یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لوگو کلینیک رازی

کوچک کردن و رفع افتادگی شکم، پهلو و سینه بعد از زایمان و سزارین

jjj

تجربه تغییرات فیزیکی نا‌خواسته پس از بارداری و شیردهی برای خانم‌ها معمول است. از جمله این تغییرات به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:
سینه‌هایی که شکل و حجم خود را از دست داده و افتاده شده‌اند؛ نوک سینه‌های رو به پایین؛ عضلات شکم ضعیف یا گسسته و چربی اضافی در شکم، ران‌ها یا باسن.

تناسب اندام پس از زایمان، ترکیبی از روش‌های جراحی پلاستیک در سینه‌ها و شکم است که برای حل مشکل اصلی مادرهایی که می‌خواهند دوباره پس از زایمان، به اندام قبلی بازگردند، طراحی شده است.

اگر از نحوه تغییر بدن خود، به‌دلیل مادر شدن، ناراحت هستید، یک راه حل وجود دارد: “کوچک کردن شکم و سینه پس از زایمان”. تناسب اندام پس از زایمان به مجموعه روش‌های جراحی برای حل مشکلات ناشی از این تغییرها و بازگرداندن فرم بدنی پیش از زایمان، اتلاق می‌شود. متخصصین و کارشناسان ما در کلینیک زیبایی رازی، در جلسه مشاوره، به همه اهداف خاص شما می‌پردازند و برای اطمینان از این‌که مزایای کوچک کردن شکم و سینه پس از زایمان، بر خطرات و جای زخم ناشی از آن ارجحیت دارد، سوالات بسیاری از شما می‌پرسند.
برای دریافت مشاوره از متخصصین ما یا جهت رزرو نوبت می توانید با شماره‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹  –  ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید .

متقاضیان مناسب


متقاضی ایده‌آل جراحی کوچک کردن شکم و سینه پس از زایمان، فردی است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • از تغییرات فیزیکی ناشی از بارداری/شیردهی ناراضی باشد.
  • در سلامت کامل باشد (فیزیکی و روانی)
  • دچار شرایط پزشکی مزمن و غیرقابل کنترل که خطر جراحی را افزایش دهد، نباشد.
  • دخانیات، استعمال نکند.
  • در دوران شیردهی نباشد.
  • حداقل شش ماه، وزن ثابتی را حفظ کرده باشد.
  • از مزایا و خطرات احتمالی جراحی آگاه باشد.
  • در آینده تصمیم به بچه‌دار شدن، نداشته باشد.

مشاوره


در جلسه مشاوره جراحی تناسب اندام پس از زایمان، پزشک درباره اهداف و نتایج مطلوب شما سوالاتی می‌پرسد. این اهداف، ممکن است شامل بهبود سایز و شکل سینه‌ها، لیفت کردن آن‌ها یا رفع شُلی و افتادگی پوست شکم باشد. پزشک، نواحی از بدن شما که درباره آن دغدغه دارید را معاینه می‌کند و به عواملی مانند کشسانی پوست و میزان چربی اضافی دقت می‌نماید. پزشک روش‌هایی را توصیه می‌کند که فکر می‌کند برای رسیدن به اهداف موردنظر شما، مفید هستند.

برای تایید این‌که شما متقاضی مناسبی برای جراحی هستید، پزشک به جزئیات سابقه پزشکی شما نیز می‌پردازد. پزشک درباره هرگونه جراحی در گذشته یا شرایط خاص سلامتی که می‌تواند بر این جراحی اثر بگذارد، سوالاتی می‌پرسد. وقتی برای جراحی تایید شدید، و تصمیم گرفتید زمان جراحی را تعیین کنید، به همراه پزشک، برای برنامه درمانی تصمیم‌گیری می‌کنید. بسیار خوب است که هرگونه سوال یا مشکلی که درباره جراحی تناسب اندام دارید، را با پزشک مطرح نمایید.

روش‌های جراحی


لیپوساکشن

kk3

لیپوساکشن، به رایج‌ترین جراحی پلاستیک تبدیل شده است. این روشی است که برای برداشتن رسوبات چربی ناخواسته از نواحی خاص بدن، از جمله صورت و گردن، بازوها، شکم و پهلو، دو طرف ران، باسن و ران‌ها انجام می‌شود.

در لیپوساکشن، برش‌های کوچک و تقریبا غیرقابل تشخیص، برای واردکردن لوله‌های بلانت، به‌نام کانول، در زیر پوست، ایجاد می‌شوند. مکشی صورت می‌گیرد که بخشی از بافت چربی را برداشته و به اعصاب اصلی و رگ‌های خونی آسیبی نمی‌رساند.

لیپوساکشن معمولا به‌عنوان روش سرپایی، بدون نیاز به بستری شدن، انجام می‌شود. بیماران به مدت دو تا شش هفته، گن می‌پوشند و معمولا می‌توانند، چهار تا هفت روز بعد از جراحی شروع به کار بنمایند. بیماران، معمولا حدود ده تا چهارده روز، کبودی دارند و نتیجه نهایی ممکن است برای دو تا چهار ماه، چندان مشهود نباشد.

جراحی شکم

hth

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی، برداشتن چربی و پوست اضافی شکم و پهلوها و کشیدن عضلات شکمی است. برش لازم برای جراحی شکم، در بخش بسیار پایین شکم انجام می‌شود به‌طوری‌که جای زخم حاصل از آن، تا حد ممکن، دیده نشود.

پزشک، درست در پایین‌ترین منطقه شکمی، از یک طرف لگن به طرف دیگر را برش می‌دهد. این برش شبیه برش جراحی سزارین است و آن‌قدر پایین انجام می‌شود که هیچ جای زخمی زیر لباس زیر یا مایوی شنا، دیده نشود. از طریق این برش، پزشک عضلات شکمی ضعیف شده یا گسسته را ترمیم کرده و درجای خود، بخیه می‌زند. او چربی و پوست اضافی را برمی‌دارد و خطوط ناشی از بازشدن پوست بدن را از بین می‌برد. پوست باقیمانده ناحیه شکم، کشیده می‌شود. وقتی کار جراحی خاتمه یابد، پزشک برش‌های ایجاد شده را بخیه می‌زند.

چند روز اول پس از جراحی، در ناحیه شکم، درد، تورم و کبودی خواهید داشت. این عوارض، موقت بوده و به مرور زمان بهبود می‌یابند. برای سریع‌ترین زمان بهبود، استراحت و پرهیز از هرگونه حرکت سنگین، از جمله خم شدن یا بلندکردن اجسام، اهمیت فراوانی دارند. از ورزش سخت پرهیز کنید و در فضای خانه راه بروید تا به گردش خون کمک کنید.

بزرگ کردن سینه

kk5

بزرگ کردن سینه مکررا برای بازیابی تغییرات حجمی پس از بارداری، استفاده می‌شود. این کار برای اصلاح عدم تقارن سینه‌ها، یعنی تفاوت فاحش در اندازه دو سینه، نیز مفید است.

بزرگ کردن سینه یک روش سرپایی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. اگرچه برخی جراحی‌های بزرگ کردن سینه با  تزریق بی‌حسی وریدی موضعی انجام می‌شوند، پزشک معتقد است که بی‌هوشی عمومی، تجربه بهتری برای بیمار خواهد بود و می‌تواند درحالی‌که خواب هستید، دقیق‌تر انجام شود.

پزشک، برش‌های جراحی را در محل‌های از پیش تعیین شده انجام می‌دهد. اوبرای قراردادن ایمپلنت، با دقت، سوراخ کوچکی در بافت سینه ایجاد می‌کند و پوسته نمکی خالی ایمپلنت یا ایمپلنت محتوی سیلیکون را در این حفره قرار می‌دهد. در مورد ایمپلنت‌های نمکی، او پوسته را با ظرفیت موردنظر، با استفاده از یک ورودی کوچک، پر می‌کند. وقتی پزشک این مراحل را به پایان رساند، محل برش را بخیه می‌زند.

طی دوران بهبود اولیه، کبودی، تورم و درد خواهید داشت. این عوارض جانبی با گذشت زمان، بهبود می‌یابد. بسیار مهم است که تا حد امکان به بدن خود استراحت دهید و از خم شدن، بلند کردن اجسام یا فعالیت‌های سنگین که موجب بروز مشکل شوند، به شدت خودداری کنید. اگر هرگونه ناراحتی احساس کردید، طبق تجویز پزشک از داروهای مسکن استفاده کنید.

 

 

لیفت سینه


kk6

جراحی لیفت سینه، که با عنوان ماستوپکسی سینه نیز شناخته می‌شود، برای بازیابی شکل، سفتی و حجم سینه‌های جوان ، به خانم‌ها کمک می‌کند. لیفت سینه، در اغلب موارد می‌تواند همراه با بزرگ کردن سینه برای افزایش حجم، درحالی‌که خط سینه بالا می‌رود، انجام شود.

جراحی لیفت سینه بین یک تا سه ساعت طول می‌کشد. پزشک، پیش از جراحی، به‌عنوان راهنمای برش‌هایی که در حین جراحی انجام می‌شود، روی سینه را علامت‌گذاری می‌کند. سپس برش و برداشتن پوست اضافه را انجام می‌دهد. در این مرحله، قراردادن ایمپلنت‌های سینه برای بازگرداندن سینه‌ها به شکل و حجم اولیه، در صورت نیاز، انجام می‌شود. در لیفت سینه، نوک سینه‌ها ممکن است جابجا شود و یا اندازه هاله اطراف نوک سینه‌ها، تغییر کند. در نهایت، بیماران خط سینه بالاتر و تغییرشکل یافته‌ای خواهند داشت که مرز جدید زیبایی به بدن می‌بخشد.

خانمهایی که تحت جراحی لیفت سینه قرار می‌گیرند، معمولا به بهبودی‌های قابل توجهی در ظاهر سینه‌های خود، دست می‌یابند. خط سینه بالاتر رفته، شکل سینه‌ها جوان‌تر و سفت‌تر خواهد بود.

آیا می‌توانید پس از جراحی تناسب اندام پس از زایمان، فرزندان دیگری داشته باشید؟

اگر در آینده نزدیک، برای داشتن فرزندان بیشتری برنامه‌ریزی کرده‌اید، بهتر است صبر کنید، به‌ویژه درمورد ابدومینوپلاستی. بارداری‌های بیشتر پس از ابدومینوپلاستی امکان‌پذیر است ولی، اگر بافت‌ها، با بارداری دیگری، دوباره کشیده شوند، نتیجه نهایی ممکن است چندان خوب نباشد.

هزینه


هیچ دو جراحی تناسب اندام پس از زایمان، به یکدیگر شبیه نیستند و هزینه‌ها نیز بالطبع، چنین هستند. هزینه جراحی به برنامه درمانی خاص شما و دیگر عوامل (ازجمله نوع ایمپلنت مورد‌استفاده) بستگی خواهد داشت.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان