یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی و عوارض پروتز باسن

buttockooss

اگر قصد بزرگ کردن یا تغییر فرم باسن خود را دارید و رژیم غذایی و ورزش نتوانسته پاسخگوی نیاز شما باشد، جراحی بزرگ کردن باسن می‌تواند شما را در رسیدن به این هدف یاری ‌کند. بزرگ کردن باسن موجب فرم دهی باسن شده و نواحی کمبود چربی را پر می‌کند. زنان و مردانی که جراحی بزرگ کردن باسن را انجام می‌دهند، می‌توانند از اندامی جذاب‌تر برخوردار شوند. بزرگ کردن باسن با تزریق چربی یا پروتزهای سیلیکونی امکان‌پذیر است.

اگر مدت‌ها خواهان داشتن باسنی بزرگ‌تر و فرم دارتر بوده‌اید، و افزایش وزن و دیگر تمرینات ورزشی را برای رسیدن به این هدف امتحان کرده و تلاش شما بی‌نتیجه مانده است، باید بدانید که باسن ناحیه‌ای است که فرم دادن به آن بسیار مشکل می‌باشد، اما بزرگ کردن باسن روشی است که نرخ موفقیت آن بسیار بالا بوده و با آگاه شدن زنان از نتایج قابل ‌توجه آن به‌سرعت در حال محبوب شدن می‌باشد. متخصصین زیبایی رازی در طول مشاوره و قبل از انجام هرگونه جراحی، اهداف و شرایط شمارا مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در کلینیک رازی آماده ارائه خدمات مشاوره تخصصی در خصوص روش‌های بزرگ کردن باسن و یا رزرو نوبت از متخصصین هستند.

مزایای بزرگ کردن باسن


buttofffcks1

از مزایای تزریق چربی به باسن دستیابی به ظاهری طبیعی‌تر است، چراکه فرم جدید باسن ناشی از استفاده از چربی بدن خود بیمار می‌باشد. برش‌های کوچکی ایجاد شده که تقریباً هیچ زخم قابل ‌رؤیتی را بر جای نمی‌گذارد. این روش در مقایسه با جراحی پروتز باسن، زمان بهبودی کوتاه‌تر و ظاهر بسیار طبیعی‌تر را به همراه خواهد داشت. بافت به‌راحتی توسط بدن پذیرفته می‌شود و احتمال پس زدن بافت توسط بدن وجود ندارد.

مشاوره


مهم‌ترین عامل در تعیین اینکه آیا شما کاندید خوبی برای تزریق چربی به باسن هستید، وجود چربی کافی در نواحی دیگر بدن می‌باشد. پزشکان در طی مشاوره اولیه با شما به این موضوع می‌پردازند. این فرایند نسبتاً پیچیده است و نیاز به تجهیزات بسیار تخصصی و جراح آموزش‌دیده در این زمینه دارد. در طول مشاوره پزشکان:

  • وضعیت سلامت شما را تعیین می‌کنند تا به‌عنوان کاندید عمل جراحی پذیرفته شوید.
  • نواحی استخراج چربی از بدن را مشخص می‌سازند.
  • افزایش سایز و حجم چربی مورد نیاز برای موفقیت در جراحی بزرگ و سفت کردن باسن را تعیین می‌کنند
  • برنامه مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی برای رسیدن به نتایج مطلوب را سازمان‌دهی می‌کنند.

پزشکان تکنیک‌ها و روش‌هایی را به‌منظور اطمینان از دستیابی به نتایج مطلوب و حفظ چربی منتقل‌شده به ناحیه جدید مدنظر قرار می‌دهند.

پروتز در مقابل تزریق چربی


روش ارجح برای بزرگ کردن باسن استفاده از تزریق چربی است، به این معنی که از چربی بدن بیمار برای تغییر شکل باسن استفاده می‌شود. تزریق چربی نتایج طبیعی‌تری به دست می‌دهد، خطر ابتلا به عفونت در آن کمتر است و همچنین به منظور بهبود نتایج، فرم نواحی اطراف باسن نیز تغییر می‌کند. با این حال، استفاده از پروتزها برای بیمارانی که مقدار چربی کمی در بدن خود دارند، مانند بدن‌سازان و افرادی که به طور طبیعی لاغر هستند، توصیه می‌شود. با این حال، این روش دارای خطرات و عوارض خاص خود است و اکثر پزشکان به بیماران خود توصیه نمی‌کنند.

روش‌های بزرگ کردن باسن


 تزریق چربی

بزرگ و چاق کردن باسن با تزریق چربی شامل دو مرحله می‌باشد. در ابتدا چربی بدن بیمار از طریق لیپوساکشن برداشته می‌شود. شایع‌ترین نواحی برای لیپوساکشن قبل از بزرگ کردن باسن عبارت‌اند از ناحیه پایین کمر، دور کمر، پهلوها، ران‌ها و شکم. این فرآیند نه‌ تنها مواد اولیه برای بزرگ کردن باسن را فراهم می‌کند، بلکه برای دستیابی به نتیجه چشمگیرتر نواحی اطراف باسن را نیز فرم دهی می‌کند. چربی لیپوساکشن شده سپس طی فرآیندی خاص تصفیه‌ شده تا بهترین چربی برای تزریق مجدد به بدن آماده گردد.

در مرحله دوم، چربی ناحیه اهداکننده از طریق صدها برش ریز با عمق‌های مختلف به باسن تزریق می‌گردد تا بافتی هموار و جذاب ایجاد شود. این روش تزریق چربی فرمی زیبا به باسن می‌دهد که مدتی طولانی دوام خواهد داشت. ناحیه فوقانی باسن مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد تا باسن جوان‌تر به نظر رسیده و به‌طور طبیعی بالا کشیده ‌شود.

پروتزهای سیلیکونی

buttfffocks2

پروتزهای باسن در اشکال و سایزهای متنوعی وجود دارند تا بهترین تطبیق با بدن بیمار و هدف مورد نظر او داشته باشند. این پروتزها از سیلیکون نرم ساخته می‌شوند و ظاهری سفت، یکنواخت و طبیعی به باسن می‌بخشند. آن‌ها در محلی که دور از اعصاب و نیز منطقه استخوانی باسن قرار می‌گیرند. پروتزها باعث ایجاد شکل گردتر و سفت‌تر در نواحی بالا و بیرونی باسن می‌شوند. این جراحی حدود دو ساعت طول می‌کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. برش‌ها به‌صورت نامرئی در تورفتگی بین دو باسن ایجاد می‌شوند.

بهبودی


buttocllks3

پس از بزرگ کردن باسن با تزریق چربی یا پروتزهای سیلیکونی، بیماران باید از نشستن مستقیم یا خوابیدن بر روی باسن به مدت دو تا سه هفته اجتناب کنند تا به نتایج مطلوب دست یابند. در طی این مدت، لباس‌های فشرده‌سازی ممکن است برای کاهش تورم استفاده شود. ممکن است بیماران بعد از این عمل درد یا ناراحتی، کبودی و تورم را تجربه کنند. اکثر بیماران دو هفته پس از بزرگ کردن باسن به فعالیت‌های شغلی خود باز می‌گردند و در عرض چهار هفته می‌توانند تمام فعالیت‌های طبیعی را از سر بگیرند. تورم معمولاً پس از شش هفته کاهش می‌یابد.

محدودیت در فعالیت‌ها

پس ‌از انجام این بزرگ و سفت کردن باشن، نباید صرفاً در رختخواب بمانید. به‌منظور تداوم پمپاژ خون و باز شدن کامل ریه‌ها نیاز به فعالیت می‌باشد. دراز کشیدن در رختخواب برای تمام‌روز می‌تواند به عوارض بعد از عمل منجر شود.

از سوی دیگر از فعالیت افراطی نیز باید اجتناب گردد. برخی از افراد طی چند روز چنان احساس بهبودی می‌کنند که باید آگاهانه فعالیت‌های خود را محدود نمایند. فعالیت بیش ‌از حد موجب تورم و فشار می‌شود، که هر دو موجب اختلال در تزریق چربی می‌گردند. با این ‌حال ترشح ایجادشده در اثر تورم ذخیره خون در چربی‌های تازه انتقال‌یافته را کاهش داده و موجب بدفرمی باسن می‌گردد.

پوشیدن لباس مخصوص

تمام بیماران باید پس از جراحی از لباس فشرده‌سازی استفاده کنند. بر اهمیت این موضوع نمی‌توان به‌اندازه کافی تأکید کرد. عدم پوشیدن لباس فشرده‌سازی، موجب باقی ماندن ترشحات در نواحی موردا ستفاده برای برداشت چربی (نواحی لیپوساکشن)، و ممانعت از ایجاد فرم مورد نظر می‌گردد. همچنین باسن قادر به حفظ فرم مورد نظر نمی‌شود، زیرا برای رسیدن به نتیجه نهایی لازم است که باسن با لباس فشرده‌سازی فرم گیرد این لباس باید تا حدوداً شش هفته پوشیده شود (به‌غیراز مواقع دوش گرفتن، دستشویی و غیره). پس ‌از آن لباس باید در طول روز پوشیده شود، اما می‌توان در طول شب خارج گردد.

دستورالعمل‌های دوره بهبودی

یکی از مهم‌ترین دستورالعمل‌هایی که باید پس از بزرگ کردن باسن دنبال شود، اجتناب از فشار بر روی باسن است. سلول‌های چربی منتقل‌ شده به باسن حساس هستند. فشار مستقیم بر روی سلول‌ها سبب تخریب دیواره سلولی شده و به پارگی آن‌ها منجر می‌شود. سپس چربی داخل سلول‌ها نشت کرده و توسط بدن جذب می‌شود. هر چه سلول‌ها بیشتر آسیب ببینند، حجم بیشتری از باسن از دست می‌رود.

سلول‌های چربی، درست همانند هر سلول دیگری در بدن، به اکسیژن وابسته هستند. این سلول‌ها برای زنده ماندن به ذخیره‌ای از خون حامل اکسیژن نیاز دارند. اعمال فشار بر ناحیه باسن می‌تواند از ایجاد گردش خون کافی برای حمایت از سلول‌های چربی جلوگیری کند.

در اینجا به نکاتی برای کمک به ممانعت از ایجاد فشار بعد از عمل جراحی بزرگ کردن باسن اشاره‌شده است:

  • در مواقع نیاز به نشستن ( مانند زمانی که در ماشین یا هواپیما هستید)، بر روی یک بالش کنترل فشار بنشینید.
  • در محل کار یا موقعیت‌های دیگر بر روی یک چهارپایه بنشینید، زیرا موجب می‌شود که فشار بر روی ران‌ها باقی بماند و از اعمال فشار بر باسن ممانعت می‌کند.
  • بر روی شکم یا پهلو بخوابید و از یک بالش محافظ استفاده کنید به‌طوری‌که از غلتیدن شما بر روی باسن ممانعت شود.

هزینه


جراحی بزرگ کردن باسن دارای مؤلفه‌های بسیاری است. این مؤلفه‌ها شامل زمان و تخصص جراح، پرسنل پرستاری، بیهوشی، داروها، زمان اتاق عمل، لباس، و نیز تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای تزریق چربی می‌باشد.

مشاوره رایگان