یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لوگو کلینیک رازی

راه و روشهای جوانسازی و زیباسازی پوست صورت

javansazisoora8

یک چهره‌ی جوان و سالم می‌تواند بر نظر دیگران نسبت به شما تأثیر بسزایی داشته باشد. هر چند بسیاری از افراد از پذیرش قضاوت مردم از روی ظاهر امتناع می‌کنند، ولی حقیقت این است که برخورد اولیه همواره بسیار تأثیرگذار خواهد بود. داشتن چهره‌ای جذاب و باطراوت و با استفاده از روش‌های جوانسازی و زیباسازی پوست ازچمله میکرودرم، تزریق ژل، تزریق چربی، بوتاکس، لیزر و … می‌تواند سرمایه‌ی فوق‌العاده ارزشمندی در تعاملات شخصی و حرفه‌ای باشد.

همه‌ی مردم به طور کامل رابطه‌ی مهم بین ظاهر زیبا و تندرستی را درک می‌کنند این روزها طیف وسیعی از روش‌های جوانسازی پوست صورت ارائه می‌شود تا بتوانید چهره‌ای جوان داشته باشید و از ظاهر و احساسی عالی برخوردار شوید .کلینیک رازی با ارائه جدیدترین و خلاقانه‌ترین روش‌های زیبایی و جوانسازی  صورت، کمک خواهد کرد تا از ظاهری زیبا و احساسی عالی بهره‌مند شوید. این روش‌ها شامل تکنیک‌های مختلف لیزردرمانی، تزریق ژل و چربی و لیفت صورت خواهند بود. متخصصین ما بررسی‌های لازم را  انجام میدهند تا مشخص کنند کدامیک از روش‌های جوانسازی صورت، مناسب‌ترین گزینه برای رفع نیازهای منحصر بفرد و برآوردن اهداف شما خواهد بود. اگر شما نیز به انجام این روش‌های جوانسازی پوست تمایل دارید می‌توانید با تماس با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ از متخصصین ما مشاوره دریافت کرده یا نوبت رزرو کنید.

۶۰۰

جوانسازی پوست


با افزایش سن، تغییرات ایجاد شده بر روی صورت و گردن، نشان دهنده‌ی روند طبیعی پیری است. معمولاً عوامل زیادی (ژنتیکی، تأثیرات نور خورشید) باعث شل‌شدگی پوست می‌شوند و نیروی گرانش نیز بر روی آن تأثیرگذار خواهد بود. در واقع فرایند پیری تحت تأثیر عوامل ژنتیکی درونی و مجموعه‌ای از عوامل محیطی قرار می‌گیرد. این تغییرات مرتبط با افزایش سن، در ابتدا از نواحی اطراف پلک‌ها و ابروها آغاز می‌شوند و به تدریج به تمام صورت و گردن گسترش می‌یابند. روش‌های مختلفی در جراحی زیبایی برای جوان سازی پوست صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. ما در این مقاله سعی می‌کنیم رایج‌ترین و ایمن‌ترین این روش‌ها را به شما معرفی کنیم. هدف تمامی این روش‌ها، سفت کردن و کشیدن بافت شل‌شده‌ی صورت و  جوانسازی حجمی صورت خواهد بود.

روش‌های جراحی و بدون جراحی جوانسازی پوست


تکنیک‌های مختلفی که پزشک برای جوانسازی و کشیدن پوست صورت مورد استفاده قرار می‌دهند، بدون از کارافتادگی و داشتن خطرات مرتبط با جراحی‌های تهاجمی و بی‌هوشی عمومی، ظاهر شما را به نحو چشمگیری بهبود خواهند داد. پزشک قادر خواهند بود، انواع مختلفی از مشکلات زیبایی شما را برطرف کرده و ظاهری جوان را برای شما خلق کنند.

تزریق بوتاکس

javansazisoora4

تعداد کمی از روش‌های جراحی زیبایی و درمان‌های ضدپیری از نتایج چشمگیری همانند بوتاکس برخوردارند. این شیوه‌ی جوانسازی  با حداقل تهاجم، آثار پیری را با اصلاح موقت ظاهر چین و چروک‌ها، درمان می‌کند. درمان زیبایی بوتاکس، گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که از آثار خفیف تا متوسط پیری رنج می‌برند و تمایلی به انجام جراحی‌های پلاستیک گسترده‌ی مرتبط با لیفت صورت ندارند.

پس از تزریق بوتاکس به نواحی صورت، این ماده انتقال پالس‌های عصبی فعال کننده‌ی انقباضات عضلانی را، که باعث ایجاد چین و چروک صورت می‌شوند، متوقف می‌کند. به عنوان نتیجه‌ای از این درمان ، پوست ظاهری نرم و صاف به خود می‌گیرد. تزریق زیبایی بوتاکس، درمانی سریع و بدون درد است. این درمان در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید و عملاً هیچ دوره‌ی نقاهتی نخواهد داشت. اگر چه نتایج می‌تواند متغیر باشد، ولی با این حال اکثر بیماران معمولاً پس از سه تا پنج روز می‌توانند آثار بهبودی را در ظاهر چین و چروک‌های خود مشاهده کنند. نتایج درمان زیبایی بوتاکس تقریباً برای سه تا پنج ماه ماندگار خواهند بود. با تکرار این درمان شما می‌توانید از آثار طولانی‌تر آن بهره‌مند شوید.

تزریق ژل

javansazisoora3

پزشک به منظور بازگردندان حجم نواحی خالی‌شده، تحریک تولید کلاژن و تلطیف ظاهر خطوط باریک و چین و چروک عمیق، از برخی ژل‌های تزریقی پوستی-صورتی استفاده می‌کند. یکی از این مواد، ژل هیالورونیک اسید (HAA) است (مایع کربوهیدراتی چسبناکی است که در بافت همبند بدن وجود دارد و برای جوانی پوست ضروری است).

ژل‌های تزریقی با دوام‌تری که از تأییدیه‌ی ایمنی سازمانی جهانی غذا و دارو برخوردار باشند، از ترکیباتی تهیه می‌شوند که به طور طبیعی در بدن وجود ندارند. این ژل‌‌ها قادر به ارائه‌ی نتایجی ماندگارتر و طبیعی‌تر خواهند بود. نمونه‌های خاصی از این ژل‌های تزریقی توانایی اصلاح چین و چروک عمیق را نیز دارند و اغلب می‌توانند علائم پیری را بهتر و برای مدت زمانی طولانی‌تر درمان کنند. ژل‌های تزریقی با دوام‌تر معمولاً از ایمنی و پایداری خوبی برخوردارند، ولی برای تمام بیماران قابل استفاده نیستند. پزشک قادر خواهد بود در طول جلسات مقدماتی مشاوره، تناسب این مواد با نیازهای منحصر بفرد بیمار را تشخیص دهد.

 

 

تزریق چربی

javansazisoora2

یکی از پیامدهای تأسف‌بار پیری، از دست رفتن حجم صورت است. این مسئله زمانی که با گسترش چین و چروک‌های باریک پوست  ترکیب می‌شود، می‌تواند شما را مسن‌تر از آنچه احساس می‌کنید نشان دهد. خوشبختانه شما قادر خواهید بود حجم از دست رفته و ظاهر صورت خود را با تزریق چربی احیا کنید. این عمل، درمانی با حداقل تهاجم است.

پزشک قادر خواهد بود با بهره‌گیری از تزریق چربی نتایجی استثنائی را، که معمولاً فقط با روش جراحی لیفت صورت  بدست می‌آیند، برای شما ایجاد کند و در عین حال شما را از پرداخت هزینه‌های اضافی و دوره‌ی نقاهت طولانی جراحی‌های پلاستیک رها کند. شما می‌توانید برای آگاهی در مورد تناسب و مزایای جوان سازی پوست به این روش و شرایط خود با ایشان صحبت کنید.

معمولاً تزریق چربی بصورت سرپایی و با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و در ظرف ۲ الی ۳ ساعت به اتمام می‌رسد. در این روش پزشک به کمک لیپوساکشن، چربی را از نواحی دهنده‌ای مانند باسن، شکم یا ران برداشته و پس از تصفیه و فرآوری به ناحیه‌ی تحت درمان تزریق خواهد کرد. این کار جوانی را به چهره بازمی‌گرداند.

