یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

درمان و رفع لاغری صورت و گونه ها و علت لاغر شدن صورت

ls1

بسیاری از  افراد سعی می‌کنند که از مصرف بیش‌ازحد چربی در مواد غذایی اجتناب کنند تا چاق نشوند. بااین‌حال، بعضی مواقع وجود چربی اتفاق خوبی است. به‌طور خاص، بافت چربی در صورت کمک می‌کند تا ما ظاهر جوان‌تری داشته باشیم. هرسال با افزایش سن صورت و گونه لاغر می‌شود. کاهش طبیعی سلول‌های کلاژن و چربی صورت در واقع در ده بیست سالگی آغاز می‌شود. از بین رفتن مستمر بافت‌ها در نهایت منجر به از دست دادن برجستگی‌های صورت و باعث شلی و افتادگی ظاهر پوست می‌شود. لاغری صورت و گونه، ظاهر گونه‌ها، شقیقه، آرواره، لب‌ها و پوست نازک و حساس دور چشم را تحت تأثیر قرار می‌دهد. خوشبختانه پیشرفت و نوآوری‌های پزشکی به این معنی است که گزینه‌های بسیاری برای رفع لاغری صورت و گونه و کمک به جوان‌سازی صورت وجود دارد.

اگر بیش از ۳۵ سال سن دارید و متوجه تغییر شکل صورت، ایجاد خطوط عمیق و چروک دور بینی و دهان و یا بدفرمی چانه یا فک شده‌اید به‌احتمال بسیار زیاد دچار لاغری صورت و چانه هستید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی درمان‌های بسیاری برای حل مشکلات لاغری صورت در نظر گرفته‌اند، مثلاً لیفت صورت با نخ که با رفع شلی و افتادگی پوست و عضلات، لاغری صورت را رفع می‌کند و تزریق ژل که باعث پُر شدن صورت می‌شود. علاوه بر تزریق ژل، در حال حاضر امکان تزریق چربی از بدن خود فرد به‌صورت برای جایگزینی چربی ازدست‌رفته نیز است. برای رزرو نوبت از متخصصین ما یا آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی برای رفع لاغری صورت و گونه‌ها می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

ls2

تأثیر لاغری صورت و گونه بر ظاهر


هنگامی‌که بخش‌های مختلف صورت لاغر می‌شوند و کلاژن کاهش می‌یابد، احتمال ایجاد خطوط و چین‌وچروک صورت بیشتر می‌شود. لاغری صورت باعث گودی زیر چشم می‌شود. هنگامی که گونه‌ها لاغر می‌شوند، صورت صاف‌شده و درنتیجه‌ی افتادگی پوست، آرواره و فک برجستگی‌شان را از دست می‌دهند. در برخی موارد،  پوست فک آویزان می‌شود. در اطراف بینی و دهان، خطوط ریز ممکن است باعث چروک‌های عمیق مانند چروک دور لب یا ایجاد خط لبخند شود.

چرا صورت و گونه لاغر می‌شود؟


عوامل مختلفی می‌توانند باعث لاغری صورت و گونه شوند و این شامل افزایش سن و تأثیرات ژنتیکی است. همچنین، عوامل محیطی و رفتاری نیز می‌توانند این فرایند را تسریع کنند. استرس عاطفی، تغییرات وزن بدن (افزایش یا کاهش وزن)، شیوه زندگی و عادت‌هایی مانند سیگار کشیدن، تغییرات هورمونی، بیماری‌ها و عوامل دیگر ممکن است باعث ایجاد چروک در پوست صورت شوند. این عوامل، همراه با کاهش کلاژن طبیعی پوست، می‌توانند باعث به وجود آمدن چهره‌ای پیرتر از سن واقعی فرد شوند.

روش‌های درمانی رفع لاغری صورت و گونه‌ها


تزریق ژل

ls5

تزریق ژل جهت جوان‌سازی صورت بیشتر زمانی استفاده می‌شود که پوست صورت چروک شده و یا صورت و گونه لاغر شده است. تزریق ژل درمانی غیر جراحی است که برای شکل دادن و تناسب چهره استفاده می‌شود و ابزاری بسیار قدرتمند در جوان‌سازی صورت به‌حساب می‌آید. در حال حاضر امکان تزریق ژل در ناحیه‌های مختلف صورت وجود دارد که باعث می‌شود فرایند پیری به تأخیر بیفتد و اثرات پیری را از بین می‌برد.

زمانی که ژل تزریقی استفاده می‌شود، برخی از بیماران ترجیح می‌دهند که برای حس کامل راحتی در طول تزریق، از یک کرم موضعی بی‌حس‌کننده استفاده کنند.

روش کار بسیار ساده است. پزشک مقدار لازم از ژل را از طریق تزریق‌های دقیقی که استفاده می‌شوند، وارد می‌کند. در این روش، تمام جزئیات از جمله مکان و مقدار هر تزریق به دقت در نظر گرفته می‌شود. هدف از استفاده از این روش، حفظ برجستگی‌های طبیعی صورت و در عین حال رفع لاغری صورت و بازگشت به ظاهر اولیه فرد است. نتیجه این روش ایجاد یک حالت طبیعی و زیبا برای صورت است.

 

 

تزریق پی آر پی (PRP)

ls6

تزریق پی آر پی صورت یک روش ۳ مرحله‌ای است که با تزریق ژل برای حالت‌دهی به صورت شروع می‌شود. پزشک خون گرفته‌شده از بدن بیمار را جمع‌آوری می‌کند و پلاکت‌ها را با استفاده از یک سانتریفیوژ از سایر مؤلفه‌های خون جدا می‌کند. این روش کمک می‌کند تا فاکتورهای رشد آزاد شوند و منجر به تشکیل پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) می‌شود. این پلاسمای غنی سپس به نواحی صورت که نیاز به لیفت دارند تزریق می‌شود و با تحریک کلاژن و رفع شلی پوست، صورت را برجسته‌تر می‌کند و باعث درمان لاغری صورت و گونه می‌شود.

تزریق چربی

ls7

لاغری صورت به‌خصوص در اطراف چشم و گونه‌ها بیشتر به چشم می‌آید. تزریق چربی می‌تواند نقش مهمی در جوان‌سازی متعادل پوست صورت و بازگرداندن درخشش آن داشته باشد.

پزشک چربی‌های اضافی بدن خود بیمار را، معمولاً از شکم یا ران فرد، برمی‌دارد و سپس آن چربی را به مناطق خاصی از صورت که نیاز به پُر شدن دارد تزریق می‌کند. با استفاده از یک “کانول بلانت” (۱ میلی‌متر لوله توخالی) قطرات کوچک چربی در سراسر نواحی لاغر صورت تزریق می‌شود. با استفاده از روش میکرو قطره، تزریق چربی به این دلیل که از بدن خود فرد گرفته‌شده نتایج طبیعی‌تر به دنبال دارد. علاوه بر این درمان لاغری صورت باعث روشن‌تر شدن بیشتر رنگ صورت می‌شود، که به‌نوبه خود درخشش پوست را به همراه دارد. تزریق چربی به صورت همچنین بافت و رنگ پوست را به دلیل واکنش سلول‌های بنیادی بهتر می‌کند. این پدیده قطعی نیست اما ممکن است پس از حدود یک سال از زمان تزریق قابل‌مشاهده باشد. هنگامی که تزریق چربی کامل شد، بیماران ممکن است مقداری کبودی و تورم و ناراحتی خفیف را بخصوص در محل تزریق تجربه کنند. تورم و کبودی در هفته اول فروکش می‌کند و نتایج جوان‌سازی تزریق چربی آشکار می‌شود.

 

 

پروتز چانه و گونه

ls8

پروتز گونه و چانه برای پُر کردن صورت و ایجاد برجستگی در صورت و چانه استفاده می‌شود. این پروتزها معمولاً از مواد زیست سازگار مانند گورتکس یا سیلیکون هستند، که شکل خود را برای سال‌های زیادی حفظ خواهند کرد. پروتزها در طیف گسترده‌ای از اشکال و اندازه‌ها وجود دارند و برای ایجاد برجستگی صورت بیمار و سایر مزایا استفاده می‌شوند. پروتز صورت با جراحی انجام  می‌شود که ممکن است تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام شود. برش معمولاً در داخل دهان زده می‌شود تا جای زخم‌ها پس از عمل قابل‌مشاهده نباشد. اکثر بیماران پس از جراحی به این روش حداقل یک هفته از کار مرخصی می‌گیرند و تورم و کبودی در عرض تقریباً دو هفته به‌طور کامل فروکش می‌کند. به بیماران توصیه می‌شود دهان خود را پس از خوردن به‌آرامی آبکشی کنند و از کشش بافت‌ها در زمان خوردن و یا نخ دندان و مسواک زدن اجتناب کنند. در صورت ایجاد درد و ناراحتی داروهای مسکن تجویز خواهند شد اما به‌طورکلی در بسیاری از موارد درد بسیار خفیف است.

 

 

لیفت با نخ

ls9

لیفت با نخ روشی غیر جراحی و تقریباً غیرتهاجمی بالا کشیدن یا لیفت صورت  است که با استفاده از نخ بخیه‌ی خاص پوست گردن و صورت را بالا می‌کشند و باعث رفع و درمان لاغری صورت می‌شود. به‌طور کلی، روش‌های لیفت با نخ در مطب انجام می‌شود و حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان نیاز دارد. به بیمار یک بی‌حسی موضعی داده می‌شود تا ناراحتی یا درد احساس نکند. پزشک بهترین محل‌های بخیه‌ی نخ را به‌ منظور دستیابی به نتیجه نهایی موردنظر تعیین و بخیه زدن را شروع می‌کند. جزئیات این کار به نتیجه نهایی موردنظر بیمار و نوع محصول استفاده‌شده برای لیفت بستگی دارد. بخیه‌ها چندین بار در ناحیه‌ی هدف تکرار می‌شود تا شکل و لیفت مورد نظرایجاد شود، با توجه به نوع محصول استفاده‌شده برای لیفت تعداد  بخیه‌ها نیز متفاوت است. به‌طور کلی، تمامی مراحل کمتر از ۳۰ دقیقه طول می‌کشد که به بیماران اجازه می‌دهد که فعالیت‌های عادی خود را در زمان کوتاهی از سر گیرند. بیمارانی که لیفت صورت با نخ سیلوئت را انجام می‌دهند معمولاً به‌سرعت به ادامه فعالیت‌های روزمره برمی‌گردند. ممکن است مقداری کبودی یا تورم پس از عمل وجود داشته باشد، اما در ۱ تا ۵ روز فروکش می‌کند.

مشاوره رایگان