یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

برجسته کردن چانه با تزریق ژل و چربی

chin

چانه نقش حیاتی در تعادل کلی صورت ایفا می‌کند و قسمت‌های متوازن صورت برای داشتن ظاهری زیبا بسیار مهم هستند. وجود چانه ضعیف یا به‌طور عقب رفته می‌تواند تأثیر زیادی بر ساختار کلی صورت بگذارد. برای داشتن ظاهری زیبا، تعادل در قسمت‌های صورت بسیار حائز اهمیت است. برجسته کردن چانه یک روش عالی برای افزایش تعادل صورت است. اگر چانه کوچک باشد یا به اندازه قسمت‌های دیگر صورت برجستگی نداشته باشد، تعادل صورت مختل می‌شود.

امروزه، برجسته کردن چانه بدون نیاز به جراحی با استفاده از ژل‌های تزریقی زیبایی روشی پیشرفته، کم تهاجم و امن است. در این روش، با تزریق ژل یا چربی از طریق یک سوزن نازک، برجستگی چانه افزایش می‌یابد و تعادل صورت بهبود می‌یابد، بدون نیاز به عمل جراحی، بیهوشی، بخیه یا برش.

اگر از اندازه و یا برجستگی چانه خود ناراضی هستید و حاضر به عمل جراحی  پروتز چانه نیز نیستید، برجسته کردن چانه بدون جراحی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. تزریق ژل و چربی را می‌توان برای افزایش حجم قسمت جلو و دو طرف چانه برای افزایش برجستگی استفاده کرد. ژل‌ها را می‌توان به خط فک نزدیک چانه تزریق کرد تا  چهره را اصلاح کرده و صورت را زاویه‌دارتر کنیم. پزشک همچنین می‌تواند از تزریق ژل برای ایجاد چال گونه و چانه استفاده کند.

متخصصین کلینیک زیبایی رازی به شما اگر متقاضی مناسبی برای  برجسته کردن چانه بدون جراحی باشید، در تصمیم گیری کمک خواهند کرد. لازم است از  نتایج مورد نیاز خود اطلاع کسب کنید چرا که ممکن است بر روشی که برای شما مناسب است اثر بگذارد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا در صورت نیاز به رزرو نوبت با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

مزایا


chin2

برجسته کردن چانه بدون جراحی خطرات عمده عمل جراحی را ندارد. در این روش پروتز وجود ندارد بنابراین عاری از هر گونه خطر جا‌به جایی یا عفونت است. ژل پس از اینکه تزریق شد جابه جا نمی‌شود و در واقع در پوست می‌گردد. عفونت در تزریق ژل به این ناحیه از صورت دیده نشده است. برجسته کردن چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی ۸ تا ۱۲ ماه دوام دارد. بسیاری از بیماران از این درمان به عنوان یک “پیش نمایش” استفاده  می‌کنند تا ببینند برجسته کردن چانه قبل از اقدام به برجسته کردن  دائمی چانه با پروتز چانه  چگونه  به نظر می‌رسد.

متقاضی درمان


chin1

برای بیمارانی که از چانه کوچک یا عقب رفته خود راضی نیستند و به دنبال درمان هستند، پزشکان راه حلی عالی پیشنهاد می‌دهند. کسانی که حاضر به پذیرش نتایج دائمی برجسته کردن چانه با جراحی معمول نیستند، این روش را یک جایگزین عالی می‌دانند چون نتایج موقتی و (در صورت لزوم) قابل برگشت است. برجسته کردن چانه بدون جراحی برای آن دسته از  افرادی که فقط یک تغییر جزئی در فرم چانه خود می‌خواهند عالی است. دقت این روش به پزشک این امکان را می‌دهد طول چانه بیمار را به نحوی ثمربخش بلند کند، آن را نوک تیزتر کرده یا ظاهری مربع شکل یا مردانه به آن بدهد. برجسته کردن چانه بدون جراحی، عدم تقارن در فرم چانه را اصلاح می‌کند خواه این عدم تقارن ژنتیکی و یا به  علت جراحی قبلی باشد.

بسیاری از بیماران، برجسته کردن چانه بدون جراحی را در کنار روش رینوپلاستی  انتخاب می‌کنند. این ترکیب خاص با هم نتیجه‌بخش بوده و باعث تعادل و تقارن کلی صورت می‌گردد.

تزریق ژل

chin3

در طول دوره مشاوره تکمیلی اولیه، پزشک  ظاهر کنونی و  نتایج نهایی مورد نظر شما را ارزیابی کرده و روش را به صورت دقیق برایتان توضیح می‌دهد. در این فرصت، او گزینه‌های مختلف تزریق ژل موجود را که متناسب با نیازهایتان است پیش رویتان قرار می‌دهد.

