یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

بزرگ کردن سینه با جراحی پروتز وتزریق چربی

WOMAN

اگر همواره از کوچک بودن سینه‌های خود ناراحت بوده‌اید یا اگر در گذشته سینه‌هایی برجسته و خوش‌فرم داشته‌اید، اما سینه‌هایتان به تازگی کوچک شده است، با روش‌های مختلف بزرگ کردن سینه مانند پروتز و تزریق چربی می‌توانید به خواسته خود برسید. البته عمل بزرگ کردن سینه برای همه مناسب نیست، بااین حال بانوانی که از افتادگی یا کوچک بودن سینه‌های خود ناراضی هستند، می‌توانند با بهره‌گیری از روش‌های مختلف بزرگ کردن سینه به اندام زیباتری دست پیدا کنند و با اعتماد به نفس بیشتری از زندگی خود لذت ببرند. جراحی سینه یکی از موفق‌ترین و رضایت‌بخش‌ترین عمل‌های جراحی پلاستیک است.

آن‌گروه از بانوانی که جراحی سینه انجام می‌دهند، در بسیاری از جنبه‌های زندگی خود با بهبودی چشمگیر مواجه می‌شوند. احساس زیبایی کردن و رضایت داشتن از اندام رابطه تنگاتنگی با اعتماد به نفس دارد. داشتن اطلاعات کافی درباره روش‌های مختلف جراحی سینه و آگاهی از مزایا و عوارض احتمالی آن پیش‌شرط یک درمان موفق است. متخصصین کلینیک زیبایی رازی درباره تمام روش‌های ممکن جراحی سینه به تفصیل با شما صحبت می‌کنند و به پرسش‌هایتان پاسخ می‌دهند. به این ترتیب با کسب این اطلاعات ارزشمند یک گام به دستیابی به نتیجه مطلوب نزدیک‌تر می‌شوید.بسیاری از بانوان مدت زیادی درباره این که چه پروتزی در چه اندازه‌ای برای داشتن سینه‌هایی برجسته و خوش‌فرم مناسب است، فکر می‌کنند و درباره روند جراحی و دوران بهبود سوال‌ و نگرانی دارند. متخصصین ما در طول مشاوره به تمامی مراحل و نتیجه بعداز عمل را برای شما توضیح خواهند داد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

مزایا


بارزترین مزیت این عمل زیبایی همان‌طور که از نام آن مشخص است، بزرگ و خوش فرم شدن سینه است. اما عمل بزرگ کردن سینه مزایای دیگری نیز دارد:

  • ارتقاء اعتماد به نفس
  • تقویت حس زنانگی
  • پوشیدن لباس‌های جذب با اعتماد به نفس بیشتر
  • احساس جذابیت جسمی روابط زناشویی را گرم‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند.

هرچند تضمینی برای حصول هیچ یک از مزایای جانبی فوق وجود ندارد، اما براساس نظرسنجی‌هایی که قبل و بعد از جراحی از بانوان انجام شده است، تعداد قابل توجهی از بانوان دست‌کم از یکی از مزایای فوق برخوردار گشته‌اند.

متقاضی بزرگ کردن سینه


شرط اساسی برای انجام جراحی بزرگ‌کردن سینه، برخورداری از سلامت جسمی و روحی مناسب است. اگر فردی که تمایل به این عمل دارد، با بیماری مبتلا باشد، در ابتدا باید برای درمان آن بیماری اقدام کند. بنابراین، بیمار موظف است تمامی مشکلات و بیماری‌های خود را در جلسه مشاوره با متخصص به او اعلام کند. متخصص، سابقه پزشکی بیمار را بررسی می‌کند و حتی ممکن است با پزشک معالج بیمار دربارهٔ مناسب بودن شرایط بیمار برای انجام عمل مشورت کند. همچنین، متخصص از بیمار می‌خواهد که مدتی قبل و بعد از عمل، از مصرف بعضی داروها خودداری کند. هر بیماری و شرایط بیمار ممکن است منحصر به فرد باشد، بنابراین حتماً سابقه پزشکی خود را به طور کامل به متخصص اطلاع داده تا ایمنی عمل تضمین شود.

مشاوره


جلسه مشاوره فرصت مناسبی برای گفتگوی بین بیمار و پزشک است. بیمار انتظارات خود را از درمان با جراح در میان می‌گذارد و جراح نیز روند درمان را توضیح می‌دهد. متخصص به بیمار کمک می‌کند تا اندازه مناسب سینه‌ها را با توجه به آناتومی و ویژگی‌های سینه‌ها تعیین کند. همچنین پزشک به بیمار کمک می‌کند تا بهترین نوع و اندازه پروتز را انتخاب کند.

جراح باید اطمینان حاصل کند که بیمار با عمل بزرگ کردن سینه آشنایی دارد و به درک درستی از نتیجه مورد انتظار و عوارض احتمالی عمل دست یافته است.

انواع پروتز سینه


پروتز محلول نمکی سینه

Saline

یکی از پرکاربردترین پروتزهای سینه ایمپلنت سالین (محلول نمکی) است. پروتز سالین غالباً سنگین‌تر از پروتز سیلیکونی است و مانند پروتز سیلیکونی شکل کاملاً تعریف شده ندارد؛ بااین حال به دلیل ایمنی بالاتر در سال‌های اخیر به محبوبیت قابل توجهی دست یافته است. اگر پروتز پاره شود، بدن انسان آب نمک را بدون هیچ مشکلی جذب می‌کند. اگرچه طی سال‌های گذشته پیشرفت قابل توجهی در زمینه پروتز سیلیکونی به دست آمده است، بااین حال بسیاری از بانوان ترجیح می‌دهند، برای حفظ آرامش خاطر خود و اطمینان از ایمنی پروتز از ایمپلنت سرم نمکی استفاده کنند.

 

 

پروتز سیلیکونی سینه

Saline1

در پروتز سیلیکونی از ژل چسبناک‌تری استفاده می‌شود که به آن شکل و انسجام بهتری می‌دهد و در صورت پارگی پروتز احتمال وارد شدن مواد را به داخل بدن کاهش می‌دهد. پروتز سیلیکونی غالباً انتخاب اول بانوان برای داشتن سینه‌هایی با شکل و حس طبیعی است و از این لحاظ بر پروتز سرم نمکی برتری دارد.

ایمپلنت سینه با شکل ثابت

Saline2

سومین و جدیدترین ایمپلنت سینه پروتزی از ژل جامد است. این ایمپلنت نسخه بهبود یافته‌ای از ایمپلنت سیلیکونی است که میزان چسبندگی ژل آن بیشتر است و به همین دلیل شکل بهتری به سینه‌ها می‌دهد. این نوع پروتز همانند پروتز سیلیکونی به دلیل ماهیت چسبنده و به‌هم‌پیوسته‌ی ژل کمتر در برابر پارگی و نشت آسیب‌پذیر است.

جراحی پروتز سینه


Breast-implant

متخصص پس از اطلاع از اهداف بیمار و انجام معاینه کامل در جلسه مشاوره، طرح جراحی را مختص بیمار تهیه می‌کند. در این طرح محل برش و محل ایجاد کیسه مخصوص قرارگیری پروتز تعیین می‌شود. جراح پروتزهای سرم نمکی و سیلیکونی را از راه برش‌های ایجاد شده زیر چین سینه، اطراف هاله دور پستان یا زیربغل داخل سینه قرار می‌دهد. این کیسه را می‌توان پشت بافت سینه یا زیر عضله سینه‌ای (پکتورال) قرار داد.جراح برش‌ها را با بخیه‌هایی می‌بندد که‌ لایه به لایه روی بافت سینه می‌زند. بخیه، چسب پوست و نوار جراحی برای بستن زخم و یا بسته نگهداشتن آن به کار برده می‌شود.جای زخم بلافاصله پس از عمل مشخص است، اما به تدریج محو می‌شود.

