یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

درمان افتادگی سینه و سفت کردن سینه با لیفت و بالا کشیدن آن(ماستوپکسی)

liftsine

افتادگی سینه، که ممکن است ناشی از حاملگی‌های قبلی، شیردهی، کاهش وزن یا فرآیند طبیعی پیری باشد، برای برخی بانوان مشکلی ایجاد می‌کند. این مسئله می‌تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس و احساس خجالت در روابط شود. برای تقویت و بالا بردن سینه، روش ماستوپکسی (سینه‌پوشانی) به کار می‌رود. این جراحی باعث می‌شود سینه محکم‌تر به نظر برسد و نوک سینه‌ها را در مکانی بالاتر قرار دهد تا جوان‌تر به نظر برسند. لیفت سینه از طریق بازسازی بافت سینه و برداشت پوست اضافی یا کشیده شده که باعث افتادگی سینه شده است، انجام می‌شود. حجم سینه پس از انجام لیفت سینه تغییری نمی‌کند، اما این جراحی باعث می‌شود سینه‌ها ظاهری جوان و مناسب‌تری بپوشند.

زنان با سینه‌های بزرگ ممکن است در اثر روند پیری یا شیردهی دچار افتادگی سینه شوند، این تغییر شکل سینه می‌تواند ناراحت کننده باشد. اگر افتادگی سینه‌هایی که حجم خود از دست داده‌اند برای شما ناراحت کننده است، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش لیفت سینه برنامه‌ریزی  کرده و مشاوره دریافت کنید.
متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی به دقت سینه‌ی شما را معاینه کرده تا امکان انجام لیفت و سفت کردن سینه را ارزیابی کنند. پزشک متخصص در خصوص شکل نهایی سینه و اندازه آن با شما صحبت خواهد کرد و شما را در خصوص نتایج واقع بینانه‌ای که باید از عمل لیفت سینه انتظار داشته باشید آگاه می‌سازد. اگر چه بانوان پس از انجام لیفت سینه می‌توانند باردار شده و عمل شیردهی را نیز انجام دهند، اما پس از حاملگی‌های متعدد ممکن است مجدداً تغییراتی در سینه ایجاد شود. برای دریافت مشاوره از متخصصین ما یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

مزایا


سفت کردن سینه را می‌توان جهت رفع نگرانی‌های مختلف یک بیمار انجام داد. برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • لیفت و سفت کردن سینه‌های افتاده یا شل شده
  • بازگرداندن شکل طبیعی سینه پس از دوران حاملگی یا شیردهی
  • بالا کشیدن سینه پس از دست دادن حجم سینه یا تغییرات وزن
  • اصلاح تقارن در سینه

چه افرادی برای انجام این درمان مناسب هستند؟


liftsine1

بسیاری از زنان پس از انجام جراحی سینه، بهبود قابل ملاحظه‌ای در ظاهر و احساس سینه‌های خود (با لباس و بدون لباس) تجربه می‌کنند. آن‌ها احساس می‌کنند که در لباس‌ها و پوشش‌های مختلف بهتر و زیباتر به نظر می‌رسند و اغلب قادرند لباس‌هایی را که در گذشته نمی‌توانستند پوشیده باشند. افتادگی سینه را می‌توان با نگاه به آینه تشخیص داد. اگر نوک سینه تا حدی زیر سینه افتاده باشد، افتادگی سینه به میزان کمی وجود دارد. اگر نوک سینه در قسمت زیر سینه قرار داشته باشد، افتادگی متوسط است و اگر نوک سینه به سمت زمین تمایل داشته باشد، افتادگی سینه شدید است. بانوانی که به دلیل بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا دلایل دیگر پوست سینه‌شان کشیده شده و سینه‌های کم حجمی دارند، برای انجام جراحی لیفت سینه مناسب‌ترین متقاضیان هستند.

آماده‌سازی 


در طول مشاوره، پزشک متخصص در خصوص انتظارات شما از لیفت و سفت کردن سینه پیش از انجام عمل گفتگو خواهد کرد. به بیماران نیز توصیه می‌شود که از مصرف آسپرین یا سایر داروهای ضد التهابی در طول این مدت خودداری نمایند زیرا مصرف این داروها احتمال خونریزی را افزایش می‌دهد. به شما دستورالعمل‌های خاص قبل از انجام عمل داده خواهد شد و در هر مرحله پس از عمل نیز کمک‌های لازم به شما ارائه می‌شود. مراقبت‌های قبل و بعد از عمل، نتایج لیفت سینه را به گونه‌ای مفید و طولانی مدت تضمین می‌کند.

روش عمل


 

liftsine2پزشک متخصص بالا کشیدن سینه را در بیمارانی انجام می‌دهد که حجم سینه‌هایشان را به دلیل بارداری، تغییر وزن، سن از دست داده‌اند. برش لیفت سینه بسته به میزان “افتادگی” سینه متفاوت است. گستره‌ی زخم‌ها نیز اغلب با میزان افتادگی مرتبط است: افتادگی بیشتر برش‌های گسترده‌تری را به دنبال دارد.

اغلب برای لیفت‌های کوچک سینه، برش را می‌توان فقط در اطراف هاله‌ی نوک سینه و بدون ایجاد زخم قابل مشاهده‌ی دیگری به وجود آورد. لیفت اصلاح شده گزینه‌ی دیگری است که زمانی انجام می‌شود که سینه کوچک بوده و میزان افتادگی کم است. لیفت سینه‌ی کامل در بیمارانی که حجم قابل توجهی را از دست داده‌اند و افتادگی شدید دارند انجام می‌شود، برش‌ها در این حالت اغلب در شکل استاندارد و به صورت لنگر هستند.

لیفت سینه اندازه هاله دور نوک سینه را نیز کاهش می‌دهد. ایمپلنت‌های سینه نیز ممکن است در طول عمل بالا کشیدن سینه برای کمک به پر کردن بافت سینه استفاده شوند. پزشک اغلب از کوچکترین برش‌ها برای انجام عمل لیفت سینه استفاده می‌کند. این برش‌ها معمولاً ترمیم و محو می‌شوند.

 

 

بهبودی پس از درمان


لیفت و سفت کردن سینه معمولاً حدود یک تا دو ساعت طول کشیده و بیمار پس از یک دوره بهبودی کوتاه می‌تواند به خانه بازگردد. پزشک پانسمان جراحی را در روز بعد از عمل باز کرده و به بیمار یک سینه بند حمایت کننده برای کمک به بهبود داده می‌شود. بسیاری از بخیه‌ها نیازی به حذف نداشته و بیمار به طور معمول تنها ناراحتی خفیفی دارد.
تورم پس از هر عمل جراحی رخ خواهد داد. این  تورم برای مدت چند ماه باقی مانده، هر چند بسیاری از تورم‌ها در چند ماه اول ناپدید شده و پس از ۶ ماه به طور کامل فروکش می‌کنند. هنگامی که تمام تورم‌ها ناپدید شدند و بافت بهبود یافت، بیماران از نتایج نهایی عمل جراحی لیفت سینه رضایت خواهند داشت.

بیماران اغلب می‌توانند سه تا چهار روز پس از عمل جراحی شروع به کار کرده و همچنین می‌توانند تمرینات  بدنسازی را در حدود سه تا چهار هفته پس از عمل جراحی از سر گیرند. چنانچه میزان افتادگی سینه‌ی شما کم است و می‌خواهید اندازه‌ی سینه خود را کمی بزرگتر کنید، می‌توانید عمل بزرگ کردن سینه را بدون برش‌های معمول لیفت سینه انجام دهید. اهداف هر شخص برای اندازه سینه، شکل، طرح، و موقعیت قرارگیری متفاوت است. ایمپلنت‌ها و پروتزهای سینه با اندازه‌های مختلف، اشکال، و مواد را می‌توان به روش‌های مختلف جهت ایجاد سینه‌های ایده‌آل برای هر بیمار استفاده کرد.

نتایج


طول مدت زمانی که نتایج خشنود کننده خواهند بود به عوامل بسیاری بستگی دارد، از جمله: یکدستی پوست، وزن سینه و روش مورد استفاده. این عمل در واقع یک روش ضد جاذبه است و همه ما می دانیم که جاذبه همیشه وجود خواهد داشت. برخی از افراد سال‌های بسیاری پس از انجام لیفت سینه از نتایج راضی هستند. مراقبت مناسب از سینه بعد از عمل جراحی به منظور جلوگیری از کشش بیش از حد بافت نیز در دوام نتایج مؤثر است.

زخم‌های ایجاد شده پس از درمان


هیچ راهی برای جلوگیری از انجام برش‌های لازم برای عمل لیفت سینه وجود ندارد. بنابراین، در این روش زخم ایجاد می‌شود. پزشک جراح حداکثر سعی خود را برای به حداقل رساندن زخم حین عمل جراحی انجام می‌دهد. بسیاری از زنان احساس می‌کنند که نتایج فیزیکی به دست آمده از لیفت سینه ارزش زخم‌های ایجاد شده را دارد. در طول مشاوره، پزشک دستورالعمل‌های لازم و دقیق برای مراقبت از زخم‌های ایجاد شده پس از عمل جراحی را به شما خواهد داد.

خطرات

همانند بسیاری از جراحی‌های پلاستیک، باید پذیرفت که برش‌ها و اسکارهای (جای زخم) ناشی از عمل سفت کردن سینه برای بهبود شکل سینه جزیی جدایی ناپذیر از این جراحی می‌باشد. یکی از خطرات ناشی از این نوع عمل جراحی جداشدن اتفاقی خط بخیه است که موجب ایجاد تأخیر در درمان شده و گاهی به اسکارهایی منجر می‌شود که از لحاظ زیبایی کمتر قابل قبول هستند و نیاز به اصلاح دارند. همچنین نگرانی‌هایی در خصوص عدم گردش خون مناسب وجود دارد زیرا نوک سینه و هاله ی اطراف آن به محل جدیدی جابجا شده‌اند، اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که بروز این نوع عارضه نادر است.

هزینه


هزینه لیفت و سفت کردن سینه بسته به برنامه‌ی درمانی هر فرد متفاوت خواهد بود. پزشک متخصص برنامه درمانی خود و هزینه‌های این عمل را در اولین جلسه‌ی مشاوره تعیین می‌کند.

مشاوره رایگان