یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

حجم دادن به لب با تزریق ژل و چربی ،مزایا و هزینه

hajmlip

آیا شما هم هرچند وقت یک‌بار جلوی آینه ایستاده و ویژگی‌های صورت خود را بررسی می‌کنید؟ داشتن چشم‌های بزرگ و عمیق، بینی باریک و کوچک و لب‌های پرپشت و صورتی جزو آرزوهای بسیاری است. اغلب ما می‌دانیم که لب‌های نازک معمولاً جذابیت و زیبایی را ندارند. زیرا لب‌ها مرکز توجه در چهره هستند و پس از چشم‌ها، یکی از ویژگی‌های برجسته و مهم صورت به‌شمار می‌آیند. به همین دلیل، هرکسی دوست دارد لب‌های جذاب و زیبا داشته باشد.

فرقی ندارد شخصیت آرام و ساکتی دارید یا پرحرف و پرجنب و جوش هستید درهرصورت لب‌ها در چهره شما پنهان و دور از دید نیستند. داشتن لب‌های نازک، چروک و خشک قطعا چهره را بی‌روح نشان داده و حتی موجب می‌شود صورت شما بزرگ‌تر از سن واقعی‌تان به نظر برسد. در این حالت جذابیت و شادابی که همیشه دوست داشتید در چهره شما کمتر خواهد شد. برجسته‌کردن لب می‌تواند پاسخگوی تمام نیازهای زیبایی چهره شما باشد. برجسته‌کردن لب همانطور که از اسمش پیداست موجب افزایش حجم لب می‌شود. این امر باعث می‌شود لب‌ها گوشتی بنظر برسند.

برجسته‌کردن لب با تزریق ژل یکی از روش‌های زیبایی صورت است که موجب تغییر کامل چهره و افزایش جذابیت می‌گردد. تزریق ژل‌های حجیم‌دهنده لب امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و توسط جراحان متخصصین مجرب انجام می‌گیرد. حجیم سازی لب از طریق تزریق ژل و تزریق چربی به لب صورت می‌گیرد. متخصصین کلینیک زیبایی رازی در طول جلسه مشاوره با بیماران  ابتدا در خصوص اهداف آن‌ها گفتگو کرده سپس تعیین می‌کنند که تنها از طریق یک روش و یا به ‌صورت ترکیبی می‌توانند به نتیجه دلخواه و مطلوب خود دست یابند.

متخصصین ما با ارائه مشاوره تخصصی شما را در رسیدن به خواسته و هدف ان برای داشتن لب‌هایی برجسته و زیبا راهنمایی می‌کنند. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹تماس حاصل فرمایید.

hajmlip1

مزایای برجسته کردن لب


برجسته کردن لب به دلایل متعددی طرفداران زیادی دارد. با این روش لب‌ها بدون هیچ عارضه‌ای زیبا و جذاب می‌شوند. مزایای مختلف تزریق ژل و چربی به لب شامل:

  • بهبود ظاهر و جوانسازی صورت
  • روشی سالم و بدون خطر
  • بدون نیاز به دوره بهبود و یا دوره بهبود کوتاه
  • رفع چین و چروک اطراف لب‌ها

متقاضی


اگر لب‌های شما کج، ناهمتقارن و بدشکل هستند، بدون شک این موضوع می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس و تخریب شخصیت شما شود. افرادی که با این مشکلات در لب‌های خود مواجه هستند، معمولاً به دلیل احساس خجالتی که دارند، از شرکت در جمع‌های اجتماعی دوری می‌کنند. آن‌ها ممکن است فکر کنند که چهره‌شان زشت و بی‌جاذبه شده است و به همین دلیل کمتر در محیط‌های اجتماعی حضور داشته باشند. البته، باید توجه داشت که این موارد جزء مشکلات جدی محسوب نمی‌شوند. برخی افراد با لب‌های نازک و غیرجذاب ممکن است اعتماد به نفس داشته باشند، اما به دلیل خجالتی که از ظاهر لب‌هایشان دارند، ممکن است ترجیح دهند در مواجهه با دوربین لبخند نزنند.

برجسته‌کردن لب، چین و چروک لب‌ها را برطرف کرده و موجب می‌شود لب‌ها صاف و بی‌عیب شوند. با این روش می‌توان حتی شکل و ساختار لب‌های کج و بدشکل را  اصلاح و نسبت‌ لب‌ها با سایر ویژگی‌های چهره را  تنظیم کرد.

 

 

روش‌های غیرجراحی بزرگ کردن لب


hajmlip3

تزریق ژل به لب

برجسته‌کردن لب‌ در مقایسه با سایر روش‌های حجیم سازی لب روش پیچیده و خطرناکی نیست. فرایند برجسته کردن لب بدون جراحی و برش صورت می‌گیرد. این روش کاملا راحت و سریع است.

تزریق ژل در لب یکی از پرطرفدارترین و رایج‌ترین روش‌های بزرگ‌کردن لب می‌باشد. پرکننده‌ها در اصل مواد شبیه به ژل بوده که با تزریق به لب موجب تغییر شکل و پرشدن لب‌ها می‌شوند. ترکیبات موجود در ساختار ژل‌ها خواص مشابه با اسید هیالورونیک موجود در بدن دارند. ژل‌ها،  ظاهر لب‌ها را کاملا طبیعی کرده و علاوه‌بر رفع چین و چروک موجب صاف شدن، پر شدن و زیبا شدن لب‌ها می‌شوند.

فرایند درمان

 به‌طور معمول در روش‌های تزریق ژل به لب نیازی به استفاده از کرم‌های بی‌حسی و یا مسدود کننده عصب نیست. تزریق ژل به لب تقریبا ۱۵ دقیقه بیشترطول نمی‌کشد. درمان با قراردادن کیسه یخ روی لب‌های بیمار آغاز می‌شود. این کار موجب خنک ‌شدن و بی‌حس شدن اعصاب شده و در نتیجه درمان به‌راحتی انجام می‌شود. از طرفی سرما با انقباض رگ‌های خونی باعث می‌شود میزان تورم و کبودی بعد از تزریق کمتر شود.

خوشبختانه درمان نسبتا ساده است. در طول فرایند، پزشک متخصص مقدار کمی از ژل را از طریق سوزن‌های معمولی و کانولا به‌طور مستقیم به لب بیمار تزریق می‌کند. انتخاب نوع ژل به وضعیت فعلی لب و هدف مطلوب بیمار بستگی دارد. همانطور که قبلا اشاره شد، تزریق ژل نهایتا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

بهبود

بعد از درمان معمولا به بیمار توصیه می‌شود مدت کوتاهی در کلینیک استراحت کند و به‌منظور کاهش تورم و کبودی به‌مدت ۱۰ دقیقه کیسه یخ  را روی لب‌های خود قرار دهد. با این‌حال تورم خفیف در طی ۲ روز اول بعد از درمان کاملا طبیعی است. اکثر افراد بعد از درمان می‌توانند به کار و فعالیت‌های روزانه ادامه دهند. معمولا دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از درمان به بیمار ارائه می‌شود.

تزریق چربی به لب

تزریق چربی بدن خود بیمار به لب به منظور بزرگ کردن لب‌ها یکی از روش‌های جایگزین تزریق ژل لب می‌باشد. در طی این فرایند چربی از نواحی پرچربی مانند ران یا باسن بیمار استخراج و  به لب تزریق می‌شود. سلول‌های چربی بعد از تزریق به لب شروع به فعالیت کرده و چربی تولید می‌کنند.

با این‌که تزریق چربی در لب در مقایسه با تزریق ژل لب کمی پیچیده تر است ولی درعین حال ظاهر طبیعی داشته و ماندگاری بالایی دارد. بعد از گذشت چند هفته چربی در لب جا افتاده و شکل دلخواه حاصل شود.

 

 

فرایند درمان

حجیم‌سازی لب از طریق تزریق چربی بدن بیمار به لب روش ساده و سرپایی است. بعد از تزریق چربی، بیمار می‌تواند همان روز  کلینیک را ترک و به منزل برود. در این قسمت مرحله به مرحله‌ی تزریق چربی به لب را شرح می‌دهیم.

قبل از تزریق چربی لب‌های بیمار توسط پزشک بی‌حس می‌شود. این روش از طریق بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. مرحله بعد شامل جمع‌آوری چربی از نیمه تحتانی بدن بیمار است. در این قسمت معمولا چربی نواحی مانند کپل، ران و شکم استخراج می‌شود.

گام بعدی شامل پردازش چربی جمع‌آوری شده است. در طی فرایند پردازش، سلول‌های چربی و مایع موجود در چربی تفکیک شده و سلول‌های چربی استخراج می‌شود. سلول‌های استخراج شده درمرحله بعد به لب تزریق می‌شود.

بهبود

hajmlip6

بعد از تزریق چربی به لب، معمولا بیمار در نواحی که چربی استخراج و یا تزریق شده ممکن است کمی احساس درد کند. پزشک معمولا برای تسکین درد  به بیمار داروهای مسکن تجویز می‌کند. احتمال کبودی و تورم در نواحی تزریق و استخراج چربی کاملا طبیعی است.

با آموزش‌های پزشک بیمار می‌تواند دوره بهبود را به راحتی طی کند. بیمار باید از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کند. ممکن است التهاب ناشی از تزریق چربی به‌مدت ۲ هفته طول بکشد. نتیجه حاصل از تزریق چربی به لب تقریبا همیشگی است اما با این وجود به‌دلیل جذب چربی در بدن شاید نیاز به تکرار باشد.

 عوارض جانبی


گرچه برجسته کردن لب به ندرت با مشکل مواجه می‌شود اما درهر صورت هر فردی باید خود را نسبت به خطرات و عوارض جانبی بزرگ کردن لب آماده کند. از آن‌‌جایی‌که این فرایند کاملا طبیعی نیست بنابراین ممکن است بیمار با مسائلی درخصوص تزریق چربی یا ژل مواجه شود.

با انتخاب صحیح پزشک مجرب می‌توان خطرات ناشی از تزریق ژل و چربی به لب را کاهش داده و همچنین از دریافت بهترین خدمات و کسب نتیجه دلخواه و مطلوب اطمینان حاصل کرد. برای این کار توصیه می‌شود به‌سراغ پزشکی بروید که علاوه‌بر تجربه، تخصص و مدرک مرتبط، نسبت به کار خود شناخت و تسلط کامل داشته باشد.

هزینه


از آن‌جایی که هر کدام از روش‌های برجسته کردن لب الزامات مختلفی داشته و به‌صورت متفاوت انجام می‌شود بنابراین هزینه آن‌ها بین افراد متفاوت است.

مشاوره رایگان