جوانسازی پوست صورت به روش تزریق چربی، مزایای زیادی را به همراه خود خواهد داشت، برخی از این مزایا عبارتند از:

 • حداقل جراحت
 • روشی بدون جراحی است، برای بازگردندان جوانی به صورت از بافت طبیعی خود بیمار استفاده می‌شود.
 • علاوه بر جوانسازی صورت، ظاهر نواحی دهنده‌ی بدن را نیز اصلاح می‌کند.
 • خطر بروز آلرژی وجود ندارد.

 

 

لیزر

javansazisoora1

لیزردرمانی روش دیگری برای جوان سازی پوست است. در این روش، از انرژی گرمایی لیزر برای نرم کردن و اصلاح ظاهر چنین و  چروک صورت، سفت کردن پوست، درمان عروق تار عنکبوتی، برداشتن موهای زائد و برآوردن بسیاری از اهداف زیبایی‌شناختی دیگر، استفاده می‌شود. این درمان با حداقل تهاجم صورت می‌گیرد و نتایجی عالی را بهمراه خواهد داشت.

کاربردهای لیزردرمانی عبارتند از:

 • برداشتن لایه‌های بالایی آسیب‌دیده‌ی پوست
 • اصلاح ظاهرجای جوش‌ها
 • تحریک تولید کلاژن برای ارتقای سلامت و جوان سازی پوست صورت
 • اصلاح عیوب پوستی مانند آسیب‌های نور خورشید، روزاسه (آکنه‌ دوران‌ بزرگسالی‌)، لکه‌ها، هایپرپیگمانتاسیون ( تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها در بافت‌ها ) و چین و چروک‌های زودرس
 • سفت کردن پوست برای خلق ظاهری جوان
 • ایجاد پوستی روشن‌تر و جوان‌تر
 • اصلاح نواحی افتاده و آویزان پوست
 • کاهش سلولیت
 • برداشتن موهای زائد
 • درمان ظاهر علائم کشیدگی
 • بهبود ظاهر عروق تارعنکبوتی

پزشک بر اساس نیازهای منحصربفرد، شرایط پوستی و اهداف شما از انجام عمل‌های زیبایی، درمان لیزری مناسب را به  شما توصیه خواهد کرد.

 

 

جراحی لیفت صورت

javansazisoora

جراحی لیفت صورت، روشی مؤثر برای اصلاح ظاهر و افزایش اعتماد به نفس است، لیکن برای هر شخصی مناسب نخواهد بود. گاهی ممکن است برخی از بیماران استفاده از روش‌های بدون جراحی درمان مانند تزریق بوتاکس، ژل یا چربی را برای رسیدن به اهداف خود، مناسب‌تر ترجیح دهند. برخی نیز تمایل دارند جراحی لیفت صورت را همراه با عمل‌های دیگری چون لیفت گردن و یا لیفت پیشانی (که گاهی تحت عنوان لیفت ابرو نیز شناخته می‌شود) انجام دهند. بیمارانی که با آگاهی کامل از قابلیت‌ها و محدودیت‌های جراحی لیفت صورت، اقدام به انجام آن می‌کنند، از نتایج بدست آمده بسیار خشنود خواهند بود.

این جراحی معمولاً در اکثر موارد تحت بی‌حسی موضعی همراه با آرام‌بخشی وریدی قوی صورت می‌گیرد. پزشک با در نظر گرفتن شرایط شما، بهترین شیوه‌ای را انتخاب خواهد کرد که قادر به برطرف کردن مشکل چهره‌ای شما باشد. عمدتاً برش‌های ایجاد شده بر روی پوست در زیر بخش پوشیده از موی سر پنهان می‌مانند. برش‌هایی نیز در ناحیه جلویی لاله‌ی گوش و اطراف آن ایجاد خواهند شد که تا پشت لاله‌ی گوش و بخش پوشیده از موی کنار گردن ادامه پیدا می‌کنند. این برش‌ها نیز در خطوط و زوایای طبیعی گوش گم می‌شوند. با ایجاد تغییر در بافت عمیق صورت و کاستن از پوست اضافی آن، ساختار آماده خواهد شد و فرم جوان صورت به آن باز خواهد گشت. سپس پوست با بخیه‌های ریزی دوخته خواهد شد که پس از هفت روز کشیده می‌شوند.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان