یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

عمل جراحی بینی(رینوپلاستی): روش، عوارض و هزینه

wdvds

اصلاح فرم بینی برای مشکلات زیبایی و همچنین عملکرد بینی انجام می‌شود. جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) برای اصلاح ناهنجاری و انحراف اجزای بینی و یا بهبود تنفس انجام می‌شود. بینی بر خلاف دیگر قسمت‌های بدن و صورت، در نقطه مرکزی صورت قرار دارد. بنابراین حتی عدم تقارن جزئی در بینی بلافاصله به چشم می‌آید. هدف از جراحی ترمیمی بینی دور کردن توجه از بینی است تا بقیه اجزای صورت، زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسند. جراحی زیبایی بینی ممکن است منجر به بهبود یا بدتر شدن تنفس گردد، بنابراین مهم است که بیمار به دنبال جراحی باشد که دارای تجربه و آموزش ویژه‌ در زمینه عمل‌های زیبایی صورت است و از پیچیدگیهای آناتومی بینی درک کاملی دارد.

اگر از فرم و ظاهر بینی خود ناراضی هستید، انجام عمل جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی) می‌تواند به تغییر فرم و سایز بینی به شما کمک کند. اکثر افراد این جراحی را برای بهبود ظاهر خود انجام می‌دهند، اما جراحی بینی برای درمان نقائص هنگام تولد، مشکلات تنفسی و آسیب‌های وارد شده به بینی نیز انجام می‌گیرد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی طی جلسه مشاوره، زمانی را برای گفتگو در خصوص اهدافتان از جراحی زیبایی بینی اختصاص می‌دهند. جراح به منظور بهبود ویژگی‌های صورت شما، شکل مطلوب بینی شما را با کمک کامپیوتر تعیین می‌کنند. هدف از مشاوره با جراح کمک به شما برای اتخاذ تصمیم آگاهانه در مورد جراحی زیبایی بینی است. این جراحی اگر به نحو صحیح انجام شود، می‌تواند زیبایی ظاهر و اعتماد به نفس شما را بهبود ببخشد. بهترین نتایج زمانی بدست می‌آید که ظاهر بینی شما کاملاً طبیعی به نظر برسد.

برای آشنایی بیشتر با این جراحی زیبایی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید. همکاران ما برای خدمات مشاوره یا رزرو نوبت شما را راهنمایی خواهند کرد.

متقاضیان درمان


dfvbdf

عمل جراحی بینی یک فرآیند بسیار فردی است. وضعیت و شرایط هر فرد متفاوت است. شاید بینی شما برای صورت‌تان بیش از حد بزرگ یا دارای برخی از مشکلات ساختاری باشد که موجب مشکلات تنفسی شما می‌شود. تصمیم گیری برای عمل جراحی بینی یک تصمیم بسیار شخصی است و تنها شما می‌توانید دریابید که این جراحی می‌تواند برای رسیدن به اهداف‌تان به شما کمک کند. انجام جراحی زیبایی بینی درصورتی ایمن و بی‌خطر است که:

 • صورت شما به طور کامل رشد یافته باشد (معمولاً تا سن ۱۳ و یا ۱۴ سالگی)
 • از لحاظ جسمی دارای وضعیت سلامت مناسبی باشید.
 • ترک سیگار
 • داشتن اهداف و انتظارات معقول

مهم‌ترین مسئله این است که شما فقط باید به میل و تصمیم شخصی خود ( و نه برای برآوردن تمایلات شخص دیگری) تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرید. البته متخصصین ما در هر زمانی آماده گفتگو در مورد این اهداف با شما هستند.

مزایا


در مواردی که افراد از عدم اعتماد به نفس رنج می‌برند، ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر بینی از طریق جراحی زیبایی بینی می‌تواند موجب افزایش اعتماد به نفس آنها شود. بهبود عملکرد بینی همچنین می‌تواند خلق و خوی کلی و شیوه زندگی فرد را بهبود بخشد. رفع نگرانی درمورد مشکلات تنفسی باعث می‌شود تا حتی کارهای روزمره نیز ساده‌تر به نظر برسد.

 • تغییراتی که با عمل جراحی زیبایی بینی قابل انجام است، عبارتند از:
 • اندازه بینی با توجه به تعادل صورت
 • عرض بینی در قسمت پل و یا اندازه و موقعیت سوراخهای بینی.
 • بینی دارای قوز برجسته و قابل مشاهده و یا فرورفتگی بالای پل
 • بزرگی، افتادگی، سر بالا و یا عقابی بودن نوک بینی
 •  بزرگ و پهن بودن و یا برگشتگی سوراخ‌های بینی
 •  عدم تقارن بینی

آماده سازی


هنگامی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می‌گیرید تا به اهداف خود برسید و چهره‌ای متعادل و جذاب‌تر داشته باشید، اولین قدم این است که با جراح خود ملاقات کنید. جراح بینی در ابتدا با شما در مورد اهدافتان، تاریخچه جراحی‌های قبلی و داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید، مشورت خواهد کرد. صراحت و رکابداری شما در طول این گفتگو بسیار مهم است.

علاوه بر پرسش‌هایی درباره علت تمایل شما به انجام جراحی زیبایی بینی، جراح همچنین ابعاد صورت شما را اندازه‌گیری کرده و عکس‌هایی از صورت شما گرفته و در مورد گزینه‌های جراحی و نتایج احتمالی و هرگونه خطرات مربوطه به شما توضیحاتی ارائه خواهد کرد. اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید، قبل از رزرو نوبت ملاقات خود، باید مصرف سیگار را به‌طور کامل متوقف کنید و از مصرف داروهای آسپرین، ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید. زیرا مصرف آنها خطر خونریزی را افزایش می‌دهد. همچنین برنامه‌ریزی کنید که یکی از افراد نزدیک شما پس از جراحی، شما را تا به خانه همراهی کند. توصیه می‌کنیم که در طول شب، یک همراه نزدیک برای مراقبت و نظارت بر وضعیت شما در کنارتان باشد.

روش‌های عمل جراحی بینی


sda

روش‌های جراحی زیبایی بینی را می‌توان به دو روش اصلی تقسیم کرد. روش جراحی بسته و روش باز. هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و محدودیت‌های خاص خود است. روشی که برای تمام افراد مناسب باشد، وجود ندارد و و هر دو روش در جامعه جراحان طرفداران خود را دارد.

جراحی بینی بسته

در روش جراحی بسته، برش‌ها در داخل بینی ایجاد می‌شود و در نتیجه اسکار کمتر و بهبودی سریع‌تر را به دنبال دارد. 

جراحی بینی باز

در جراحی بینی باز لازم است تا برش‌هایی در داخل سوراخهای بینی و در فاصله بین سوراخهای بینی (کلوملا) ایجاد شود، این برش‌ها اجازه می‌دهد تا ساختار بینی که نیاز به اصلاح دارد، بیشتر در در معرض دید جراح قرار گیرد. اصلاحاتی که معمولاً انجام می‌شود شامل کاستن و یا افزودن به غضروف، انواع مختلفی از بخیه زدن، تراشیدن غضروف یا استخوان، گرفتن گرافت از بینی، گوش و یا دنده‌ها بسته به مشکلات خاص بیمار که در طول جراحی زیبایی بینی باید برطرف شود. به طور معمول پس از پایان جراحی از پانسمان سوراخهای بینی و اسپلینت بینی استفاده می‌شود. شما می‌توانید در طول مشاوره در مورد روش درمانی که به بهترین وجه متناسب با نیازهای و انتظارات شماست، بیشتر با جراح خود گفتگو کنید.

مراحل جراحی


asas

عمل جراحی زیبایی بینی از طریق بازسازی غضروف و استخوان‌هایی که ساختار بینی را تشکیل می‌دهند، انجام می‌شود. سپس پوست بینی به شکل جدید بینی کشیده می‌شود. پس از جراحی، یک اسپلینت پلاستیکی کوچک بر روی پل بینی قرار می‌گیرد و باید به مدت ۴ تا ۵ روز نگهداری شود. این فرآیند جراحی معمولاً در یک مرکز جراحی سرپایی صورت می‌پذیرد و برای بیشتر موارد، بی‌هوشی عمومی استفاده می‌شود. مدت زمان عمل جراحی زیبایی بینی معمولاً بین ۱ تا ۲ ساعت است، با این حال، در برخی موارد پیچیده‌تر ممکن است مدت زمان بیشتری را اشغال کند.

نقاهت و بهبودی


برخی از بیماران گزارش کرده‌اند که پس از جراحی بینی از احساس خوب خود شگفت زده شده‌اند. بروز کبودی و تورم قابل توجه نادر است، اگر چه بسیاری از بیماران یک هفته از کار یا مدرسه مرخصی می‌گیرند، اما برخی دیگر از بیماران قادرند بلافاصله روال عادی زندگی خود را از سر بگیرند. انجام ورزش‌های سبک پس از هفته اول مجاز است؛ با این حال بهتر است به مدت حداقل ۴ تا ۶ هفته از فعالیت‌های ورزشی سنگین اجتناب کنید. صرف نظر از اینکه برای ترمیم بینی شکسته و یا کوچک‌ کردن و متعادل‌تر شدن بینی خود جراحی بینی را انجام داده باشید، این جراحی می‌تواند بهبودی طولانی مدت در تنفس و زیبایی بینی را به شما ارائه دهد.

خطرات


sdlgpp

برای درک خطرات ناشی از جراحی پلاستیک باید به خطرات همراه با هر گونه عمل جراحی و همچنین خطرات ناشی از یک روش خاص توجه کنید. خطرات خاصی که با جراحی زیبایی بینی همراه است، عبارتند از:

 • بی‌حسی
 • خونریزی بینی (خون دماغ)
 • ایجاد زخم و اسکار در پایه بینی
 • پارگی عروق خونی کوچک بر روی سطح پوست
 • ورم
 • آسیب‌های عصبی دائمی
 • اصلاح بیشتر یا کمتر از حد مورد نیاز که لزوم جراحی ترمیمی بینی را ضرروی سازد.

انتخاب یک جراح زیبایی مجرب می‌تواند خطرات سلامتی مرتبط با جراحی زیبایی بینی را به طور قابل توجهی کاهش دهد. بیماران باید از جلسه مشاوره خود به عنوان فرصتی برای طرح سؤالات خود در مورد فرآیند جراحی، خطرات آن، منافع و عوارض عمل بینی استفاده کنند.

ورم بینی چه مدت طول خواهد کشید؟


بعد از عمل جراحی زیبایی بینی برطرف شدن ورم بینی نیاز به زمان دارد. بخش زیادی از تورم بینی بعد از هفته‌ها یا ماه‌‌های اول رفع خواهد شد، اما مقدار کم تورمی که باقی می‌ماند، طی شش ماه تا یک سال برطرف خواهد شد. 

پانسمان بعد از جراحی زیبایی بینی


در همه موارد لازم نیست که بعد از جراحی زیبایی بینی، پانسمان قرار داده شود. اما اگر لازم باشد به طور معمول به مدت یک روز بعد از جراحی باید روی بینی باقی بماند. گاهی اوقات اسپیلنت‌های کوچکی نیز به مدت هفت روز پس از عمل در داخل بینی قرار داده می‌‌شود.

هزینه


هزینه جراحی زیبایی بینی‌ بستگی به نیازها و اهداف زیبایی بیمار دارد. در طی مشاوره، جراح‌تان هزینه عمل جراحی بینی را با توجه به فاکتورهای فردی شما به طور تخمینی بیان می‌کند.

مشاوره رایگان