یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

درمان ریزش موی سر با مزوتراپی مو

zxvzxvzx

ریزش مو از معمول‌ترین مشکلاتی است که در همه افراد وجود دارد. اکثر موارد ریزش مو به دلایلی مانند عدم تعادل هورمونی در فولیکول مو یا اطراف آن، تغذیه نادرست و کم شدن میزان گردش خون، مربوط می‌شود. خوشبختانه، علم و تکنولوژی پیشرفته، نویدبخش درمان افراد در حال طاسی یا دارای موهای کم‌پشت، برای خانم‌ها و نیز آقایان، می‌باشد.

این روزها، روش بسیار شناخته‌شده، مزوتراپی موی سر است. مزوتراپی  مو درمان متفاوتی برای طاسی است که امکان رشد مجدد مو را برای خانم‌ها و آقایان فراهم می‌کند. این درمان، می‌تواند الگوی طاسی مردانه را نیز به تعویق بیندازد. مزوتراپی می‌تواند نیاز به جراحی کاشت مو را نیز، از بین ببرد.

اگر خواهان موهایی ضخیم‌تر، محکم‌تر و زیباتر هستید و به حفظ موها و رشد مجدد موهای ریخته و بازگشت به حالت قبلی علاقمند هستید، می‌توانید مزوتراپی  مو را امتحان کنید. درمان‌ مو با استفاده از مزوتراپی بسیار محبوب است. با در نظر داشتن مزایایی مانند بی‌خطر و بدون درد بودن این روش، از لحاظ حرفه‌ای مورد توجه بوده‌است و در دنیا محبوبیت روزافزونی به‌دست آورده است. ۱۲ ساعت پس از انجام مزوتراپی، بدون هیچ‌گونه عوارض جانبی، می‌توانید زندگی عادی را از سر بگیرید. متخصصان ما در کلینیک زیبایی رازی آماده ارائه مشاوره و انجام مزوتراپی برای درمان ریزش مو و رشد مجدد آن می‌باشند. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید باشماره‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹  –  ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس بگیرید.

kskd

مزایا


امروزه، همه می‌دانیم که مزوتراپی به درمانی موثر، نه تنها برای جوانسازی مو، بلکه برای پرپشت شدن آن نیز، تبدیل شده است. این روش، مواد مناسب را در محل دقیق، بنابه درمان موردنیاز، قرار می‌دهد.

به‌ این ترتیب، به حل مسائل زیر کمک می‌کند:

  • فولیکول مو می‌تواند رشد کرده و احیا شود.
  • مقادیر بیشتری DHT خنثی می‌شود.
  • گردش خون در پوست سر، تحریک می‌شود.
  • ریشه مو تقویت می‌شود.
  • ریزش مو متوقف می‌شود.
  • موها، سالم و درخشان به‌نظر می‌رسند.
  • موهای ضعیف و آسیب‌دیده، بازسازی می‌شوند.

 

 

علل و عوامل


عدم تعادل هورمونی، کمبود منگنز و روی، استرس و تغذیه نامناسب، تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر سلامت مو دارند. با این حال، ریزش مو یا کاهش چگالی مو در برخی موارد ممکن است به دلیل عوامل وراثتی نیز رخ دهد. عوامل بسیار دیگری نیز وجود دارند که بر ریزش مو یا کاهش چگالی آن تأثیر می‌گذارند. عواملی مانند خواب ناکافی، کاهش گردش خون در پوست سر، کمبود مواد مغذی ضروری و عدم تعادل هورمونی مانند افزایش تولید آندروژن DHT، به عنوان عوامل موثر بر این مشکل مطرح هستند.

متقاضیان مناسب


این نوع درمان می‌تواند برای کم‌پشت شدن مو، الگوی طاسی مردانه، ریزش موی خانم‌ها به‌دلیل وراثت و نیز مشکلات هورمونی، استفاده شود و برای کسانی که فقط خواهان موهای پرپشت‌تر، محکم‌تر و سالم‌تر هستند، نیز کاربرد دارد. هیچ محدودیت سنی برای مزوتراپی مو وجود ندارد. کسانی که به داروهای خاصی آلرژی دارند، بهتر است از انجام این کار، پرهیز کنند. بیمار، پیش از آغاز این درمان، برای این‌که بداند آیا این روش برای شرایط او مناسب است، می‌تواند با متخصص مو مشورت کند. اگر موهای بیمار، ریزش شدید داشته باشد، این روش ممکن است چندان موثر نباشد، بنابراین، بهترین کار این است که یک جلسه مشاوره داشته باشید. همچنین، خانم‌های باردار و خانم‌هایی که به کودک خود شیر می‌دهند، نمی‌توانند تحت درمان مزوتراپی موی سر قرار گیرند.

فرایند درمان مزوتراپی مو


cbcbc

مزوتراپی مو، یک روش درمانی زیبایی غیرجراحی است که از طریق تزریق‌های متعدد حاوی ترکیبی از داروها، مواد معدنی و ویتامین‌ها، انجام می‌شود. تزریق مزوتراپی، زیر پوست سر، بیشتر حاوی مواد گیاهی است تا مواد شیمیایی. مزوتراپی شامل چند مرتبه تزریق‌ داروهای هومیوپاتی و پزشکی، عصاره گیاهان، ویتامین‌ها و دیگر مواد، در چربی زیرجلدی است. ابتدا، یک کرم بی‌حس‌ کننده بر روی پوست سر قرار داده می‌شود. پس از ۴۵ دقیقه چند قطره کوچک دارو برروی کل ناحیه مورد درمان پوست سر، تزریق می‌شود. این کار با سرنگ انسولین یا مزوگان انجام می‌شود. این داروها، اصولا ترکیبی از مواد معدنی و ویتامین‌های خاص هستند که بدن با کمبود آن‌ها مواجه است و موجب ریزش مو می‌شود. با استفاده از یک ترکیب تخصصی، پوست سر را ویتامینه می‌کنند که گردش خون را در این ناحیه بهبود می‌بخشد. گردش خون بهتر، تغذیه بهتر فولیکول مو را امکانپذیر می‌کند که همه این عوامل، موجب رشد مجدد مو می‌شوند. غیر از تزریق این محلول، پلاکت غنی از پلاسما (PRP) حاصل از خون خود بیمار، ماهی یک‌بار با روش مزوتراپی، تزریق می‌شود. مزوتراپی مو، روشی تقریبا بدون درد است زیرا حدود ۳۰ دقیقه به‌طول می‌انجامد، ‌که این تزریق‌های بسیار کم، با فواصل ۱ سانتیمتر انجام شده و مستقیما به پوست سر تزریق می‌شوند. این روش با ابزار تخصصی با نام مزوگان انجام می‌شود که دارای یک سوزن استریل است. فاز فشرده، هفته‌ای یک‌بار، برای حدود ۶-۷ هفته، و فاز نگهداری هر دو هفته یک‌بار برای ۶ جلسه اول و پس از آن، هر ماه، به‌مدت حدود ۶ ماه برای اطمینان از نتایج، توصیه می‌شود.

 

 

بهبود


به هیچ بی‌حسی موضعی و هیچ پانسمانی نیاز نیست. بیمار، می‌تواند بلافاصله به منزل برود. درمان، به‌خودی‌خود، حداکثر نیم ساعت، و معمولا کمی کمتر، طول می‌کشد و دوره کامل درمان، بین ۷ تا ۱۰ جلسه خواهد بود. معمولا، بیمار هر دوهفته یک‌بار، برای درمان مراجعه می‌کند. پس از دوره اول، برای جلسات نگهداری، انتظار می‌رود بیمار، هر ۲ تا سه ماه یک‌بار، مراجعه کند. لازم به‌ ذکر است که مزوتراپی مو به‌ عنوان روشی غیرتهاجمی درنظر گرفته می‌شود که به‌دلیل ماهیت سوزن‌های بسیار ظریف و عمق کم نفوذ آن‌ها است. برای اکثر بیماران، این روشی واقعا بدون درد است. درمان‌های مزوتراپی موی سر، درصورتی بهترین تاثیر را خواهند داشت که با رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی، برای دفع مواد سمی، دنبال شوند. بیمار به خواب کافی، نوشیدن مقادیر زیادی آب و ورزش منظم نیاز دارد.

نتیجه درمان مزوتراپی مو


fnvbn

نتایج مزوتراپی مو، تحت شرایط مطلوب، با پیگیری‌های بعدی و رژیم غذایی و ورزش توصیه شده برای کمک به حفظ اثربخشی درمان، باید دائمی باشد. به‌علاوه، درحالی‌که اکثر بیماران، پس از دو تا سه جلسه، متوجه نتایج مشهود آن می‌شوند، برخی بیماران پس از تنها یک جلسه، بهبود قابل‌توجهی را شاهد بوده‌اند. هرچند، در موارد شدید، بیماران ممکن است به حداکثر ۵ جلسه، در یک دوره ۴-۶ ماهه، برای دیدن نتایج، نیاز داشته باشند. به‌دلیل آن‌که اکثر بیماران، ۸ جلسه تحت درمان مزوتراپی قرار می‌گیرند، پزشکان، آن‌ها را به شکیبایی دعوت می‌کنند  و عنوان می‌نمایند که نتایج ممکن است تا ۴-۵ هفته، قابل‌مشاهده نباشند.

خطرات


عوارض جانبی این درمان، بسیار نادر است، درحالی‌که رایج‌ترین عارضه جانبی مشاهده شده، کبودی است که معمولا طی یک هفته برطرف می‌شود و درد در برخی ناحیه‌های پوست سر احساس می‌شود که معمولا پس از ۲۴-۴۸ ساعت، تسکین می‌یابد.

هزینه


هزینه مزوتراپی موی سر بسته به منطقه جغرافیایی، تعداد تزریق‌ها و جلسات موردنیاز، و مراقبت‌های پزشکی ارائه شده، متفاوت است.

مشاوره رایگان