یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

هایفوتراپی:جوانسازی و لیفتینگ پوست،مزایا،عوارض وهزینه

hayfo

بالا رفتن سن باعث شل شدن و افتادگی پوست و ضعیف شدن عضلات می‌شود، در نتیجه شل شدن صورت یکی از پی‌آمدهای ناگزیر افزایش سن است که به دنبال آن زیر چشم‌ها گود می‌رود، گونه‌ها برجستگی و شادابی خود را از دست می‌دهد، خط لبخند در اطراف بینی و دهان و خط اندوه دور لب جلب توجه می‌کند و غبغب بزرگ و افتاده سن را سال‌ها بیشتر نشان می‌دهد.

جراحی لیفت صورت روشی برای جوانسازی دوباره صورت شل و افتاده است که جراح برای انجام آن پوست را برش می‌دهد و بافت‌های صورت را رو به بالا به سمت فاشیای محکم زیر عضلات می‌کشد. با این حال جراحی لیفت صورت عمل بزرگی است که عوارض متعددی را به دنبال دارد. از این گذشته با بالاتر رفتن سن نمی‌توان عملی به این مهمی را بارها تکرار کرد.

هایفو (اولتراسوند متمرکز با شدت بالا) روشی غیرجراحی است که در آن از تکنولوژی اولتراسوند برای کشیدن و جوانسازی پوست شل و پیر شده بهره گرفته می‌شود. امواج صوتی هایفو تراپی در عمق لایه‌ درم پوست نفوذ می‌کند، بافت آسیب‌دیده را گرم می‌کند و باعث لیفت و کشیده شدن پوست می‌شود. حرارت تولید کلاژن جدید، یعنی پروتئینی را برمی‌انگیزد که ساختار پوست را حفظ و آن را محکم می‌کند.

اگر از خسته و پژمرده به نظر رسیدن پوست صورت خسته شده‌اید و میز آرایشتان دیگر جایی برای یک کرم معجزه کننده جدید ندارد، اما هنوز غبغب دارید و چروک‌ها و خطوط صورت جوانی و زیبایی‌تان را به یغما برده است، پیشنهاد فوق‌العاده‌ای برایتان داریم. جستجوی طولانی‌تان برای بازیابی جوانی و معکوس کردن فرایند پیری به پایان رسیده است. اکنون می‌توانید بدون تماس دادن صورت با تیغ تیز جراحی زمان را به عقب برگردانید و با تمام چین و چروک‌ها خداحافظی کنید. متخصصین کلینیک زیبایی رازی هایفوتراپی را برای جوانسازی صورت توصیه می‌کنند. هایفو درمانی غیرجراحی است که با به مبارزه طلبیدن اثر جاذبه و زمان، نسل جدیدی از تکنولوژی غیرجراحی لیفت صورت را عرضه کرده است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با همکاران ما با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید.

 

مزایا


اگرچه نتایج لیفت صورت با استفاده از هایفو مشابه نتایج جراحی لیفت صورت نیستند، اما هایفو می‌تواند به عنوان یک جایگزین کارآمد با نتایج مشابه در نظر گرفته شود. در حال حاضر، امکان حذف چین و چروک‌ها بدون نیاز به تزریق ژل یا چربی، و همچنین بدون انجام جراحی وجود دارد. هایفوتراپی یک روش نوآورانه برای انجام لیفت صورت غیرجراحی است که به افرادی که به دنبال بازیابی جوانی هستند، یک جایگزین مؤثر و ایمن ارائه می‌دهد.

در هایفو صورت از هیچ تیغ و سوزنی استفاده نمی‌شود و احتمال بروز هیچ گونه عوارض جانبی بلندمدت وجود ندارد. فقط احتمال دارد پوست اندکی قرمز شود، که این قرمزی نیز ظرف چند ساعت برطرف می‌شود. به علاوه پس از هایفوتراپی نیازی به استراحت کردن نیست و بیمار می‌تواند زندگی روزمره خود را بلافاصله پس از عمل دنبال کند. دیگر مزایای این روش پیشرفته به شرح زیر است:

  • مشاهده نتایج پس از فقط یک جلسه درمان
  • ایمنی و کارآمدی آن به لحاظ بالینی تایید شده است.
  • جایگزینی مقرون به صرفه برای جراحی
  • عدم نیاز به برش و به دنبال نداشتن احتمال عفونت

 

 

کاربردهای هایفوتراپی


hayfo11

هایفو درمانی برای رفع چین و چروک‌های بخش‌های متفاوتی از صورت کاربرد دارد که از آن جمله می‌توان به چروک پیشانی، چروک‌های دور چشم، بالای گونه، فک و رفع شلی گردن و غبغب اشاره کرد. برای مثال در یک آزمایش بالینی از هر ده بیمار نه تن متوجه لیفت محسوس ابروها شدند و به این ترتیب با رفع چروک دور چشم از مزیت داشتن چشم‌هایی جوان و سرزنده برخوردار شدند. بیماران مورد مطالعه در این پژوهش از کشیده و سفت شدن پوست پایین صورت و گردن نیز رضایت داشتند.

