یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیفت سینه

منظور از ماستوپکسی لیفت یا بالا کشیدن سینه ، درمان افتادگی سینه از طریق برداشتن پوست اضافی و محکم کردن بافت پیرامون است. دستاورد این عمل رفع مشکل افتادگی سینه و ایجاد سینه‌هایی جوان‌تر و محکم‌تر است که بر جذابیت بیمار می‌افزاید.

علت‌ها و دلایل انجام لیفت و بالا کشیدن سینه

پس از بارداری: در طول بارداری و پس از آن در دوران شیردهی سینه‌ها کشیده می‌شود و شکل‌شان تغییر می‌کند. مادران می‌توانند با انجام این عمل پس از زایمان نیز دوباره سینه‌هایی خوش حالت داشته باشندو عمل سفت کردن سینه را انجام دهند .

تغییر وزن: شکی نیست که کاهش وزن زیاد موفقیت بزرگی است؛ اما اگر سینه‌ها نیز کوچک شود، به احتمال زیاد مشکل افتادگی یا شل شدن سینه‌ها بروز خواهد یافت. جای خوشحالی است که با عمل لیفت بالا کشیدن سینه می‌توان تناسب اندام به سختی دست آمده را حفظ نمود.

نیروی جاذبه و گذر زمان: مواجهه با اثرات نیروی جاذبه و گذر زمان اجتناب ناپذیر است. نیروی جاذبه به مرور زمان سینه‌های خوش

فرم و برجسته را رو به پایین می‌کشد. با بالا کشیدن سینه می‌توان به مبارزه این اثر طبیعی رفت.

وراثت: طبیعت همواره منصف نیست و بعضی سینه‌ها از ابتدا حالت افتاده دارد. بنابراین افرادی که احساس می‌کنند مورد ظلم طبیعت واقع شده‌اند، می‌توانند با عمل لیفت سینه هدیه‌ای را که طبیعت از ایشان دریغ داشته است باز پس گیرند.

اگرچه جراحی لیفت  بالا کشیدن سینه نیازی به بستری شدن ندارد، اما جراحی جزیی نیز به شمار نمی‌آید. دکتر اکبری پس از مشاوره و معاینه در مطب مدت تقریبی عمل برای رسیدن به نتیجه‌ای زیبا و متعادل را اعلام می‌کنند. جراحی به منظور دستیابی به نتیجه بهینه معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

چگونگی انجام عمل

دکتر اکبری و بیمار تکنیک مناسب را انتخاب می‌کنند.

لیفت سینه به سه روش مختلف قابل انجام است؛ دکتر اکبری در نهایت دقت روش مناسب را انتخاب می‌کنند. روش مناسب با توجه به عامل‌های متعدد مانند اندازه سینه و نوک پستان، استخوان بندی و سایز بیمار و مشکل اصلی موجود انتخاب می‌شود. در ادامه سه روش جراحی لیفت بالا کشیدن سینه را به اختصار توضیح می‌دهیم:

لیفت دوناتی شکل: این تکنیک که به لیفت اطراف هاله سینه نیز موسوم است، بهترین روش برای لیفت جزیی یا رفع مشکل عدم تقارن جزیی نوک پستان است. دکتر اکبری در ابتدا برای خارج کردن بافت برشی به شکل دونات را اطراف هاله سینه ایجاد می‌کنند، سپس پوست سینه را محکم می‌کنند. این عمل به اندازه ماستوپکسی (جراحی لیفت سینه) مؤثر نیست، اما جای زخم پس از عمل به هیچ وجه جلب توجه نمی‌کند.

لیفت آب نباتی شکل: در این تکنیک که ماستوپکسی عمودی نیز نامیده می‌شود، برشی آب نباتی شکل به صورت عمودی از چین سینه رو به بالا و به سمت محیط اطراف نوک پستان ایجاد می‌شود. این روش برای رفع مشکل افتادگی سینه بسیار کارآمد است.

لیفت لنگری شکل: برشی به شکل لنگر ایجاد می‌شود. این روش شبیه به لیفت آب نباتی است، با این تفاوت که برش در راستای چین سینه نیز ایجاد می‌شود. میزان تهاجم این روش از دو روش دیگر بیشتر است، اما بهترین نتیجه را در موارد افتادگی شدید سینه یا وجود چین بلند زیر سینه (فاصله‌دار بودن چین از نوک پستان) به دست می‌دهد.

پس از عمل

روز جراحی: بیمار تا زمان ترخیص به دقت در مرکز جراحی تحت نظر قرار می‌گیرد. از آنجایی که بیمار قادر به رانندگی نیست، باید همراه داشته باشد تا وی را به منزل برساند و ۲۴ ساعت نخست پس از جراحی را مراقبش باشد. بیمار پس از رسیدن به خانه باید استراحت کند و چند بالش را پشت کمر و بازوها قرار دهد. بیمار باید پیش از جراحی داروهای لازم را در دسترس قرار دهد و کیسه یخ نیز تهیه کند.

هفته نخست: احساس ناراحتی در قفسه سینه به مدت یک تا سه روز طبیعی است. مقداری کبودی و ورم نیز معمولاً دیده می‌شود. سینه‌ها ظرف چند هفته به خوبی در مکان جدید قرار می‌گیرد. اکثر بیماران پس از ۵ تا ۷ روز می‌توانند به محل کار برگردند.

شش هفته پس از جراحی: بیمار باید در طول دوران التیام از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کند و در زمان‌های تعیین شده برای بررسی پیشرفت نتایج به دکتر اکبری مراجعه کند.

یک سال پس از عمل: هر گونه ناراحتی، کبودی و ورم تا این زمان برطرف شده است و جای زخم تا حد زیادی محو شده است.

سینه‌هایی خوش حالت‌تر: انگیزه اصلی عمل هر چه که باشد، بدون تردید جذاب‌تر به نظر رسیدن و داشتن سینه‌هایی خوش حالت خواسته هر فردی است. دکتر اکبری در ابتدا شکل و حالت دلخواه مورد نظر بیمار را بررسی می‌کنند و سپس بهترین روش رسیدن به شکل ایده‌آل را پیشنهاد می‌دهند.

موفقیت‌آمیز بودن لیفت سینه

اگر در صدد انجام جراحی هستید، در وهله نخست باید مطمئن شوید که با عمل انتخابی خود به نتایج دلخواه‌تان خواهید رسید و عمل به روشی ایمن و کارآمد انجام خواهد شد. بدیهی است که شرط لازم حصول این امر مراجعه به جراحان باتجربه و ماهر در زمینه لیفت سینه است.

مشاوره رایگان