یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی FUT+FUE

xx1

FUE یا استخراج واحدهای فولیکولی و FUT یا پیوند واحد فولیکولی دو تکنیک منحصر به فرد و جدید در ترمیم مو هستند که امکان پیوند فولیکول‌های مو به قسمت‌های طاس، کم پشت و دارای نواحی خالی سر را بدون بخیه و جای زخم فراهم می‌کنند. هر دو روش FUE و FUT برای کاشت مو درمان‌های دائمی برای ریزش مو محسوب می‌شوند و توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. اما در صورتی که بیماری نیاز به حداکثر تعداد پیوند مویی دارد، هر دو روش FUE و FUT به طور همزمان توسط یک جراح زبده در زمینه پیوند مو انجام می‌شود. ترکیب روش‌های FUE و FUT به منظور پیوند بیش از 5 تا 6 هزار فولیکول مویی و حذف هرگونه اسکار پوستی روی فرمانده سر انجام می‌شود. این روش نادرست در یک روز و در یک عمل جراحی قابل انجام است که شامل برداشت موها از منطقه اهداکننده و قرار دادن آنها در منطقه دریافت کننده می‌باشد.

این دو روش برداشت پیاز مو زمانی که در ترکیب با هم استفاده می‌شوند، می‌توانند مقدار کل پیوندها و کیفیت روند ترمیم مو را از لحاظ زیبایی به حداکثر برسانند. مزایای استفاده از کاشت مو به روش ترکیبی FUE و FUT به طور همزمان که در کلینیک زیبایی رازی انجام می‌شود این است که یک ناحیه ریزش موی وسیع را می‌توان با واحدهای مو در یک عمل جراحی بازسازی کرد. ممکن است یک روز طول بکشد تا فرآیند کاشت کامل شود، در حالی که مراقبت پس از آن برای بیمار یکسان خواهد بود. هیچگونه عوارض عمده‌ای از قبیل خونریزی و یا خطر اسکار (جای زخم) در این روش پیوند مو وجود ندارد.
جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت درمان ریزش مو با روش ترکیبی FUT و FUE می‌توانید با شماره‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹  –  ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس بگیرید.

tyu

مزایا


  • جلسات متعدد پیوند مو را کاهش می‌دهد.
  • نواحی گسترده طاسی سر در یک روز بازسازی خواهد شد.
  • از مراجعه چند باره به کلینیک مو جلوگیری می‌کند.
  • مقرون به صرفه است.

متقاضیان


متقاضیان مناسب برایاین روش، باید از سلامت عمومی مناسب و بانک موی پر برای تامین تعداد گرافت‌های مورد نیاز در طول مراحل برخوردار باشد، و همچنین:

  • دچار ریزش موی شدید باشد و نواحی متعددی برای کاشت مو داشته باشد که به ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ پیوند مو نیاز باشد. بیماران باید علاقمند به پیوند گرافت‌های زیاد تا حد امکان باشند.
  • تمایل به داشتن موهایی با طول حداقل نیم اینچ داشته باشد و همین روند را ادامه دهد.
  • بخیه‌های قابل مشاهده در پشت سر را تا حدود ۳ هفته تحمل کند تا موهای جدید برای پنهان کردن زخم‌ها به اندازه کافی رشد کنند.
  • بیماران دارای ناحیه اهدا کننده مناسب که در آن برنامه درمانی برای یک جلسه مگا و یا گیگا در یک عمل جراحی پیوند مو، یعنی پیوند ۵۰۰۰ واحد های فولیکولی یا بیشتر در یک جلسه انجام می‌شود. با انجام یک برداشت نوار FUT، مقدار زیادی از گرافت‌ها می‌تواند برداشته شود، اما تیم جراحی به پارامترهای ایمنی که اندازه عرض نوار اجازه می‌دهد، مقید می‌مانند، زیرا گرافت‌های مورد نیاز می‌تواند توسط روش FUE به توازن برداشته شود.
  • در بیمارانی که پزشک قصد برداشتن تعداد گرافت‌های برنامه ریزی شده، به عنوان مثال ۲۵۰۰ پیوند را دارد اما نمی‌خواهد با یک نوار FUT در تعداد پیوندها محدود شود و همچنین می‌خواهیم یک نوار نازک با تنش زخم صفر داشته باشیم. سپس پزشک می‌تواند در مورد عرض و طول نوار محافظه کارانه عمل کند و اگر نوار تنها ۱۸۰۰ گرافت داشته باشد، پزشک با استفاده از تکنیک FUE تراز ۷۰۰ گرافتی را به دست می‌آورد. به این ترتیب، تیم جراحی، بانک اهدا کننده را با استفاده از هر دو تکنیک بهینه سازی کرده و از خطر برداشتن یک نوار پهن اهدا کننده با تنش بالا که ممکن است زخم گسترده‌ای ایجاد نماید خودداری می‌کند و تیم جراحی می‌تواند ۷۰۰ گرافت FUE را به طور مساوی در ناحیه ایمن اهدا کننده با حداقل زخم پخش نماید.

روش‌های کاشت مو


FUT

xx6

در روش پیوند موی  FUT، پزشک به جای برداشتن گرافت‌های تک تک در یک زمان در روش FUE ، یک نوار از ناحیه اهدا کننده را برمی‌دارد. پوست سر بیمار بی‌حس شده و نوار بافت از ناحیه اهدا کننده در پشت سر (ناحیه اهدا کننده ایمن) گرفته می‌شود، جایی که موهای فراوان رشد می‌کند. سپس پزشک و تیم جراحی با دقت و با استفاده از تکنیک‌های تشریح میکروسکوپی، نوار را به تک واحدهای فولیکولی تجزیه می‌کنند.

سپس این واحدهای فولیکولی آماده شده در حفره‌های ریزی که پزشک در منطقه گیرنده ایجاد کرده است، قرار داده می‌شوند. موهای پیوند شده به طور طبیعی رشد می‌کنند و از موهای قبلی بیمار در منطقه دریافت کننده، قابل تشخیص نخواهند بود.

FUE

x7

FUE  یک روش پیوند مو است. روش استخراج واحد فولیکولی از یک پانچ گرد کوچک برای بیرون کشیدن یک واحد فولیکولی و موهای مجاور آن از یک ناحیه موی متراکم (سایت اهدا کننده) برای قرار دادن آن در یک ناحیه طاس (سایت دریافت کننده) استفاده می‌کند.

پانچ تخصصی که در FUE استفاده می‌شود به جراح اجازه می‌دهد تا موها را بدون آسیب از داخل پوست بردارد. زخم‌های کوچک اطراف محل اهدا کننده به سرعت از بین می‌روند و در بین موهای فراوانی که در محل رشد خواهند کرد، پنهان می‌شوند.

پانچ‌های تخصصی دارای قطرهای ۰٫۷ تا ۱٫۲ میلیمتر هستند و برای استخراج واحدهای فولیکولی، گرافت از پوست سر در یک زمان استفاده می‌شوند. پانچ تیز برای علامت‌زدن یا بریدن عضله آرکتور فیلی استفاده می‌شود و سپس فولیکول به آرامی با استفاده از یک مجموعه تخصصی از پنس‌ها برداشت می‌شود.

زخم کوچکی که باقی می‌ماند، به سرعت بهبود می‌یابد و در عرض ۷ روز بسته شده و بهبود می‌یابد. یک اسکار بسیار کوچک در اثر این زخم بر جای می‌ماند. این زخم‌ها تا ۱۸ ماه ادامه می‌یابند و به ندرت از نزدیک قابل مشاهده هستند.

 

 

روش ترکیبی FUTو FUE


در موارد خاص، ممکن است بهترین گزینه، ترکیب تکنیک‌های برداشت FUT و FUE باشد. ترکیب دو تکنیک به پزشک اجازه می‌دهد که استخراج واحدهای فولیکولی را به حداکثر برساند و در نتیجه به عملکرد بهینه بهمراه حفظ ناحیه اهدا کننده برای استفاده در آینده، دست یابد.

اگر ریزش مو شدید باشد با انجام کاشت مو به روش FUE و FUT، پوشش بیشتری ایجاد می‌گردد و فرد می‌تواند از مراجعات چندگانه‌ای که می‌تواند ناراحت کننده و پرهزینه باشد، اجتناب کند. به همین دلیل است که انجام کاشت موی FUT و FUE در کنار هم، موثرترین راه حل برای رفع طاسی در مواردی است که یک ناحیه گسترده نیاز به پوشانده شدن در یک جلسه درمانی دارد. این کار برای پوشش کامل جلوی سر و کف سر انجام می‌شود. در این روش ابتدا برداشت نوار انجام می‌شود و سپس FUE چرخشی در همان روز برای کسب حداکثر پیوند مو انجام می‌گردد.

ترکیب دو تکنیک می‌تواند برای اطمینان از بهبود کامل زخم اصلی مورد استفاده قرار گیرد و با استفاده از FUE ناحیه برداشت به حداکثر می‌رسد، در حالی که همچنان امکان عمل جراحی در آینده با استفاده از هر دو تکنیک در صورت نیاز امکان پذیر خواهد بود. ترکیب دو تکنیک امکان استفاده از بهترین ویژگی‌های هر دو روش، حداکثر حرکت پیوندها و باز شدن ناحیه اهدا کننده، حجم بالای گرافت‌های FUT  و برداشت خارج از ناحیه ایمن معمول FUE را فراهم می‌سازد. آنچه که باید به خاطر داشته باشید این است که در هر دو تکنیک تغییرات ویژگی‌های سر/مو وجود دارد، مو برداشته می‌شود و همواره عواقبی برای این کار،  از جمله از دست دادن تراکم مو یا سستی یا جای زخم وجود دارد.

 

 

خطرات


ممکن است عوارض جانبی و خطرات جزئی در اثر جراحی پیوند مو ایجاد شود که بدین شرح می‌باشد: تورم؛ خون ریزی؛ درد بی حسی؛ عفونت؛ کم پشت شدن موهای قبلی؛ سکسکه ؛ خارش ؛ اسکار کلویید، کیست و از دست دادن گرافت‌ها.

هزینه


هزینه پیوند مو به روش ترکیبی FUT و FUE بستگی به عوامل بسیاری مانند میزان طاسی، گرافت‌های مورد نیاز بیمار و تعداد جلسات درمان دارد.

مشاوره رایگان