یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

روش های کوچک کردن و لاغری باسن

sh1

بعضی از افراد علی‌رغم سلامت خوب و تناسب اندام مناسب، ممکن است به دلیل رسوبات چربی موضعی بدن دارای برجستگی‌های نامتناسب باشند. این نواحی ممکن است به جای اینکه ناشی ازعدم کنترل وزن یا تناسب اندام باشد به دلیل ویژگی‌های خانوادگی ایجاد شود.

تکنیک‌هایی وجود دارد که با از بین بردن چربی بیش از حد، مناطق خاصی از بدن را تغییر شکل داده، شکل و تناسب اندام را ایجاد کرده و در نهایت تصور ذهنی‌تان نسبت به خود را بخبود می‌بخشد. این تکنیک‌ها مزوتراپی، لیزر لیپولیز، کرایولیپولیز، کویتیشن، لیپوماتیک و لیپوساکشن هستند.

شما می‌توانید از طریق پوست و بدن‌تان، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. باسن بخش مهمی از زیبایی کلی یک زن می‌باشد. در اکثر موارد، ورزش و رژیم غذایی برای حفظ سفتی و جذابیت باسن کافی نیست.
کلیینیک زیبایی رازی دنیای جدید پوست و زیبایی را به شما ارائه می‌دهد که در آن می‌توانید از خد لذت ببرید و رویاهای‌تان را به واقعیت تبدیل کنید تا به گونه‌ای که دوست دارید دیده شوید.
متخصصان کلینیک آماده ارائه مشاوره درباره انواع روش‌های لاغر و کوچک کردن باسن می‌باشند.
جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان می‌توانید با شماره‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس بگیرید.

متقاضیان


کوچک کردن باسن به مردان و زنان با وزن متوسط یا دارای اضافه وزن کمک می‌کند تا ظاهر بهبود یافته بدن خود را به دست آورند. این فرآیند برای کسانی که مایلند ظاهر سلولیت را بهبود بخشیده و دارای اندام محکم‌تر، و باسنی با بافت بهتر و پوست نرم‌تر باشند مناسب است.

انواع روش‌های لاغر و کوچک کردن باسن


مزوتراپی

sh2

روش رفع چربی مزوتراپی، همانگونه که معروف است، یک روش غیر جراحی برای کاهش چربی موثر از ناحیه‌های دشوار مانند باسن، پهلو، و پایین شکم است. چندین تزریق کوچک از محلول مخصوص عصاره‌های طبیعی، داروها و ویتامین‌ها (مانند سودوکولینستراز، کافئین، ال-کارنیتین و غیره) به داخل باسن تزریق می‌شود و هر دو هفته یکبار تکرار می‌گردد. چربی بافتی باسن حل و از طریق لنف بر جذب شده و به کبد منتقل می‌گردد که در نتیجه از طریق مدفوع به بیرون از بدن رانده می‌شود. برای نتایج ایده آل حداقل ۴ تا ۶ جلسه لازم است. این روش یک ابزار حداقل تهاجمی است که بدون ترس از جراحی و عوارض جانبی بیهوشی عمومی باعث کاهش چربی نقطه‌ای در طی چند هفته می‌شود. این فراآیند تقریبا بدون درد، راحت و در عرض نیم ساعت انجام می‌شود. به فرد آموزش داده می‌شود که یک رژیم سالم و کم چربی را همراه با تمرینات کافی خاص باسن دنبال کند. نتایج قابل مشاهده می‌تواند پس از چهار هفته دیده شود.

لیزر لیپولیز

sh3

لیزر لیپولیز یا لیپولیزر یک تکنیک کم تهاجمی برای از بین بردن چربی انباشته شده باسن و انقباض پوست، برای سازگاری با شکل جدید ایجاد شده آن می‌باشد. این درمان به طور موثر و با حداقل آسیب، شکل باسن را بهبود می‌بخشد.

این فناوری از یک لیزر استفاده می‌کند تا عمل بازسازی را انجام دهد. لیزر قادر است دو نوع انرژی را تولید کند. اولین نوع، با طول موجی خاص، توسط چربی جذب بیشتری می‌شود. دومین نوع انرژی، تولید کلاژن و الاستین را در پوست افزایش می‌دهد تا باعث سفت شدن پوست شود.

برای انتقال این انرژی، از یک لوله بسیار نازک و انعطاف پذیر به نام کانولا استفاده می‌شود. این لوله در یک طرف به یک فیبر نوری متصل می‌شود. با استفاده از این فیبر نوری، انرژی لیزر به صورت انتخابی به چربی در منطقه باسن می‌رسد و آن را ذوب می‌کند، در حالی که بافت اطراف آن تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد. همچنین، با تغییر در رشته‌های الاستیک پوست، این فرآیند به سفت شدن پوست کمک می‌کند.

کرایولیپولیز

sh4

روش کرایولیپولیز درمانی غیر جراحی و غیر تهاجمی است که بسته به ناحیه تحت درمان در حدود یک ساعت انجام می‌شود. این درمان با استفاده از نوعی یخ‌زدگی کنترل شده، چربی باسن را حل می‌کند. در طی سرد کردن، سلول‌های چربی قبل از انجماد پوست، یخ زده می‌شود. کرایولیپولیز به همین شیوه عمل می‌کند، و از یک فن‌آوری خنک کننده هدفمند که چربی و نه پوست را منجمد می‌کند، استفاده می‌نماید.

در طی روش کرایولیپولیز، اپلیکاتور غیر تهاجمی به آرامی سلول‌های چربی باسن را خنک و به سمت یک دسته بین دو صفحه فلزی تا نقطه انجماد مکش می‌نماید.

هنگامی که یخ زد، سلول‌های چربی از بین می‌روند و به طور طبیعی کاهش می‌یابند و منجر به کاهش تدریجی لایه چربی بدون آسیب رساندن به بافت اطراف می‌شوند.

نتایج به طور معمول طی سه هفته پس از درمان کاهش چربی مشاهده می‌شود؛ نتایج قابل توجه در طی دو تا چهار ماه رخ می‌دهد.

هنگام درمان نواحی بزرگ‌تر بدن مانند باسن با استفاده از کریولایپولیز، بیمار ممکن است زمانیکه باسن به داخل اپلیکاتور و بین پنل‌های خنک کننده کشیده می‌شود؛ فشار ملایم و احساس خنکی را تجربه کند، که این احساس فقط چند دقیقه طول می‌کشد.

کویتیشن

sh5

اولتراسوند کویتیشن یک تکنیک رفع چربی غیر تهاجمی و بدون درد است که برای فشرده‌سازی سلول‌های چربی باسن طراحی شده است. اولتراسوند کویتیشن پیشرفته ترین درمان برای کاهش تجمع موضعی چربی در باسن است. سیستم جایگزین غیر تهاجمی برای جراحی لیپوساکشن می‌باشد.

در طول درمان، یک وسیله دستی که از فناوری اولتراسوند برای هدف‌گیری و از بین بردن چربی استفاده می‌کند، در سراسر باسن قرار می‌گیرد. پس از جذب انرژی، سلول‌های چربی انفجار می‌یابند و لیپوسیت‌های شکسته به راحتی از بدن خارج می‌شوند و چربی ذوب شده باسن از طریق ادرار برطرف می‌گردد. پس از انجام این روش، باسن محکم‌تر، و متراکم‌تر می‌شود و بیمار احساس لیفت چشمگیر باسن را خواهد داشت. عضلات عمقی سرینی که گاهی اوقات در تمرینات ورزشی عمومی فراموش می‌شوند هدف قرار می‌گیرند. انجام چند جلسه جدی از این برنامه لیفت منجر به بالا بردن و افزایش حجم عضلات باسن می‌شود.

به بیماران توصیه می‌شود که در طی روزهای پس از درمان خود با تغییر عادات غذایی خود، روند رفع چربی را یاری دهند. افزایش مصرف آب و چای (زنجبیل، بابونه، چای سبز و غیره) توصیه می‌شود و بیماران همچنین باید از نوشابه‌ها، شیرینی‌ها و غذاهای چرب اجتناب کنند.

لیپوماتیک

sh6

اگر بیمار بخواهد به سرعت چربی‌های اضافه را به صورت کم هزینه و با حداقل درد و یا آسیب کاهش دهد، لیپوماتیک انتخاب خوبی است. لیپوماتیک یک تکنولوژی جدید تخصصی و پیشرفته است که تمام مزایای لیپوساکشن را بدون معایب آن فراهم می‌کند. لیپوماتیک روند بسیار سریع‌تر و نرم‎تری است. جراحان با استفاده از تکنولوژی هوای فشرده همراه با یک کانولا (لوله نازک قرار داده شده داخل ورید یا حفره بدن برای انتقال دارو) که ۳۶۰ درجه چرخش می‌کند، می‌توانند عملیات را به آرامی بدون استفاده از نیروی فیزیکی که در لیپوساکشن استاندارد طبیعی است، انجام دهند.

چرخش ۳۶۰ درجه خودکار کانولا، یک ویژگی منحصر به فرد است که بهترین عملکرد را برای فرآیند فرار چربی و بیرون کشیدن آن به طور همزمان فراهم می‌کند. این تکنولوژی از یک ارتعاش ثابت بهره می‌برد که باعث می‌شود حرکت دستگاه در طول عملیات همیشه دقیق و ثابت باشد. این به این معنی است که فرآیند کوتاهتر و زمان بهبودی کمتری نیاز دارد.

علاوه بر این، لیپوماتیک به جراح اجازه می‌دهد که سلول‌های چربی باسن را بدون دخالت در بافت‌های دیگر پوست آزاد کند. سیستم ارگونومیک، انعطاف پذیر و راحت برای استفاده توسط جراحان طراحی شده است. این به جراحان امکان می‌دهد تا در فرایند لیپوماتیک با دقت متمرکز شوند و در نتیجه یک روش بسیار ایمن و موثر را ارائه دهند.

لیپوساکشن

sh7

لیپوساکشن نوعی جراحی زیبایی است که چربی‌ها را شکسته و مکش انجام می‌دهد. لیپوساکشن یک ابزار کاهش وزن نیست، کاملا زیبایی و اثرات آن جزیی است. اغلب، لیپوساکشن بر روی شکم، ران و باسن انجام می‌شود.

بهترین متقضیان لیپوساکشن کسانی هستند که قوام و انعطاف‌پذیری خوب پوست هستند، که پوست خود را به شکل جدید تبدیل می‌کند. افرادی که پوستشان فاقد انعطاف پذیری است، ممکن است در مناطقی که روش انجام شده است، پوستی شل و افتاده داشته باشند.

بیمار نیاز به سلامت کافی دارد. افراد مبتلا به مشکلات گردش خون (جریان خون) مانند بیماری عروق کرونر، دیابت، و همچنین افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند نباید لیپوساکشن انجام دهند. متقاضی باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد.

لیپوساکشن از طریق برش‌های کوچک و ناچیز انجام می‌شود. محلول مایع استریل برای کاهش خونریزی و آسیب تزریق می‌شود. سپس لوله نازک یا کانولا، از طریق این برش‌ها وارد می‌شود تا چربی بیش از حد را با استفاده از حرکت عقب و جلو کنترل شده ذوب کند. یک خلاء فشار بالای قوی به کانول اعمال می‌شود. این عمل معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و عملیات لیپوساکشن ممکن است ۱ تا ۴ ساعت طول بکشد.

بیماران و پزشکان کنند تا زمانی که التهاب کاهش یابد نمی‌توانند به طور کامل نتایج لیپوساکشن را مشاهده کنند، که در بعضی موارد ممکن است چند ماه طول بکشد. به طور معمول، بیشتر تورم پس از حدود ۴ هفته از بین خواهد رفت، و ناحیه‌ای که در آن چربی برداشته شده کوچک‌تر می‌گردد.

مشاوره رایگان