیاد آب و انجام تمرینات سبک نور مفید است. از لحاظ کلینیکی ثابت شده است که کرایولیپولیز می‌تواند برای کسانی که مایل به پرداخت هزینه‌های کمتر، کاهش درد، خطرات و زمان بهبودی مرتبط با جراحی و لیزر درمانی هستند، به عنوان یک درمان جایگزین موثر در نظر گرفته شود.

چند جلسه‌ی درمانی مورد نیاز است؟


پس از یک جلسه مشاوره رایگان، متخصص ابتدا تصمیم می‌گیرد که آیا درمان کرایولیپولیز برای متقاضی مناسب است یا خیر، پس از آن روش درمان توضیح داده شده و برنامه درمانی طرح ریزی می‌شود.

تعداد درمان‌های لازم بستگی به وسعت منطقه هدف دارد. برای رسیدن به بهترین نتایج، شما به طور متوسط به ۳ تا ۵ جلسه‌ی درمانی نیاز دارید. درمان کرایولیپولیز هر ۶ هفته یک بار انجام می‌گیرد.

طول مدت درمان چقدر است؟


درمان کرایولیپولیز به همراه مشاوره و اندازه گیری ناحیه‌ی تحت درمان معمولاً حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد. اگر می‌خواهید دو درمان داشته باشید، در صورتی که درمان‌ها در مناطق مجاور یکدیگر انجام نمی‌شوند و در دو طرف بدن قرار دارند، می‌توان هر دو محل را هم زمان تحت درمان کرایولیپولیز قرار داد. بنابراین، از آن جا که دو ناحیه به طور هم زمان و پشت سر هم تحت درمان قرار می‌گیرند، زمان درمان شما افزایش می‌یابد.

هزینه


هزینه کرایلیپولیز بستگی به عوامل مختلفی دارد که از فردی به فرد دیگر متفاوت است. این هزینه بسته به دستمزد پزشک، و تعداد جلسات مورد نیاز شما نیز دارد. اینکه شما چه قسمت‌هایی از بدنتان را می‌خواهید تحت درمان و لاغری قرار دهید نیز می‌تواند قیمت و هزینه را تغییر دهد.

مشاوره رایگان