یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لاغر کردن صورت با لیپوساکشن و جراحی

lagharibaliop

از طریق تکنیک‌های لاغر کردن صورت، می‌توان توده‌های اضافه چربی را در نواحی مختلف صورت و گردن در زیر چانه حذف کرد. جهت تراشیدن صورت، بعد از رفع چربی، پوست رویی آن جمع می‌شود. از آنجایی‌که تعداد سلول‌های چربی زیاد نمی‌شود بلکه اندازه آنهاست که بزرگ می‌شود، پس از حذف، این سلول‌ها مجدداً تشکیل نمی‌شوند. این امر به رفع کامل غبغب که حاصل از افزایش سن در بیماران مرد و زن است، کمک می‌کند. گونه و لپ یا پوست و چربی اضافه در ناحیه گونه نیز با افزایش سن یا وزن بیمار، افزایش می‌یابد. تکنیک‌های لاغر کردن صورت یک انتخاب عالی برای بدست آوردن صورتی جوان‌تر و تراشیده‌تر می‌باشد. این تکنیک‌ها شامل تزریق بوتاکس، لیپوساکشن و تخلیه چربی دهانی می‌شوند.

صورتی که به اندازه‌ای متناسب پر است، سالم و جوان به نظر می‌رسد. اما پری اضافه صورت، تعادل اجزای صورت را بهم ریخته و گونه حالت برجسته پیدا کرده که باعث نارضایتی فرد از چهره خود می‌شود. تکنیک‌های لاغر کردن صورت، با حذف چربی اضافه از ناحیه گونه و ایجاد حالت ظریف‌تر و خوش‌ فرم‌تر چهره، این مشکل را رفع می‌کند. متخصصین کلینیک زیبایی رازی با در نظر گرفتن شرایط شما و بر اساس اهداف و خواسته شما، بهترین گزینه لاغری صورت را در اختیار شما قرار می‌دهند. هر چند این تکنیک‌ها موثر هستند، اما نباید بدون فکر و در نظر گرفتن آینده، اقدام به انجام آن نمایید. چهره اغلب افراد بعد از رسیدن به سن ۳۰ سالگی شروع به لاغر شدن می‌کند و پری‌ صورت که باعث نارضایتی فرد بود خود به خود برطرف می‌شود. کلینیک رازی روش‌های مختلف تزریق و جراحی را برای لاغر کردن صورت ارائه می‌دهد، این روش‌ها نتایج قابل پیش‌ینی و موثری را بر اساس نیاز بیمار به همراه دارد. برای آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی می‌توانید با همکاران ما در کلینیک با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

lagharibaliop4

متقاضی مناسب


اگرچه روش‌های لاغر کردن صورت می‌تواند در هر سنی انجام شود، اما جراحان زیبایی به طور معمول توصیه می‌کنند که فرد قبل از تصمیم به انجام این نوع عمل، تا انتهای دوره ۲۰ سالگی خود صبر کند و به طبیعی بودن فرآیند لاغری صورت اجازه دهد. این باعث می‌شود تا در صورتی که صورت با گذشت زمان قسمت‌های چربی خود را از دست داده باشد، جلوی ایجاد حالت بسیار تکیده و غیرطبیعی در چهره گرفته شود. پزشکان جراحی زیبایی تکنیک‌های لاغر کردن صورت را به افرادی که می‌خواهند از گونه‌های بیش از حد پر و گونه سنجابی خود رها شوند و همچنین به افرادی که می‌خواهند صورتی باریک‌تر و جذاب‌تر داشته باشند، توصیه می‌کنند.

علاوه بر این، جراحان زیبایی سن فرد، وضعیت عمومی سلامتی و وجود هرگونه ناهنجاری که ممکن است عوارضی را ایجاد کند، را در نظر می‌گیرند. برای افزایش موفقیت در نتیجه درمان، فرد باید توقعات منطقی از نتایج روش‌های لاغری صورت داشته باشد.

مشاوره


در طول جلسات مشاوره، جراح زیبایی، درباره سابقه کامل پزشکی شما و اینکه در حال حاضر داروی خاصی مصرف می‌کنید یا سیگار می‌کشید، اطلاعات کسب می‌کند. وی درباره هدف شما از انجام این عمل سوال کرده و درباره نتیجه‌ای که می‌توانید از آن انتظار داشته باشید و چگونگی انجام این روش‌ها، برای شما توضیح خواهد داد. جراحتان با شما درباره نوع بی‌هوشی مورد استفاده در حین جراحی و اینکه چه انتخابی مناسب شرایط شماست صحبت می‌کند.

تکنیک‌های مختلف لاغر کردن صورت


تزریق بوتاکس

lagharibaliop5

بوتاکس جزء روش‌های مورد استفاده در لاغری صورت به حساب می‌آید. تزریق بوتاکس به زاویه فک (عضلات فک) می‌تواند برای لاغر کردن صورت مورد استفاده قرار بگیرد. با تزریق تقریباً ۵۰ واحد بوتاکس به ناحیه فک، می‌توان صورت را لاغر کرد و با تراش مناسب صورت، حالت خوش‌فرم‌تری برای صورت  ایجاد کند.

تزریق بوتاکس یک تکنیک غیر جراحی تقریباً امن، موثر، بدون درد و با حداقل دوره نقاهت می‌باشد. بعد از تزریق آن، ورم و کبودی مشخصی در صورت حاصل نمی‌شود. این روش تنها ۵ دقیقه طی یک عمل سرپایی انجام می‌شود و محدودیتی در فعالیت‌های شما بعد از درمان ایجاد نمی‌کند. روز بعد از درمان، نیازی به غیبت و مرخصی از کار نیست. بیمارانی که این درمان را دریافت نموده‌اند، طی ۱ تا ۲ هفته اثراتی از لاغری را در عضلات صورت خود مشاهده می‌نمایند و بعد از ۴ تا ۶ هفته بعد از درمان، متوجه لاغری قابل توجهی در صورت خود خواهند شد. برخی افراد بعد از ۲ تا ۴ ماه نیاز به تزریق مجدد بوتاکس خواهند داشت. اغلب بیماران جهت حفظ نتیجه، هر ۴ تا ۶ ماه یکبار نیاز به تکرار دوره‌ای درمان خواهند داشت.

 

 

لیپوساکشن

lagharibaliop6

لیپوساکشن فرآیندی است که با حذف چربی اضافه، می‌تواند باعث تراشیدن صورت شود و در واقع اسم مناسب‌تر آن تراشیدن چربی است. منظور از کلمه تراشیدن، فقط حذف چربی صورن نیست، بلکه در واقع، منظور زوایه دادن هنرمندانه به صورت می‌باشد. لیپوساکشن جایگزین وزن کم کردن نخواهد بود.

جراح پلاستیک شما، برای دسترسی به ناحیه درمانی مورد نظر در صورت، برش بسیار کوچکی در گردن ایجاد می‌نماید. سپس چربی ناخواسته را با مکش بیرون می‌کشد و برای دستیابی به نتیجه مطلوب، صورت را با ظرافت تراش می‌دهد. کل فرآیند معمولاً ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد و فقط به یک بی‌حسی سبک در ناحیه صورت نیاز دارد. البته اگر تصمیم گرفته باشید که تکنیک‌های دیگری را نیز کنار این تکنیک جراحی انجام دهید، مسلماً به زمان بیشتر و بی‌حسی بیشتری نیاز خواهید داشت. بسته به فرد، بسیاری از تکنیک‌های لاغری صورت، نیاز به برداشتن پوست اضافه نیز دارند، زیرا هیچ پوستی به خودی خود، قادر به جمع شدن نخواهد بود.

دوره نقاهت و بهبودی

بعد از جراحی لیپوساکشن، یک پوشش جمع‌کننده اطراف صورت و گردن قرار می‌گیرد که روز بعد برداشته می‌شود، ولی جراحتان ممکن است توصیه نماید که تا چند روز به‌طور کامل و تا چند هفته شب‌ها، از یک چانه‌بند استفاده نمایید. ممکن است کمی کبودی و ورم مشاهده شود، که کبودی صورت طی دو سه هفته برطرف و ورم آن به تدریج می‌خوابد. بعد از جراحی ممکن است، اطراف ناحیه برش، کمی درد و ناراحتی حس شود که به راحتی با دارو قابل کنترل است.

جراحی تخلیه چربی دهانی

lagharibaliop7

چربی دهانی جمع شدن طبیعی چربی صورت در گونه‌ها است. در برخی بیماران با صورت گرد، یا گونه‌های پف‌دار، تخلیه مقدار چربی دهانی، به لاغر کردن صورت کمک می‌کند. تخلیه بیش از اندازه چربی دهانی می‌تواند منجر به ایجاد ظاهری فرورفته و گود ایجاد شود.

تخلیه چربی دهانی در یک روند جراحی انجام می‌شود که همراه با استفاده از بی‌حسی موضعی و گاهاً ترکیبی از بی‌هوشی عمومی یا آرامبخشی صورت می‌گیرد. در ابتدا، یک محلول حاوی لیدوکائین، آدرنالین و محلول نمکی برای بی‌حسی ناحیه و کاهش خونریزی تزریق می‌شود. سپس جراح یک برش کوچک (حدود ۲-۴ سانتیمتر) بین گونه و لثه نزدیک دندان آسیای دوم از عقب ایجاد می‌کند. سپس با اعمال فشار روی گونه و بازی کردن با چربی دهانی، چربی به طور تدریجی از طریق برش ایجاد شده حذف و توسط انبرک جراحی به بیرون هدایت می‌شود. هنگامی که مقدار کافی از چربی دهانی تخلیه شود، جراح در بسیاری از موارد برش را با استفاده از بخیه‌های جذبی ببندد.

بعد از جراحی

تا حداقل ۲ هفته بعد از جراحی، جهت بالا نگه داشتن سر، بهتر است هنگام خواب از دو پشتی زیر سرتان استفاده نمایید و حداقل ۳ هفته خیلی به صورت خود فشار وارد ننمایید. موارد متعددی وجود دارد که طی دوره نقاهت باید در نظر داشته باشید.

ممکن است درد و ناراحتی در ناحیه صورت خود حس نمایید که با مصرف داروهای مسکن تجویزی توسط جراحتان، برطرف می‌شود. در صورت تجربه درد زیاد، قرمزی صورت یا سایر علائم غیرعادی، باید فوراً با جراح خود تماس حاصل فرمایید، زیرا این علائم می‌تواند نشانه عفونت در ناحیه درمان باشد. کبودی و ورم تا چند روز و چند هفته بعد از جراحی طبیعی است. هر چند، برخی افراد، از اول، کبودی و ورم خیلی کمی را تجربه می‌کنند.

مشاوره رایگان