یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

لیفت ابرو

اگر از  چین‌ و چروک‌های بین ابروهایتان خسته‌شده‌اید و می‌خواهید صورتی زیباتر داشته باشید، این مطلب را بهتر است بخوانید:

چه کسانی کاندیدای عمل لیفت ابرو و پیشانی هستند؟
بیمارانی که شرایط زیر را داشته باشند، می‌توانند کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت ابرو و پیشانی باشند:
۱- ابروها پایین‌تر از حد طبیعی باشد که باعث شود صورت فرد غمگین یا خسته به نظر برسد یا ابروها قوس زیبایی نداشته باشد.
۲-  وجود چین‌و‌چروک‌های افقی در ناحیه پیشانی
۳- وجود چین‌و‌چروک‌های عمودی در فاصله بین ابروها

لیفت ابرو مناسب است یا عمل جراحی پلک فوقانی؟
بیش از ۹۰درصد از افرادی که با شکایت از پوست اضافه در پلک‌های فوقانی مراجعه می‌کنند، مشکل اصلی‌شان افتادگی (پتوز) ابرو است نه پلک فوقانی و درصورتی که این افراد تحت عمل جراحی زیبایی پلک بالا (بلفاروپلاستی فوقانی) و برداشتن پوست اضافه پلک فوقانی قرار گیرند، افتادگی ابروی آنها بیشتر شده و فاصله ابرو تا چشم کاهش یافته و درنتیجه دچار علائم پیری ناحیه چشم و اطراف چشم می‌شوند.
درواقع عمل جراحی مناسب در اکثر این افراد لیفت ابرو است و با بالا بردن ابرو با عمل جراحی، پوست اضافه در پلک فوقانی برطرف می‌شود و چشم‌ها بازتر و زیباتر می‌شوند.
چندین تکنیک جهت لیفت ابرو و پیشانی وجود دارد که انتخاب تکنیک مناسب بستگی به ارتفاع پیشانی و وجود چین ‌و‌چروک‌های بین ابروها دارد
تکنیک‌های مختلف جهت لیفت ابرو و پیشانی چیست؟
چندین تکنیک جهت لیفت ابرو و پیشانی وجود دارد که انتخاب تکنیک مناسب بستگی به ارتفاع پیشانی و وجود چین‌و‌چروک‌های بین ابروها دارد. در افرادی که پیشانی بلند (ارتفاع پیشانی بیش از ۷ سانتی‌متر) دارند، بهترین تکنیک، لیفت ابرو از طریق برش Hairline (محل تلاقی پوست مودار سر و پوست بدون موی پیشانی) است که در این روش علاوه‌بر لیفت ابرو، پوست اضافه پیشانی نیز برداشته می‌شود.
در افرادی که پیشانی بلند ندارند (ارتفاع پیشانی کمتر از ۷ سانتی‌متر) و دارای چین‌و‌چروک ناشی از اخم در بین ابروها هستند، بهترین تکنیک روش آندوسکوپیک است که با دوربین و برش‌های کوچک در محل رویش موها در پوست سر انجام می‌شود که علاوه بر لیفت ابرو، عضلات اخم نیز قطع می‌شوند و باعث بهبود همیشگی چین‌و‌چروک‌های ناشی از اخم می‌شود.
در افرادی که پیشانی آنها بلند نیست (ارتفاع پیشانی کمتر از ۷ سانتی‌متر) و چین‌‌وچروک در بین ابروها ندارند، لیفت تمپورال (شقیقه) تکنیک مناسبی است که در این تکنیک با دو برش در نواحی شقیقه در محل رویش موها، لیفت قسمت خارجی ابروها انجام می‌شود ولی روی عضلات اخم و چین‌و‌چروک‌های ناشی از این عضلات تاثیری ندارد.

عوارض احتمالی ناشی از لیفت ابرو و پیشانی‌چیست؟
این عمل کاملا فوق تخصصی است و باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی که آشنایی کامل به آناتومی این ناحیه دارد، انجام پذیرد، در غیر این صورت ممکن است باعث آسیب به عصب پیشانی و درنتیجه ناتوانی در بالا بردن ابروها شود.
البته این عارضه معمولا موقتی است و با مرور زمان بهبود می‌یابد. از عوارض دیگر کبودی و تورم اطراف چشم‌هاست که در چند روز اول دیده می‌شود و تا هفته اول خودبه‌خود برطرف می‌شود.
همچنین ممکن است ابروها پس از عمل بالاتر از حد نرمال به‌نظر برسند که این مسئله نیز موقتی است و تا ماه اول به محل طبیعی خود برمی‌گردند.

مشاوره رایگان