یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

تزریق ژل و فیلر به صورت و بدن؛مزایا،عوارض و هزینه

خانه » مقالات » تزریق ژل و فیلر به صورت و بدن؛مزایا،عوارض و هزینه
a

یبنییبلیبل

تزریق ژل یک درمان غیر تهاجمی است که به منظور بازیابی جوانی و حجم صورت استفاده می‌شود. با افزایش سن، پوست ما قابلیت ارتجاعی و رطوبت خود را از دست می‌دهد. این امر در کنار جاذبه‌ی زمین، می‌تواند منجر به ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست گردد. ژل‌ها یک درمان بسیار عالی برای بازیابی حجم و برجستگی لب‌ها ، چانه ، گونه‌ها ، خط فک، ناحیه زیر چشم‌ها ، و حتی بینی می‌باشند. در برخی موارد، ژل‌ها را می‌توان جهت بهبود ظاهر جای زخم‌ها نیز استفاده کرد. تزریق ژل‌ها سریع و راحت می‌باشد. این درمان از طریق برش‌های بسیار کوچک انجام شده و نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود. درد و دوره‌ی بهبودی این روش نیز بسیار جزئی خواهد بود.

ژل جهت پر کردن چروک به پوست تزریق شده و باعث خوش فرم شدن صورت و لب‌ها با نتایجی طبیعی می‌گردد. بسته به نیازهای خاص شما و ناحیه‌ای از صورت و بدن که نیاز به درمان دارد، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی ممکن است استفاده از انواع ژل را به منظور دستیابی به بهترین نتایج توصیه کنند. کلینیک رازی با استفاده از روش‌های نوین نتایج چشمگیری در استفاده از تزریق ژل برای رفع مشکلات صورت کسب کرده است. برای آشنایی بیشتر با این روش درمانی یا درصورت تمایل به رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید.

انواع مختلف ژل


بسته به نیازهای خاص شما، پزشک مشاور استفاده از ترکیبی از انواع مختلف ژل را جهت دستیابی به بهترین نتایج توصیه خواهد کرد. دو نوع از محبوب‌ترین مواد مورد استفاده عبارتند از: اسید هیالورونیک و کلاژن. ژل اسید هیالورونیک تزریقی نوع اصلاح شده‌ی این اسید است که بطور طبیعی در بدن وجود دارد. تزریق‌ها به پر کردن و برطرف شدن خطوط صورت، جای جوش‌ها یا سایر نقص‌های صورت کمک می‌کنند.

کلاژن به پوست جهت بازیابی ساختار و قابلیت ارتجاعی خود کمک می‌کند در حالی که اسید هیالورونیک به منظور بازیابی حجم و رطوبت پوست عمل می‌کند. ژل‌های کلاژن با تقویت کلاژن طبیعی پوست، موجب به حداقل رسیدن چین و چروک‌ها، بهبود بافت و نرم‌تر و یکنواخت‌تر شدن پوست می‌گردد.

مزایا


sdgs

در ادامه تعدادی از مزایای ژل ها آورده شده است:

 • افزایش فوری حجم نواحی دارای تورفتگی و چین و چروک
 • بصورت طبیعی تجزیه می‌شود -دائمی نیست.
 • نتایج طبیعی
 • روشی بی‌خطر با دوره‌ی بهبودی کوتاه
 • تحریک کلاژن و جوان‌سازی پوست
 • جلوگیری از افتادگی پوست

تزریق ژل چه مشکلاتی را برطرف می‌کند؟


خطوط اخم

eef

زمانی که ما عضلات پیشانی خود را جمع می‌کنیم، خطوط عمیقی می‌توانند شکل بگیرند. خطوط اخم که به شکل ۱۱ هستند، در بین ابروها تشکیل می‌شوند. به مرور زمان، این خطوط بصورت دائمی در جای خود باقی مانده و ظاهری اخمو به فرد می‌دهند.

