یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

هزینه کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟ (روش کاشت، تعداد گرافت و جلسات)

هزینه کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟ (روش کاشت، تعداد گرافت و جلسات)

اگر شما بدون مو هستید یا دارای تارهای موی بسیار نازک می باشید، ممکن است بخواهید کاشت مو را در نظر بگیرید. کاشت مو به فرآیند جراحی گفته می شود که مو در آن را از یک قسمت پوست سر جدا و به قسمت دیگر منتقل می شود. هزینه کاشت مو می تواند فاکتور مهمی در تصمیم گیری شما داشته باشد. چندین فاکتور تعیین کننده برای مشخص کردن هزینه عمل جراحی کاشت مو وجود دارد. با توجه به متمایز بودن عمل جراحی کاشت مو در هر بیمار، هزینه جراحی کاشت مو نیز ممکن است برای آن ها متفاوت باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هزینه کاشت مو، انواع خدمات ارائه شده در کلینیک پوست و مو رازی و یا برای رزرو نوبت در این مرکز با شماره تلفن های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹تماس حاصل فرمایید.

آیا کاشت مو برای شما گزینه مناسبی می باشد؟


با داشتن تمام این اطلاعات، آیا کاشت مو برای شما گزینه مناسبی خواهد بود؟ این به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • سلامت موی اهداکننده: شما به موی سالم و قوی از جانب اهداکننده برای انجام فرآیند کاشت مو احتیاج خواهید داشت. اگر شما در حال تجربه ریزش مو در نقاط اهدایی (معمولاً در پشت سر) می باشید، ممکن است داوطلب مناسبی برای انجام فرآیند کاشت مو نباشید.
  • الگوی طاسی مرد یا زن: مردان یا زنان هر دو می توانند از جانب کاشت مو سود ببرند، اما الگوی طاسی مردانه (ریزش موی آندروژنتیک)، بهترین داوطلب برای این فرآیند خواهد بود. با این حال، حدود 27% از فرآیندهای کاشت مو بر روی زنان انجام می پذیرد، پس امکان داشتن الگوی طاسی زنانه را در خود نادیده نگیرید.
  • نوع مو: موی درشت و روشن بهترین داوطلب برای فرآیند کاشت مو می باشد. موی تیره و خوب به فولیکول های پیوندی بیشتری برای شکل گیری ظاهر طبیعی نیاز خواهد داشت. این مورد را در صورت داشتن موی تیره و خوب به خاطر داشته باشید.
  • نتایج مطلوب: فرآیندهای کاشت مو به موهای نازک و طاس شده کمک می کند، اما درمان 100% نمی باشد. بعضی از موهای کاشته شده بعد از انجام عمل جراحی ریزش پیدا می کنند و بین 10% تا 80% موی کاشته شده به طور کامل دوباره رشد خواهد کرد. بنابراین، اگر شما منتظر ایجاد یک معجزه هستید، باید توجه کنید که کاشت مو نمی تواند منجر به این اتفاق شود. اگر شما میزان کم و مشخصی ریزش و پرشدگی بیشتر مو را تجربه می کنید، مسیر درستی را طی می کنید و فرآیند کاشت مو می تواند برای شما بهترین گزینه باشد.
  • بودجه: فرآیند کاشت مو ارزان نیست. اگر بودجه برای شما اهمیت داشته باشد، شما ممکن است بخواهید تعداد فولیکول های کمتری را بکارید تا میزان رضایت خود را درباره نتایج ببینید. شما می توانید از گزینه های کم هزینه دیگر نیز استفاده کنید.

فرآیند کاشت مو چگونه انجام می شود؟


حال که میانگین هزینه انجام فرآیند کاشت مو و عواملی که بر روی آن تأثیرگذار می باشد را مشاهده کرده ایم، بهتر است با جزئیات بهتری به فرآیند نگاه کنیم. این امر به دانستن میزان توقع شما از فرآیند کمک می کند و به شما اجازه می دهد تا برای ادامه دادن فرآیند تصمیم گیری کنید.

آماده سازی و بی حسی 

آماده سازی و بی حسی

اولین قدم های انجام فرآیند کاشت مو مقدماتی می باشد. جراح شما ممکن است لازم باشد تا بخشی از پوست سر، که فولیکول ها قرار است در آن برداشته شود، را کوتاه کند یا بتراشد. پوست سر شما تمیز و سپس با بی حس کننده موضعی بی حس خواهد شد.

اگز شما در حال انجام فرآیند کاشت فولیکولار واحدی (Follicular Unit Transplantation) باشید، ممکن است نیازی به کوتاه کردن موهای خود قبل از انجام فرآیند نداشته باشید.

برداشت فولیکول 

هنگامی که جراح اطمینان حاصل کرد که پوست سر شما بی حس شده است، فرآیند برداشت فولیکول‌ها از نقاط مو دار پوست سر شما آغاز خواهد شد. این نقاط مو دار معمولاً در پشت سر شما قرار دارند. در صورت استفاده از تکنیک کاشت فولیکولار واحدی، یک نوار بلند از پوست سر برداشته می‌شود و سپس به بخش‌های کوچکتری برای کاشت تقسیم می‌شود. این نوارها با استفاده از بخیه‌ها بسته می‌شوند.

در صورت استفاده از تکنیک استخراج واحد فولیکولی (Follicular Unit Extraction)، از ابزار موتوری لوله‌ای برای سریعترین استخراج بخش‌های گرد در پوست سر استفاده می‌شود. هر بخش دارای 1 تا 4 فولیکول است. در این روش، نیازی به استفاده از بخیه نمی‌باشد.

کاشت فولیکول

پس از آن که فولیکول ها از یک نقطه سالم با استفاده از روش کاشت واحد فولیکولار (FUT) یا استخراج واحد فولیکولی (FUE) استخراج شدند، فولیکول ها در نقاطی که ریزش مو اتفاق افتاده است، کاشته می شوند. این محل می تواند خط مو، تاج یا قسمت های کم پشت بر روی سر باشد.

شکاف های کوچکی در پوست سر و در نقاط مشخص شده به وجود خواهد آمد. پس از آن، فولیکول های سالم به درون شکاف ها درج می شوند تا ریشه بگیرند و شروع به پر کردن ناحیه موردنظر کنند. این فرآیند به اندازه تعداد واحدهای فولیکولار استخراج شده توسط جراح، در قدم های برداشت فولیکول خواهد بود.

 

 

بهبودی


پس از اجرای عمل جراحی، باید صبر کنید و زمان بیشتری را منتظر بمانید. نتایج فوری نخواهند بود و نیاز به صبر دارد. معمولاً، در 2 تا 3 هفته پس از عمل جراحی کاشت مو، ممکن است موهای کاشته شده ریزش کنند، اما باز از ریشه‌های جدید فولیکولی، مجدداً رشد خواهند کرد.

برای مشاهده نتایج کامل کاشت مو، ممکن است تا چند ماه طول بکشد. فرآیند بهبود پس از عمل کاشت مو شامل استفاده از آنتی‌بیوتیک، داروهای ضد التهاب و داروهای ضد درد است.

بیشتر بیماران می‌توانند در 2 تا 5 روز پس از عمل، به سر کار خود بازگردند. در طول فرآیند بهبودی، باید به محافظت از پوست سر و فولیکول‌های جدید کاشته شده توجه ویژه‌ای داشته باشید.

حتی مالش سر بر روی بالش در شب نیز می‌تواند باعث ایجاد اصطکاک و در نهایت ریزش موهای جدید کاشته شده شود. شما باید با احتیاط دوش بگیرید و پوست سر را برای جلوگیری از عفونت تمیز نگه دارید.

فاکتورهای مؤثر در هزینه کاشت مو


نوع فرآیند انتخاب شده 

از دو تکنیک اصلی برای کاشت مو در صنعت امروز استفاده می شود. در روش کاشت واحد فولیکولار، نوارهای پوستی بلند و نازک با مو های برداشته شده استفاده می شود. گزینه دوم، روش استخراج واحد فولیکولی می باشد که هر بار یک فولیکول را بر می دارد.

بعضی از بیماران گزینه کاشت واحد فولیکولار را راحت تر و با درد کمتر می دانند. این روش به دلیل انجام شدن در یک جلسه، دوره کم بهبودی و عدم ایجاد جای زخم، مورد توجه قرار گرفته است. نقطه ضعف روش استخراج واحد فولیکولی این است که مدت زمان بیشتری نسبت به روش کاشت واحد فولیکولی را خواهد داشت و هزینه بیشتری را نیز با خود به همراه دارد.

تعداد پیوندها 

تعداد پیوندها

مقدار مویی که شما از دست می دهید، بر هزینه کاشت موی شما تأثیرگذار می باشد. تعداد پیوندهای کاشته شده برای یک نتیجه موفقیت آمیز نیز اهمیت دارد و این به دلیل مقدار کار موردنیاز برای انجام می باشد. بعد از در نظر گرفتن این فاکتورها، متخصصان تعداد جلسات مورد نیاز برای تکمیل فرآیند را تعیین می کنند. برخی از بیماران فقط یک جلسه احتیاج خواهند داشت، در حالی که افراد دیگر ممکن است به تعداد جلسات بیشتری احتیاج داشته باشند.

محل

محلی که شما در آنجا حضور دارید، به مقدار هزینه موردنیاز برای کاشت موی شما ارتباط بسیاری خواهد داشت. میانگین هزینه زندگی در محل شما نشانگر مناسبی برای تخمین میزان هزینه کاشت موی شما خواهد بود. هزینه بالای زندگی به طور کلی بدان معنی است که هزینه جراحی بیشتری را متقبل خواهید شد و برعکس.

اما به خاطر داشته باشید که اگر در ناحیه ای با چندین گزینه جراحی حضور دارید، رقابت کمتری وجود خواهد داشت و ممکن است متوجه شوید که جراح هزینه متوسط رو به بالایی را برای شما در نظر می گیرد.

اگر شما در ناحیه ای با گزینه های فراوان جراح کاشت مو حضور دارید، ممکن است بتوانید قیمت های پایین تری را برای فرآیند کاشت مو و صرف نظر از هزینه زندگی در آن محل، پیدا کنید. دلیل آن، حضور منظم و بیشتر جراحان برای انجام این فرآیند می باشد. در بعضی موارد، ممکن است جراح برای انجام فرآیند کاشت مو در محل شما نباشد و شما نیاز به مسافرت برای انجام این فرآیند داشته باشید.

 

 

مهارت جراح

اگر شما در سالنی ارزان قیمت حضور داشته باشید و موهای خود را بد کوتاه کرده باشید، به خوبی خواهید دانست که چگونه مهارت و تجربه به هزینه کلی خدمات وابسته می باشد. کاشت مو نیز مورد متفاوتی نخواهد بود.

سطح مهارت یک جراح در انجام عمل جراحی شما، بر روی هزینه انجام فرآیند تأثیر خواهد گذاشت. جراحان خوب می توانند به شما نتایج رضایت بخش و با کیفیت بالا را ارائه دهند و در کاشت فولیکول های شما به طور طبیعی و جذاب، بسیار دقت می کنند. این عامل باعث بالاتر رفتن هزینه ها برای جراحان حرفه ای در مقایسه با افراد کم تجربه که در انجام فرآیند عجول و بدون توجه به نتایج عمل می کنند، می شود.

بنابراین، اگر شما درباره یک جراح شناخته شده در منطقه خود دارید و درباره کار او چیزهای خوبی شنیده اید، بدانید که هزینه کار آن ها ارزان نخواهد بود، ولی نتایج خوبی را به دست خواهید آورد.

فرآیندهای اضافه 

بعضی از بیماران درخواست انجام فرآیندهای اضافه مانند لیفت صورت و لیفت گردن را همراه با فرآیند کاشت موهای خود دارند. با این که انجام این فرآیندها ضروری نمی باشد، آن ها می توانند به بهبود کلی نتایج کاشت و جوانتر نشان دادن شما کمک کنند. اگر شما در نظر دارید که فرآیندهای اضافه ای را انجام دهید، از فاکتور کردن هزینه آن ها در هزینه های کلی فرآیند کاشت خود، اطمینان حاصل کنید.

بیهوشی 

نوع بیهوشی که برای راحتی شما در طی فرآیند کاشت مو استفاده می شود نیز بر روی هزینه کلی تأثیرگذار خواهد بود. با وجود استاندارد لازم برای قرار دادن بیمار تحت بیهوشی کلی در فرآیند کاشت مو، این عمل منجر به افزایش هزینه می شود و دلیل آن نیاز به تجهیزات و کار بیشتر خواهد بود. اگر شما به جای آن، تصمیم به انجام بیهوشی موضعی داشته باشید، می توانید هزینه کمتری را برای فرآیند خود توقع داشته باشید.

مراقبت های بعد از عمل 

هزینه مراقبت های بعد از عمل معمولاً نادیده گرفته می شود، اما می تواند قابل توجه باشد. این امر شامل هزینه های داروهای نسخه ای، محصولات مو و وقت ملاقات های پیگیری با جراح می شود. قبل از انجام فرآیند، حتماً از پزشک خود درباره هزینه مراقبت های بعد از عمل سوال کنید.

مشاوره رایگان