فرایند درمان

chin5

کرم بی‌حس کننده موضعی برای کاهش درد و ناراحتی در طی عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از آن مقدار کمی از ژل به نواحی معینی تزریق می‌شود. نتایج حاصل از این روش بدون جراحی مشخص‌تر است زیرا پزشک  فقط نواحی را که برای نتیجه مطلوب زیباسازی لازم هستند پوشش می‌دهد. ممکن است کبودی جزئی، کمی تورم ، قرمزی و حساسیت  را تجربه کنید که همه آنها در عرض ۲ هفته برطرف می‌شود. اکثر مردم صبح روز بعد با ظاهر طبیعی سر کار خود بازمی‌گردند.

 

 

بهبود

کمی کبودی، تورم یا قرمزی بلافاصله پس از درمان عادی است و یک یا دو روز طول می‌کشد. کبودی و قرمزی بسیار زیاد نادر است، اما ممکن است اتفاق بیفتد. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد،  درمان مکمل با لیزر برای کاهش شدت و طول مدت کبودی و قرمزی پیشنهاد می‌شود. به دلیل ماهیت برگشت‌پذیر بودن اسید هیالورونیک، بیمار می‌تواند چهره را  بدون قبول برجسته کردن دائمی به فرم قبلی بازگرداند. در همین راستا، در صورتی که بیمار ظاهر پرکننده موقتی را دوست دارد،  می‌توان به راحتی و کم کم آن را با گزینه دائمی جایگزین کرد.

تزریق چربی

chin4

کسی که برجستگی چانه بیشتر و خط فک برجسته‌تر را می‌خواهد ممکن است خواهان تزریق چربی برای برجسته کردن چانه شود. گفت‌و‌گوی راحت  با بیمار در مورد اهداف زیبایی شناسانه برای هر گونه برجسته کردن صورت مهم است. در طول فرایند تزریق، این ناحیه به آرامی ماساژ داده می‌شود بنابراین باقیمانده چربی در لایه‌های متراکم برای تکمیل بهتر فرایند برجسته سازی جای می‌گیرد. به طور معمول، تزریق‌های متعدد برای ایجاد یک چربی بسیار گسترده و رسیدن به یک نتیجه مطلوب لازم است.

فرایند درمان

در این روش، چربی از طریق لیپوساکشن از قسمت‌های دهنده چربی برداشته می‌شود. یک کانول را  وارد پوست  می‌شود، که باقیمانده‌های چربی را جدا کند به طوری که آنها را بتوان برداشت و با یک دستگاه سانتریفیوژ  جدا کرد. در طی این فرآیند، تنها چربی سالم برای تزریق مجدد مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراح به آرامی چربی را به بخشی از بدن که در آن فرم‌دهی و برجستگی مورد نیاز است تزریق می‌کند.

درمان تزریق چربی با بیهوشی عمومی هنگامی انجام می‌گیرد که درمان  نواحی بزرگتر را پوشش دهد و  زمانی از  بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود که ناحیه تحت درمان کوچک است. یک مثال خوب در این مورد، برجسته کردن لب است. در هر دو روش، درمان به صورت سرپایی در یک مرکز جراحی معتبر انجام می‌شود. این روش باعث ورم و کبودی در هر دو قسمت جداکننده چربی و تزریق می‌گردد.

این عوارض جانبی طی چند روز فروکش خواهد کرد. زمان بهبودی به عوامل مختلف از جمله تعداد  نقاط بدن که در عمل جراحی درگیر هستند و همچنین مقدار چربی که منتقل شده است بستگی دارد. زخم شدن بدن در این روش خیلی کم است چون برش‌های داده شده برای ورود کانول به اندازه کافی بزرگ هستند.

 

 

جایگزین


chin6

همانند گذاشتن پروتز صورت، راه‌های مختلفی برای برجسته کردن چانه وجود دارد. پروتز چانه در اندازه و شکل‌های مختلف متناسب با نیازهای مختلف متداول است. جنس پروتز به طور معمول از سیلیکون جامد ساخته شده است. بسته به چیزی که بیشتر می‌پسندید پروتزهای چانه می‌توانند یک تغییر ظریف و یا چشمگیر ایجاد کنند، جراحی معمول  دارای خطرات اساسی از جمله  زخم، عفونت و بیهوشی است. برخی بیماران برجستگی دائمی چانه را بیشتر می‌پسندند. بنابراین برجسته کردن چانه بدون جراحی را امتحان می‌کنند تا قبل از انجام عمل جراحی متوجه شوند چگونه به نظر می‌رسند.

مشاوره رایگان