چروک دور چشم

dfvdf

این خطوط در گوشه‌های چشم‌ها شکل می‌گیرند. آنها می‌توانند ناشی از افزایش سن، قرارگیری در معرض نور خورشید، حالات چهره و سیگار کشیدن باشند. چروک دور چشم همچنین با تزریق مواد ضد چروک نیز قابل درمان هستند.

ناودان اشکی

dsvgcx

ناودان اشکی به معنای تورفتگی در ناحیه بین چربی پلک پایین و برجستگی گونه‌ها است که اغلب به عنوان گودی زیر چشم‌ها اطلاق می‌شود.

گونه‌ها

ghngnfg

افزایش سن معمولاً در از دست رفتن حجم صورت نقش دارد. ظاهر گرد و پُر صورت با متمایل شدن پدهای چربی در گونه‌ها به سمت پایین از بین می‌رود.

 

 

بینی

dsfgdgd

عمل‌های غیر جراحی بینی و روش‌های جایگزین جدید برای افرادی که به دنبال بهبود شکل بینی خود بدون انجام عمل‌های تهاجمی جراحی هستند، موجود می‌باشند.

خطوط خنده

sdgdvj

خطوط نازولابیال که خطوط لبخند نیز نامیده می‌شوند، از دو طرف بینی به گوشه‌های دهان امتداد می‌یابد. بیشتر ما هنگام لبخند زدن، خندیدن یا صحبت کردن متوجه این خطوط می‌شویم، اما در طول زمان می‌توانند به خطوط دائمی و ایستا تبدیل شوند.

چروک دور لب

dsv

استفاده از ژل می‌توانند باعث برطرف شدن چین و چروک دور لب در ناحیه لب بالا شود و ظاهری صاف‌تر و جوان‌تر را ایجاد کند.

لب‌ها

dfbdfb

لب‌های نازک لزوماً ناشی از افزایش سن نمی‌باشند؛ بسیاری از مردان و زنان با لب‌هایی نازک متولد می‌شوند. اگر به دنبال افزایش حجم لب‌های خود هستید، اما می‌خواهید از ایجاد ظاهری اغراق‌‌آمیز نیز پرهیز کنید، تزریق فیلر صورت به لب جهت افزایش طبیعی حجم لب استفاده می‌شود.

 

 

خطوط ماریونت

vcnc

این خطوط که در پایین گوشه‌های دهان قرار می‌گیرند، می‌توانند ظاهر شما را در حالت عادی صورت غمگین یا عصبانی نشان دهند.

چانه

dfbf

یک جایگزین عالی برای جراحی پروتز چانه، برجسته کردن غیر جراحی چانه است که با تزریق فیلر جهت تغییر شکل و خوش فرم کردن ناحیه چانه حاصل می‌شود.

خط فک

cvgn

در این روش که تحت عنوان برجسته کردن بافت نرم نیز شناخته می‌شود، چندین سرنگ ژل جهت برجسته کردن ناحیه‌ی استخوان گونه و خط فک تزریق می‌شوند تا ظاهری جوان بصورت آنی حاصل شود.

بالای سینه

xcvbxb

پوست بطور ناگزیر قابلیت ارتجاعی و سفتی خود را در طول زمان ار دست می‌دهد. آسیب ناشی از نور خورشید می‌تواند در ایجاد این ظاهر پیر در ناحیه‌ی سینه نقش داشته باشد، و نازک شدن پوست می‌تواند باعث چروک ناحیه گردن و پیر نشان داده شدن ظاهر فرد شود.

جای جوش و زخم

fgnfgn

اگر جای جوش بر روی صورتتان وجود دارد، تزریق ژل می‌تواند به پر کردن تورفتگی‌ها و صاف کردن بافت پوست کمک کند. جای زخم ناشی از جراحی که فرورفته است نیز به همین طریق قابل درمان است.

روش درمان


dfdfh

فیلرهای درم، ژل‌هایی هستند که متشکل از ماده‌ای می‌باشند که شبیه به ماده‌ی طبیعی موجود در زیر پوست عمل می‌کند. پس از مشاوره با متخصص که در طی آن اهداف و انتظارات شما بطور کامل مورد بحث قرار می‌گیرند، پزشک برنامه‌ی درمانی شما را تعیین می‌کند. سپس فرایند درمان شروع می‌شود. یک کرم بی‌حس کننده بر روی ناحیه‌ی تحت درمان استفاده می‌شود و ۳۰ دقیقه باید منتظر تاثیر آن ماند. یک سوزن ریز برای تزریق ژل به نواحی مورد نظر استفاده خواهد شد. متخصص در همان زمان از یخ استفاده می‌کند تا کبودی به حداقل برسد. بین درمان نواحی مختلف یا طرفین صورت ممکن است متخصص به شما این امکان را بدهد تا خود را در آیینه مشاهده کنید. با توجه به نظر شما می‌توان اصطلاحاتی را در حین درمان انجام داد. همه‌ی ما می‌خواهیم که در بهترین وضعیت خود قرار داشته باشیم و تزریق ژل روشی ساده و بدون درد را برای جوان‌سازی چهره فراهم می‌کند. ژل طبیعی کاملاً بی‌خطر بوده و در واقع موجب تحریک پوست جهت تولید کلاژن بیشتر و بازیابی جوانی می‌گردد.

پس از درمان


پس از درمان با ژل، خطوط موجود روی صورت به حداقل رسیده و صاف می‌شوند. در صورتی که برنامه‌ی درمانی شامل برجسته کردن لب باشد، متوجه خواهید شد که لب‌ها حجیم‌تر و خوش فرم‌تر شده‌اند. اگر برنامه‌ی شما شامل افزایش حجم گونه باشد، مشاهده خواهید کرد که گونه‌ها پُرتر شده و صورتتان جوان‌تر به نظر می‌رسد. پس از درمان اولیه ممکن است جراح از شما بخواهد تا دو هفته بعد مجدداً جهت تضمین رضایت از نتایج درمان، مراجعه کنید. گاهی اوقات نیاز به اصلاحات جزئی خواهد بود تا ظاهر مطلوب حاصل شود.

 

 

خطرات


خطرات تزریق ژل معمولاً جزئی می‌باشند، اما می‌توانند جدی به نظر برسند. حجم‌دهنده‌های تزریقی پوست به عنوان یک روش زیبایی با حداقل تهاجم در نظر گرفته می‌شوند. عوارض جانبی بسیار شایع هستند در حالی که عوارض جدی نسبتاً نادر می‌باشند. مشکل علائم عادی پس از درمان و عوراض جدی این است که کاملاً قابل مشاهده و ناراحت کننده هستند (زیرا ژل‌ها بر روی نواحی حساس پوست صورت استفاده می‌شوند). عوارض جانبی گزارش شده پس از تزریق ژل عبارتند از:

 • قرمزی در ناحیه‌ی تزریق
 • درد
 • سفتی
 • تورم
 • وجود توده‌ها و برآمدگی‌ها
 • کبودی
 • خارش
 • تغییر رنگ

 

 

ماندگاری ژل‌ها


fgffd

ژل‌ها بسته به محصول مورد استفاده و ناحیه‌ی تحت درمان بین ۶ تا ۲۴ ماه ماندگار می‌باشند. برخی پزشکان ترجیح می‌دهد تا از ژل‌های موقت استفاده کنند زیرا با اینکه استفاده از ژل‌های دائمی معمولاً بی‌خطر است، اما در صورت بروز مشکل ناشی از عوارض جانبی یک ژل دائمی، این عوارض نیز می‌توانند دائمی باشند.

هزینه


ژل‌های مختلف هزینه‌های متفاوتی نیز دارند. پزشک هزینه‌ی احتمالی درمان را پیش از درمان با شما در میان خواهد گذاشت. اگر برای افزایش حجم نواحی مانند گونه‌ها به تزریق ژل نیاز داشته باشید، بطور کلی هزینه بیشتر خواهد بود زیرا نیاز به حجم بیشتری نسبت به حالتی است که برای برطرف کردن چین و چروک  صورت استفاده می‌شوند.

× مشاوره در واتساپ