یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لوگو کلینیک رازی

جراحی زیبایی لیفت لب برای جوان سازی لب ها

liftlab4

لب‌ها یکی از اجزای مهم و اصلی در صورت است که ظاهر آن، منعکس کننده جوانی و جذابیت ما است. درست مثل اثر انگشت، لب‌های هیچ فردی مشابه با لب‌های فردی دیگر نیست. تعدادی از عوامل مانند پیری، ژنتیک و شیوه زندگی، در “شکل ظاهری ” لب‌های ما اثرگذار هستند. اگر شما از فرم لب‌های خود ناراضی هستید، با دقت گزینه‌های مختلف را در نظر بگیرید؛ لیفت لب، یکی از بهترین راهکارهای درمانی است.

آیا می‌دانید که لب بالا با افزایش سن شل شده و فاصله آن با بینی افزایش می‌یابد؟ یک چهره زیبا از هماهنگی خاصی برخوردار است و فاصله لب بالا نقش مهمی در ایجاد ظاهری جوان، شاد و یا جذاب دارد. کلینیک زیبایی رازی، به کسانی که می‌خواهند فاصله بینی و لب بالای خود را کاهش دهند، عمل منحصر به فرد لیفت لب را ارائه می‌دهد و این عمل از طریق بالا کشیدن لب بالا و همچنین گوشه‌های لب، فرمی جذاب‌تر و جوان‌تر به لب‌ها می‌دهد. انجام این فرآیند نسبتاً ساده است، اما نیازمند توجه به جزئیات و استفاده از تکنیک‌های دقیق دارد. این روش اغلب در ترکیب با دیگر عمل‌های زیبایی صورت انجام می‌شود. اما می‌توانید به طور مستقل نیز آن را انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با این روش درمانی یا در صورت تمایل به رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما دراین خصوص شما را راهنمایی کنند.

لیفت لب


liftlab3

برخی از خانم‌ها با رویای داشتن لب‌های برجسته و جذاب، به عمل جراحی لیفت لب به منظور بهبود فرم لب‌های خود روی می‌آورند. بر خلاف تکنیک قلوه‌ای کردن لب‌ها که تمرکز آن بر حجیم کردن لب‌هاست، لیفت سانترال لب، با بازسازی خطوط کانتور لب، فرم جدیدی به لب‌ها می‌بخشد. این روش بر بهبود ناحیه v شکل در مرکز لب بالا (دو قوس روی لب فوقانی) و اصلاح فاصله بین پایه بینی و لب بالا تمرکز دارد. در طول مشاوره اولیه، پزشک، تفاوت بین روش‌های مختلف لیفت لب را توضیح داده و بهترین روش را برای بیمار تعیین خواهند کرد. گاهی اوقات، یک روش ترکیبی برای جوانسازی لب انجام می‌شود. در این صورت، تزریق ژل یا پروتز لب نیز می‌تواند برای  افزایش حجم لب و برجسته شدن آن مورد استفاده قرار گیرد.

افراد مناسب برای لیفت لب چه کسانی هستند؟


کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت لب بیمارانی هستند که:

  • تمایل به نتایج دائمی‌تر از تزریق ژل‌های موقت (که تنها حجم لبها را افزایش می‌دهد) دارند.
  • لب‌های آنها با افزایش سن، نازک، برگشته، بی‌شکل و یا شل شده است.
  • سایر جراحی‌های جوان‌سازی صورت را انجام داده‌اند و می‌خواهند لب‌های خود را با بقیه چهره خود هماهنگ سازند.
  • اخیراً جراحی زیبایی بینی را انجام داده و دریافته‌اند که فاصله لب بالای آنها بیش از حد زیاد است.
  • لب‌های آنها به طور طبیعی نامتعادل است.
  • لب‌های آنها به طور طبیعی نازک، برگشته و یا تخت بوده، به طوری که تقریباً نامرئی هستند و حالت عصبانیت را القاء می‌کنند.

مشاوره اولیه


اولین مرحله جهت لیفت لب برای هر بیمار، مشاوره شخصی با پزشک است. ایشان سلامت جسمی و روحی شما را ارزیابی نموده، در مورد اهداف زیبایی شناختی شما بحث و گفتگو خواهند کرد و به هرگونه پرسش یا نگرانی شما پاسخ خواهند داد.

مسائلی که شما باید در طول مشاوره بحث و گفتگو کنید عبارتند از:

  • عوارض پزشکی شما (گذشته و حال)
  • مصرف داروهای فعلی، از جمله مکمل‌های غذایی و داروهای گیاهی
  • جراحی قبلی
  • درمان‌های دیگری که دریافت کرده‌اید.

لیفت لب بالا


liftlab2

در صورت انتخاب گزینه صحیح توسط بیمار، لیفت لب بالا همراه با جراحی زیبایی بینی، یکی از چشمگیرترین پیشرفت‌های جراحی پلاستیک را ارائه می‌دهد. عمل زیبایی لب یکی از جراحی‌هایی است که می‌تواند ظاهر شما را جوان‌تر سازد، حتی اگر به تنهایی انجام شود. با وجود آنکه اغلب اوقات تغییرات شگرفی در چهره ایجاد می‌شود، اما هیچ کس نمی‌تواند با دقت بیان کند که دقیقاً به چه علتی ظاهر چهره شما بهبود یافته است.

