یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

بادی جت برای لاغری و پیکر تراشی،مزایا و عوارض

badi1

برای بسیاری از افراد، از بین بردن چربی‌های موضعی در برخی از نواحی بدن به نظر غیر ممکن می‌رسد. به نظر می‌رسد ورزش کردن و رژیم غذایی برای از بین بردن این چربی‌های مقاوم موثر نیستند. علت بروز این مشکل تا حدود زیادی بر اثر عوامل ژنتیکی است اما می‌تواند به خاطر تغییرات هورمونی بدن نیز باشد. لیپوساکشن بادی جت با کمک آب روشی جدید و پرطرفدار برای لاغری موضعی و از بین بردن چربی‌ها است. ماند سایر روش‌های لیپوساکسن، هدف از انجام این روش نیز از بین بردن چربی‌های موضعی است که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند.

تقریباً تمامی نقاط بدن که دارای چربی موضعی اضافه هستند را می‌توان با روش بادی جت درمان نمود. نواحی که بیش از همه تحت درمان قرار می‌گیرند عبارتند از شکم و پهلو، لگن و ران‌ها، زانو‌ها، بازوها و زیر غبغب. متخصصین کلینیک زیبایی رازی هر یک از بیماران را به طور اختصاصی مورد ارزیابی قرار می‌دهند و جزئیات درمانی مورد نیاز هر یک را مد نظر قرار می‌دهند. اگر از تلاش برای از بین بردن برخی چربی‌های موضعی بدن خود خسته شده اید و بعد از به کار بردن رژیم‌های غذایی و برنامه‌های ورزشی مختلف بازهم به در بسته خورده اید و به دنبال روش متفاوتی برای حل مشکل خود هستید، باید بدانید که روش لیپوساکشن بادی جت نه تنها نتایج مثبت و ماندگاری را به دنبال دارد بلکه در کمترین زمان ممکن شما را به فرم بدنی دلخواهتان می‌رساند.

برای اشنایی بیشتر با روشهای مختلف لاغری موضعی مانند بادی جت در کلینیک رازی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در کلینیک جهت ارائه این خدمات یا رزرو نوبت شما را راهنمایی خواهند کرد.

badi2

badi3

مزایا


badi4

در روش بادی جت، از امواج آب پرتوان و ملایم برای جدا کردن و لغزاندن سلول‌های چربی از بافت بدن استفاده می‌شود و سپس این سلول‌ها به راحتی توسط ساکشن (جذب) خارج می‌شوند. این سیستم دارای دقت بسیار بالاست، بنابراین اثرات مخرب بر بافت‌های همبند، تارهای عصبی، رگ‌های خونی و سیستم لنفاوی به حداقل می‌رسد. نتیجه استفاده از این سیستم، حداقل درد، کبودی و خونریزی نسبت به لیپوساکشن معمولی است. در روش بادی جت همچنین از ماده‌ی بیحسی کمتری استفاده می‌شود که عوارض و خطرات استفاده از بیحسی را کاهش می‌دهد و مدت زمان بهبودی بعد از عمل نیز کوتاه‌تر می‌شود. بیماران می‌توانند پس از مدت زمان کوتاهی بعد از اتمام بادی جت، کلینیک را ترک کنند. روش بادی جت بسیار سریع‌تر و کارآمدتر از روش لیپوساکشن معمول است. با توجه به کمتر استفاده از مایع تامسنت در این روش، جراح قادر است با دقت بسیار بالاتری عمل کند. همچنین، به دلیل حفظ هوش بیمار، می‌توان در فرآیند بادی جت برای لاغری به راحتی از بیمار خواست که بدن خود را حرکت دهد.

چه نواحی از بدن را می‌توان با بادی جت درمان کرد؟


۱۲

با استفاده از سیستم لاغری با بادی جت می‌توان تقریباً تمامی نواحی بدن از گردن تا زانو‌ها را تحت درمان قرار داد. از آنجایی که با سیستم بادی جت می‌توان میزان بسیار بالایی از چربی‌ها را به طور ایمن استخراج کرد، از این روش اغلب برای از بین بردن چربی‌های موضعی شکم و پهلو، لگن، کناره‌های ران، کمر، باسن، ران‌ها و سینه استفاده می‌شود. علاوه بر این به این خاطر که روش بادی جت بسیار ملایم است، می‌توان چربی استخراج شده از آن را برای عمل تزریق چربی به کاربرد و در نواحی دیگر بدن تزریق کرد (برای مثال در سینه‌ها، باسن و پشت دست‌ها)

متقاضیان مناسب


افرادی که دارای وزن نسبتاً متناسبی هستند اما احساس می‌کنند که برخی از نواحی بدن آن‌ها به خاطر وجود چربی‌های اضافه با سایر نواحی بدنشان هماهنگی ندارد، متقاضیان مناسبی برای انجام ÷بادی جت برای لاغری هستند. افراد متقاضی این روش همچنین باید از سلامت عمومی برخوردار بوده و اضافه‌وزن نداشته باشند. اگر بیمار چربی بسیار زیادی در بدن خود داشته باشد، این عمل برای او مؤثر نخواهد بود چرا که این کار تنها به منظور لاغری موضعی (نه کلی) و از بین بردن چربی‌های ناحیه‌ای انجام می‌شود. در صورتی که افراد چاق بخواهند این عمل را انجام دهند، هرچه قدر هم که چربی از بدن استخراج شود، بدن فرم خوبی پیدا نمی‌کند و این کار ارزش انجام دادن را ندارد. در این موارد به بیمار توصیه می‌شود که یک برنامه‌ی کاهش وزن را دنبال کند (برای مثال، رژیم غذایی) و سپس عمل بادی جت را انجام دهد تا بتواند به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کند.

چگونگی انجام بادی جت


badi5

در تمامی روش‌های لیپوساکشن لازم است که برش بسیار کوچکی در نزدیکی محل موردنظر برای درمان ایجاد شود و یک لوله باریک به نام کانولا از طریق این برش وارد بدن شود. این کانولا به یک دستگاه ساکشن وصل است که چربی‌های بدن را به داخل خود مکش کرده و از بدن خارج می‌کند. در روش بادی جت برای لاغری، مراحل زیر به لیپوساکشن اضافه می‌شوند:

  • وارد کردن مایع تامسنت به بدن که موجب بیحسی ناحیه موردنظر می‌شود.
  • اسپری کردن ملایم مایع به بافت چربی که موجب جداسازی آن می‌شود و این چربی جدا شده در ادامه ساکشن می‌شود.
  • بیرون کشیدن مایعات تزریق‌شده برای ارزیابی دقیق روند درمان .

مدت زمان بهبودی پس از بادی جت به طور قابل توجهی بستگی به شرایط شما و حجم چربی‌هایی که استخراج شده‌اند دارد، اما به طور کلی زمان بهبودی پس از بادی جت به مقایسه با لیپوساکشن معمولی بسیار کمتر است. بسیاری از بیماران گزارش داده‌اند که درد و ناراحتی آنها به طور کامل پس از یک هفته رفع می‌شود. پس از اتمام فرآیند بهبودی، شما بدنی بسیار لاغرتر و بهتر شکل‌دهی شده خواهید داشت و با رعایت یک رژیم غذایی سالم و انجام ورزش، می‌توانید بدنی زیبا و خوش‌فرم داشته باشید. در صورت افزایش وزن پس از بادی جت، وزن اضافی در مناطق دیگری از بدن توزیع می‌شود.

بهبودی


بعد از انجام لیپوساکشن بادی جت، ممکن است از محل بریدگی‌های کوچکی که کانولا از طریق آن وارد بدن شده است، همچنان مایع به بیرون تراوش کند. این برش‌ها به حدی کوچک هستند که نیازی به بخیه ندارند و با گذشت چند روز ترمیم می‌شوند. از آنجایی که روش بادی جت در مقایسه با لیپوساکشن معمول تا حدود بسیار زیادی تهاجمی تر است، دوره‌ی بهبودی بعد از آن تنها در حدود ۴۸ ساعت می‌باشد. اغلب بیماران در همان روز می‌توانند به انجام فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهند. مدت زمان دقیق بهبودی به شرایط خاص هر فرد و چگونگی انجام بادی جت بستگی دارد. بعد از انجام بادی جت، یک گن فشاری مخصوص به تن بیمار پوشانده می‌شود که به فرم دهی بدن کمک کرده و پوست اجازه می‌دهد که خود را با فرم جدید بدن تطبیق دهد. این گن فشاری باید حداقل برای دو هفته در زیر لباس پوشیده شود.

نتایج


چربی استخراج شده از بدن، به نواحی موردنظر بازنمی‌گردد حتی اگر شما بعد از انجام عمل وزن اضافه کنید. وزنی که شما بعد از بادی جت به دست می‌آورید، در نواحی دیگری از بدن شما توزیع می‌شود. بسیاری از افراد بعد از انجام بادی جت یک برنامه‌ی رژیمی برای کاهش وزن دریافت می‌کنند تا بتوانند باقی‌مانده‌ی چربی‌هایی که با لیپوساکشن قابل‌استخراج نیست را از بین ببرند. این چربی‌ها در نواحی مقاوم به درمان (مانند پهلو و ران) قرار ندارند بلکه در بن ارگان‌های داخلی بدن هستند. این‌ها نواحی هستند که نمی‌توان از طریق بادی جت به آن‌ها دسترسی داشت.

تفاوت بین لیپوساکشن معمولی و لیپوساکشن بادی جت


تفاوت اصلی بین لیپوساکشن معمولی بادی جت در جداسازی بافت چربی است. در روش لیپوساکشن معمول از نیروی فیزیکی که توسط کانولا بر روی بافت چربی اعمال می‌شود برای استخراج چربی استفاده می‌شود اما در سیستم بادی جت از آب برای جداسازی بسیار ملایم بافت چربی استفاده می‌شود و چربی‌ها پس از جداسازی، ساکشن می‌شوند. استفاده از آب باعث می‌شود که میزان آسیب به بافتهای بدن، کبودی و خونریزی کاهش پیدا کند و در نتیجه بتوان به نتایج بهتری دست پیدا کرد. شما می‌توانید این روش را با لیپوساکشن تامسنت مقایسه کنید که در بین جراحان پلاستیک، روشی استاندارد برای لیپوساکشن محسوب می‌شود. در روش لیپوساکشن تامسنت برای افزایش راحتی، میزان زیادی ماده‌ی سالین، لیدوکائین و آدرنالین وارد بدن می‌شود. در روش پادی جت نیز از همین ترکیب اما با میزان بسیار کمتری استفاده می‌شود که این امر موجب می‌شود که جراح بتواند عمل استخراج چربی و فرم دهی به بدن را با دقت بیشتری انجام دهد.

هزینه


از آنجایی که شرایط هر فرد و اهداف او با افراد دیگر متفاوت است، تعیین کردن یک عدد کلی برای انجام بادی جت می‌تواند گمراه ‌کننده باشد. بهترین راه این است که به پزشک متخصص مراجعه کنید تا وضعیت شما را ارزیابی کند و بعد از مشاوره با پزشک متخصص شما می‌توانید هزینه‌ی دقیق انجام بادی جت برای خودتان را بدانید.

مشاوره رایگان