یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لوگو کلینیک رازی

لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی با جراحی و تزریق

liftp

افتادگی ابرو به معنی متمایل شدن ابروها سمت پایین است که می‌تواند احساس سنگینی  پلک بالا و ظاهری خسته‌تر را ایجاد کنند. حالات چهره در طول زمان ممکن است منجر به استفاده از عضلات پیشانی جهت بالا بردن ابرو شود که موجب ایجاد خطوط عمیق پیشانی می‌گردد. لیفت ابرو یا پیشانی روشی است که ابروها را بالا برده و موقعیت طبیعی آن را بازیابی می‌کند و در نتیجه موجب جوان‌سازی صورت به شکلی طبیعی می‌گردد.

این روش به پیشانی شما ظاهری صاف و جوان می‌دهد. علاوه بر این تزریق مواد ضد چروک که شامل یک پروتئین طبیعی خالص هستند موجب شل شدن عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک شده‌اند، می‌شود و در نتیجه ظاهری صاف و جوان حاصل خواهد شد.

اگر سایرین فکر می‌کنند شما همواره در حال اخم کردن هستید در حالی که واقعاً اینطور نیست و ظاهری عصبانی، خسته یا ناراحت دارید و یا چین و چروک‌هایی روی پیشانیتان ایجاد شده است، یا افتادگی و سنگینی ابروها شما را آزار می‌دهد دیگر نگران نباشید. شما می‌توانید از طریق لیفت پیشانی یا ابرو ظاهری جوان‌تر و شاد داشته باشید. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی وضعیت شما را بررسی کرده و بهترین گزینه را با توجه به نیازهای شما پیشنهاد می‌کنند. لیفت پیشانی با عمل جراحی یا تزریق می‌تواند ظاهر شما را بهبود بخشیده و نتایج مورد انتظارتان را ارائه کند. روش‌های مختلفی برای بالا کشیدن ابرو و پیشانی در کلینیک رازی ارائه می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید.

liftp2

متقاضیان درمان


اشخاصی که به یک یا چند دلیل از دلایل زیر به دنبال لیفت پیشانی و ابروی خود هستند، معمولاً متقاضی مناسبی برای این عمل جراحی به حساب می‌آیند:

  • بخش بیرونی ابرو دچار افتادگی شده و منجر به چهره‌ای غمگین شده است.
  • بخش مرکزی ابرو به طرف پایین متمایل است و منجر به ظاهری عصبانی شده است.
  • خطوط ریزی بین چشم‌ها قابل مشاهده هستند.
  • بیمار قادر به آرایش کردن قسمت پلک بالا نمی‌باشد زیرا افتادگی بافت،‌ مانع آرایش روی سطح آن می‌شود.
  • با بالا بردن ملایم پوست بالای ابرو به موقعیت مطلوب، در صورتی که پوست اضافه در بالای پلک تا حد زیادی برداشته شده باشد، در این صورت ممکن است لیفت ابرو انتخاب مناسبی باشد.

جراح تعیین خواهد کرد که کدام یک از روش‌های لیفت ابرو یا ترکیبی از لیفت ابرو، لیفت پلک یا یک روش دیگر ممکن است بهترین گزینه درمانی برای دستیابی به اهداف خاص متقاضی باشد.

مشاوره


قبل از انجام کشیدن پیشانی نیاز به مشاوره با یک جراح دارید تا مشخص شود که آیا شما گزینه‌ی مناسبی برای این درمان هستید یا خیر. مشاوره فرصتی است برای پرسیدن هر گونه سوالی که ممکن است راجع به عمل داشته باشید. مهم‌ترین چیز اتخاذ یک تصمیم آگاهانه است که در مورد آن مطمئن هستید. در طول مشاوره جراح سابقه‌ی پزشکی شما را بررسی کرده و یک فرم رضایت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا مطمئن شود که شما از خطرات و عوارض احتمالی درمان آگاهی کامل دارید. پس از معاینه، جراح گزینه‌ها را برای شما توضیح می‌دهد و نوع لیفتی که جهت دستیابی به بهترین نتایج نیاز دارید را به شما توصیه می‌کند.

