یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

راه های برجسته و بزرگ کردن (قلوه ای کردن) لبها

ghlab

مانند بیشتر اعضای بدن لب‌ها نیز با افزایش سن شروع به‌ پیر شدن می‌کنند. با افزایش سن لب‌ها شروع به از دست دادن حالت خود می‌کنند و در اطراف آن‌ها چروک ایجاد می‌شود که باعث می‌شود از جذابیت صورت کاسته شود. برجسته کردن لب ها یک روش کم تهاجمی جراحی است که حجم و پر بودن لب‌ها را به حالت اولیه خود بازمی‌گرداند و چروک‌های اطراف لب را از بین می‌برد تا به جوان‌سازی صورت کمک کند.

در حال حاضر روش‌های متعددی برای برجسته کردن لب‌ وجود دارد. از تزریق ژل‌های موقت می‌توان در برجسته کردن لب‌ها استفاده نمود. مواد استفاده‌شده در تزریق ژل بعد از یک سال از بین خواهند رفت. از تزریق چربی می‌توان به‌ عنوان یک روش برجسته‌سازی دائمی استفاده کرد اما نتیجه‌ی آن در افراد مختلف متفاوت است و گاهی بافت چربی بعد از یک سال از بین می‌رود. استفاده از پروتزهای سیلیکونی یک روش دائمی در حجیم کردن لب ها است که بافت آن با گذشت زمان تغییری نمی‌کند.

با پیشرفت درمان‌های نوین پزشکی بیماران این روزها گزینه‌های متعددی برای برجسته کردن لب پیش‌رو دارند. برای مثال اگر لب‌های شما برجسته نیستند پروتز لب می‌تواند به برجسته شدن آن‌ها کمک کند. در همین حال شما می‌توانید لب‌های پرتر و یا طبیعی‌تری داشته باشید. از آنجایی‌که امروزه روش‌های متعددی برای برجسته کردن لب‌ها وجود دارد افراد بیشتری متقاضی انجام این درمان و مشاهده‌ی نتیجه‌ی آن و تأثیر آن بر روی ظاهرشان هستند. اگر شما از ظاهر لب‌های باریک خود راضی نیستید و به دنبال لب‌های حجیم‌تر و جذاب‌تری هستید کلینیک زیبایی رازی می‌تواند روش‌های درمانی بسیاری به شما ارائه دهد تا به آنچه می‌خواهید برسید. این روش‌های درمانی شامل: تزریق ژل، تزریق چربی و پروتز لب هست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های برجسته کردن لب‌ها می‌توانید با شماره‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ –  ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید، همکاران ما در کلینیک آماده پاسخگویی به سؤالات شما یا رزرو نوبت هستند.

افراد متقاضی برای بزرگ کردن لب


ghlab1

افراد متقاضی بزرگ کردن لب و لب قلوه‌ای باید در سلامت کامل جسمی قرار داشته باشند و در خصوص نتیجه جراحی واقع‌گرا باشند. اگر شما از عوامل زیر یک یا دو مورد را دارا هستید متقاضی خوبی برای جراحی لب محسوب می‌شوید.

  • لب‌هایی که بر اثر مرور زمان حجم و حالت خود را از دست داده‌اند.
  • لب‌هایی که در اطراف آن چین‌وچروک ایجادشده است.
  • لب‌هایی که نامتقارن هستند.
  • کسانی که می‌خواهند لب‌هایی حجیم‌تر و خوش‌حالت تر داشته باشند.

 

 

قبل از درمان


بسیار مهم است که قبل از انجام بزرگ کردن لب به توصیه‌های پزشکتان قبل از درمان، عمل کنید. توصیه‌هایی مانند:

  • یک هفته قبل از جراحی از مصرف هر گونه دارو، داروهای گیاهی و ویتامین‌ها خودداری کنید.
  • از ۱۲ ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن هرگونه مواد غذایی بپرهیزید.
  • قبل از جراحی لباس راحت به تن کنید.
  • از آنجایی‌که بعد از جراحی قادر به رانندگی نیستید در روز جراحی یکی از دوستان و یا اعضای خانواده را به‌عنوان همراه در کنار خود داشته باشید.

فرایند برجسته‌سازی لب‌ها


تزریق ژل

ghlab2

روش تزریق ژل‌ در برجسته‌سازی لب‌ها در مقایسه با دیگر روش‌ها مانند تزریق چربی که از طریق لیپوساکشن و از دیگر قسمت‌های بدن انجام می‌شود، آسان‌تر است. کسانی که از این روش برای برجسته کردن لب‌های خود استفاده می‌کنند اگر در طول جراحی و یا بعد از آن از هیچ داروی مسکنی استفاده نکنند خود به ‌تنهایی قادر به رانندگی و بازگشت به خانه هستند.

تزریق ژل به طور عمومی در زمان کمتر از ۳۰ دقیقه انجام می‌شود و به سرعت نتیجه می‌دهد. در بازار ژل‌های تزریقی متعددی وجود دارد که می‌توانند به شما کمک کنند تا به ظاهر مورد نظرتان دست یابید و پزشک می‌تواند در انتخاب بهترین ژل مطابق با نیاز‌های شما کمک کند. استفاده از ژل در مقایسه با روش‌های دیگر عموماً با خطر کمتری همراه است. با این حال، استفاده از آن ممکن است باعث ایجاد عوارض موقتی مانند قرمزی، سوزش، ورم، کبودی، عفونت، دردهای خفیف و در موارد نادر حساسیت شود.

در زمان جراحی شما  باپزشک خود ملاقات خواهید کرد. از آنجایی‌که لب‌ها به ‌شدت حساس‌ هستند قبل از عمل باید از کرم‌های بی‌حس‌کننده‌ی موضعی استفاده کرد که حدوداً ۳۰ دقیقه زمان می‌برند تا اثر کنند. پس ‌از این ژل‌های حجم دهنده لب به ‌دقت و به ‌وسیله سرنگ‌های بسیار کوچکی به محل مورد نظر تزریق می‌شوند. بعد از اتمام تمامی تزریقات، پزشک لب‌های شمارا ماساژ می‌دهد تا مطمئن شود ژل‌ها به ‌صورت یکسان در لب پخش ‌شده‌اند.

به دلیل این‌که لب‌ها رگ‌های خونی بسیاری دارند به‌شدت مستعد تورم هستند. درست بعد از تزریق لب‌ها بزرگ می‌شوند اما به دلیل آسیب سوزن‌ها متورم نیز می‌شوند. برای کاهش میزان تورم می‌توان هر ۲۰ دقیقه از کمپرس یخ استفاده کرد. همچنین می‌توان در طول شب و با استفاده از تعدادی بالش سر را بالاتر از سطح بدن نگه داشت.

 

 

 تزریق چربی

ghlab3

در این روش از طریق لیپوساکشن چربی‌های اضافه‌ی دیگر نقاط بدن گرفته می‌شوند و به لب‌ها تزریق می‌گردند. این روش برای کسانی که می‌خواهند قسمت‌هایی از بدنشان را لاغر کنند و لب‌های برجسته‌تری داشته باشند بهترین گزینه است و به دلیل این‌که در این روش از چربی‌های بدن خود بیمار احتمال پس‌زدگی و حساسیت وجود ندارد.

تزریق چربی می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی، بیهوشی کامل و یا تزریق مسکن در رگ‌ها صورت گیرد. معمولاً این روش تحت بی‌هوشی کامل صورت می‌گیرد چرا که ممکن است بخشی از عمل جوان‌سازی و یا پیکرتراشی باشد. محل مناسب برای گرفتن چربی که از طریق لیپوساکشن خارج‌شده و به لب تزریق می‌گردد باید از قبل مشخص شود.

پروتز

بزرگ کردن لب از طریق پروتز تحت بی‌حسی موضعی و در اتاق جراحی صورت می‌گیرد و معمولاً برای هر لب چیزی حدود ۴۰ دقیق زمان لازم دارد. برای کاهش درد جراحی می‌توان از مسکن استفاده کرد و اگر جراحی‌های دیگری صورت نگیرد بیمار می‌تواند همان روز از بیمارستان ترخیص شود.عمل برجسته‌سازی با ایجاد ۲ برش در دو طرف لب‌ها برای جایگذاری پروتزها انجام می‌شود. این برش‌ها بسیار کوچک هستند (۸/۱ اینچ) و معمولاً بعد از جراحی قابل مشاهده نیستند. باید انتظار جای زخم و قرمزی در دو طرف لب‌ها را داشت. این زخم‌ها در خطوط طبیعی پوست ایجاد می‌شوند و با گذر زمان از بین می‌روند. این فرایند معمولاً چیزی کمتر از ۳ ماه زمان می‌برد.

زخم‌های روی لب معمولاً به‌خوبی درمان می‌شوند و با گذر زمان غیرقابل تشخیص می‌شوند. اما مهم این است که بدانید که اثر تمامی زخم‌ها همیشگی است. بزرگی، طول و رنگ زخم معمولاً غیرقابل ‌پیش‌بینی است. مانند تمامی جراحی‌ها ممکن است در هنگام ایجاد برش‌ها و یا هنگامی‌که پوست برداشته می‌شود تعدادی از عصب‌های کوچک پوستی قطع گردند. قسمتی از لب‌ها ممکن است بی‌حس شوند و یا حس کم‌تری داشته باشند. از آنجایی‌که عصب‌ها قابلیت درمان خود را دارند، حس این قسمت‌ها با گذشت ۲ تا ۳ ماه به‌طور کامل بازمی‌گردد. در طول دوران درمان پوست لب‌ها ممکن است برای مدتی خشک و حساس شود. برخی از حساسیت‌ها ممکن است برای مدت نامعلومی باقی بمانند.

مشاوره رایگان