یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

بزرگ، حجیم و برجسته کردن باسن با پروتز و تزریق چربی

۱-۳

ما در کلینیک رازی دو روش اصلی برای بزرگ و برجسته کردن باسن و داشتن باسنی جذاب و منحنی شکل را به شما پیشنهاد می‌دهیم: تزریق چربی یا استفاده از انواع پروتز باسن. این دو روش از یکدیگر بسیار متفاوت هستند، اما می‌توانند باسنی با ظاهر طبیعی و پر برای شما ایجاد کنند.

پزشکان در کلینیک رازی با بررسی استخوان‌بندی شما و با توجه به انتظار شما در هنگام مشاوره، بهترین روش، شامل تزریق چربی و یا بهترین سایز پروتز مناسب شمارا معرفی می‌کنند. در کلینیک رازی، پزشکان فقط از بهترین و باکیفیت‌ترین انواع پروتز استفاده می‌کنند.برای آشنایی بیشتر با این جراحی زیبایی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید. همکاران ما برای خدمات مشاوره یا رزرو نوبت شما را راهنمایی خواهند کرد.

عمل جراحی بزرگ کردن باسن در کلینیک رازی


پروتز باسن

پروتز باسن (که پروتزگلوتئال نیز نامیده می‌شود) جهت بزرگ، برجسته و حجیم کردن باسن مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروتزهای باسن گرد یا بیضی‌شکل (تشریحی) بوده و دقیقاً شبیه پروتز سینه، دارای سطح صاف یا تاروپودی هستند. رایج‌ترین پروتزهای باسن با سیلیکون جامد، که یک ماده بسیار مقاوم در برابر پارگی، جابجایی و تورفتگی ناشی از اعمال فشار است، پرشده‌اند. ازآنجایی‌که پروتزهای باسن در هر بار نشستن و برخاستن وزن زیادی را تحمل می‌کنند، دوام آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. در طول جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز، جراح یک برش بر روی دنبالچه، در ناحیه بین دو باسن ایجاد می‌کند. عضله باسن (بزرگ‌ترین عضله سرینی) به سمت بالا کشیده می‌شود و منفذی برای کار گذاشتن پروتز ایجاد می‌شود. سپس پروتزها، که از جنس سیلیکون جامد بوده و بسیار نرم هستند، کار گذاشته‌شده و قبل از بخیه برش محل قرارگیری آن‌ها تنظیم می‌شود.

۵

مشکلات پروتزهای باسن

این روش نسبت به جراحی بالا کشیدن باسن برزیلی ( تزریق چربی در باسن ) ضعیف‌تر عمل می‌کند. جراحی پروتز باسن شامل خطرات مختلف یا عوارضی ازجمله حرکت/ جابجایی پروتز، تجمع مایعات و انقباض کپسولی می‌باشد. حتی در صورت موفقیت‌آمیز بودن جراحی پروتز باسن، ظاهر و احساس نهایی ایجادشده به‌اندازه نتایج به‌دست‌آمده از طریق تزریق چربی طبیعی نیست.
درنهایت، پروتزهای باسن دائمی نیستند. ضرورت انجام عمل جراحی تعویض پروتز در آینده، به‌طورمعمول هشت ‌تا ۱۲ سال پس از جراحی اولیه، به بیماران توصیه می‌شود.

تزریق چربی (بالا کشیدن باسن برزیلی)

درصورتی‌که بیمار در نواحی دیگر بدن خود دارای اندوخته چربی کافی باشد، توصیه می‌شود به‌جای استفاده از پروتز، از روش تزریق چربی استفاده کند. تزریق چربی به باسن شامل برداشتن چربی از بدن خود بیمار و تزریق آن در باسن برای حجیم ساختن و بزرگ کردن آن است. جراح طی یک عمل جراحی لیپوساکشن، با استفاده از یک کانول چربی را از شکم، ران‌ها، کمر، و پهلوها برمی‌دارد. سپس ذرات چربی تصفیه‌شده و به لایه‌های چربی و عضله تزریق می‌شوند تا حجم موردنظر به باسن افزوده شود. چربی به‌طورمعمول از پهلوها، شکم، یا ناحیه پایینی کمر برداشته می‌شود. این روش شامل تزریق‌های متعدد در سرتاسر باسن است. چربی در عمق‌های مختلف تزریق می‌شود تا اطمینان حاصل شود که بیشترین میزان جذب چربی صورت گرفته است. به‌منظور ایجاد فرم بهتر در باسن پیش از جراحی تزریق چربی، اغلب از لیپوساکشن استفاده می‌شود.

۳

برخی از سلول‌های چربی هنگام انتقال‌ زنده نمی‌مانند و تعداد سلول‌های چربی باقی‌مانده، محدود هستند. مقداری از چربی‌ها نیز هنگام تزریق به بدن باز جذب‌شده و توسط سیستم ایمنی بدن دفع می‌شوند. این موضوع میزان افزایش حجم طی یک نوبت جراحی را محدود می‌سازد. گاهی اوقات، به‌منظور حصول نتیجه موردنظر بیمار،‌ به بیش از یک نوبت جراحی انتقال چربی نیاز است.

بااین‌وجود، نتایج حاصل از تزریق چربی نسبت به استفاده از پروتز برتری دارد:

نتیجه حاصل هم ازلحاظ ظاهری و هم ازلحاظ احساسی طبیعی‌تر است.
خطر انقباض کپسولی یا پارگی پروتز وجود ندارد.
نیاز به تکرار جراحی در آینده به دلیل مشکلات مربوط به پروتز نمی‌باشد.
همچنین با برداشت چربی از قسمت‌های دیگر بدن، حجم چربی در آن نواحی کاهش می‌یابد.

دوره بهبودی پس از بزرگ کردن باسن

بعد از فرآیند تزریق چربی، بیشتر بیماران می‌توانند در عرض یک هفته به کارهای روزمره خود بازگردند. دوره بهبودی این روش به طور کلی سریع‌تر از جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز است و اغلب بیماران می‌توانند در عرض سه هفته به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. در حالتی که تزریق چربی انجام شده است، بیماران باید به مدت دو هفته از بارگذاری سنگین بر پشت خود خودداری کنند. همچنین، در طول این دو هفته، به بیماران توصیه می‌شود که از استفاده از لباس محافظ خاص برای حفاظت از بافت‌های تازه افزوده شده و پیشگیری از تورم بیش از حد استفاده کنند. بیماران باید طی حداکثر چهار هفته به فعالیت‌های طبیعی خود بازگردند.

بیماران معمولاً تقریباً دو تا سه روز پس از جراحی پروتز باسن می‌توانند حرکات طبیعی خود را انجام دهند. دوره بهبودی پس از جراحی پروتز معمولاً کمی کم دردتر از دوره بهبودی جراحی بزرگ کردن باسن برزیلی است. فعالیت کامل معمولاً حدود چهار هفته پس از جراحی قابل انجام است.

نتایج جراحی بزرگ کردن باسن

نتایج حاصل از تزریق چربی، درصورتی‌که به‌طور صحیح انجام شود، دائمی هستند. حصول نتایج نهایی و تعیین میزان چربی باز جذب‌شده توسط بدن حدود سه ماه پس از عمل جراحی انجام می‌گیرد. فرآیند تزریق چربی، چنانچه به‌درستی انجام شود، می‌تواند نتایج دائمی به دست دهد. بزرگ‌ترین عواملی که می‌تواند نتایج به دست آمده را تغییر دهد، شامل تغییر در وزن، ترکیب بدن و یا درصد چربی بدن می‌باشد. با گذشت زمان، این امکان نیز وجود دارد که بخشی از چربی اصلی تزریق‌شده، به میزان اندک باز جذب‌شده و به بدن بازگردد.

نتایج حاصل از جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز، بلافاصله قابل‌مشاهده است، اما ممکن است شش تا هشت ماه طول بکشد تا بیمار پروتز را به‌عنوان بخشی طبیعی از بدن خود بپذیرد. پس‌ازاین زمان، افراد معمولاً فراموش می‌کنند که پروتزی در بدن آن‌ها وجود دارد.

هزینه جراحی بزرگ کردن باسن


هزینه‌های تزریق چربی و جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز تفاوت بسیاری با یکدیگر دارد. میانگین هزینه کلی فرایند تزریق چربی وابسته به تکنیک لیپوساکشن موردنیاز برای برداشت چربی، و شامل هزینه پزشک، بیهوشی، هزینه بیمارستان و مراقبت و مراجعات پس از عمل می‌باشد. هزینه این روش بسته به میزان چربی موردنیاز برای دستیابی به نتیجه موردنظر و نیز جراح شما، منطقه جغرافیایی و هزینه‌های بیمارستان متفاوت خواهد بود.

جراحی بزرگ کردن باسن با استفاده از پروتز شامل هزینه پزشک، بیهوشی، هزینه پروتز، هزینه بیمارستان و مراقبت پس از عمل است. این هزینه ممکن است بر اساس شرایط خاص شما و نیز هزینه‌های جراح، منطقه جغرافیایی، و هزینه‌های بیمارستان متفاوت باشد.

مشاوره رایگان