یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

انواع روش‌های کوچک کردن سینه (روش‌های جراحی و غیرجراحی)

ahscgashh

کوچک کردن سینه، که با عنوان ماموپلاستی نیز شناخته می‌شود، راهی برای خانم‌هایی است که آرزو دارند سینه‌هایی کوچک‌تر، سبک‌تر و لیفت شده داشته باشند و این روشی برای برداشتن چربی اضافه، بافت غده‌ای و پوست، در جهت دستیابی به اندازه سینه متناسب با بدن و کاهش ناراحتی حاصل از سینه‌های بسیار بزرگ می‌باشد. افرادی با سینه‌های بزرگ، اغلب از درد گردن و کمر، دشواری در حرکت و عدم توانایی برای ورزش‌کردن شکایت دارند و در زیر سینه‌ها، دچار التهاب پوستی می‌شوند. این امر، همچنین بر روی ستون فقرات اثر می‌گذارد و موجب درد در ناحیه گردن می‌شود. اگر فردی برای اندازه سینه‌های خود، دغدغه فکری دارد یا سینه‌های بزرگ، موجب علائم فیزیکی مانند کمردرد می‌شود، می‌تواند سینه‌های خود را کوچک کند.

همیشه، داشتن سینه‌هایی زیباتر، به معنی داشتن سینه‌هایی بزرگ‌تر نیست. بلکه به شکل و تناسب آن‌ها مربوط می‌شود و یک جراح زیبایی ماهر می‌تواند هر دو فاکتور را با استفاده از روش‌های کوچک کردن سینه، بسته به نیازهای منحصر به‌فرد هر بیمار، بهبود بخشد. اطمینان خاطر داشته باشید که متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی می‌توانند سینه‌های شما را برای رسیدن به اندازه مناسب، کوچک کنند و ناراحتی ناشی از سینه‌های بزرگ را از بین ببرند و نیز شکل زیبایی به سینه‌های شما ببخشند که در هماهنگی با بدنتان، طبیعی به‌نظر برسد. اگر پرسشی درباره کوچک کردن سینه دارید، جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان در کلینیک زیبایی رازی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس بگیرید.

مزایای کوچک کردن سینه


 • با جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) احساس راحتی بیشتری می‌کنید. سینه‌های بزرگ و سنگین می‌توانند موجب درد گردن یا کمر، تحریک پوستی و مشکلاتی در اندام ظاهری شوند. کشش دائمی سینه‌های سنگین ممکن است باعث شود بندهای سینه‌بند، اثرات دردناکی بر روی شانه‌ها باقی بگذارند. جراحی کوچک کردن سینه‌ها، در اکثر موارد، می‌تواند این مشکلات را از بین ببرد.
 • محدودیت‌های ناشی از سینه‌های سنگین و بزرگ برای ورزش یا دیگر فعالیت‌ها را از بین می‌برد. برای خانم‌هایی با سینه‌های بزرگ، برخی فعالیت‌های فیزیکی ممکن است دردناک یا ناخوشایند باشند.

متقاضیان مناسب


 • از لحاظ فیزیکی، سلامت هستند.
 • انتطارت واقع‌بینانه دارند.
 • دخانیات استعمال نمی‌کنند.
 • از بزرگی سینه‌ها، دچار مشکل شده‌اند.
 • سینه‌هایی دارند که فعالیت فیزیکی آن‌ها را محدود می‌کند.
 • دچار درد کمر، گردن و شانه در اثر وزن سینه‌هایشان شده‌اند.
 • زیر خط سینه، تحریک پوستی ایجاد شده است.

اگر برای جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)، قبل از بچه‌دار شدن یا داشتن فرزندان بیشتر، برنامه‌ریزی کرده‌اید، توجه کنید که سینه‌ها می‌توانند دوباره در دوران بارداری، بزرگ‌تر شوند و این می‌تواند بر نتایج جراحی کوچک کردن پستان، تاثیرگذار باشد.

آمادگی


روش مورد استفاده برای کوچک کردن سینه‌ها بسته به شرایط فردی، ترکیب سینه، میزان کاهش اندازه مورد نظر، ارجحیت‌های فردی و توصیه جراح، تعیین می‌شود.

پیش از کوچک کردن پستان، ممکن است از بیمار خواسته شود کارهای زیر را انجام دهد:

 • آزمایشات پزشکی انجام دهد.
 • داروهای خاصی مصرف کند یا داروهای فعلی خود را کمی تغییر دهد.
 • پیش از جراحی و پس از جراحی، برای کمک به تشخیص هرگونه تغییر آتی در بافت سینه، ماموگرافی انجام دهد.
 • مدت زیادی پیش از انجام جراحی، سیگار را ترک کند.
 • از آسپیرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی استفاده نکند، زیرا خونریزی را افزایش می‌دهند.

روش‌های جراحی و غیرجراحی کوچک کردن سینه


آر اف

uyuy

آر اف یا رادیوفرکانسی، درمانی با حداقل تهاجم، برای برداشتن چربی اضافه و نیز برای کشیدن پوست شُل‌شده سینه است. در این روش، از انرژی رادیوفرکانسی برای گرم کردن سلول‌های چربی سینه استفاده می‌شود که در نهایت، از طریق ادرار، از بدن خارج می‌شوند. پس از آر‌اف، هیچ نیازی به استراحت در منزل نیست و همین امر، این روش را به انتخابی ایده‌آل برای زندگی پرمشغله امروزی، تبدیل می‌کند.

RF (Radiofrequency)، انرژی موجود در فرکانس رادیویی را از طریق یک کانول که زیر پوست سینه بیمار قرار می‌گیرد، منتشر می‌کند. این کانول به بافت زیر پوست انرژی انتقال می‌دهد و باعث گرم شدن آن می‌شود، در نتیجه چربی ذوب شده و برای تخلیه از بدن آماده می‌شود. گرمای تولید شده توسط کانول، تولید کلاژن در لایه زیر پوست را تحریک می‌کند و بهبود افتادگی پوست که معمولاً پس از حذف چربی رخ می‌دهد، را فراهم می‌کند.

لیزر لیپولیز

sdcvdfmv

لیزر لیپولیز روشی با حداقل تهاجم است که از گرمای حاصل از لیزرهای فیبر نوری با طول موج‌های مختلف برای ذوب کردن چربی سینه استفاده می‌شود. این روشی متفاوت نسبت به لیپوساکشن است که برای برداشتن چربی سینه از مکش خلاء استفاده می‌کند.

پزشک، صفحات لیزر را بر روی سینه بیمار قرار داده و حرکت می‌دهد، سپس، چند پالس لیزر ایجاد می‌نماید که در عمق بافت چربی سینه وارد می‌شوند. سیستم لیزر، سطوح پایین انرژی لیزر را ساطع می‌کند که سیگنالی در سلول‌های چربی ایجاد می‌نماید که گلیسرول و اسیدهای چرب ذخیره شده را می‌شکند و آنها را در کانال‌هایی درون غشای سلولی آزاد می‌کند.

 

 

اولتراسوند کویتیشن

sfdvsvsd

یکی از جدیدترین سیستم‌های موجود امروزی، یعنی اولتراسوند کویتیشن نوعی از جراحی لیپوساکشن است که راهی برای کاهش چربی کلی و موضعی،به‌دلیل احتباس آب و نواحی چربی موضعی، محسوب می‌شود. این سیستم، بسیار موثر بوده و توانایی کوچک نمودن بخش‌هایی از بدن، تا ۲ سانتیمتر در هر جلسه را دارا است.

این روش قابلیت تغییر شکل بدن، برجسته‌سازی پوست و کاهش چربی در منطقه سینه را داراست و تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد. تکنولوژی کویتیشن در زمانی استفاده می‌شود که مایع در معرض فشارهای مختلفی که توسط منبع اولتراسوندی ایجاد می‌شود قرار می‌گیرد. این روش به خوبی شناخته شده است و به عنوان یک روش درمانی مناسب برای کاهش چربی سینه و در نتیجه بهبود شکل بدن، به کار می‌رود. نتایج آن از جلسات اولیه به‌عنوان بدون هیچ التهاب یا تغییر در بافت‌های اطراف قابل مشاهده است.

لیپوساکشن

jmmdsvkdfcv

لیپوساکشن روشی است که چربی را از زیر سطح پوست، برای کاهش حجم آن، مکش می‌نماید. متقاضیان مناسب برای لیپوساکشن کوچک کردن سینه، خانم‌های حداقل ۴۰ ساله‌ای هستند که در سلامت کامل بوده و توقعات واقع‌بینانه‌ای از نتیجه جراحی داشته باشند. نتیجه کار نیز برای سینه‌های دارای چربی، بهتر خواهد بود، زیرا حجم زیادی از چربی را می‌توان خارج کرد. نکته مهم، آن است که پیش از انجام کار، پزشک برآورد تخمینی از میزان چربی که باید خارج شود، داشته باشد، درغیراین‌صورت، چربی بسیار زیادی برداشته خواهد شد.

برداشتن چربی بااستفاده از یک کانول، یا لوله باریک متصل به دستگاه ایجاد خلاء، انجام می‌شود. پس از تزریق مایع، جراح برش کوچکی در پوست بیمار، در نزدیکی قسمتی که حاوی چربی مورد نظر برای تخلیه شدن است، ایجاد می‌کند. یک لوله باریک فلزی با نام کانول، از طریق این برش، به منطقه چربی اضافه وارد می‌شود. این کانول، از طریق یک لوله انعطاف‌پذیر به یک پمپ خلاء متصل است. جراح، با حرکت دادن کانول به جلو و عقب، می‌تواند سلول‌های چربی را بردارد. معمولا، برش‌ها با چند بخیه بسته می‌شوند. ازآنجا که هیچ پوستی در حین انجام لیپوساکشن، برداشته نشده است، جراح به جمع شدن یا الاستیسیته پوست برای حفظ شکل خود، بسنده می‌کند.

جراحی کوچک کردن سینه

در جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) برای فرم دادن به سینه و کاهش اندازه آن، بخشی از بافت و پوست سینه‌ها برداشته می‌شود. با این روش، می‌توان هاله تیره اطراف نوک سینه را نیز کوچک‌تر نمود. جراحی کوچک کردن سینه معمولا از طریق برش‌هایی برروی سینه‌ها، با برداشتن چربی اضافی، بافت غده‌ای و پوست، انجام می‌شود.

جراحی کوچک کردن سینه، به سه طریق انجام می‌شود. الگوی مدور اطراف هاله تیره سینه، روشی برای کوچک کردن سینه است. شکلی مانند راکت یا سوراخ کلید با برشی اطراف هاله تیره سینه و برشی عمودی تا خط زیر سینه، ایجاد می‌شود. برشی به شکل T برعکس یا لنگرمانند، سومین نوع جراحی کوچچک کردن سینه است.

در برخی موارد، چربی اضافی از طریق لیپوساکشن، همراه با روش‌های برش سینه، برداشته می‌شوند. اگر اندازه سینه، به‌دلیل بافت چربی بزرگ شده باشد و پوست اضافی، عامل مهمی نباشد، لیپوساکشن به‌تنهایی می‌تواند برای کوچک کردن سینه، استفاده شود.

 

 

بهبود

بلافاصله پس از جراحی کوچک کردن سینه، گاز استریل روی محل برش‌ها قرارداده می‌شود و سینه‌ها با پانسمان کِشی بسته می‌شوند یا با سینه‌بند مخصوص جراحی پوشانده می‌شوند. در برخی موارد، چند روز اول، در هر سینه برای کمک به تخلیه خون و مایع، ممکن است لوله کوچکی قرارداده شود. بخیه‌ها طی یک یا دو هفته، کشیده می‌شوند.

اکثر خانم‌ها چند روز اول پس از جراحی، درد دارند و سپس، ناراحتی کمتری به‌مدت یک هفته یا بیشتر، احساس می‌کنند. دارو می‌تواند برای تسکین درد، کمک نماید. تورم و کبودی ممکن است چند هفته ادامه داشته باشد. پوشیدن سینه‌بند جراحی، تمام ساعات روز، می‌تواند به کاهش تورم کمک کرده و سینه‌ها را در زمان التیام یافتن، حمایت کند.

نتایج جراحی کوچک کردن پستان، بلافاصله مشهود است. نتایج این جراحی، مادام‌‌العمر است و اندازه سینه جدید، برای رفع محدودیت‌های فیزیکی قبل از جراحی، به بیمار کمک می‌کند، به‌مرور زمان، تورم پس از جراحی کوچک کردن سینه از بین رفته، و خطوط برش‌ها محو می‌شوند. رضایت از شکل جدید سینه، با بهبود بیمار، بیشتر می‌شود.

هزینه


هزینه جراح برای کوچک کردن سینه می‌تواند براساس تجربه پزشک، و نوع روش مورد استفاده، متفاوت باشد.

مشاوره رایگان