یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیزرتراپی مو برای درمان ریزش مو

صصص

لیزر تراپی مو امید تازه‌ای را برای افرادی که از طاسی مردانه (ژنتیکی) رنج می‌برند به وجود آورده است. لیزر تراپی کم‌توان مو یک روش نوین و غیرتهاجمی است که می‌تواند به مردان و زنانی که از ریزش مو یا کم‌پشت شدن مو رنج می‌برند کمک کند.
با استفاده از لیزر درمانی کم‌توان مو شما می‌توانید موهای در حال ریزش را دوباره زنده کرده و موهای خود را ضخیم‌تر، پرپشت‌تر، براق‌تر و سالم‌تر کنید. لیزر تراپی یک راه‌حل فوری و بدون درد برای افرادی است که در مراحل اولیه‌ی ریزش مو قرار دارند. مزایای این روش با درمان زودهنگام بیشتر شده و هر چه قدر که دوره‌ی درمان خود را زودتر شروع کنید نتایج بهتری خواهید گرفت.

از دست دادن موی سر می‌تواند از نظر روان‌شناختی اثر مخربی بر روی فرد داشته باشد به‌خصوص در خانم‌ها. این مشکل سبب کاهش شدید اعتمادبه‌نفس و احتمالاً اختلال در زندگی اجتماعی یک فرد خواهد شد. با پیشرفت در تکنولوژی امروزه دستگاه‌های لیزر کم‌توانی وجود دارند که می‌توان آن‌ها را به همراه داروهای مورد تأیید برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار داده و کیفیت موها را افزایش داد و آن‌ها را پرپشت‌تر کرد.
لیزر کم‌توان، فولیکول‌های مو را تحریک کرده و باعث می‌شود تا این فولیکول‌ها ترمیم شده و موهای ضخیم و سالم‌تری ایجاد کنند. این تکنولوژی تأیید شده و هدف محور، بدون درد، بدون دارو، غیرتهاجمی، بدون عوارض، بدون سوزن، بدون بریدگی، بدون بی‌حسی و بدون نیاز به مدت‌زمان بهبودی می‌باشد. این روش برای بسیاری از افراد مناسب و راحت بوده و انجام آن تنها ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. فرد می‌تواند در حین انجام درمان کتاب بخواند، با لپ‌تاپ خود کار کند، به موسیقی گوش دهد و یا فقط بر روی صندلی بنشیند.
فرقی نمی‌کند که شما در اولین مراحل شروع ریزش مو قرار دارید و یا این عارضه در بدن شما پیشرفت کرده باشد؛ متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی می‌توانند با روش‌های درمانی مختلفی ازجمله لیزر درمانی برای درمان ریزش مو به شما کمک کنند. زمانی که ریشه‌ی مو می‌میرد، نمی‌توان برای بازیابی آن هیچ کاری انجام داد بنابراین هرچقدر که زودتر فرایند درمان را شروع کنید نتایج بهتری حاصل خواهند شد.
جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس بگیرید.

رززر

مزایا


طرطزر

پزشکان این تکنولوژی را به‌عنوان یک روش مؤثر برای بهبود کیفیت مو و افزایش حجم آن تأیید می‌کنند.

 • افزایش جریان خون در پوست سر تا ۵۴ درصد پس از انجام تنها یک جلسه‌ی درمانی
 • تحریک فولیکول‌های در حال تخریب مو
 • توقف پیشرفت ریزش مو در ۸۵ درصد از بیماران
 • افزایش قدرت و انعطاف‌پذیری مو
 • افزایش ضخامت و پرپشتی و نرم و براق کردن موها.
 • مؤثر برای استفاده پس از عمل کاشت مو. لیزر تراپی به رشد موهای تازه کاشته شده کمک کرده و فرایند بهبودی پس از عمل را تسریع می‌کند.
 • این روش انرژی نور را به فولیکول‌های زنده‌ی مو رسانده و با تحریک آن‌ها، سبب تقسیم و تولیدمثل این سلول‌ها می‌شود.
 • ترمیم و بهبود کیفیت ساقه‌ی مو
 • رفع عارضه‌های آزاردهنده‌ی مربوط به پوست سر
 • ترمیم آسیب‌هایی که معمولاً توسط مواد شیمیایی، رنگ‌ها و فر کردن مو ایجاد می‌شوند.
 • کمک به حفظ موهای موجود

علل


زیرطز

عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند باعث ریزش و کم‌پشت شدن موها شوند. این عوامل شامل فشار فیزیکی، کمبود پروتئین، وراثت، هورمون‌های زنانه، بارداری، استرس روحی، کم‌خونی، هیپوتیروئیدیسم (کاهش فعالیت تیروئید)، کمبود ویتامین B، اختلالات خود ایمنی، بیماری لوپوس، کاهش ناگهانی وزن، درمان با شیمی‌درمانی، سندرم تخمدان پلی کیستیک، اختلال موکنی، سالخوردگی و استروئیدهای آنابولیک می‌باشند.

متقاضیان درمان


رلدل

هم زنان و هم مردان می‌توانند از لیزر درمانی برای جلوگیری از ریزش و کم‌پشت شدن موهای خود، حفظ رشد موها و یا تسریع روند بهبودی پس از عمل جراحی استفاده کنند. افرادی که موهای آن‌ها در حال کم‌پشت شدن بوده ولی هنوز سلول‌های زنده و فعال در موهای خود دارند بهترین داوطلبین برای انجام لیزر تراپی موفق می‌باشند. افرادی که سلول‌های فعال در موهای آن‌ها کم بوده یا وجود ندارد با لیزر درمانی تغییر چندانی نکرده و یا هیچ نتیجه‌ای را مشاهده نمی‌کنند. تنها مناطقی که احتمال بهبودی در آن‌ها وجود دارد مناطقی هستند که در حال حاضر هنوز مو دارند.

نحوه‌ی درمان


زرذزرذر..

اشعه‌ی لیزر کم‌توان عبارت است از نور متراکم شده با طول موجی از بخش سرد و قرمز طیف پرتوهای الکترومغناطیس. اشعه‌ی لیزر بدون ایجاد گرما، آسیب و یا هرگونه عارضه‌ی جانبی به درون بافت‌ها نفوذ می‌کند.

به مدت چندین سال، تمامی کلینیک‌های ترمیم مو در اطراف دنیا برای درمان افرادی که به ریزش مو مبتلا شده‌اند از لیزر سرد استفاده می‌کردند. لیزر کم‌توان جریان خون را در پوست سر و فولیکول‌های مو افزایش داده و سبب بیشتر شدن تعداد گلبول‌های قرمزی می‌شود که وظیفه‌ی اکسیژن‌رسانی و تغذیه‌ی این فولیکول‌ها را بر عهده دارند، درن تیجه حجم موها بیشتر شده و موهای سالم‌تری رشد خواهند کرد. این نوع خاص از اشعه‌ی لیزر به درون بافت پوست سر نفوذ کرده و با تحریک گردش خون، متابولیسم سلولی و تولید پروتئین را افزایش می‌دهد. نتیجه‌ی این کار یک واکنش ترمیمی و تعمیری زنجیره‌ای است که سبب بهبود وضعیت سلامتی پوست سر و ایجاد موهای نرم‌تر، ضخیم‌تر و براق‌تر می‌شود.

می‌توان لیزر تراپی را همراه با روش‌های درمانی دیگر مورد استفاده قرار داده و نتایج حاصل شده را بهتر کرد. مسدود کننده‌های DHT مانند مینوکسیدیل و بسیاری از داروهای گیاهی، با افزایش گردش خون می‌توانند اثر بهتری بر روی بافت‌ها بگذارند. هر جلسه‌ی درمانی برای لیزر تراپی مو در حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. برای گرفتن بهترین نتیجه، توصیه می‌شود که چندین جلسه‌ی درمانی به‌صورت بسته‌های پیشنهادی به‌صورت زیر انجام شوند: ۶ ماه یا ۳۶ جلسه‌ی درمانی، دو جلسه در هفته به مدت ۱۲ هفته و سپس یک جلسه در هفته برای ۱۲ هفته‌ی دیگر. در صورت نیاز به انجام جلسات درمانی بیشتر، بیمار می‌تواند دو بار در ماه و تا سقف ۶ جلسه‌ی درمانی دوباره به کلینیک مراجعه کند.

 

 

نتایج


بارابزر

کاهش ریزش مو معمولاً در عرض ۲ هفته از درمان دائمی دیده می‌شود. برخی از بیماران در طول ۱۲ هفته از انجام درمان، رشد موهای جدید را گزارش کرده‌اند. با گذشت زمان، تمامی افراد نتایج رو به افزایش برنامه‌ی درمانی را متوجه خواهند شد.

پس از انجام لیزر درمانی، افراد موارد زیر را تجربه خواهند کرد:

 • افزایش در تولید ATP به‌منظور انرژی بخشی و ترمیم فولیکول‌های ضعیف شده
 • افزایش در گردش خون به سمت فولیکول
 • افزایش در جذب مواد غذایی توسط فولیکول
 • افزایش در جذب اکسیژن و تحرک یون کلسیم
 • افزایش سرعت دفع DHT مضر
 • کاهش التهاب در فولیکول‌ها

افزایش فعالیت سلول و دفع DHT مضر به فولیکول این اجازه را می‌دهد تا ترمیم شده و به‌طور طبیعی رشد کرده و موهای سالمی ایجاد کند. مدت‌زمان پاسخ‌دهی افراد به این روش درمانی متفاوت است. افرادی که بدن آن‌ها پاسخ سریعی به درمان می‌دهد می‌توانند با موفقیت در طول ۳ مرحله‌ی درمان حرکت کرده و در عرض ۲ تا ۳ ماه نتایج قابل‌توجهی را مشاهده کنند. افرادی که بدن آن‌ها زمان پاسخ‌دهی معمولی داشته باشد، در عرض ۶ ماه شاهد رشد دوباره‌ی موهای خود خواهند بود که البته ۶ ماه حداکثر این زمان است. اکثر افراد پس از گذشت ۶ ماه، نتایج مرحله درمان را مشاهده می‌کنند. افرادی که بدن آن‌ها نسبت به درمان پاسخ‌دهی کندی داشته باشد، نتایج مرحله ۳ را در عرض ۱۰ تا ۱۱ ماه پس از شروع درمان مشاهده خواهند کرد. این افراد در طول مراحل ۱ و ۲ حرکت کرده ولی بروز نتایج مرحله ۳ اندکی زمان خواهد برد.

 

 

هزینه‌ی درمان


تعداد جلسات درمانی موردنیاز به شدت ریزش موی فرد بستگی دارد بااین‌حال، پزشکان معمولاً یک برنامه‌ی درمانی شش ماهه با جلسات لیزر درمانی هفتگی را برای گرفتن بهترین نتیجه پیشنهاد می‌کنند.

مشاوره رایگان