یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

پروتز لب: مزایا،عوارض و قیمت آن

protezlab

اگر همیشه آرزوی داشتن لب‌هایی پر و جذاب را داشته‌اید و یا اینکه با بالا رفتن سن لب‌هایتان باریک‌تر شده‌اند، عمل برجسته‌سازی لب می‌تواند به لب‌هایتان فرم داده و کمک کند جوان‌تر و جذاب‌تر به نظر برسید. همچنین با پروتز لب می‌توانید حجمی که می‌خواهید را به لب‌هایتان اضافه کنید. عمل پروتز لب بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید، زیرا می‌توان آن را در کمتر از  یک ساعت انجام داد.

تمامی بزرگسالانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردارند، می‌توانند متقاضی پروتز لب باشند. اگر لب‌هایتان به  طور طبیعی باریک بوده یا به خاطر بالا رفتن سن حجمشان را از دست داده‌اند، این عمل نتایج چشمگیری را برایتان به همراه خواهد داشت. البته باید انتظارات معقولی از نتیجه درمان داشته باشید. از طرف دیگر، بزرگ کردن لب‌ها با تزریق ژل راه حل بلند مدتی نبوده و برای حفظ برجستگی لب‌ها می‌بایست درمان هر ۶ تا ۱۲ ماه یکبار تکرار شود. بنابراین، معمولاً متخصصین کلینیک زیبایی رازی با بررسی شرایط و هدف و نتیجه دلخواه شما بهترین روش را پیشنهاد می‌دهند. جراحی پروتز لب روش مناسبی برای اکثر افراد است، چرا که نتیجه درمان به این روش، ظاهری بسیار طبیعی داشته و دوامی طولانی مدت دارد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید از همکاران ما در کلینیک رازی مشاوره دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید با تماس با شماره‌های  ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ نوبت رزرو کنید.

پروتز لب


protezlab2

از آنجا که لب‌ها جزء مهمی از صورت هستند، بیشتر افراد مایلند لب‌هایشان برجسته‌تر بوده و بیشتر به چشم بیایند. برای همین برخی از افرادی که از شکل طبیعی لب‌های خود راضی نیستند، تحت عمل زیبایی لب قرار می‌گیرند. برجسته‌ کردن لب (یا  بزرگ کردن لب) یک عمل جراحی است که برای بزرگ کردن لب بالا و یا لب پایین انجام می‌شود. این درمان را می‌توان از طریق کاشت انواع پروتز لب یا با تزریق ژل یا چربی به لب انجام داد. بیمارانی که قبلاً با تزریق ژل درمان شده‌اند اما به دنبال نتایج دائمی هستند، بهتر است با تقبل قیمت پروتز لب از این روش  استفاده کنند. مزیت کاملاً متمایز بزرگ کردن لب با پروتز نسبت به سایر روش‌ها این است که حجم لب‌ها را به شکل دائمی افزایش می‌دهد.

 

 

آیا من متقاضی مناسبی برای پروتز لب هستم؟


protezlab3

یکی از بزرگترین عواملی که شما را به کاندیدای مناسبی برای عمل برجسته‌سازی لب تبدیل می‌کند، انتظارات واقع‌‌بینانه شما است.  دکتر می‌تواند حجم لب‌ها را افزایش داده و شکل آن‌ها را تا حدودی اصلاح کند، اما تغییر کامل ظاهر لب‌ها انتظاری غیرواقع‌بینانه است. همچنین، برخی از خانم‌ها مایلند لب‌های بیش از حد پری داشته باشند که دستیابی به این حالت بدون ناهموار شدن سطح لب‌ها کار دشواری است. به علاوه، شما باید در مورد طول دوام نتایج درمان و نشانه‌های شروع از دست رفتن حجم لب‌های پروتز شده نیز با پزشک صحبت کنید، که اگر از نتیجه درمان راضی باشید، به احتمال زیاد وی توصیه خواهد کرد برای مدتی از پروتز استفاده کرده و بعداً به فکر استفاده از روش‌های دیگر باشید.

قبل از اقدام به انجام عمل بزرگ کردن لب، می‌توانید با پزشک خود درباره انتظاراتتان صحبت کنید. همچنین، مهم است به خاطر داشته باشید که برای دستیابی به نتیجه مطلوب، ممکن است نیاز به چند جلسه درمانی باشد. بنابراین، بهترین راه برای تشخیص اینکه آیا شما برای عمل پروتز لب مناسب هستید یا خیر، مشاوره با پزشک می‌باشد. با مشورت با پزشک، می‌توانید اطلاعات دقیقی در مورد روش درمانی، نتایج ممکن و توقعاتتان را دریافت کنید.

در صورت داشتن شرایط زیر پروتز گزینه خوبی برایتان خواهد بود:

  • از نظر جسمانی سالم باشید.
  • علائم پیری صورتتان خفیف تا متوسط باشند.
  • اهداف مشخص و در عین حال واقع‌بینانه‌ای برای بهبود ظاهرتان داشته باشید.

قبل از جراحی


می‌بایست قبل از جراحی، در مورد تمام جزئیات آن با پزشک مشورت کنید تا کاملاً از شرایط عمل و خطرات و عوارض پرتز لب مطلع شوید. این درمان می‌تواند ظاهر لب‌ها را به طور چشمگیری بهبود دهد، بنابراین ارزش آن را دارد که قبل از عمل تمام  موارد و جزئیات مربوط به کاشت پروتزهای دائمی را در نظر گرفته و بررسی کنید. مهمترین هدف پزشک دستیابی به نتیجه‌ای طبیعی و زیبا است که بتواند ظاهر سایر اجزاء صورتتان را نیز بهبود دهد. همچنین، هنگام تصمیم‌گیری جهت انتخاب بهترین روش برای دستیابی به اهداف مورد نظرتان، فرم منحصربفرد چهره‌تان نیز با دقت مد نظر قرار می‌گیرد.

در طول جراحی


اعمال پروتز لب کمی از روش‌های موقت برجسته‌سازی لب تهاجمی‌تر هستند. در اینجا، ناحیه مورد نظر با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود. سپس جراح از طریق برش‌های کوچک و غیرقابل تشخیصی که در گوشه‌های لب ایجاد کرده و پروتز را با استفاده از یک سوزن کوچک از وارد لب‌ها می‌کند. برش‌ها با استفاده از بخیه‌های قابل جذب بسته می‌شوند. بخیه‌ها معمولاً در کمتر از دو روز ناپدید می‌شوند. پروتزها اندازه‌های مختلفی دارند، که برای همین پزشک با توجه به ابعاد فعلی لب بالا و پایین‌تان به شما در تصمیم‌گیری برای انتخاب اندازه مناسب کمک خواهد کرد. با این درمان دیگر هرگز دغدغه نوبت بعدی تزریق ژل یا چربی را نخواهید داشت. انجام عمل بزرگ کردن لب با پروتزهای دائمی هر چند که یک فرایند جراحی محسوب می‌شود، اما عموماً در مطب قابل انجام بوده و نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارد. این عمل بین یک تا دو ساعت زمان می‌برد.

آیا پروتز لب دردناک است؟


عمل پروتز معمولاً به یکی از انواع بی‌حسی نیاز دارد. پزشکان ما از تکنیک‌های بی‌حسی خاصی استفاده می‌کنند که باعث می‌شوند این جراحی عملاً هیچگونه ناراحتی یا دردی نداشته باشد. این تکنیک‌ها شامل استفاده از دستگاه بی‌حسی لرزشی، کرم‌های بی‌حسی موضعی و گاز بی‌حسی استنشاقی هستند.

 

 

بهبودی از پروتز لب


protezlab4

بعد از درمان، لب‌ها متورم و کمی حساس خواهند بود. برخی از بیماران نیز دچار مقداری کبودی می‌شوند. معمولاً بعد از گذشت یک هفته ورم و کبودی تا حد زیادی رفع می‌شود. همچنین، بیمار معمولاً تا چند روز کمی احساس ناراحتی خواهد داشت. ناراحتی، در صورت وجود، بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. همچنین، تا حدود ۲ هفته نسبت به نور یا فشارهای متوسط حساس خواهید بود. عموماً کبودی نیز وجود خواهد داشت که البته شدت آن در افراد مختلف متفاوت است. برخی افراد بیش از دیگران مستعد کبودی هستند.

پزشک برای کاهش کبودی مصرف آرنیکای خوراکی را به شما توصیه خواهد کرد. البته شما می‌توانید در صورت تمایل از پماد موضعی آنریکا نیز استفاده کنید. این محصولات کبودی و ورم ناشی از اعمال جراحی را کاهش می‌دهند.

نتیجه پروتز مانند تزریق ژل‌‌های موقتی از بین نمی‌رود. ژل‌های موقت نیز نتایج بی‌نظیری به همراه دارند اما از آنجا که بدن ژل و چربی را بعد از مدتی تجزیه می‌کند تزریق آن‌ها باید هر چند ماه یک بار تکرار شود. در مقابل، این پروتزها از نوعی سیلیکون جامد ساخته می‌شوند که بنابراین نیازی نیست نگران جذب شدن آن‌ها باشید. به علاوه، استفاده از این نوع سیلیکون باعث می‌شود پروتزتان مانند نسل‌های قبلی پروتزهای سیلیکونی، نشت نکند. پروتز لب، اگرچه دائمی است، اما اگر بیمار خواهان برجستگی بیشتر یا کمتر بوده یا حتی بخواهد ظاهر لب‌هایش به حالت اولیه‌شان برگردد، می‌توان آن را به راحتی خارج کرد.

ویژگی‌های مهم:

  • داشتن ظاهر طبیعی
  • استفاده از سیلیکون نرمی که در عین حال در طول زمان دچار پارگی، کاهش حجم یا کاهش کیفیت نمی‌شود.
  • قابل انجام با یک عمل عادی تحت بی‌حسی موضعی
  • مقاوم بودن نسبت به رشد بافت‌های داخلی
  • دائمی بوده اما در عین حال به راحتی قابل تعویض یا برداشتن است.
  • حرکت لب را محدود نمی‌کند.

 

 

هزینه و قیمت پروتز لب


هزینه پروتز لب به نوع پروتزی که انتخاب می‌کنید، جراحی که عمل را انجام می‌دهد و کیفیت مواد مورد استفاده بستگی دارد. قیمت پروتز لب در مراکز مختلف اطراف محل سکونت خود و شهرهای دیگر را بررسی کنید زیرا معمولاً قیمت‌ها در شهرها و استان‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. حتماً در مورد تمامی موارد و هزینه‌های آن‌ها پرس و جو کنید تا از متحمل شدن هزینه‌هایی که معمولاً به دلیل بی‌اطلاعی به بیماران تحمیل می‌شوند جلوگیری کنید.

مشاوره رایگان