بعضی از کاربردهای هایفو صورت عبارت است از:

آمادگی قبل از درمان


متخصص زیبایی از بیمار می‌خواهد که قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای تجویزی خودداری کند. بیمار موظف است که داروهای مصرفی خود را صادقانه به متخصص اطلاع دهد. بین تزریق بوتاکس یا ژل با درمان هایفوتراپی نیز باید حداقل دو هفته فاصله باشد.

در هایفو تراپی از هیچ گونه درمان گرم کننده‌ مانند لیزر یا درمان‌های مبتنی بر نور پالسی استفاده نمی‌شود. بیمار باید هرگونه تغییر در وضعیت سلامتی، مصرف داروهای جدید یا واکنش‌ها را به پزشک اطلاع دهد. آرایش صورت باید قبل از هایفو پاک شود. آقایان نیز باید صورت را قبل از هایفو به طور کامل اصلاح کنند.

ساز و کار تاثیرگذاری هایفوتراپی صورت


hayfo2

در این روش انرژی صوتی متمرکز ناحیه‌های انعقاد حرارتی را در سه عمق انتخابی متفاوت ایجاد می‌کند. این اثر واکنش التیام‌بخشی بدن را برمی‌انگیزد که پی‌آمد آن تشکیل کلاژن جدید و در نتیجه سفت‌تر و کشیده‌تر شدن درازمدت پوست است.

عموم بیماران ظرف ۴ هفته از مزیت خوش فرم شدن صورت و رفع چین و چروک‌های صورت برخوردار می‌گردند و تا ۶ هفته بهبود قابل توجهی در کشیده شدن پوست و رفع چین و چروک‌ها مشاهده می‌شود. پس از این درمان غیرتهاجمی نیازی به استراحت کردن نیست و ماندگاری نتایج آن بیش از دو سال است.

 

 

نتایج


از آنجایی که هایفوتراپی روش نسبتاً جدیدی برای سفت کردن و رفع شلی و افتادگی است، هنوز مطالعات بلندمدتی در این زمینه وجود ندارد. در هر حال شواهد اولیه حکایت از آن دارد که ماندگاری نتایج هایفو ۲ تا ۵ سال است. البته ماندگاری نتایج مانند درمان‌های زیبایی پوست تا حد زیادی به پایبندی بیمار در مراقبت از پوست خود، برای مثال محافظت از پوست در برابر آفتاب بستگی دارد. هر چه پوست پیرتر و آسیب دیده‌تر باشد، به درمان بیشتری نیاز خواهد داشت. بسیاری از بیماران با فقط یک جلسه هایفو درمانی به نتیجه دلخواه دست می‌یابند؛ حال آن که بقیه به دو یا چند جلسه درمان نیاز دارند.

احتیاط‌های لازم


هایفوتراپی باعث برافروختگی پوست می‌شود که معمولاً در طول درمان و گاهی پس از آن مشاهده می‌شود، در هر حال این قرمزی ظرف چند ساعت از بین می‌رود. برخی بیماران با ورم مختصر، گزگز یا حساسیت به لمس نیز مواجه می‌شوند که البته موقتی است. کبودی یا بی‌حسی موقتی ناحیه‌های کوچکی از پوست از عوارض جانبی هایفو به شمار می‌رود که چندان شایع نیست. پس از هایفو تراپی نیز مانند هر درمان زیبایی دیگری احتمال بروز عوارضی نادر وجود دارد که متخصص زیبایی آنها را قبل از شروع درمان به بیمار اطلاع می‌دهد. هایفو تراپی در دوران بارداری یا شیردهی مجاز نیست.

در جلسه مشاوره کلینیک رازی، متخصصین اطلاعاتی جامع شامل عوارض جانبی، توصیه‌های احتیاطی و موارد منع استفاده از هایفوتراپی را به شما ارائه می‌دهند.

تفاوت هایفوتراپی با لیزر درمانی


hayfo3

 در هایفوتراپی از انرژی صوتی، بی‌خطر مطمئن، استفاده می‌شود که ویژگی‌های منحصر به فرد آن این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوان انرژی را از سطح پوست عبور داد و در نهایت ایمنی از آن برای درمان در عمقی استفاده کرد که دستیابی به آن عمق با استفاده از دیگر روش‌های غیرتهاجمی زیبایی ممکن نیست. هایفودرمانی تولید کلاژن را در عمق پوست تحریک می‌کند و به این دلیل می‌تواند بافت را ظرف ۲ تا ۳ ماه به نحو قابل توجهی بکشد و اثر لیفتینگ محسوسی را به جا بگذارد. اما در درمان‌های مبتنی بر لیزر از انرژی نورانی استفاده می‌شود که از قابلیت نفوذ در لایه‌های عمقی‌تر پوست در دمای مطلوب برخوردار نیست، بنابراین از لیزر معمولاً برای درمان عارضه‌های پوستی سطحی بهره گرفته می‌شود. از آنجایی که این دو تکنولوژی غالباً برای درمان گونه‌های متفاوتی از مشکلات پوستی به کار برده می‌شوند، سازگاری بالایی با هم دارند.

 

 

هزینه


متخصصین ما پس از آن که در جلسه مشاوره از خواسته‌ها و انتظارات شما از درمان مطلع شدند، بهترین روش درمان را با قیمتی باورنکردنی پیشنهاد می‌دهند. هزینه هایفوتراپی به ناحیه مورد نظر و شرایط بیمار بستگی دارد.

مشاوره رایگان