یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

رفع و درمان سیاهی و تیرگی زیر بغل،کشاله ران،سر زانو ها وآرنج

cvbcbcv

پوست تمامی انسان‌ها اساساً یکسان است. تفاوت رنگ پوست در حقیقت به دلیل اختلاف سطح ملانین به همراه تغییرات بافتی و چرخه‌ی هموگلوبین در زیر درمیس است. سیاهی زیر بغل یک مشکل بسیار رایج در تمامی افراد مخصوصاً زنان است. تیرگی زیر بغل، کشاله‌ی ران و آرنج در افرادی باپوست روشن بیشتر قابل‌ تشخیص است و مانند تغییر رنگ و لکه‌های پوستی در هر قسمتی از بدن که به وجود بیایند باعث کاهش اعتماد به‌ نفس فرد می‌شوند. تیرگی پوست در زیر بغل و یا اطراف زانو یک بیماری پوستی نیست. می‌توان گفت که سیاهی زیر بغل و کشاله‌ی ران واکنش پوست به برخی از عناصر مانند در معرض نور خورشید بودن است. خوشبختانه امروزه می‌توانید به کمک جدیدترین تکنولوژی‌ها پوست زیر بغل و بخش‌های خصوصی بدنتان رو روشن‌تر کنید.

متأسفانه بسیاری از افراد از سیاهی زیر بغل و قسمت داخلی ران پا رنج می‌برند. این مسئله بسیار خجالت‌آور است و باعث می‌شود تا افراد اعتمادبه‌نفس کمی در خصوص نشان دادن بدن خود داشته باشند.
برای روشن‌تر کردن و به دست آوردن درخشش دوباره زیر بغل، کشاله‌ی ران، آرنج و اطراف زانو می‌توانید از روش‌های بسیاری استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از کرم، میکرودرم ابریژن و لیزر به‌راحتی از تیرگی‌های زیر بغل خود رها شوید. متخصصان ما در کلینیک زیبایی رازی می‌توانند در مورد انواع روش‌های رفع و درمان تیرگی و سیاهی زیر بغل، کشاله ران، سر زانوها و آرنج بهترین مشاوره را ارائه نمایند. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس بگیرید.

دلایل ایجاد سیاهی زیر بغل و ران


سیاهی زیر بغل و کشاله‌ی ران پدیده‌ای است که باعث خجالت بسیاری از افراد می‌شود و در مردان و زنان در تمانی رده‌های سنی رخ می‌دهد. در ادامه به برخی از اصلی‌ترین دلایل تیرگی زیر بغل و کشاله‌ی ران می‌پردازیم:

 • تعرق بیش‌ازاندازه
 •  اصلاح بیش‌ازاندازه
 • استفاده بیش‌ازاندازه از ضد عرق و دئودورانت ها
 •  اصطکاک با بلوز و لباس‌های تنگ
 • بیماری‌های قارچی و باکتریایی
 •  رعایت نکردن بهداشت
 •  جمع شدن سلول‌های مرده
 • استفاده از مواد شیمیایی و الکل
 •  پلاک‌های مخملی (بیماری که به‌شدت در میان افرادی که از انسولین استفاده می‌کنند رایج است)
 •  بیماری آدیسون
 • چاقی موضعی و یا اضافه‌وزن
 •  عوارض جانبی برخی از داروها
 • عوامل ژنتیکی
 •  ضربه، جای زخم و آسیب‌دیدگی در زیر بغل
 •  قرار گرفتن بیش‌ازاندازه در معرض اشعه‌ی فرابنفش
 •  سندرم تخمدان پلی کیستیک در دوران بارداری و یا قاعدگی

روش‌های رفع تیرگی زیر بغل و کشاله‌ی ران


کرم

cfdgdf

فهمیدن چگونگی کار کرم در روشن کردن پوست و استفاده از کرم‌های روشن‌کننده برای زیر بغل و کشاله‌ی ران بهترین روشی است که می‌توان به کمک آن از موفقیت‌آمیز بودن این روش و رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه اطمینان حاصل کرد. هرگونه کرم روشن‌کننده پوست موفقی نه‌تنها پوست را روشن می‌کند بلکه با کنترل سطح ملانین از تیره شدن دوباره پوست جلوگیری می‌کند.

کرم‌های روشن‌کننده پوست، به صورت آزاد و با نسخه، برای روشن کردن، سفید کردن و بلیچ کردن نواحی زیر بغل، کشاله‌ی ران، آرنج و سر زانو مورد استفاده قرار می‌گیرند. در هنگام استفاده از کرم‌های سفیدکننده در قسمت‌های داخلی کشاله‌ی ران، باید بسیار محتاط عمل کرده و از بروز مسمومیت جلوگیری نمود. اگر برخی از کرم‌ها برای شما بیشتر تأثیرگذار بودند، حتماً به مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها توجه کنید. برای بیشتر کرم‌های بلیچینگ کننده، نیاز است زمان طولانی‌تری و تقریباً حدود ۶ ماه استفاده شوند تا نتیجه‌ی آن‌ها مشخص شود.

میکرودرم ابریژن

fbdfp0-p

میکرودرم ابریژن یک روش لایه‌برداری غیر شیمیایی است که به‌صورت مکانیکی سطحی‌ترین لایه پوست را برمی‌دارد تا به پوستی نرم برسد. پزشکان برای کاهش دادن و از بین بردن سیاهی زیر بغل، دست‌ها، سینه، کمر و پاها و همچنین برای کم‌رنگ کردن ظاهر آسیب‌های سطحی مانند جای زخم، لکه‌های پوستی، جای نیش حشرات، ترک‌های پوستی و پوست‌های ناهموار و برای دست یافتن به پوستی صاف و نرم در پاها از میکرو درم ابریژن استفاده می‌کنند.

در طول میکرودرم ابریژن پزشک ذرات بسیار کوچکی را بر روی پوست پخش می‌کند که سطحی‌ترین لایه‌ی پوست را می‌خراشند. این ذرات به‌سرعت و به همراه سلول‌های مرده سطح پوست از روی پوست مکیده می‌شوند. پزشک این عمل را به کمک دستگاه لوله مانندی که ذرات کریستالی نمک و یا اکسید آلومینیوم را با سرعت بسیار بالایی بر روی پوست پخش می‌کند انجام می‌دهد. این فرایند به بیهوشی و بی‌حسی احتیاجی ندارد و حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان می‌برد. میکرو درم ابریژن به استراحت احتیاجی ندارد. معمولاً پزشکان برای رسیدن به نتیجه قابل‌توجه پیشنهاد می‌دهند تا این فرایند در دوره‌های ۴ تا ۸ جلسه‌ای و در طول ۲ تا ۴ هفته انجام شود.

بعد از انجام اولین جلسه‌ی درمان پزشک به‌منظور محافظت از پوست قسمت درمان شده به کمک پماد و یا ژل خنک‌کننده می‌پوشاند. برای محافظت بیشتر از پوست بیماران باید از بودن در معرض مستقیم نور خورشید به مدت چند ماه خودداری کنند و در هنگام برون رفتن باید حتماً از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنند و پاهای خود را بپوشانند. همچنین کسانی که پوست تیره‌ای دارند برای جلوگیری از تجمع رنگ‌دانه‌ها تغییر رنگ پوست باید از پوست خود محافظت کنند.

لیزر

fddfbk

لیزر که به‌عنوان لیزر سفیدکننده نیز شناخته می‌شود به معمولاً برای روشن و سفید کردن زیر بغل و خط لباس‌زیر استفاده می‌شود. این روش یکی از سریع‌ترین و مؤثرترین روش‌ها برای سفید کردن زیر بغل محسوب می‌شود. اشعه‌ی لیزر قسمت تیره‌ی پوست را مورد هدف قرار می‌دهد و پوست این قسمت را لایه به لایه برمی‌دارد. همچنین با از بین بردن رنگ‌دانه‌ها باعث می‌شود تا پوست زیر بغل نرم‌تر و سفیدتر شود.

در طول این روش پوست زیر بغل و قسمت‌های خط لباس‌زیر به‌خوبی تمیز می‌شوند سپس مقدار بسیار کمی از اشعه‌ی لیزر به پوست تابانده می‌شود. این اشعه برای از بین بردن رنگ‌دانه‌ها و سلول‌های آسیب‌دیده طراحی‌شده‌اند و کمک می‌کنند تا ظاهر قسمت آسیب‌دیده بهبود پیدا کند.

از مزایای استفاده از لیزر برای سفید کردن پوست زیر بغل و کشاله‌ی ران می‌توان به سریع‌تر بودن این روش، روشن شدن فوری زیر بغل و تقویت پوست اشاره کرد. این روش ممکن است چند عارضه‌ی جانبی ازجمله تورم، سوزش، جای زخم، سفت شدن پوست، کبودی و سوختگی در برخی از قسمت‌های بدن در پی داشته باشد.

 

 

پیشگیری

بهترین روش برای جلوگیری از سیاهی زیر بغل به دلیل عوامل خارجی این است که به‌ جای اصلاح زیر بغل از موم یا شمع استفاده کرد. همچنین می‌توان برای اصلاح این قسمت‌ها از محصولات اصلاح استفاده کرد و یا در اصلاح کردن این قسمت بسیار دقت نمود. همیشه از کرم اصلاح استفاده کنید و تیغ اصلاح خود را به‌طور مرتب و بعد از کند شدن آن‌ها  تعویض نمایید. همچنین پیشنهاد می‌شود تا برای جلوگیری از سایش در زیر لباس‌های زبر و خشن خود از تاپ‌های گشاد و نخی استفاده کنید. قسمت‌های چین و چروک‌دار بدن مانند قسمت جلویی و عقبی گردن، زیر بغل، کشاله‌ی ران، ناف و پیشانی بیشتر در معرض پلاک‌های مخملی قرار می‌گیرند و معمولاً می‌توان با داشتن وزنی مناسب و استفاده از انسولین بر طبق تجویز پزشک از به وجود آمدن آن‌ها جلوگیری کرد. همیشه نمی‌توان از تجمع رنگ‌دانه‌ها در پوست جلوگیری کرد اما می‌توان با استفاده مرتب از کرم‌های ضد آفتاب و قرار نگرفتن بیش‌ازاندازه در مقابل اشعه‌ی خورشید از خطر ابتلا به این بیمار کاست. برای جلوگیری از تیرگی پوست نباید از دئودورانت ها و اسپری‌های ضد عرق حاوی الکل به میزان زیادی استفاده نمود.

هر شخص باید به‌صورت روزانه بدن خود را تمیز کند. این کار علاوه بر جلوگیری از تجمع سلول‌های مرده از تجمع آلودگی‌ها، باکتری‌های که باعث به وجود آمدن بیماری‌های عفونی می‌شوند و دیگر موجودات میکروسکوپی نیز جلوگیری کرده و باعث کاهش استرس می‌شود. همچنین دراین‌بین از صابون‌های حاوی مواد شیمیایی نیز دوری‌کنید. به یاد داشته باشید که پس از شست‌وشو یا لایه‌برداری از پوست از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

مشاوره رایگان