یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)؛مزایا،عوارض و هزینه

شم۱

داشتن یک شکم صاف و هماهنگ چیزی است که بسیاری از ما آرزوی آن را داریم. بسیاری از زنان پس از زایمان در می‌یابند که شکم آنها دارای پوست اضافی و عضلاتی شل می‌باشد. متأسفانه، حتی با متعهد ماندن به ورزش و یک رژیم سالم، هنوز یک شکم صاف می‌تواند دور از دسترس ما باشد. باور ما این است که عمل جراحی صاف کردن شکم یا ابدومینوپلاستی همچنان یک استاندارد طلایی برای شکل دادن به شکم می‌باشد. در حالی که روش‌های دیگر ممکن است تغییراتی خفیف ایجاد کنند، تنها راه مطمئن برای حذف چربی اضافه و پوست شل از شکم و همچنین سفت کردن عضلات شکمی، این عمل جراحی می‌باشد.

شاید متوجه جلو آمدن شکم خود شده و یا چربی اضافی در آن ناحیه داشته باشید. شاید آن اندام متناسب و زیبای قبل از بچه‌دار شدن یا قبل از اضافه وزن را از دست داده باشید. جراحی زیبایی شکم می‌تواند به شما کمک کند تا شکم صاف خود را بازیابید. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی با شما درباره‌ی خواسته‌هایتان صحبت می‌کنند تا کمک کنند که به اهدافتان برسید. گزینه‌های مختلفی برای انجام عمل جراحی زیبایی شکم و به منظور حصول نتایج طبیعی وجود دارند. اگر فکر می‌کنید که عمل ابدومینوپلاستی برای شما مناسب است می‌توانید برای رزرو نوبت یا انجام مشاوره با شماره‌‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس بگیرید. در مشاوره متخصصین ما به شما خواهند گفت که انجام این عمل برای شما مناسب است یا خیر.

متقاضی


عمل زیبایی شکم برای افرادی که حجم بالایی از پوست اضافی و چربی را در بخش میانی و در نقطه‌ای که نسبت به بقیه‌ی بدن نامتناسب است دارند، ایده‌آل می‌باشد. عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی به صورت ماکزیموم برای افرادی مؤثر است که دارای وزنی متناسب از طریق یک رژیم ثابت و برنامه‌ی ورزشی می‌باشند. این عمل به صورت رایج بر روی زنان و مردانی انجام می‌شود که مقدار قابل توجهی وزن کم کرده و در نتیجه دارای پوست اضافی و آویزان در قسمت شکم می‌باشند. این عمل همچنین در میان خانم‌هایی رایج است که پوست شکم آنها در اثر بارداری کش آمده است.

مشاوره


جلسه‌ی مشاوره فرصت شما برای دیدار با پزشک، بحث درباره‌ی دغدغه‌های شما برای ظاهر خود و پرسش پیرامون مزیت‌های بالقوه‌ی این عمل می‌باشد. پزشک سابقه‌ی پزشکی شما و داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید را بررسی کرده و معاینه‌ی فیزیکی انجام می‌دهد. پس از شنیدن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شما، پزشک ممکن است ابدومینوپلاستی، یک عمل جراحی دیگر و یا ترکیبی از عمل زیبایی شکم با دیگر جراحی‌های زیبایی را به شما توصیه کند.

روش‌های مختلف در ابدومینوپلاستی


ابدومینوپلاستی کامل

 

شم۲

جراحی کامل زیبایی شکم یکی از تهاجمی‌ترین گزینه‌ها می‌باشد. این روش چربی اضافی در قسمت پایین شکم و بخش میانی آن را رفع کرده و پوست اضافی و ماهیچه‌های شکمی را سفت می‌کند. به این دلیل که شامل کار بسیار زیادی می‌باشد، این عمل جراحی به صورت نرمال به برش‌های متعدد بزرگ نیاز داشته و در نتیجه مدت زمان بهبودی بیشتری را می‌طلبد. این گزینه تنها برای کسانی بهترین گزینه است که به کار بسیار گسترده نیاز دارند.

جراحی زیبایی شکم وسیع

شکم۳

این عمل که ابدومینوپلاستی متمرکز بر پهلوها نیز نامیده می‌شود، بر ران‌ها و پهلوها متمرکز است. در برخی از افراد، چربی اضافی اصلی آنها نه در جلوی شکم، بلکه در اطراف آن قرار دارد. در این موارد، ابدومینوپلاستی وسیع ممکن است بهترین گزینه باشد. این عمل پوست و چربی بیشتری را نسبت به مینی ابدومینوپلاستی برداشته و می‌تواند برای افرادی که با انجام لیپوساکشن به هدف خود نمی‌رسند، مفید می‌باشد.

مینی ابدومینوپلاستی

ie

عمل جراحی زیبایی شکم کوچک، یا همان ابدومینوپلاستی جزئی، بر روی منطقه پایینی شکم تمرکز دارد. این نوع جراحی با کمترین تداخل نسبت به سایر روش‌های جراحی زیبایی شکم، گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که چربی اضافی در این منطقه دارند. معمولاً این عمل از جمله کوتاه‌ترین روش‌های جراحی زیبایی شکم است و معمولاً بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد.

