یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

از بین بردن موهای ناحیه تناسلی (بیکینی)؛ لیزر موهای زائد

biroonzadegi

رفع موهای ناحیه‌ی بیکینی یک مساله‌ی ناراحت کننده، ناخوشایند و تکرار شونده است که اغلب زنان باید با آن کنار بیایند. روش‌های معمول رفع موهای زائد در ناحیه‌ی بیکینی یا تناسلی نتایج رضایت بخشی نداشته‌اند. اپیلاسیون در این ناحیه بسیار دردناک بود و بعد از آن موها به سرعت رشد می‌کنند. تیغ کشیدن تهاجمی و تحریک کننده است و اغلب موجب به جا ماندن برجستگی‌های قرمز رنگ و بد منظر شده و تنها یک راه حل موقتی است. موبرها کثیف و بدبو هستند و مواد شیمیایی آنها می‌تواند باعث سوزش پوست شود و مانند سایر روش‌های ذکر شده نتایج آن موقتی می‌باشد. الکترولیز را هم بهتر است فراموش کنید زیرا بسیار دردناک است. بهترین راه حل، رفع موهای تناسلی با لیزر است. بعد از درمان‌های لیزر موهای تناسلی هیچ گاه نگران موهای زائد در این نواحی نخواهید بود.

مانند سایر نواحی بدن، لیزر موهای زائد در ناحیه‌ی تناسلی بستگی به عواملی مانند رنگ پوست و نیز رنگ، تراکم و ضخامت مو دارد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی این عوامل را ارزیابی کرده و بهترین سیستم لیزر را برای شما انتخاب می‌کنند. کلینیک‌های با تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی لیزر موهای زائد می‌توانند مناسب‌ترین منبع نوری یا لیزر را انتخاب کنند. رفع موهای تناسلی با لیزر بعد از ۵ جلسه روشی نسبتاً دائمی، سریع و بدون نیاز به نگهداری است. همچنین خطر موی درون روییده یا زیر پوستی نیز کاهش می‌یابد. برای دریافت مشاوره در خصوص لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹  –  ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل نمایید.

لیزر موهای زائد چگونه عمل می‌کند؟


رفع موهای زائد با لیزر با هدف قرار دادن و نابود کردن فولیکول‌های مو با یک پرتوی با شدت بالا عمل می‌کند که بطور دائم موها را از بین برده اما آسیبی به بافت اطراف نمی‌رساند. لیزر موهای زائد معمولاً تعداد موهای ناحیه‌ی تناسلی را کاهش می‌دهد،‌ اما این موها ممکن است در برخی افراد مجدداً رشد کنند.

انواع لیزرهای موهای تناسلی


لیزر الکساندرایت

zaedtt1

لیزر الکساندرایت یک نور قرمز عمیق با ۷۵۵ نانومتر ایجاد می‌کند که کمی بیشتر در عمق پوست نفوذ می‌کند. این لیزر که بطور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفته و نتایج بالینی خوبی به همراه دارد، دارای سرعت بالایی نیز می‌باشد. این لیزرها منجر به کاهش رنگدانه‌های پوست می‌گردند و هزینه‌ی آن نسبتاً زیاد است. حالت پالس عمدتاً برای عملکردهای رفع موهای زائد استفاده می‌شود در حالی که حالت سوئیچ کیو برای حذف خالکوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیزر دایود

zaedtt2

اشاره‌گرهای لیزری که شما با آنها آشنا هستید، در واقع لیزرهای دایود هستند. این نوع لیزرها دارای طول موج بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ نانومتر هستند و به طور گسترده در سراسر جهان استفاده می‌شوند. آنها به خصوص در رفع موهای زائد بسیار محبوب هستند. طول موج این نوع لیزر به شما امکان می‌دهد هر نوع پوستی را درمان کنید و تعادل مناسبی بین پارامترهای کاربردی، قابلیت اطمینان و قابلیت حمل فراهم می‌کند.

مزایا


  • رفع موهای زائد با لیزر بر روی ناحیه‌ی تناسلی روشی موثر بوده و بطور گسترده‌ای تقاضا می‌شود. ممکن است هنگام درمان ناحیه‌ی تناسلی دغدغه‌هایی بیش از مسائل زیبایی وجود داشته باشد. این ناحیه ممکن است بطور مکرر دچار فولیکولیت، عفونت و التهاب فولیکول‌های مو گردد. این امر ممکن است منجر به ضایعات دردناک و خارش‌دار شود. همچنین التهاب می‌تواند منجر به تیره شدن پوست و هیپرپیگمانتاسیون ثانویه گردد. لیزر می‌تواند در از بین بردن یا کاهش رشد مو و توقف یا کاهش فولیکولیت مکرر بسیار موثر باشد.
  • لیزر موهای زائد در ناحه تناسلی موثر می‌باشد. روش‌های دیگری برای رفع موهای زائد مانند استفاده از کرم‌های موبر، الکترولیز و اپیلاسیون وجود دارند. اما دارای محدودیت‌هایی از لحاظ راحتی استفاده و کارایی هستند. روش لیزر موهای تناسلی موجب کاهش دائمی اکثر موهای نواحی تناسلی طی ۴ تا ۶ جلسه می‌شود. این فرایند به خوبی قابل تحمل بوده و سریع است. در صورتی که بعد از درمان مویی باقی مانده باشد، معمولاً بسیار نازک بوده و کمتر از لحاظ زیبایی باعث نگرانی هستند.
  • روش لیزر موهای زائد در ناحیه تناسلی تا کنون به دفعات زیاد و با نرخ موفقیت بالا انجام شده است.

 

 

آماده سازی


در صورتی که به روش لیزر برای حذف موهای تناسلی اشاره کنید، اولین مرحله برای شما تعیین دقیق آنچه که از این روش انتظار دارید است. شما باید انتظارات خود را مشخص کنید تا بتوانید در جلسه مشاوره با متخصص به اشتراک بگذارید. در جلسه ابتدایی، پزشک شما احتمالاً سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و جزئیات روند درمان را توضیح خواهد داد.

اقدامات مهمی وجود دارند که باید پیش از روش رفع موهای زائد با لیزر به خاطر داشته باشید.

  • دور از نور خورشید بمانید. اگر قبل از درمان با لیزر پوست خود را برنزه کنید، خطر بروز عوارض جانبی بخصوص روشن شدن پوست افزایش می‌یابد. از آنجایی که لیزر رنگدانه‌های تیره‌تر را هدف قرار می‌دهد، بهتر است اجازه دهید که برنزه بودن پوست قبل از درمان بطور کامل برطرف شود.
  • از تمام روش‌های رفع موهای زائد به جز تیغ کشیدن اجتناب کنید. اپیلاسیون، استفاده از موچین و الکترولیز می‌توانند موجب اختلال در فولیکول مو شده و در نتیجه باعث مشکلاتی در روش لیزر شوند. از طرف دیگر، تیغ کشیدن مشکلی در فولیکول‌ها ایجاد نمی‌کند. در واقع تیغ کشیدن باعث از بین رفتن موهای تیره در بالای پوست شده و به لیزر اجازه می‌دهد تا به جای سطح پوست ریشه‌ی موها را هدف قرار دهد.

فرایند درمان


zaedtt3

قبل از درمان، پزشک محل مورد نظر را با کوتاه کردن موها و احتمالاً استفاده از بی‌حس کننده‌ی موضعی آماده می‌کند تا هرگونه ناراحتی به حداقل برسد. در طول درمان،‌ پزشک وسیله‌ی دستی لیزر را بر روی پوست فشار می‌دهد. هنگامی که دستگاه فعال می‌شود، پرتوی لیزر از میان پوست عبور کرده و فولیکول‌ها را هدف قرار می‌دهد. درمان نواحی بزرگ‌تر بیکینی می‌تواند تا چند دقیقه طول بکشد.

فرایند رفع موهای زائد برای هر شخصی متفاوت است زیرا موها طی چرخه‌های مشخصی رشد می‌کنند و عوامل بسیاری بر رشد آنها تاثیر می‌گذارد. سن،‌ نژاد، وزن، هورمون‌ها، رژیم غذایی، داروهای مصرفی و متابولیسم همگی بر محل، ضخامت و مقاومت موها نقش دارند و این عوامل بر موفقیت درمان نیز تاثیرگذار هستند.

بعد از درمان لیزر موهای زائد ممکن است به مدت چند ساعت پوست گرم و کمی ناراحت کننده باشد، مانند حالت آفتاب سوختگی. بعد از چند روز موهای موجود در نواحی تحت درمان شروع به ریزش می‌کنند. این موها را می‌توان از طریق شستن با صابون مرطوب کننده و ملایم جدا کرد.

 

 

بعد از درمان


با هر جلسه درمان لیزر موهای زائد، بطور کلی حدود ۱۵ درصد از موها بطور دائم از بین می‌روند. درمان‌های با مدت زمان پالس بیشتر مانند لیزر الکساندریت ممکن است موهای زیادی را به جا بگذرانند که به نظر می‌رسد بعد از درمان رشد می‌کنند. این موهای در حال رشد از فولیکول مو جدا شده‌اند و برای ریختن کامل آنها نیاز به یک تا دو هفته زمان می‌باشد. از روش‌های مختلف اپیلاسیون می‌توان برای تسریع ریختن این موها استفاده کرد.

در چند روز اول بعد از درمان از ساییدن نواحی تحت درمان با پاک کننده‌های ساینده‌ی پوست اجتناب کنید. صرفنظر از شرایط خود بهتر است چند روزی بعد از جلسه‌ی رفع موهای زائد از ورزش کردن پرهیز کنید. بخشی از مراقبت مناسب بعد از درمان اجتناب از فعالیت‌هایی است که ممکن است باعث بالا رفتن درجه حرارت بدن یا ایجاد اصطکاک بیش از حد شوند.

آیا درمان با لیزر دردناک است؟


برخی از بیماران ممکن است در اثر پالس لیزر اندکی دچار ناراحتی شوند که گاهی اوقات بصورت ضربه‌ی یک کش لاستیکی بر روی پوست توصیف می‌شود. برای برخی بیماران ممکن است قبل از درمان از بی‌حس کننده‌ی موضعی استفاده شود.

هزینه


هزینه‌ی لیزر موهای تناسلی بستگی به میزان موی برداشته شده در این ناحیه دارد. می‌توان موها را از هر ناحیه‌ای از بدن حذف کرد، اما شرایط هر فرد کمی متفاوت است. انجام یک مشاوره‌ی کامل و بحث در مورد نیازهایتان مهم می‌باشد.

مشاوره رایگان