یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

اندولیفت صورت | مزایا، ماندگاری، عوارض و هزینه + عکس

اندولیفت صورت مزایا، ماندگاری، عوارض و هزینه + عکس

در اندولیفت از فناوری لیزر برای جوانسازی پوست و تولید کلاژن جدید استفاده می‌شود که منجر به ایجاد صورت جوانتر و محکم‌تر می‌گردد. این فرایند عوارض جانبی جزئی داشته و می‌توانید انتظار ماندگاری چشمگیری را داشته باشید. مزیت دیگر این روش تک جلسه‌ای بودن آن در اکثر موارد است.

اندولیفت صورت

اندولیفت صورت

اندولیفت یک روش جدید درمان لیزری کم تهاجمی است که می‌تواند تغییر شکل کاملی به صورت ببخشد. این روش قادر است به اصلاح افتادگی پوست و تجمع چربی در مناطقی مانند غبغب، گونه‌ها، دهان، خط فک و گردن پرداخته و همچنین به کاهش شلی پوست پلک پایین کمک کند. علاوه بر این، اندولیفت قابلیت تقویت بازسازی پوست را دارد و می‌تواند شلی پوست صورت و گردن را کاهش دهد.

در روش اندولیفت، از لیزر با طول موج 1470 نانومتر استفاده می‌شود و با استفاده از فیبرهای نوری یک‌بار مصرف، به ضخامت مویی که به راحتی در زیر پوست و لایه چربی سطحی نفوذ می‌کند، اقدام می‌شود. انرژی لیزر به صورت هدفمند آب و چربی را مورد تمرکز قرار می‌دهد: در حین ذوب کردن چربی به طور موثر، همزمان تحریک ساختار کلاژنی پوست را فراهم می‌کند.

کاربرد‌های اندولیفت

نواحی اصلی برای درمان عبارتند از:

 • افتادگی پایین صورت (زیر گونه) و گردن: زیر گونه می‌تواند روی ظاهر کلی تاثیر بسیاری بگذارد و شما را چاق‌تر و در حقیقت مسن‌تر نشان دهد. می‌توان از اندولیفت به طور موثری برای رفع زیر گونه و دست‌یابی به ظاهری مطلوب‌تر استفاده کرد.
 • شلی پوست اطراف چشم: استفاده از اندولیفت برای اطراف و زیر چشم‌ها بی‌خطر بوده، در مقایسه با دیگر روش‌ها، شلی ناحیه چشم را راحت‌تر رفع می‌کند.
 • جای زخم: اندولیفت نه تنهای برای جوانسازی پوست استفاده می‌شود، بلکه می‌تواند جای زخم روی پوست را تا حد زیادی رفع کند.
 • بهبود ساختار پوست: پروتئین‌های ساختاری مانند کلاژن و الاستین به طور طبیعی در پاسخ به اندولیفت تولید می‌شوند. نشانه‌های اولیه در 4 تا 8 هفته اول درمان قابل مشاهده هستند، اما این فرایند در 9 تا 12 ماه ادامه پیدا کرده و نتایج را به حداکثر می‌رسانند.
 • کاهش چربی: با هدایت جزئی انرژی لیزر اندولیفت به لایه عمیق‌تر، می‌توان سلول‌های چربی را هدف گرفته و باعث امولسیون آنها شد. بعلاوه، شبکه فیبروسپتال که سلول‌های چربی را در کنار هم نگه می‌دارد نیز منقبض می‌گردد.

در مجموع روش اندولیفت برای برطرف کردن شلی پوست، ارائه جوانی و رفع چربی اضافی انجام می‌شود. این روش اصولا برای جوانسازی صورت انجام می‌گیرد، اما کاربردهای دیگری نیز دارد.

مزایای اندولیفت

اندولیفت رشد قابل توجهی در بازار دارد و این درمان، این موفقیت را مدیون مزایای بیشماری که به بیماران ارائه می‌دهد می‌باشد. مزایای زیادی وجود دارد، اما در اینجا مهمترین آنها بیان می‌شوند:

 • نیاز به بی‌حسی ندارد، فقط هوای سرد کافی است.
 • اثرات طولانی مدتی دارد.
 • یک جلسه درمانی کافی است.
 • نیاز به برش ندارد یا نشانه‌ای باقی نمی‌گذارد.
 • باعث ایجاد کبودی یا خون‌ریزی نمی‌شود.
 • روشی آسان است که می‌تواند در محیطی بالینی انجام شود.
 • بعد از درمان نیاز به دوره ریکاوری نمی‌باشد.

کاندیدای مناسب اندولیفت صورت

کاندیدای مناسب اندولیفت صورت

روش اندولیفت نتایج مشهود را به خصوص در افرادی که کشسانی پوست صورت آنها از بین رفته یا بافت چربی اضافی دارند، ارائه می‌دهد. این روش را می‌توان برای تمامی افراد در هر سن و نوع پوستی، بدون توجه به جنسیت، و در راستای نیازهای آنها انجام داد.

اندولیفت صورت برای چه افرادی مناسب نیست

اندولیفت را نمی‌توان برای افرادی که باردار و شیرده هستند، بیماری‌های خاص خود ایمنی و مبتلا به عفونت فعال در ناحیه تحت درمان هستند، انجام داد.

آمادگی‌های لازم برای اندولیفت

آمادگی‌های لازم برای اندولیفت

از آنجایی که اندولیفت نیاز به برش، بخیه، بی‌حسی یا خون‌ریزی ندارد، نیازی به مراقبت خاص قبل از درمان نیز نمی‌باشد. با این حال، توصیه می‌شود قبل از درمان از نوشیدن الکل پرهیز کنید.

آمادگی و نحوه انجام اندولیفت صورت

آمادگی و نحوه انجام اندولیفت صورت

قبل از درمان پزشک تصاویری را از ناحیه تحت درمان می‌گیرد تا مبنای مقایسه‌ای را در جلسات بعدی ارائه دهد. پوست استریل شده، سپس نشانه گذاری می‌گردد تا مطمئن شوند درمان در نواحی بی‌خطر انجام می‌شود و از نواحی ساختاری که حاوی ساختارهای پیچیده است دور است.

می‌توانید انتخاب کنید که مقدار کمی بی‌حسی به پوست شما تزریق شود تا در طی درمان راحت باشید. سیستم سرمایشی نیز در طی درمان مستقیما روی صورت شما قرار می‌گیرد که باعث راحتی بیشتر شما می‌شود.

بعد از تزریق بی‌حسی موضعی، یک سیم نازک لیزری با قطر 0.2 تا 0.4 میلی‌متر به داخل لایه زیر جلدی پوست وارد می‌شود. با حرکات دقیق و پیچیده، انرژی لیزری ناحیه تحت درمان را هدف گرفته و پاسخ‌های چندگانه پوست را تحریک می‌کند.

درمان معمولا یک ساعت طول می‌کشد. از آنجایی که اندولیفت طبیعتی کم تهاجمی دارد، دوره نقاهت بسیار قابل کنترل است. به مدت 24 تا 48 ساعت، پوست بیماران معمولا مقداری صورتی رنگ شده و ورم خفیف دارد.

در اکثر موارد، فقط یک جلسه درمانی نیاز است، اما این مورد نیز بسته به بیمار متغییر می‌باشد. در جلسه مشاوره، در مورد مواردی که نیاز دارید تا نتایج بهینه شوند، توصیه‌هایی خواهید داشت.

دوران نقاهت و مراقبت‌های لازم بعد از اندولیفت

دوران نقاهت و مراقبت‌های لازم بعد از اندولیفت

برای این درمان دوره نقاهتی وجود ندارد و می‌توانید در همان روز درمان به سرکار خود بازگردید، زیرا این درمان سرپایی است و به عنوان نکات ریکاوری، بعد از مشاوره، توصیه‌های مراقبت پس از درمان دقیقی به شما ارائه می‌شود.

با این حال، توصیه می‌کنیم که تا 72 ساعت پس از درمان از نوشیدن الکل، انجام ورزش‌های سخت، حمام گرم، سونا و اتاق بخار پرهیز کنید. مقدار زیادی آب بنوشید و از سرم‌های فاکتور رشد موجود در کلینیک، دو بار در روز و تا زمانی که بطری تمام شود، استفاده کنید.

ماندگاری نتایج اندولیفت

ماندگاری نتایج اندولیفت

اندولیفت یکی از روش‌های درمانی بسیار کم تهاجمی است که جوانسازی و اثر سفت کنندگی فوری پوست را دارد. در یک دوره چند هفته‌ای، بدن به طور طبیعی شروع به کلاژن سازی در لایه‌های عمیق پوست می‌کند. همانطور که در بالا ذکر شد، این امر 6 تا 12 ماه بعد از درمان ادامه می‌یابد و ظاهر پوست برای مدت زیادی پس از این درمان بهبود می‌یابد.

اندولیفت را می‌تواند چندین بار تکرار کرد تا بهبودی مستمری را در سلامت پوست ایجاد کنید. معمولا انجام دوباره درمان ضروری نیست، اما گاهی، عواملی مانند سن بیمار، جنسیت و سلامت پوست قبل از درمان می‌توانند باعث شوند نتایج آنگونه که باید نشوند. این مورد را می‌توان تقریبا بلافاصله اصلاح کرد. زیرا این درمان را می‌توان بدون نیاز به وقفه زیاد بین جلسات انجام داد.

مقایسه اندولیفت و جراحی لیفت صورت

مقایسه اندولیفت و جراحی لیفت صورت

عمل جراحی لیفت گردن، فک و صورت برای درمان افتادگی شدید تا متوسط بسیار موثر است و نتایج عالی را ایجاد می‌کند که بیش از ده سال ماندگار هستند – اما دوره نقاهت کوتاه و هزینه بالاتری دارند. در مقایسه، اندولیفت صورت سفت شدن شلی خفیف تا متوسط پوست را ممکن می‌سازد و به ما امکان کاهش چربی زیر چانه و گونه را می‌دهد، این امر این روش را به جایگزینی عالی برای جراحی تبدیل کرده و امکان اصلاح تدریجی را به آن می‌دهد.

یک جلسه اندولیفت نیاز است، اما برخی بیماران ممکن است نیاز به جلسه دوم داشته باشند که می‌تواند در ماه 6 تا 12 تکرار شود. هرچند اثرات سفت شدگی پوست می‌تواند 1 تا 2 سال باقی بماند، اما برخی بیماران و پزشکان، در مقایسه با ماندگاری 8 تا 10 سالی که جراحی لیفت صورت ایجاد می‌کند، میزان ماندگاری نتایج را تا 5 سال گزارش کرده‌اند.

عوارض احتمالی اندولیفت صورت

عوارض احتمالی اندولیفت صورت

این روش عوارض جانبی منفی زیادی ندارد، می‌توانید انتظار کبودی و ورم را تا دو هفته پس از درمان داشته باشید. همانند هر ابزار گرمایشی، احتمال سوختن پوست، تغییر رنگ یا کبودی عصب وجود دارد که ممکن است منجر به ضعیف شدن عضلات اطراف دهان به مدت 3 تا 6 ماه شود (هرچند این مورد نادر است).

هزینه اندولیفت صورت

هزینه اندولیفت صورت

این فرایند یکی از ارزاترین روش‌های موجود در بازار نیست، اما زمانی که ماندگاری طولانی آن و عوارض جانبی کم آن مقایسه می‌شود، به نظر انتخاب خوبی می‌رسد. از آنجایی که این روش اصولا برای پوست صورت استفاده می‌شود، کیفیت نتایج اهمیت بسیار زیادی دارند.

در هر صورت، قبل از انتخاب این روش، هزینه‌ها را با پزشک بررسی کنید، زیرا عواملی مانند تعداد نواحی تحت درمان به شدت روی هزینه نهایی تاثیر می‌گذارند.

جمع‌بندی

جمع‌بندی

از آنجایی که علم پیشرفت می‌کند و به دستاوردهای جدیدی می‌رسیم، راهی که برای مقابله با مشکلات داریم نیز تغییر می‌کند. در مورد روش‌های جوانسازی پوست و مو که شاخه‌ای نسبتا جدید است، این مورد دو برابر می‌شود. اندولیفت یکی از جدیدترین پیشرفت‌ها در جوانسازی پوست است و نتایج عالی با دوره نقاهت و عوارض جانبی جزئی ارائه می‌دهد. این روش به عنوان درمانی جایگزین برای جراحی و دیگر روش‌های غیرتهاجمی است تا ظاهری با طراوت و جوان راتضمین کند و اعتماد به نفس شما را باز گرداند.

سوالات پرتکرار

بلافاصله بعد از اندولیفت صورت، چگونه به نظر می‌رسم؟

نتایج همانند تزریق فیلر و بوتاکس فوری ایجاد می‌شوند و قبل از کامل شدن نتایج باید چند هفته منتظر بمانید. با این حال، بیشترین تاثیر بین 6 ماه تا 1 سال بعد از درمان ظاهر می‌شود.

اگر جراحی زیبایی صورت در گذشته انجام داده باشم، می‌توانم اندولیفت نیز انجام دهم؟

بله. می‌توانید، اما احتمال خوب بودن نتایج همانند جراحی کم است. زیرا لایه ساختاری که هدف اصلی اندولیفت قرار می‌گیرد، در طی لیفت صورت برداشته می‌شود. در این مورد مشورت با پزشک به شما کمک خواهد کرد.

آیا اندولیفت صورت فرایندی دردناک است؟

اندولیفت درد جزئی ایجاد می‌کند. این روش همراه با جریان هوای سرد انجام می‌شود. بی‌حسی موضعی نیز، در صورت نیاز، می‌تواند استفاده شود.

چه تعداد جلسه درمانی برای انجام اندولیفت صورت نیاز است؟

مزیت عمده اندولیفت کافی بودن یک جلسه درمانی است. در صورت درخواست، جلسه بعدی می‌تواند 4 تا 6 ماه بعد از جلسه اول انجام شود.

چه زمان اثرات اندولیفت صورت می‌توانند مشخص شوند؟

بعد از درمان با اندولیفت، ریکاوری سریع در محل درمان مشاهده می‌گردد. کلاژن سازی و سفت شدن پوست 3 تا 4 ماه بعد از درمان ادامه می‌یابد.

آیا اندولیفت می‌تواند به جای صورت برای بدن استفاده ‌شود؟

بله. اندولیفت می‌تواند برای موارد زیر استفاده شود:

 • بالای بازو
 • ران‌ها
 • زانو‌ها

مشاوره رایگان