یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

بهترین راه درمان برای از بین بردن و رفع خط خنده و لبخند

cxvx

چین‌های نازولبیال که با نام خط لبخند و خط خنده نیز شناخته می‌شوند، با افزایش سن برجسته‌تر می‌شوند. این خطوط از هر طرف بینی تا گوشه‌ی دهان امتداد یافته‌اند و در اثر لاغر شدن صورت و کاهش انعطاف‌پذیری پوست در اثر افزایش سن ایجاد می‌شوند. برای برخی از افراد این خطوط حالتی پخته و بالغ به چهره می‌دهند بااین‌حال زمانی که عمق این خطوط بیش‌ از حد افزایش یابد، می‌توانند حالتی سالخورده، خسته و ناراحت در صورت شما ایجاد کنند.
روش‌های درمانی زیبایی برای رفع لاغری صورت و حمایت از ساختارهای آن وجود دارند که می‌توانند عمق این خطوط را نیز کمتر کنند. رفع خط خنده با استفاده از تزریق ژل، بوتاکس، لیزر  و تزریق چربی می‌توانند چهره‌ی شما را دوباره جوان کنند.

با اینکه خط خنده ممکن است برای بسیاری از افراد جذاب باشد و چهره‌ای گرم و دوستانه را نشان دهد، حقیقت امر این است که این خطوط می‌توانند سن فرد را بیشتر از سن واقعی او نشان دهند. به همین علت، بسیاری از افراد انجام روش‌های زیبایی جدید را انتخاب می‌کنند که برای اصلاح خطوط لبخند طراحی شده‌اند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی پس از در نظر گرفتن وضعیت شما بهترین راه حل را برای گرفتن نتیجه‌ی مناسب پیشنهاد می‌کنند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد روش‌های درمانی مختلف برای خطوط و چین و چروک‌های صورت در کلینیک رازی کسب کنید می‌توانید با شماره تلفن‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس بگیرید. همکاران ما برای ارائه خدمات مشاوره یا رزرو نوبت شما را راهنمایی خواهند کرد.

fdd

علل ایجاد خط خنده


اگرچه لبخند زدن، خندیدن و حرف زدن در طول چند سال یکی از عوامل ایجاد خط خنده است، اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که سهم آن‌ها برابر یا بیشتر از این عوامل است. یکی از اتفاقات طبیعی در بدن کاهش روند تولید کلاژن است که در نتیجه سالخوردگی رخ می‌دهد و باعث کاهش انعطاف پذیری پوست می‌شود. همچنین، ذخایر چربی در گونه‌ها نیز معمولاً کاهش می‌یابد و این عوامل همراه با یکدیگر خط خنده را تشکیل می‌دهند. سیگار کشیدن به طور قطع فرایند پیر شدن را سریع‌تر می‌کند و تعرض مکرر به اشعه مضر خورشید نیز همین اثر را دارد. اگر می‌خواهید ایجاد چین و چروک‌ها را به تعویق بیندازید، ترک سیگار و استفاده از کرم ضد آفتاب قطعاً می‌تواند فرایند پیر شدن را کندتر کند. خودداری از لبخند زدن احتمالاً تأثیری در پیشگیری از ایجاد خط خنده ندارد و ما به شما توصیه می‌کنیم که بخندید، لبخند بزنید و از زندگی خود لذت ببرید.

متقاضیان درمان


xdgv

اگر شما نیز همانند بسیاری از افراد از ظاهر خط خنده خود ناراضی هستید، تعدادی روش درمانی بدون جراحی و دارای جراحی وجود دارند که می‌توان با کمک آن‌ها این مشکل را رفع کرد. یکی از موارد قابل توجه این است که شما باید از نتایج عمل خود، انتظارات واقع‌گرایانه‌ای داشته باشید.

روش‌های از بین بردن خط خنده


تزریق بوتاکس

xbgcfcv

تزریق بوتاکس یک روش بدون جراحی برای از بین بردن و درمان خط خنده می‌باشد البته طرز عمل این روش با روش‌هایی مثل تزریق ژل و تزریق چربی بسیار متفاوت است. بوتاکس ماده‌ای است که در محل تزریق، مانع از انقباض عضلات می‌گردد. این به معنی شل شدن عضلاتی است که سبب ایجاد چین و چروک شده‌اند و درنتیجه این چین و چروک‌ها از بین می‌روند. همانند روش تزریق ژل، نتایج عمل تزریق بوتاکس به مدت چند ماه باقی می‌مانند. برای حفظ آثار درمان می‌توان تزریق بوتاکس را تکرار کرد.

 

 

تزریق ژل

xccx

خط خنده عمیق را می‌توان با تزریق ژل در منطقه‌ی اطراف آن‌ها از بین برد. بدین ترتیب حجم از دست رفته در این ناحیه بازگشته و این خطوط نیز محو می‌شوند. هدف از انجام تزریقات در منطقه‌ی خط خنده، هموار کردن حجم پوست و ایجاد ظاهر جوان و با طراوت می‌باشد. انجام این روش درمانی کمتر از یک ساعت زمان برده و محل انجام آن نیز مطب پزشک خواهد بود. در ابتدا یک کرم بی‌حس‌کننده بر روی پوست شما استعمال شده و یا ممکن است ژل تزریقی حاوی داروی بی‌حسی باشد. سپس تزریق ژل با استفاده از یک سوزن ریز به مناطق مشخص شده بر روی گونه‌ها و بخش میانی صورت انجام می‌شود. این تزریقات حجم پوست را افزایش می‌دهند و خط خنده را محو می‌کنند.

 

 

آثار این روش درمانی با استفاده از ژل موقتی در حدود ۶ تا ۸ ماه ماندگار خواهد بود. با گذشت زمان، بدن به تدریج مواد تزریق شده را جذب کرده و خط خنده دوباره ظاهر می‌شوند. بسیاری از افراد برای حفظ ظاهر جوان شده‌ی خود چندین بار این تزریقات را تکرار می‌کنند. پس از انجام این تزریقات، قرمز شدن، تورم و احساس درد و حساسیت در محل درمان طبیعی بوده و معمولاً این علائم با گذشت دو روز از انجام تزریقات از بین می‌روند و می‌توان آن‌ها را با مواد آرایشی نیز پوشاند.

 

 

تزریق چربی

cvfbvcn

تزریق چربی از نظر افزایش حجم منطقه‌ی انجام تزریقات مشابه روش تزریق ژل می‌باشد. با این‌حال چیزی که تزریق چربی را متفاوت می‌کند، استفاده از چربی بدن خود فرد به‌جای مواد مصنوعی می‌باشد. این چربی با استفاده از لیپوساکشن از یک قسمت از بدن فرد (معمولاً منطقه‌ی باسن یا شکم) برداشته شده و سپس به منطقه‌ی مورد نظر تزریق می‌شود. مقداری از چربی تزریق شده به درون پوست باز جذب می‌شود ولی مقدار زیادی از آن برای مدت‌زمان طولانی در صورت شما باقی می‌ماند که به معنی ماندگاری بالای آثار این روش درمانی است.

 

 

لایه‌برداری پوست با لیزر

cvncvgn

لایه‌برداری پوست با استفاده از لیزر یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای از بین بردن خط خنده است. در این روش درمانی، از تکنولوژی لیزر برای برداشتن پوست آسیب دیده و تحریک تولید کلاژن جدید استفاده می‌شود. این روش پوست نرم‌تر و هموارتری را ایجاد می‌کند.

در این روش، لیزر مناطق خاصی را در اطراف بینی و دهان نشانه می‌گیرد. این روش معمولاً تنها با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. اشعه‌های متمرکز نور لیزر پوست آسیب دیده را از بین برده و تولید کلاژن را تحریک می‌کنند تا خطوط و چین و چروک‌ها را پر کند. همچنین، این روش سریع بوده و معمولاً ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان می‌برد. شایع‌ترین عارضه‌ی جانبی ناشی از لایه‌برداری پوست با لیزر، ناراحتی در طول عمل و پس از آن و همچنین قرمز شدن پوست است که در عرض چند روز پس از انجام عمل از بین خواهد رفت. معمولاً به بیماران توصیه می‌شود تا به مدت چند هفته پس از انجام رفع خط خنده از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنند تا خطر آفتاب‌سوختگی کاهش پیدا کند. برای برخی از بیماران، به‌خصوص افرادی با رنگ پوست تیره و یا افرادی که از داروهای رفع جوش مثل آکوتان استفاده می‌کنند، لایه‌برداری پوست با کمک لیزر ممکن است سبب تغییر رنگ پوست شود.

 

 

لیفت صورت

dxgbb

عمل لیفت صورت  به‌منظور رفع خنده خنده و درمان افتادگی بافت‌های بخش میانی صورت طراحی شده است. این عمل با ایجاد برش‌هایی در پشت گوش و در زیر موها در قسمت جلوی گوش انجام می‌شود. از طریق این بریدگی‌ها می‌توان ساختارهای زیرین را تنظیم کرده و پوست و بافت‌های اضافی را برداشت. سپس جراح شما با دقت پوست باقیمانده را کشیده و آن را سفت می‌کند تا افتادگی و چین و چروک‌ها از بین بروند. عمل لیفت صورت می‌تواند چین و چروک‌های دور چشم را نیز علاوه بر خطوط ایجاد شده در ناحیه‌ی گونه‌ها از بین ببرد. این توانایی، عمل لیفت صورت را به یکی از روش‌های ایده آل برای افرادی که می‌خواهند سن خود را سال‌ها کاهش دهند تبدیل کرده است.

هزینه


درمان خط خنده با استفاده از روش تزریق ژل به طور معمول هزینه‌ی کمتری دارد، اما باید در نظر داشته باشید که آثار این روش به مدت موقتی است و احتمالاً هر ۹ ماه نیاز به تکرار تزریقات دارید. برخی از افراد ترجیح می‌دهند از روش‌های جراحی و لیزر برای درمان خط خنده استفاده کنند که هزینه‌های متفاوتی دارند.

مشاوره رایگان