یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

کاشت مو برای پیشانی های بلند و کوتاه‌ کردن پیشانی با انواع روش‌ها

کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو

داشتن پیشانی بلند شاید برای برخی افراد جذاب باشد، اما بسیاری از افراد نسبت به تناسب صورت خود حساس‌‌اند و به دنبال روش‌هایی برای کوتاه‌ کردن پیشانی‌‌شان هستند. روش‌های مختلفی برای کوتاه کردن پیشانی وجود دارد که کاشت مو یکی از بهترین روش‌ها برای طراحی خط پیشانی یا خط رویش جدید است و هم برای آقایان و هم بانوان قابل اجرا است. علاوه بر این موارد، تکنیک‌های لیفت ابرو و پیشانی و جراحی‌های کوتاه کردن پیشانی نیز وجود دارند که تهاجمی‌تر از کاشت مو هستند. کاشت مو یک روش کم‌تهاجم است که برای اکثر متقاضیان قابل استفاده بوده و دوران نقاهت کوتاه و عوارض کمی دارد. از این رو، اکثر افراد روش کاشت مو را برای کوتاه‌ کردن پیشانی خود انتخاب می‌کنند. مراجعه به کلینیک معتبر کاشت مو و رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی، بهترین نتیجه را برای متقاضیان کوتاه کردن پیشانی به دنبال خواهد داشت.

آیا کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو امکان پذیر است؟

کاشت مو برای پیشانی های بلند

بله، اصلاح فرم پیشانی با کاشت مو یک روش کم تهاجم محسوب می‌شود که در مدت زمان کوتاهی قابل انجام است و دوره نقاهت طولانی مدت ندارد و

 • فرد پس از اتمام کاشت مو می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد.
 • پزشک یک خط رویش طبیعی برای متقاضی طراحی خواهد کرد و نتیجه نهایی کاشت مو کاملا طبیعی خواهد بود.
 • می‌توان خط رویش مو را 1 الی 3 سانتی متر (با توجه به شرایط متقاضی مانند وضعیت عمومی سلامت، اندازه پیشانی، رنگ و حجم مو‌ها و غیره) پایین‌تر آورد.
 • نیازی نیست که مو به طور کامل ریخته و یا کم پشت شده باشد و یا حتی موها از ته تراشیده شوند، زیرا کاشت در قسمت جلوی پیشانی انجام می‌شود.
 • کاشت بدون کوتاه کردن مو با موی بلند برای خانم‌ها قابل انجام است.
 • در این روش درد، خونریزی و یا اسکار وجود نخواهد داشت
 • بدشکلی‌ها و عیوب پیشانی نیز با این روش برطرف می‌شوند.

کاشت مو برای پیشانی بلند به چه افرادی توصیه می شود؟

پایین آوردن خط رشد موها با کاشت

از آنجایی که کاشت مو یک روش نسبتا کم‌خطر و ایمن است، بسیاری از افراد می‌توانند از آن استفاده کنند، اگر:

 • به طور ژنتیکی پیشانی بلندی دارید و حالت آن متناسب با چهره‌تان نیست
 • دچار ریزش مو (آلوپسی) و پس‌روی خط رویش مو شده‌اید
 • الگوی ریزش موهایتان کامل شده و تقریبا بالای 25 سال سن دارید
 • در قسمت شقیقه‌ها دچار ریزش مو شده‌اید
 • می‌خواهید تراکم‌ موهای خود در ناحیه پیشانی را افزایش دهید
 • خط رویش (رستن) موهای خود را اصلاح کنید
 • به دلیل اسکار یا آسیب در ناحیه پیشانی دچار زخم شده‌اید و می‌خواهید آن را بپوشانید
 • از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید و به بیماری که مانع از کاشت مو شود نیز مبتلا نیستید
 • بانک موی مناسب و قوی دارید

در صورت دارا بودن این شرایط، پزشک پس از معاینه و بررسی به شما تایید می‌دهد تا برای کاشت موهای خود آماده شوید.

با کاشت مو، پیشانی چند سانتی‌متر کوتاه‌تر خواهد شد؟

پایین آوردن خط رشد موها با کاشت

میزان کوتاه‌ شدن پیشانی در کاشت به تناسب صورت شما بستگی دارد و پزشک بر اساس نسبت طلایی، خط رویش را طراحی خواهد کرد. به طور کلی، صورت به سه بخش تقسیم می‌شود:

 1. فاصله‌ میان خط رویش مو و بالای ابرو
 2. فاصله‌ میان ابروها تا زیر بینی
 3. فاصله میان زیر بینی تا انتهای چانه

خط رویش باید به ‌گونه‌ای طراحی شود تا فاصله‌ میان این سه قسمت تقریبا مساوی باشد. در این صورت، نسبت طلایی و تناسب صورت حفظ خواهد شد.

تفاوت الگوی کاشت مو در خانم‌ها و آقایان

کاشت مو روی پیشانی

یکی از مواردی که پزشکان باتجربه و ماهر در طراحی خط رویش مو در نظر می‌گیرند، تفاوت خط رویش آقایان و خانم‌ها است. خط رویش موهای بانوان اغلب به شکل حرف U و خط رویش موهای آقایان نیز معمولا به شکل حروف V و M است. قوس خط رویش موهای بانوان باعث ظریف‌تر و زنانه‌تر شدن صورت آنان می‌شود و خط رویش آقایان به زاویه‌دار شدن صورت آنان کمک می‌کند. همچنین بانوان اغلب پیشانی بلندتری نسبت به آقایان دارند. عدم توجه به جنسیت فرد در هنگام طراحی خط رویش باعث می‌شود تا فرد ظاهر غیرطبیعی داشته باشد. لذا به خاطر داشته باشید که برای حصول نتیجه طبیعی و زیبا حتما به یک کلینیک معتبر و پزشک حاذق مراجعه نمایید.

سایر روش‌های کوتاه‌ کردن پیشانی

کاشت مو باوجود مزایای بسیار همچنان برای برخی افراد گزینه‌ اول کوتاه‌کردن پیشانی نیست. عده‌ای ممکن است به دلیل مشکلات جسمی و ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و یا ترجیحات شخصی خود روشی دیگر را برای کوتاه کردن پیشانی خود انتخاب کنند.

پیرایش موها و کانتورینگ صورت

کاشت مو برای پیشانی های بلند

استفاده از روش‌های آرایشی برای کوتاه‌ کردن پیشانی قطعا کم‌خطرترین شیوه است، البته این روش دائمی نبوده و برای آقایان نیز چندان مناسب نیست. تغییر مدل موها (چتری) می‌تواند راه مناسبی برای پرکردن پیشانی و کوتاه نشان دادن آن باشد. از طرفی دیگر، استفاده از تکنیک‌های آرایشی (کانتورینگ) می‌تواند قاب صورت را کمی کوچک‌تر نشان دهد.

ممکن است گمان کنید که این روش‌ها کاربردی نیستند، اما افرادی که ترس از عمل جراحی دارند، دارای حساسیت به مواد بی‌حسی هستند و یا بلندی پیشانی برایشان مشکل‌ساز نشده است، به سادگی می‌توانند از این روش‌ها جهت تغییر حالت چهره خود استفاده کنند.

لیفت ابرو و پیشانی

کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو

یکی دیگر از روش‌های کوتاه کردن ابرو، لیفت ابرو و پیشانی است. این روش را می‌توان به کمک نخ، فیلر، بوتاکس و سایر روش‌های غیر تهاجمی انجام داد و یا از روش جراحی لیفت ابرو و پیشانی برای کوتاه‌تر کردن پیشانی استفاده کرد. البته مناسب‌ترین گزینه استفاده از روش‌های کم‌ تهاجم‌تر است که دوران نقاهت کمتری دارند. این روش برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بین 2 الی 5 سانتی‌متری پیشانی خود را کوتاه کنند.

لیفت ابرو و پیشانی با بوتاکس

برای لیفت ابرو و پیشانی با بوتاکس، پزشک بوتاکس را به تاج و انتهای ابرو تزریق می‌کند تا با فلج شدن ماهیچه‌های اطراف ابرو، از افتادگی ابروها جلوگیری شود. تزریق بوتاکس نیز می‌تواند افتادگی‌ ماهیچه‌های اطراف ابرو و پلک را برطرف کند و قوس ابرو را اندکی بالاتر ببرد. در نهایت، پیشانی کمی کوتاه‌تر خواهد شد.

لیفت ابرو و پیشانی با فیلر و ژل

فیلر و ژل اغلب برای حجم‌دادن و جوان‌سازی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند و زمانی که کنار ابروها تزریق شوند، با از بین بردن چین و چروک صورت، باعث لیفت شدن ابروها به سمت بالا خواهند شد. با تزریق فیلر در فرورفتگی شقیقه‌ها، حالت شاداب‌تر و گردتری به صورت داده می‌شود که در نهایت پیشانی فرد نیز کوتاه‌تر به نظر خواهد رسید.

لیفت ابرو و پیشانی با نخ

لیفت ابرو و پیشانی با نخ یکی از روش‌های موثر لیفت صورت و کوتاه کردن پیشانی است. در این روش، پزشک نخ‌ها را در قسمت‌هایی از ابرو و پیشانی که دارای افتادگی هستند، در زیر پوست قرارداده و بخیه می‌زند. این خاصیت لیفتینگ با کشیدن پوست‌های اضافی ناحیه ابرو و پیشانی، حالت زیباتر وجوان‌تری به صورت بیمار می‌دهد و در نهایت، پس از لیفت، فاصله میان ابروها و خط رویش مو کمتر شده و پیشانی کوتاه‌تر خواهد شد.

لیفت ابرو و پیشانی با لیزر

لیزر جوانساز با خاصیت فتوترمال خود می‌تواند کلاژن‌سازی را تحریک نموده و خاصیت الاستین پوست را به آن بازگرداند. در نتیجه، بعد از چند جلسه لیزردرمانی، ابروها و پیشانی لیفت شده و پیشانی کوتاه‌تر به نظر خواهد رسید.

جراحی لیفت ابرو و پیشانی

در جراحی لیفت ابرو، پزشک برش‌های کوچکی در قسمت شقیقه فرد ایجاد نموده و از طریق این برش‌ها پوست را به سمت بالا کشیده و لیفت می‌کند. در پایان، محل این برش‌ها در زیر خط رویش مخفی شده و مشخص نخواهند بود. البته جراحی لیفت، دوران نقاهت طولانی‌تری نسبت به سایر روش‌ها دارد و عوارضی همچون درد، خونریزی، عفونت و غیره را نیز به همراه خواهد داشت.

جراحی کوتاه کردن پیشانی

پایین آوردن خط رشد موها با کاشت

جراحی کوتاه کردن پیشانی روشی است که پزشک از زیر پوست شقیقه، برش‌هایی ایجاد کرده و پوست را می‌کشد. این جراحی دارای روش‌های مختلفی است و برای افرادی انجام می‌شود که جوان هستند و پوست آنها خاصیت ارتجاعی قابل قبولی دارد و از همه مهم‌تر آنکه می‌خواهند بیشتر از 5 سانتی‌متر، پیشانی خود را کوتاه کنند.

روش‌های مختلف کوتاه‌ کردن پیشانی به شرح زیر است:

 • جراحی کلاسیک کوتاه‌ کردن پیشانی: در این روش یک برش سرتاسری زیر خط رویش، توسط پزشک زده شده و پوست و عضلات لیفت می‌شوند. بخش باقی‌مانده نیز جدا شده و بخیه زیر خط رویش زده خواهد شد. این روش به دلیل احتمال زیاد بروز اسکار اغلب انجام نمی‌شود.
 • جراحی آندوسکوپی کوتاه‌ کردن پیشانی: این روش مشابه روش کلاسیک است اما با این تفاوت که برش‌ها کوچک‌تر هستند و در کنار شقیقه و زیر خط رویش مو قرار دارند. جراح به کمک لوله‌های آندوسکوپ، پوست سر و عضلات را کشیده و بدین ترتیب، پیشانی کوتاه‌تر خواهد شد.
 • جراحی برش محدود کوتاه‌ کردن پیشانی: در این روش از برش‌های کوچک‌تر و محدود‌تر استفاده می‌شود که به ابروها و چشم‌ها نزدیک‌تر است. لیفت نیز به کمک آندوسکوپ انجام خواهد شد اما تعداد و ابعاد برش‌های آن کمتر است.

البته به یاد داشته باشید که در هر سه روش جراحی پیشانی، متقاضی با عوارضی همچون خونریزی، اسکار، عفونت، درد، ریزش مو و غیره مواجه خواهد شد. از این رو گزینه‌های غیرتهاجمی همواره بهترین انتخاب برای کوتاه کردن پیشانی هستند.

نتیجه گیری

روش‌های گوناگونی برای رفع بلندی پیشانی وجود دارند که در این مطلب چندین مورد از آنها را مورد بررسی قرار دادیم. در میان تمامی این روش‌ها، کاشت مو بسیار موثرتر است و نتیجه آن نیز طبیعی خواهد بود. علاوه بر این، روش کاشت مو دارای دوران نقاهت کوتاهی است و خطراتی همچون خونریزی و عفونت را به دنبال نخواهد داشت. این که کدام روش برای شما مناسب‌تر است، به وضعیت جسمانی شما و نظر پزشک بستگی دارد. فراموش نکنید که پیش از انجام هرگونه عمل زیبایی حتما از پزشک خود مشورت بگیرید. جهت برقراری ارتباط با پزشکان کلینبک زیبایی ما حتما از طریق شماره تلفن‌ها با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

برای کوتاه کردن پیشانی کاشت مو به روش FUT بهتر است یا  FUE؟

پاسخ این سوال به شرایط شما بستگی دارد، اما به طور کلی FUE به علت تهاجم کمتر، روش بهتری محسوب می‌شود.

هزینه کاشت مو برای پیشانی بلند چقدر است؟

هزینه کاشت مو به موارد زیر بستگی دارد:

 • تعدا گرافت‌های مورد نیاز
 • روش کاشت مو ( روش‌های مدرن‌تر هزینه بالاتری دارند)
 • موقعیت مکانی کلینیک
 • هزینه‌های جانبی

با بررسی این موارد می‌توان هزینه تقریبی کاشت مو را تعیین کرد.

آیا هزینه کاشت مو برای پیشانی بلند برای خانم‌ها بیشتر است؟

هزینه کاشت مو به تعداد گرافت‌ها و تراکم دلخواه بستگی دارد و از آنجایی که بانوان دارای تراکم موی بیشتری هستند، معمولا هزینه کاشت برای آنان بالاتر خواهد بود.

آیا خط رویش در کاشت مو قرینه خواهد شد؟

بله، کاشت مو روش مطمئنی است که علاوه‌ بر کوتاه کردن پیشانی، خط رویش موهای شما را نیز قرینه خواهد کرد.

آیا با کاشت مو می‌توان عرض پیشانی را نیز کاهش داد؟

بله، اما روش‌های دیگری همچون تزریق فیلر و لیفت ابرو برای این منظور مناسب‌تر هستند.

چه زمانی نتیجه کاشت مو برای پیشانی بلند مشخص می‌شود؟

نتیجه کاشت مو به سرعت نمایان نمی‌شود و برای مشاهده نتیجه باید حداقل 4 ماه و حداکثر 12 ماه صبر کنید.

پیشانی خیلی بلندی دارم ، آیا کاشت مو به تنهایی برای من موثر است؟

جهت حصول بهترین نتیجه می‌توانید لیفت ابرو را همزمان با کاشت مو در ناحیه پیشانی خود انجام دهید که تنها یک مرتبه بی‌حسی انجام می‌شود و نتیجه نهایی دلخواه شما را به ارمغان می‌آورد.

بانک موی خوبی ندارم، از چه روشی می‌توانم استفاده کنم؟

توصیه ما به شما استفاده از روش‌های لیفت غیرجراحی مانند لیفت با نخ است. با این روش، علاوه‌ بر دستیابی به نتیجه مطلوب، از عوارض جراحی نیز در امان خواهید بود.

آیا کاشت ابرو باعث کوتاه نشان داده شدن پیشانی می‌شود؟

خیر، در صورتی که ابروهای کوتاه، باریک و افتاده داشته باشید، کاشت ابرو می‌تواند حالت جدید به چهره‌ شما بدهد و چند میلی‌متر تا نهایتا یک سانتی‌متر، بلندی پیشانی را جبران کند. اما کاشت ابرو روش مناسبی برای کوتاه کردن پیشانی نیست. شما می‌توانید روش کاشت مو و ابرو را ترکیب کنید تا نتیجه دلخواهتان حاصل شود.

آیا بلفاروپلاستی به کوتاه شدن پیشانی کمک می‌کند؟

اگر روش لیفت ابرو را برای کوتاه کردن پیشانی خود انتخاب کردید، بلفاروپلاستی کمک می‌کند تا افتادگی پلک‌ها از بین برود و ابروها با قوس بیشتری دیده شوند.

آیا لیفت ابرو در آرایشگاه نیز انجام می‌شود؟

خیر، این روش تنها در کلینیک‌های زیبایی معتبر و توسط پزشک انجام می‌شود.

مشاوره رایگان