روش‌های جراحی و غیر جراحی لیفت ابرو و پیشانی


بوتاکس

liftp4

چین و چروک‌های دینامیک که ناشی از حرکت عضلات هستند، واکنش مناسبی به بوتاکس نشان می‌دهند. سم بوتولینوم در بوتاکس به طور موقت باعث اختلال در عملکرد اعصاب ماهیچه‌ای که در آن تزریق شده می‌گردد. عضله‌ی شل شده پس از آن قادر به ایجاد حرکتی که موجب بروز چین و چروک پوست می‌شود نخواهد بود. نمونه‌هایی از چروک‌های دینامیک در پیشانی، خطوط به شکل ۱۱ و خطوط افقی که هنگام اخم گردن و دیگر حالات چهره برجسته‌تر می‌شوند، می‌باشند. ماندگاری تاثیر بوتاکس بین ۳ تا ۴ ماه است.

تزریق ژل

liftp5

چین و چروک‌های استاتیک آنهایی هستند که زمانی که چهره در حال استراحت قرار دارد نیز قابل مشاهده می‌باشند. با افزایش سن لایه‌ی درم پوست نازک‌تر می‌شود. کاهش قابلیت ارتجاعی و پُر بودن در چین و چروک‌های استاتیک آشکار است. چین و چروک‌های دینامیک همچنین می‌توانند در نهایت دائمی شوند و حتی زمانی که صورت در حالت عادی است نیز ناپدید نشوند. تزریق ژل با اضافه کردن حجم به لایه درم می‌تواند به از بین بردن این نوع چین و چروک‌ها کمک کند. این امر موجب افزایش حجم بافت می‌گردد و آن را به وضعیتی شبیه به دوران جوانی باز می‌گرداند و چین‌ها را برطرف می‌کند. انواع ژل‌ها از فیلرهای اسید هیالورونیک مانند رستیلن تا فیلرهای کلاژن مانند Cosmoplast متغیر هستند. تزریق چربی نیز به عنوان فیلر استفاده می‌شود. مدت ماندگاری نتایج و عوارض جانبی احتمالی بسته به نوع فیلر مورد استفاده متفاوت است.

 

 

لیفت با نخ

liftp6

لیفت با نخ یک روش جراحی زیبایی ظریف است که به آرامی پوست افتاده‌ی پیشانی را لیفت می‌کند تا ظاهری صاف و جوان‌تر حاصل شود. تکنیک‌های لیفت با نخ(بالا کشیدن ابرو با نخ) و تعداد نخ‌های مورد استفاده بسته به نوع نخ‌های استفاده شده متغیر می‌باشند. روش لیفت با نخ به طور معمول تنها به بی‌حسی موضعی نیاز دارد، هرچند ممکن است بسته به گستردگی جراحی و ترجیح شخصی شما از آرام‌بخش خفیف نیز استفاده شود. فرایند لیفت با نخ معمولاً بسته به تعداد نخ‌های مورد استفاده، حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

به طور کلی نخ‌ها از طریق یک برش بسیار کوچک در پشت خط مو وارد پوست می‌شوند به طوری که هیچ زخم قابل مشاهده‌ای وجود نخواهد داشت. پس از ایجاد برش، جراح از یک سوزن ضخیم توخالی برای وارد کردن نخ در زیر پوست صورت استفاده می‌کند. سپس انتهای دیگر نخ در ساختارهای داخلی در عمق صورت محکم می‌شوند. نخ به آرامی به سمت بالا کشیده شده و پوست شل و بافت‌های زیرین را سفت می‌کند. خارهای موجود بر روی نخ‌ها گیر کرده و در جای خود محکم می‌شوند. انتهای نخ‌ها نیز در زیر سطح پوست بخیه زده می‌شوند.

نخ‌ها در زیر پوست پیشانی باقی می‌مانند تا پوست را در جای خود نگه دارند. هنگامی که نخ‌ها در جایشان هستند نباید قادر به دیدن و لمس کردن آنها باشید. پس از آن بدن کلاژن خود را برای حفظ اثر لیفت تولید می‌کنند. تاثیرات این روش بلافاصله پس از انجام لیفت پیشانی قابل مشاهده خواهند بود.

لیفت پیشانی

لیفت ابرو و پیشانی موقعیت ابروها را اصلاح کرده و پوست شل و پر از چین و چروک پیشانی و بافت زیرین را ترمیم می‌کند.

انواع اصلی لیفت پیشانی عبارتند از:

لیفت پیشانی با آندوسکوپی

liftp7

لیفت ابرو و پیشانی با آندوسکوپی بسیار محبوب است. این روش نیاز به ۵ برش کوچک پنهان در بین موها دارد و و جای زخم قابل مشاهده‌ای نیز باقی نمی‌گذارد. این درمان می‌تواند همه‌ی بخش‌ها از خط مو تا ابروها را لیفت کند. این روش کل پیشانی را سفت می‌کند در حالی که ناحیه‌ی ابروها را نیز لیفت کرده و موجب باز شدن کل قسمت بالای صورت خواهد شد. شکل و عدم تقارن ابرو را می‌توان با این نوع لیفت اصلاح کرد. پس از عمل کمی کبودی و تورم وجود خواهد داشت. بیماران معمولاً حدود دو هفته بعد از درمان می‌توانند فعالیت‌های روزمره‌ی خود را به راحتی انجام دهند.

لیفت پری‌تریشیال ابرو و پیشانی

liftp8

لیفت پری‌تریشیال ابرو یا پیشانی به یک برش بلند نیاز دارد. این روش برای بیمارانی مناسب است که هم می‌خواهند لیفت ابرو را انجام دهند و هم پیشانی خود را با حذف یک نوار پوست و بافت زیرین در امتداد برش کوتاه کنند. از آنجا که پیشانی کوتاه می‌شود خط مو نیز پایین می‌آید که برای اشخاص با پیشانی بلند مطلوب است. این روش همه‌ی بخش‌ها از خط مو تا ابروها را لیفت می‌کند و می‌تواند شکل و عدم تقارن ابروها را نیز اصلاح کند. زخم ناشی از برش پس از بهبودی تقریباً نامحسوس خواهد بود. پس از عمل مقداری کبودی و تورم وجود خواهد داشت. بیماران معمولاً پس از ۲ تا ۳ هفته فعالیت‌های معمول روزانه‌ی خود را از سر می‌گیرند.

لیفت مستقیم ابرو یا Gull Wing

liftp9

لیفت Gull Wing یا لیفت مستقیم ابرو نیاز به جدا کردن یک بخش از پوست و بافت زیرین در بالا و امتداد طول ابرو دارد. این روش برای افرادی مناسب است که نمی‌خواهند در خط موهایشان تغییری ایجاد شود. این نوع لیفت، ابروی افتاده را به شکل زیبایی لیفت می‌کند در حالی که با کشیدن پوست و بافت پیشانی به سمت پایین موجب صاف و کشیده شدن پیشانی نیز خواهد شد. بنابراین این عمل باعث پایین آمدن خط مو می‌شود که برای اشخاصی که خط رویش موهایشان عقب رفته است یا پیشانی بلندی دارند مطلوب است.

این روش همچنین شکل و عدم تقارن ابرو را اصلاح می‌کند. زخم با دقت در امتداد ابروها ایجاد می‌شود بطوری که تا حد ممکن پنهان و نامحسوس خواهد بود. بیماران پس از درمان مقداری کبودی و تورم را تجربه خواهند کرد. همچنین معمولاً می‌توانند پس از حدود دو هفته به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان