تزریق ژل و چربی برای گونه گذاری بدون جراحی

goonegozariii3

گونه‌ها نقش شگفت آوری در زیبایی و تقارن چهره دارند و لبخند و حتی شکل چشم‌ها نیز را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به این دلیل، ایجاد تغییرات ظریف در فرم گونه‌ها از طریق جراحی و برجسته کردن گونه با روش‌های غیرجراحی، می‌تواند بهبود قابل توجهی در ظاهر کلی صورت ایجاد کند .تزریق ژل و تزریق چربی به یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی در جهان تبدیل شده است. بخشی از جذابیت این روش‌ها این است که اصلاً نیازی به عمل جراحی ندارند. انجام آنها آسان است، نیاز به دوره نقاهت ندارند (یا بسیار کوتاه است)، همچنین با این روش‌ها خطرات سلامتی اندکی (در صورت وجود) بیماران را تهدید می‌کند.

شاید گونه‌های شما صاف به نظر می‌رسد و استخوان‌های گونه‌هایتان پایین قرار گرفته است، یا اینکه قبلاً گونه‌های برجسته و شاداب داشتید، اما به مرور با افزایش سن، تخت شده و دچار افتادگی شده‌اند. اگر چنین است، گونه گذاری با جراحی و روش‌های غیرجراحی، گزینه‌ای عالی برای برجسته و حجیم کردن گونه‌های شماست. متخصصین ما در کلینیک رازی معتقدند که آموزش دادن و برقراری ارتباط با بیماران اهمیت زیادی دارد و به آنها کمک می‌کنند تا بهترین روش را انتخاب نموده و به موفقیت و نتایج طبیعی و دلخواه خود دست یابند. در طول مشاوره آنها به شما توضیح خواهند که مراحل انجام این کار و نتایج آن چگونه خواهد بود. شما برای دریافت مشاوره تخصصی در خصوص گونه گذاری یا برای رزرو نوبت می‌توانید با همکاران ما در کلینیک با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

گونه‌ گذاری بدون عمل جراحی


goonegozariii2

گونه‌ گذاری با روش‌های غیر جراحی، یک عمل زیبایی است که به منظور برجسته کردن گونه با استفاده از ژل تزریقی و یا جراحی پروتز گونه انجام می‌شود. گونه‌هایی که در اثر افزایش سن، بیماری و یا صفات ارثی، تخت هستند و یا افتادگی دارند، می‌توانند از طریق برجسته کردن و گونه‌ گذاری، شاداب و برجسته شوند. اگر آماده جوانسازی صورت خود هستید متخصصین زیبایی که در انواع روش‌های جوان سازی صورت از جمله گونه‌گذاری تخصص  دارند، به شما کمک می‌کنند تا به هدف خود دست یابید.

بهترین متفاضیان گونه‌گذاری چه کسانی هستند؟


بهترین کاندیدا برای گونه‌ گذاری بدون عمل جراحی، افرادی هستند که از سلامت کلی خوبی برخوردارند و درک کاملی از مزایای این روش دارند. تقریباً هر کسی که از فرم گونه‌های خود و یا تخت بودن آنها ناراضی باشد، ممکن است متقاضی مناسبی برای درمان باشد.

هر چند گونه‌گذاری و برجسته کردن گونه به تنهایی می‌تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد، اما برای نتایج چشمگیرتر می‌توان این عمل را همراه با سایر عمل‌های جراحی انجام داد. به عنوان مثال، جراحی پلک (لیفت پلک) یا لیفت ابرو (لیفت پیشانی) را می‌توان برای جوان‌سازی صورت اضافه کرد.

مزایا


 • با اضافه کردن حجم به گونه‌های خود و گونه‌گذاری بدون جراحی می‌توانید به ویژگی‌های صورت خود تعادل بیشتری ببخشید. شما فرصت انتخاب دارید که میزان برجستگی گونه‌ها و مقدار تزریق ژل یا تزریق چربی به صورت خود را تعیین کنید.
 • هر چه برجستگی گونه‌های شما بیشتر باشد، تعادل و کانتور صورت شما بهتر خواهد شد.
 • با گونه‌گذاری بدون جراحی، پوست شل شده در زیر چشم و اطراف گونه‌های شما سفت‌تر خواهد شد.
 • برجسته کردن گونه‌ها می‌تواند گونه‌های شل شده و افتاده را توپر و شاداب سازد و تعادل صورت را بهبود ببخشد. بهترین متقاضیان این روش، افراد سالم، دارای انتظارات واقع‌بینانه و غیرسیگاری هستند. پزشک در طی جلسه مشاوره تعیین می‌کنند که گونه‌ گذاری برای شما مناسب است یا خیر.

جلسه مشاوره


در طول مشاوره، صداقت و صراحت شما در مورد تاریخچه پزشکی، انتظارات و اهداف شما از این عمل بسیار مهم است. در ابتدای مشاوره شما تحت معاینه فیزیکی قرار گرفته و سپس پزشک متخصص در خصوص جراحی لیفت ابرو با شما بحث و گفتگو خواهد نمود.

روش‌های گونه‌گذاری


goonegozariii1

تزریق ژل

روش غیرجراحی برای برجسته کردن گونه با استفاده از تزریق ژل انجام می‌شود. برای این منظور انواع مختلفی از ژل‌های HA (رقیق، متوسط و غلیظ) وجود دارد. حجیم و برجسته کردن گونه با استفاده از تزریق ژل یک روش نسبتاً ساده است. ابتدا صورت شما با یک ماده ضد عفونی، تمیز خواهد شد. سپس پزشک با استفاده از یک سوزن ظریف ژل حجم دهنده را در زیر سطح پوست گونه‌های شما تزریق می‌کند. تمامی این مراحل کمتر از ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

مزایا و معایب تزریق ژل

 • انجام تزریق ژل سریع است و تنها نیاز به یک بی‌حس کننده موضعی دارد.
 • نتایج آن فوری است و دوره نقاهت آن کم است (یا اصلاً ندارد).
 • تزریق ژل به گونه‌ها، تغییرات ظریفی ایجاد می‌کند که می‌تواند طبق نیازهای زیبایی شناسی شما تنظیم شود.
 • این ژل‌ها موقتی هستند و حفظ نتایج آنها نیازمند تکرار تزریق است.
 • برخی از افراد ممکن است مقداری حساسیت و کبودی و تورم را تجربه کنند.

دوره نقاهت و التیام

برای ژل‌های تزریقی، دوره بهبودی کوتاهی وجود دارد (یا اصلاً وجود ندارد). شما می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را بلافاصله از سر بگیرید. در طی دوره نقاهت بعد از جراحی پروتز، بالا نگه داشتن سر خود برای به حداقل رساندن تورم مفید خواهد بود. همچنین ممکن است لازم باشد تا در چند روز اول فقط غذاهای نرم بخورید. فعالیت‌های عادی خود را می‌توانید در حدود یک هفته بعد از جراحی از سر بگیرید، هر چند در طی ۴-۶ هفته آینده باید از منطقه پروتز گونه‌های خود در برابر ضربه و آسیب محافظت کنید.

تزریق چربی در گونه

تزریق چربی برای گونه نسبت به سایر نواحی بدن چندان شایع نیست، اما بهترین روش برای کسانی است که گونه‌های شل و افتاده دارند. مراحل این روش به این شرح است؛ یک ناحیه از بدن مانند باسن، ران، بازو، پشت و شکم انتخاب می‌شود. سپس توسط لیپوساکشن، چربی اضافی از ناحیه اهدایی استخراج می‌شود. این سلول‌های چربی وارد سرنگ کوچک دارای سوزن‌های ریز می‌شود و این سوزن به پایین‌ترین سطح داخلی پوست تزریق می‌شود. دوز کمی از چربی به بافت گونه تزریق می‌شود. سپس دوز دیگر دقیقاً در بالای نقطه اول تزریق شده و همین روند تکرار می‌شود. نتایج حاصل از تزریق چربی گونه معمولاً طولانی مدت است. انتظار می‌رود در بیشتر بیماران ۵۰-۸۰٪ از چربی تزریق شده (در هر نقطه از بدن که انجام شود) باقی بماند.

مزایای تزریق چربی

استفاده از بافت چربی خود بدن به منظور برجستگی و افزایش حجم گونه مزایای متعددی دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • برجستگی و حجیم شدن گونه بدون استفاده از مواد خارجی
 • انجام این روش با استفاده از چربی طبیعی خود بدن، امکان واکنش‌های آلرژیک را از بین می‌برد.
 • ایجاد گونه‌هایی نرم و طبیعی و برجسته
 • نتایج طولانی مدت یا دائمی

نتایج مورد انتظار


goonegozariii

با برطرف شدن کبودی و تورم در طول چند هفته، نتایج نهایی عمل جراحی شما به تدریج آشکار خواهد شد. گونه‌ گذاری می‌تواند تقارن بهتر، صورت پرتر و ظاهری متعادل‌تر را برای شما به ارمغان بیارود. توجه داشته باشید که برجسته کردن گونه با استفاده از تزریق ژل نیازمند تکرار درمان برای حفظ نتایج است. اما جراحی پروتز گونه می‌تواند نتایج دائمی را به شما ارائه دهد.

روش‌های جایگزین


برای برجسته کردن و یا پر کردن گونه گزینه‌های مختلفی موجود است، از جمله راه‌ حل موقت تزریق ژل و روش‌های دائمی مانند تزریق چربی  یا پروتز گونه. هر کدام از این گزینه‌ها دارای مزایا و محدودیت‌هایی هستند که در طول جلسه مشاوره مورد بحث قرار گرفته و ممکن است به عنوان بهترین روش برای شما انتخاب شود.

هزینه برجسته کردن گونه و گونه‌‌ گذاری چقدر است؟


محدوده قیمت گونه‌‌گذاری و برجسته کردن گونه‌ها بستگی به اصلاح مورد نظر دارد. بیماران باید جلسه مشاوره‌ای با متخصصین کلینیک داشته باشند، یا اینکه برای تعیین قیمت دقیق و نیز آگاهی از مناسب بودن این عمل برای نیازها و ویژگی‌های خود، با کلینیک تماس حاصل نمایند.

0 پرسش

سؤال خود را درمورد موضوع این مقاله میتوانید از طریق فرم زیر پرسیده و پاسخ بگیرید

میخواهید به بحث بپیوندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *