یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

بهترین فصل کاشت مو چه زمانی از سال است؟ ( تابستان یا زمستان)

بهترین فصل کاشت مو چه زمانی از سال است؟ ( تابستان یا زمستان)

کاشت مو روشی کم تهاجمی است و شامل خارج کردن موهای پشت سر یا سایر قسمت های بدن از ریشه و کاشت آن در قسمت های بدون مو است. بعد از این روش، زمان بهبودی خاصی لازم نیست و روز بعد می توانید به کارتان برگردید.

اما مناسب ترین زمان برای کاشت مو چه موقع است؟ این سؤال معمولاً پرسیده نمی شود اما سؤال بسیار مهمی است. ممکن است عجیب باشد که بدانید زمان های خاصی در سال برای کاشت مو مناسب تر از سایر زمان هاست. با انتخاب زمان مناسب برای کاشت مو، می توانید خطر عفونت را کاهش دهید و بهبودی را سرعت بخشید. اگر می خواهید بدانید چرا، کی و  اینکه آیا واقعاً مهم است یا نه، در اینجا اطلاعات مفیدی آورده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی بهترین فصل کاشت مو، انواع خدمات ارائه شده در کلینیک پوست و مو رازی و یا برای رزرو نوبت در این مرکز با شماره تلفن های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

 

چرا برخی افراد فکر می کنند فصل بهار یا تابستان مناسب تر است؟


وقتی درباره بهترین زمان برای مراجعه به کلینیک کاشت مو صحبت می‌شود، به طور کلی اعتقاد بر این است که فصول گرم، زمان مناسب‌تری هستند. بسیاری از افراد برای دریافت خدمات کاشت مو به کلینیک‌هایی در دورترین نقاط از محل زندگی خود مراجعه می‌کنند، و این رفت و آمد در فصول گرمتر به طور کلی آسان‌تر است نسبت به فصول سرد.

علاوه بر این، تابستان فصلی است که برای استراحت و مرخصی از کار مناسب است. اگر نیاز به استراحت از کار برای بهبود پوست سر خود دارید، طبیعی است که به فکر انجام این کار در تابستان باشید. همچنین، اگر فرزندان دارید، به دلیل اینکه در این فصل نیازی نیست آن‌ها را در طول فرایند بهبودیتان به مدرسه ببرید، زمان مناسبی برای انجام این جراحی است.

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می‌شود تابستان به عنوان فصل مناسبی برای کاشت مو به نظر برسد؛ اما نظر متخصصان در این زمینه چیست؟

 

 

آیا واقعاً تابستان بهترین فصل برای کاشت مو است؟

اگرچه منعی برای کاشت مو در تابستان وجود ندارد، اما مطمئناً بهترین زمان نیست. این فصل باعث نتیجه ندادن و شکست کاشت مو نمی شود، اما در زمینه ی بهبودی ممکن است مشکلاتی به وجود آورد.

در تابستان بیشتر عرق می کنیم، که می تواند باعث شود فرایند بهبود کمی سخت تر شود. برای جلوگیری از اینکه باکتری های موجود در عرق مشکل ساز شوند، باید ناحیه ی درمان را بیشتر تمیز کنید و فعالیت هایی که باعث تعریق می شوند انجام ندهید.

همچنین باید مراقب پرتوهای خورشید باشید؛ زیرا پوست سر در حال بهبودی شما، نباید در معرض تابش پرتوهای مضر UV قرار گیرد. کاشت مو در فصل تابستان بد نیست؛ اما توجه داشته باشید که چندین روز در خانه و در محیطی خنک بمانید.

بهترین زمان برای کاشت مو، زمستان است 

فعالیت های اجتماعی ما در زمستان تغییر می کند. بیشتر از اینکه بیرون باشیم، ورزش یا شنا کنیم، در محیط های بسته هستیم. استفاده از کلاه، از سر شما در برابر پرتوهای خورشید، که ممکن است به فولیکول های جدید مو آسیب برساند، مراقبت می کند؛ در زمستان نیازی نیست نگران این مورد باشید. زمستان بهترین زمان برای کاشت مو است؛ زیرا در زمستان هوا معتدل یا سرد است و زیاد عرق نمی کنیم.

همه چیز به شما بستگی دارد

تصمیم نهایی با شماست و اگر طبق دستورات پزشک عمل کنید و مراقبت های بعد از کاشت را رعایت کنید، زمانی که برای انجام این کار انتخاب می کنید، تأثیر زیادی بر بهبود شما نخواهد داشت. انتخاب دکتر خوب بسیار مهم تر از انتخاب زمان مناسب است. می توانید با انتخاب یک دکتر باتجربه، ماهر و متخصص، کاشت مویی با نتایج مطلوب داشته باشید

روش های کاشت مو


روش های کاشت مو

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. تمام این روش ها، یک قانون دارند: کاشت مجدد موی اهدایی از ناحیه ی اهدا کننده (بانک مو) در ناحیه ی دریافت کننده (عقب رفتن خط رویش مو یا کم پشتی).

پزشک و بیمار با کمک هم بهترین روش کاشت مو را با توجه به میزان طاسی، نوع مو و انتظارات بیمار، انتخاب می کنند.

  • کاشت موی FUT :FUT (پیوند واحد فولیکولی) روشی است که شامل جداسازی نواری از پوست سر به قطر 1.5 تا 2 سانتی متر و به پهنای 15 تا 25 سانتی متر است. سپس پوست سر به واحدهای فولیکولی شامل 1 الی 4 تار مو تقسیم می شود و مجدداً در نواحی بدون موی سر پیوند می شود. این روش FUT در شش مرحله انجام می شود.
  • کاشت موی FUE دستی: کاشت موی FUE دستی (استخراج واحد فولیکولی)، روشی برای کاشت مو است که شامل خارج کردن فولیکول ها به صورت تک به تک با استفاده از پانچ از بانک مو و کاشت مجدد آن ها در ناحیه ی دریافت کننده (نواحی طاس) است. FUE در شش مرحله انجام می شود.
  • کاشت موی FUE رباتیک: کاشت موی FUE رباتیک روشی است که با کمک ابزار پیشرفته ی پزشکی، گرافت ها را به صورت اتوماتیک با ظرافت بالا و در مدتی کوتاه می کارد. فولیکول های موی شخص، برای کاشت مجدد با توجه به شکلی که توسط ربات ترسیم می شود، جمع آوری می شود.
  • کاشت موی DHI: کاشت موی DHI (کاشت موی مستقیم) تا حدودی مدل پیشرفته ی روش FUE دستی است. با این تفاوت که روش DHI کاشت مجدد گرافت ها روی پوست سر را با استفاده از قلم تزریقی متشکل از یک سوزن و سیستم پیستونی، انجام می دهد.

با این حال در همه ی این روش ها، نتیجه ی نهایی تا 6 ماه الی یک سال آشکار نخواهد شد. متوسط میزان رشد مو، 8 میلیمتر تا 1 سانتی متر در ماه خواهد بود.

 

 

مو چه مدت بعد از کاشت مو مجدداً شروع به رشد خواهد کرد؟


مو چه مدت بعد از کاشت مو مجدداً شروع به رشد خواهد کرد؟

این مورد یکی از متداول ترین سؤال های مراجعین قبل و بعد از کاشت مو است. موی کاشته شده 2 یا 3 ماه بعد از کاشت، شروع به رشد خواهد کرد. پس بلافاصله بعد از انجام این کار، نتیجه را نخواهید دید. نتیجه ی نهایی کاشت مو، 18 ماه بعد از کاشت مشخص می شود. با این وجود، به لطف تکنولوژی های جدید در درمان طاسی، راه هایی مانند درمان لیزر با شدت کم و حتی محصولات جدید در دسترس، شخص می تواند نتایج را سریع تر ببیند.

مراحل کاشت مو هفته به هفته


وقتی که برای کاشت مو تصمیم می گیرید، باید توجه داشته باشید که نتایج به مرور زمان تغییر کرده و بهتر می شود. متأسفانه نمی توانید به سادگی این کار را انجام دهید و پر مو شوید. باید به پوست سر فرصت دهید تا بهبود یابد و به موی جدید نیز فرصت رشد و ترمیم بدهید. بهتر است نتایج کاشت مو را هفته به هفته و ماه به ماه ببینیم تا بهتر بدانید که باید از کاشت موی خود چه انتظاری داشته باشید.

14 روز اول بعد از کاشت مو

دو هفته ی اول، در دستورات بعد از کاشت مو کاملاً توضیح داده شده است. باید توجه داشته باشید که در 14 روز اول موهای خود را لمس نکنید. به مدت 5 شب هنگام خواب سرتان را بالا قرار دهید و از بالش گردنی استفاده کنید؛ متأسفانه می دانیم که این حالت خوابیدن عادی نیست، اما برای اینکه در 5 روز اول تصادفاً به موهای خود دست نزنید، این کار لازم است؛ بعد از آن نوبت شروع فرایند شست و شوی بعد از کاشت است. پزشک درباره ی نحوه ی انجام آن و محصولاتی که باید استفاده کنید، شما را راهنمایی می کند.

بعد از 7 الی 10 روز، گرافت های کاشته شده محکم می شوند؛ یعنی با لمس کردن کنده نمی شوند. با این حال حواستان باشد و سرتان را نخارانید. از روز هفتم باید در صورت نیاز از کلاهی گشاد استفاده کنید. حمام زیاد و فعالیت های شدید یا ورزش در این دوره ی 14 روزه ممنوع است.

روز 15-30-دو هفته-یک ماه بعد از کاشت مو

بعد از حدود دو الی سه هفته، پوست سر شما به شکل قبل خود باز می گردد؛ البته با کمی قرمزی و پوسته ریزی همراه خواهد بود و این امر دلیل این است که بسیاری از مراجعین دو هفته بعد از کاشت مو، مرخصی می گیرند. اگر در این دوره ریزش مو داشتید نگران نباشید، کاملاً طبیعی است.

یک الی سه ماه بعد از کاشت مو

در این دوره، ریزش موی بیشتری را در ناحیه ی کاشت مو تجربه می کنید؛ طبیعی است که موضوع نگران کننده ای است اما نگران نباشید. روندی طبیعی در این فرایند است، اما می دانیم که ممکن است باعث ترس شود؛ مخصوصاً اگر انتظار چنین چیزی را نداشته باشید. به همین دلیل است که آشنایی با تمامی مراحل مختلف رشد مو و آمادگی کامل و دانستن نتایج حاصله، مهم است. ممکن است بعد از سه ماه، موهای جدیدی شروع به رشد کنند و این روند از این زمان به بعد ادامه می یابد.

سه الی شش ماه بعد از کاشت مو

از سه یا چهار ماه بعد، می بینید که میزان رشد مو بیشتر می شود. بعد از شش ماه نیمی از نتیجه مشخص می شود. نتایجی که آرزویش را داشتید کم کم در حال نمایان شدن است.

شش الی دوازده ماه بعد از کاشت مو

این دوره هم یک دوره ی جذاب دیگر است؛ زیرا در این شش ماه، مو دائماً رشد می کند و هر ماه ضخیم تر و محکم تر می شود.

بعد از دوازده ماه، باید برای معاینه ی ناحیه ی کاشت و بررسی نتایج به پزشک مراجعه کنید؛ گرچه نتایج نهایی 18 ماه زمان لازم دارد تا نمایان شود. در یک سال اول ممکن است نیاز به معاینه باشد؛ پس در دسترس باشید.

12-18 ماه بعد از کاشت مو

این دوره، مرحله ی نهایی رشد مو است و زمانی است که می توانید نتایج نهایی کاشت مو را ببینید. موی شما ضخیم تر، بلندتر و محکم تر می شود. نتایج نهایی در ناحیه ی جلوی سر، 12-15 ماه بعد از کاشت مشخص می شود. در قسمت تاج سر، نتایج نهایی بعد از 18-20 ماه مشخص می شود.

و این مراحل مختلف رشد در کاشت مو بود. امیدواریم این زمانبندی به شما در درک بهتر اینکه چه انتظاراتی باید در صورت تصمیم به کاشت مو داشته باشید، کمک کرده باشد.

مشاوره رایگان