همانند سایر روش‌های جراحی زیبایی شکم، پس از انجام عمل، بیشتر بیماران لباس فشرده پوشیده می‌شوند. با این حال، زمان بهبودی این عمل معمولاً کوتاه‌تر است و معمولاً بین یک تا سه هفته طول می‌کشد. در این بازه زمانی، بیماران معمولاً بهبود خوبی را تجربه می‌کنند.

عمل جراحی زیبایی شکم ترکیبی

عمل جراحی زیبایی ترکیبی، روش لیپوساکشن ترکیبی را با عمل جراحی زیبایی شکم جزئی یا کامل ترکیب می‌کند. به این دلیل که این روش بسیار کامل است، به نتایج قابل توجهی برای بیماران دارای ذخیره‌های چربی بسیار زیاد یا پوست آویزان که بدن آنها به ورزش جواب نداده است، می‌انجامد. در طول این عمل جراحی، ابتدا لیپوساکشن انجام می‌شود و سپس جراحی زیبایی واقعی در پی آن می‌آید. به این دلیل که هر دو عمل در یک زمان انجام می‌شود، هزینه‌ی نهایی می‌تواند کاهش یابد و زمان بهبود کلی مورد نیاز برای هر دو عمل، نسبت به زمانی که عمل‌های جداگانه انجام می‌شوند، کوتاه‌تر می‌شود.

عمل جراحی زیبایی شکم معکوس

شکم۶

این عمل جراحی به نام معکوس نامیده می‌شود به این دلیل که پوست را برای سفت کردن آن به سمت بالا می‌زنند به جای اینکه مانند عمل‌های جراحی عادی آن را به سمت پایین بیاورند. به این دلیل که پوست به سمت بالا می‌رود این گزینه معمولاً برای افرادی انجام می‌شود که چربی و پوست اضافی آنها در قسمت بالایی شکم قرار دارد. برش لازم برای این روش تنها در زیر سینه ایجاد می‌شود. به همین دلیل این روش غالباً با جراحی کوچک کردن یا لیفت سینه ترکیب می‌شود.

روش انجام عمل ابدومینوپلاستی


شکم۷

ابدومینوپلاستی بر اساس گستردگی کار و یا ترکیب یا عدم ترکیب آن با هر درجه از لیپوساکشن، بین دو تا چهار ساعت طول می‌کشد. بعد از انجام برش، پوست شکمی بالای ناف بالا زده می‌شود. ناف از این پوست جدا شده و در جای خود باقی می‌ماند. این قسمت سپس از طریق یک برش جدید خارج می‌شود. عضلات شکمی با بخیه‌های سنگین سفت می‌شوند تا به باریک کردن دور کمر کمک شود. پوست و چربی اضافی برداشته شده و برش بسته می‌شود. یک شکم‌بند یا لباس فشرده‌سازی برای محافظت از شکم و کمک به کم کردن ورم در طول دوره‌ی بهبود استفاده می‌شود.

بهبود


لوله‌های تخلیه برای تقریباً یک هفته بعد از عمل جراحی در محل قرار داده می‌شوند. دوش گرفتن پس از برداشتن این لوله‌ها اجازه داده می‌شود. در طول دوره‌ی بهبود، باید تا حدی به صورت خم شده بر روی کمر و زانوها قرار بگیرید تا احساس راحتی کرده و فشار وارد بر روی برش‌ها را کاهش دهید. بلند کردن اجسام سنگین، فعالیت‌های آیروبیک و ورزش‌اهی شدید برای شش تا هشت هفته ممنوع است. بلند کردن به پانزده تا بیست پوند در طول شش هفته‌ی نخست محدود می‌شود. بیماران تشویق می‌شوند تا در زودترین زمان ممکن و در صورت راحتی قدم بزنند چرا که قدم زدن به بهبود آنها کمک می‌کند. شکم در چندین هفته‌ی پس از عمل جراحی به نظر سفت می‌رسد. بی‌حس شدن در نواحی مشخصی ایجاد شده و ممکن است همیشه باقی بماند. زخم‌ها بعد از دو یا سه ماه ناپدید می‌شوند و پس از یک یا دو سال پوست حالت نهایی خود را پیدا می‌کند. تورم ایجاد شده تا ۷۵% در طول شش هفته بهبود یافته و باقی مانده‌ی آن پس از شش ماه برطرف می‌شود.

عوارض عمل ابدومینوپلاستی


شکم۸

رایج‌ترین پیامد پس از جراحی زیبایی شکم، جمع شدن خون یا خونابه (سروم) در زیر پوست شکم می‌باشد (هماتوم). یک تخلیه‌ی مکشی در طول عمل در درون شکم شما قرار داده شده و برای سه روز پس از عمل در آنجا باقی می‌ماند. برداشتن این مکش بدون درد است. عفونت و مشکلات مربوط به التیام برش، شامل از دست دادن پوست و زخم بیش از حد، کمتر اتفاق می‌افتند. مانند هر عمل جراحی دیگری، عصب‌های کوچک پوستی در طول عمل منقطع می‌شوند. بیماران جراحی زیبایی شکم، مطلع می‌شوند که آن قسمت‌های شکم بی حس یا کرخت می‌شود. حس‌های موجود در این ناحیه در طول ماه‌های پس از انجام عمل بازمی‌گردد اما برخی از آنها تا همیشه ناپدید می‌شوند.

هزینه


هزینه جراحی زیبایی شکم بستگی به محدوده و گستردگی عمل دارد. هنگام مشاوره با پزشک، هزینه درمان به شما اعلام خواهد شد.

مشاوره رایگان