دوران بهبود

recovery

جراحی بزرگ کردن سینه مانند هر عمل جراحی دیگری با عوارضی چون ورم و ناراحتی همراه است که البته موقتی است و پس از مدتی از بین می‌رود. بیمار باید تا چند روز پس از عمل به صورت نیمه نشسته بخوابد. همچنین جراح از بیمار می‌خواهد که سیگار را از یک ماه قبل از جراحی تا یک ماه بعد از آن ترک کند. مصرف داروهای ضدانعقاد خون مانند آسپرین یا ایبوپروفن به دلیل افزایش احتمال خونریزی ممنوع است.بزرگ کردن سینه عملی سرپایی است و بیمار همان روز جراحی مرخص می‌شود. بیمار باید هماهنگی لازم را انجام دهد تا یکی از نزدیکان او را پس از عمل به خانه برساند و تا چند ساعت مراقبش باشد. بیمار با توجه به نوع کار و لزوم انجام فعالیت‌های بدنی باید ۳ تا ۵ روز مرخصی بگیرد. انجام دادن فعالیت‌های بدنی سنگین حداقل به مدت دو هفته ممنوع است. دوران بهبود برای بیمارانی که پروتز زیر عضلات سینه‌شان قرار گرفته است، طولانی‌تر است. متخصص دستورات مربوط به مراقبت پس از عمل را به بیمار اطلاع می‌دهد تا بیمار این دوران را بدون بروز مشکلی خاص در نهایت ایمنی پشت سر بگذارد.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی


Breast-implant1

با تزریق چربی در سینه، می‌توان بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی انجام داد. در این روش چربی از بدن خود بیمار گرفته و پس از جداسازی در سینه تزریق می‌شود تا سینه‌ها به طور طبیعی برجسته و خوش‌فرم شود. بافت چربی به روش لیپوساکشن از بدن بیمار خارج می‌شود، ناخالصی‌ها از آن جدا می‌شود و در نهایت با دقت در سینه تزریق می‌گردد. تزریق چربی در سینه بهترین روش برای بیمارانی است که می‌خواهند سینه را به حد متوسطی بزرگ کنند. البته اکثر جراحان تزریق چربی به سینه را توصیه نمی‌کنند، چون پس از تزریق احتمال بروز مشکلاتی وجود دارد.نقطه ضعف تزریق چربی این است که چربی تزریق شده به دلیل عدم خون‌رسانی از بین می‌رود. چربی پس از تزریق شدن به آهستگی خون را به طرف خود می‌کشد. اگر خون‌رسانی انجام نشود، مشکلی که همواره احتمال آن وجود دارد، سلول‌های تزریق شده می‌میرد. به علاوه بدن چربی تزریق شده را جذب می‌کند و به این ترتیب نتیجه به باد می‌رود و اندازه سینه هیچ تغییری نمی‌کند.

دوران بهبود

کبودی و ورم خفیف تا متوسط هر دو سینه و ناحیه استخراج چربی پس از عمل طبیعی است. تزریق چربی در سینه ناراحتی اندکی را ایجاد می‌کند و در محل اهدا چربی نیز ناراحتی اندک تا متوسطی بروز می‌یابد. سینه‌بند فشرده کننده مخصوص برای به حداقل رساندن ورم ناحیه اهدا چربی در اختیار بیمار گذاشته می‌شود.

هزینه


 

 

هزینه نهایی عمل بزرگ کردن سینه به عامل‌های متعددی چون نوع ایمپلنت سینه و گستردگی عمل بستگی دارد. همان‌طور که گفته شد پروتز ژل سیلیکونی چسبنده اندکی گران‌تر از پروتز سرم نمکی است. هزینه بزرگ کردن سینه با تزریق چربی پایین‌تر از هزینه جراحی پروتز سینه است، اما نتایج آن ماندگاری کمتری دارد.

مشاوره رایگان