مراحل لیفت لب بالا

پزشک به طور انحصاری لیفت عضله حلقوی دور دهان (زیر پوست) را انجام می‌دهند. این عمل همراه با برش عضله نیست، بلکه صرفاً شامل کوتاه کردن و یا دوخت عضله از طریق تکنیک تاکردن آن بر روی غشاء و پوشش استخوان‌های زیر بینی است. این عمل نه تنها منجر به بهبود زخم (تا حد تقریباً نامرئی) می‌شود، بلکه با حداقل (یا هیچ‌گونه) اعوجاج بینی همراه است و ماندگاری نتایج آن و رفع چروک اطراف لب به مراتب طولانی‌تر است.

دوره نقاهت آن کمی طولانی‌تر است و با مقداری احساس سفتی و بی‌حسی لب بالا به مدت حدود ۲-۴ ماه به طول می‌انجامد. به ندرت بی‌حسی این منطقه طولانی‌تر از این زمان می‌شود، زیرا تنها شاخه عصب میکروسکوپی، در منطقه‌‌ای وجود دارد که برش و دوخت انجام می‌شود. این حالت شبیه به بی‌حسی موقتی است که ممکن است بیمار پس از جراحی بزرگ کردن سینه، کوچک کردن شکم یا پهلو یا هر نوع عمل جراحی تجربه کند.

لیفت گوشه‌های لب


liftlab1

لیفت گوشه لب‌ها به منظور بالا بردن گوشه بیرونی لب‌ها و رفع افتادگی گوشه‌های دهان انجام می‌شود. بیماران اغلب از ظاهر عصبانی و یا غمگین خود به دلیل پیری و افزایش سن، شکایت دارند. با این حال، بیماران جوان نیز می‌توانند افتادگی طبیعی گوشه‌های دهان خود را به سمت بالا لیفت کنند.

مراحل لیفت گوشه‌های لب

این عمل یک اسکار (جای زخم) خارجی تقریباً نامرئی را در گوشه‌های بیرونی مرز قرمز رنگ لب بالا ایجاد می‌کند. این جراحی می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی انجام شود و شامل ۲ لایه بخیه است که جراح با کمک بزرگنمایی در آن محل انجام می‌دهد تا هر گونه اسکار را به حداقل برساند. بخیه بیرونی در طی ۵ روز کشیده می‌شود که با استفاده از آرایش می‌توان آن را مخفی کرد. در بدترین حالت، دوره نقاهت بعد از این عمل جراحی نیاز به حداقل زمان خواهد داشت. اسکار بیرونی تقریباً نامرئی که در گوشه‌های بیرونی مرز قرمز لب بالا ایجاد می‌شود، پس از حدود ۲ هفته نامشهود خواهد شد. بیمار می‌تواند پس از خارج کردن بخیه از آرایش استفاده کند.

بعد از عمل، ۱-۳ هفته تورم و ۲-۴ ماه سفتی را در ناحیه لب‌ها تجربه خواهید کرد. اما نگران نباشید، ظاهر لب‌های شما بسیار زودتر از این مدت بهبود خواهد یافت. اسکارها به طور قابل توجهی بهبود خواهند یافت، زیرا برای لیفت لب‌ها از دوخت عضلات با بخیه‌های عمیق استفاده می‌‌شود. در حدود ۵٪ این احتمال وجود دارد که اسکارها تغییرات بسیار جزئی در منطقه سوراخ‌های بینی ایجاد کنند که در این صورت، انجام درم‌ابریژن مورد نیاز خواهد بود. کشش رو به پایین سوراخ‌های بینی نیز به‌طور قابل توجهی با روش اصلاح ” سفت کردن عضله ” کاهش می‌یابد.

دوره بهبودی


liftlab

حتی اگر برای چند روز اول پس از عمل جراحی، اندکی تورم و درد داشته باشید، اما قادر خواهید بود که برنامه روزمره خود را ظرف مدت ۷ تا ۱۰ روز دوباره از سر بگیرید. برش در هر نقطه از لب، بین ۲ و ۳ هفته به طور کامل التیام خواهد یافت.

برداشتن سیلیکون های تزریق شده یا تخلیه ژل لب نیز مانند جراحی کوچک کردن لب می باشد با این تفاوت که سیلیکون‌های آزاد  و بافت اسکار نیز ممکن است در طول عمل برداشته شوند. محل برش با بخیه‌های موقت بسته می شود تا نتیجه ی عمل مورد ارزیابی قرار بگیرد و در صورت لزوم بافت بیشتری برداشته شود. پس از اینکه ظاهر رضایت بخش حاصل شد، برش های ایجاد شده بطور کامل بخیه زده می شوند.

هزینه‌ جراحی لیفت لب


هزینه این عمل به مورد شما و آنچه که در حین عمل جراحی نیاز دارید، بستگی دارد. اگر شما همزمان روش‌های دیگر برجستگی لب را انجام دهید، هزینه نهایی، بالاتر خواهد بود. این روش معمولاً یک عمل زیبایی محسوب می‌شود و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. اگر هزینه آن برای شما سنگین باشد، می‌توانید در مورد روش‌های پرداخت و یا برنامه تأمین مالی آن از جراح خود بپرسید.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان