یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

درمان شلی و افتادگی پوست صورت و گردن با روش های سفت کردن پوست

rafe-sholi1

پوست شل و افتاده، مشکل بیشتر افرادی است که چهل سال به بالا دارند. پوست افتاده معمولاً در صورت خود را نشان می‌دهد اما بسیاری از مردم این مشکل را در گردن، چانه و فک خود دارند. بالا رفتن سن، آسیب‌های ناشی از پرتو فرابنفش (UV)، سیگار کشیدن، استرس، رژیم و سبک زندگی غیر سالم همگی می‌توانند کلاژن و الاستین موجود در درم را تخریب کرده و باعث شلی و افتادگی پوست شوند. کشیدگی ناشی از بارداری یا لاغر شدن سریع پس از رژیم گرفتن یا عمل جراحی بای‌پس معده نیز کلاژن و الاستین موجود در درم پوست را خراب کرده و باعث شلی و افتادگی می‌شوند. درمان‌های متعددی بر اساس ناحیه‌ی مورد نظر وجود دارند که عبارتند از: لیزر، آر اف، هایفو، کشیدن پوست صورت و کشیدن با نخ .

اگر مشاهده کردید که چانه‌ی شما کمی شل شده و استحکام آن کاهش یافته است، احتمالاً این موضوع به دلیل افتادگی پوست در صورت و گردن می‌باشد. پوست شل باعث می‌شود چشم‌های شما خسته به نظر برسد و خطوط صورتتان در چانه و گردن بد‌‌‌شکل شوند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی پس از بررسی وضعیت شما، بهترین گزینه‌های درمانی را به شما پیشنهاد می‌کنند. شما باید تمامی خواسته‌ها و اهداف خود را در طی جلسه‌ی مشاوره با مشاورین ما در میان بگذارید تا به نتایج دلخواه خود دست یابید. کلینیک رازی روش‌های مختلف درمانی را برای رفع شلی و افتادگی پوست صورت ارائه می‌دهد. شما می‌توانید مشاوره لازم را در این خصوص از متخصصین ما دریافت کنید. برای دریافت نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

 

 

روش های درمانی برای افتادگی پوست صورت


آر اف

rafe-sholi2

اگر به دنبال راهی برای سفت کردن پوست خود بدون زمان بهبود طولانی، درد و هزینه‌های جراحی زیبایی هستید، سفت کردن پوست با رادیو فرکانسی را در نظر داشته باشید. این روش، که نسبتاً جدید می‌باشد، یک گزینه‌ی غیر جراحی برای افرادی است که می‌خواهند چین و چروک، پوست آویزان و دیگر نشانه‌های بالا رفتن سن را درمان کنند. رادیو فرکانسی (آر اف) از تاباندن انرژی بر روی پوست صورت و گردن استفاده کرده و لایه‌های مختلف پوست را برای تحریک تولید کلاژن گرم می‌کند که این کار سطح پوست را صاف کرده و می‌کشد. این روش به ایجاد هیچ برشی بر روی پوست نیاز نداشته و نمونه‌های بسیار کمی از اثرات جانبی را نشان داده است. سفت کردن پوست با رادیو فرکانسی یک روش مناسب برای بسیاری از افرادی است که در گذشته پوست آنها به خوبی به درمان‌های لیزر یا گرمایی پاسخ نداده است.

فرآیند درمان

در روز انجام عمل رادیوفرکانسی، باید از استفاده از هرگونه ماده آرایشی یا لوسیون، به ویژه آنهایی که حاوی فرمول مبتنی بر روغن هستند، خودداری کنید. این مواد ممکن است بر تماس امواج رادیوفرکانسی با پوست شما تأثیر بگذارند.

بعد از نشستن، پزشک یک کرم بی‌حس کننده را بر روی پوست صورت و گردن شما قرار می‌دهد تا احتمال حس‌های ناخوشایند را کاهش دهد. پس از اینکه کرم با موفقیت پوست را بی‌حس می‌کند، پزشک از یک دستگاه شبکه‌ای برای افزایش دقت در عمل سفت‌کردن پوست با رادیوفرکانسی استفاده می‌کند.

سپس، تکنسین مراقبت از پوست، یک ژل نرم‌کننده را برای افزایش اثربخشی روی پوست و کاهش احتمال حساسیت به کار می‌برد. در صورتی که پوست شما حساس است و پس از درمان احساس گرمایی دارید، می‌توانید از یک مایع یا ژل سردکننده استفاده کنید تا این احساسات را کاهش یا حذف کنید.

هایفو

rafe-sholi3

اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (هایفو) یک تکنیک است که به سفت کردن و جوانسازی پوست صورت کمک می‌کند. این تکنیک، تولید کلاژن در پوست را از طریق انرژی اولتراسوند تحریک می‌کند. اولترا نخستین دستگاه از نوع خود در بازار بود که یک درمان غیر تهاجمی را برای بهبود زیبایی پوست فراهم کرد. اولتراپی نتایج قابل توجهی را بدون ایجاد هر گونه ناراحتی، فراهم می‌کند. اولتراپی به استفاده از دستگاه اولترا برای درمان پوست شل و افتاده‌ی صورت و گردن برمی‌گردد. در طول جلسه‌ی مشاوره، پزشکان ما تعیین می‌کنند که آیا شما گزینه‌ی مناسبی برای درمان هایفو هستید یا خیر و همچنین به دغدغه‌ها و نگرانی‌های شما می‌پردازند. نخست پزشک پوست شما را با یک ژل تمیز کرده و سپس از دستگاه هایفو برای تاباندن پرتوهای انرژی به پوست برای درمان آن استفاده می‌کند. ممکن است احساس خفیف و ناراحتی بسیار کمی را احساس کنید. این پرتوها، دمای درون بافت را بین ۶۵ تا ۸۵ درجه‌ی سانتی گراد بالا برده و بافت آسیب دیده را تخریب می‌کنند. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی از افراد شروع به نشان دادن نتایج در نخستین هفته‌ی درمان می‌کنند در حالی که برخی دیگر پس از ۴ هفته به درمان پاسخ می‌دهند. فقط یک جلسه‌ی درمانی برای جوانسازی پوست شما لازم است، احتمالاً بهبودی فوری را پس از یک جلسه درمان در پوست خود مشاهده می‌کنید، اما نتایج بیشتر پس از گذشت چند ماه آشکار خواهند شد. این زمان به کلاژن زمان می‌دهد تا بر روی پوست اثر کرده و آن را به منظور کاهش چین و چروک‌ها و علائم بالا رفتن سن سفت کند.

 

 

لیزر درمانی

rafe.sholi401

تمامی روش‌های غیر جراحی و لیزر با تحریک تولید کلاژن و الاستین جدید در درم عمل می‌کنند. زمانی که شما کلاژن و الاستین را تا ۶۶ درجه‌ی سانتی گراد گرم می‌کنید، فیبرهای کلاژن و الاستین سفت و کوچک شده و با شکل جدیدی مدلسازی مجدد می‌شوند. تأثیر این سفت شدن و تشکیل دوباره‌ی کلاژن و الاستین، انقباضات عمیق درم و محکم‌تر شدن آن و در نتیجه سفت شدن پوست صورت و گردن می‌باشد. عمل جراحی با لیزر به تصفیه‌ی لایه‌های بالایی پوست از طریق برداشتن کنترل شده‌ی لایه‌ی سطح پوست کمک می‌کند. این درمان‌ها، لبه‌های تیز بی نظمی‌های سطحی را نرم کرده و ظاهری صاف‌تر به پوست می‌دهد. زمانی که پوست پس از درمان ترمیم شد، کلاژن منقبض شده، پوست سفت شده و چین و چروک‌ها صاف می‌شوند.

لیفت با نخ

rafe-sholi5

لیفت با نخ که همچنین به نام جراحی لیفت با پر نیز شناخته می‌شود، یک روش جراحی زیبایی لطیف برای لیفت آهسته‌ی پوست صورت و ایجاد پوستی صاف‌تر و ظاهری جوان‌تر می‌باشد. اگر جاذبه‌ی زمین بر روی پوست صورت و گردن شما اثر گذاشته باشد، لیفت با نخ احتمالاً یک گزینه‌ی کمتر تهاجمی برای لیفت صورت و جوانسازی صورت و گردن بدون ریسک‌ها و معایب عمل جراحی، می‌باشد. روش انجام لیفت با نخ شامل وارد کردن بخیه‌های بسیار نازک جراحی به بافت نرم صورت برای بالا کشیدن و محافظت از مناطق شل و افتاده می‌باشد. این روش نمی‌تواند دقیقاً همان نتایج لیفت کامل صورت را ارائه دهد اما برای ایجاد ظاهری طبیعی از یک نگاه دقیق‌تر، گزینه‌ی مناسبی می‌باشد.

فرآیند درمان

این روش نوین لیفت صورت می‌تواند در تنها یک یا دو ساعت انجام شود. در هنگام لیفت با نخ، پزشک از طریق برش‌های کوچکی که در مکان‌های معین ایجاد می‌شوند، نخ‌های باریکی را به صورت و گردن وارد می‌کند. این نخ‌ها به بافت پوست چسبیده و سپس برای کشیدن و صاف کردن پوست به عقب کشیده می‌شوند. تقریباً به شکل فوری، نواحی تحت درمان به آرامی بالا کشیده شده، پوست آویزان حذف شده و ظاهری جوان به بیمار می‌دهد. به این دلیل که بیمار معمولاً در طول این روش هوشیار است، می‌تواند طریقه‌ی انجام کشیدن با نخ که توسط پزشک انجام می‌شود، را مشاهده کند. زمانی که نخ‌ها جمع شدند، درون خود پوست پنهان شده و هر گونه جای زخمی ناپدید می‌گردد.

لیفت صورت و گردن

rafe-sholi6

اگر صورت و گردن شما دارای پوست شل و افتاده یا دیگر نشانه‌های بارز بالا رفتن سن هستند، شاید زمان لیفت صورت و گردن فرا رسیده است. دست خود را در طول قسمت میانی فک خود قرار دهید در حالی که انگشت سبابه به سمت بالا و انگشت شست زیر چانه قرار بگیرد. سپس پوست را به آرامی به سمت گوش‌ها بکشید. اگر از نتیجه راضی بودید، آنگاه شما یک کاندید مناسب برای انجام لیفت صورت می‌باشید.

فرآیند درمان

پزشک، لیفت یک طرف صورت و گردن را در یک زمان انجام داده و از طریق برش‌هایی عمل می‌کند که بر روی خط مو قرار داشته و سپس به جلو و پشت گوش‌ها منتقل می‌شود. طراحی برش‌ها به صورتی است که جای زخم را تا حد امکان نامحسوس نگه دارد. در بسیاری از موارد، عمل جراحی تحت بیهوشی موضعی و همراه با داروی مسکن برای آرامش بخشیدن به شما انجام می‌شود. زمانی که لازم باشد، برداشتن منابع جربی زیر پوست و سفت کردن عضلات آویزان انجام می‌شود. شلی موجود در پوست نیز سپس به بالا برده شده و اضافی آن برداشته می‌شود. اثر خالص این عمل، محکم‌تر کردن کلی صورت و گردن و دادن ظاهری تازه‌تر به آنها می‌باشد. پس از جراحی، شما تغییر رنگ موقتی پوست و احتمالاً سفتی و بی حسی گردن و صورت را تجربه خواهید کرد. بهبود کامل تدریجی خواهد بود، بنابراین باید تا چند هفته یا چند ماه برای حصول نتایج نهایی صبر کنید. بسیاری از زخم‌ها در میان خط موها پنهان شده و یا به صورت خطوط و چروک‌هایی طبیعی در جلو و پشت گوش درمی‌آیند. معمولاً می‌توان زخم‌ها را با آرایش مو و یا استفاده از لوازم آرایش پوشاند.

مشاوره رایگان