یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

هزینه تزریق چربی:‌ عوامل تاثیرگذار بر قیمت تزریق چربی در تهران

هزینه تزریق چربی

در تزریق چربی، از چربی‌های خود بدن به منظور افزودن حجم به نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود و ظاهری جوانتر و نتایج ماندگارتری را تضمین می‌کند. با این حال، زمانی که شخصی تصمیم می‌گیرد این درمان را انجام دهد، سوالات متعددی به وجود می‌آیند که نیاز به جواب‌دهی دارند.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه تزریق چربی

عوامل تاثیرگذار بر هزینه تزریق چربی

برای محاسبه هزینه تزریق چربی در موارد خاص، عوامل بسیاری باید در نظر گرفته شوند؛ ما مهمترین آنها را بیان کرده و سعی می‌کنیم توضیح دهیم که چرا مهم هستند و چگونه روی هزینه تزریق چربی تاثیر می‌گذارند.

چربی از کجا برداشته می‌شود؟

فرایند برداشتن چربی از بدن یکی از سه مرحله مهم تزریق چربی است. کار در نواحی خاص و برداشتن چربی ممکن است سخت باشد و این منجر به بالا رفتن هزینه می‌گردد.

چه اندازه چربی برداشته می‌شود؟

فاکتور مهم بعدی مقدار چربی است که از بدن گرفته می‌شود، همانطور که منطق می‌گوید، برداشتن چربی بیشتر منجر به بالاتر رفتن هزینه‌ها می‌شود. هر چه محل تزریق چربی که انتخاب کرده‌اید کار بیشتری ببرد، حجم بیشتری نیاز خواهد بود.

محل تزریق چربی

بسته به ناحیه‌ای که برای تزریق چربی انتخاب می‌کنید، ممکن است با هزینه‌های بیشتری مواجه شوید. بسته به مقدار کاری که نیاز است روی ناحیه مورد نظر انجام شود، هر چه درمان پیچیده‌تر باشد، پزشک زمان بیشتری باید صرف کند و دقت بیشتری باید داشته باشد تا به نتایج دلخواه دست یابد. این عامل قطعاً روی هزینه‌های شما نیز تاثیر می‌گذارد.

نوع بیهوشی مورد استفاده و تکنسین بیهوشی

هنگامی که این درمان مستقلاً انجام ‌شود، تزریق چربی معمولاً با بی‌حسی موضعی و احتمالاً آرامبخش خوراکی به منظور آرام کردن شما (با هزینه بیشتر) انجام می‌شود. هر دوی این گزینه‌ها می‌توانند توسط جراح یا یکی از اعضای کادر جراحی انجام شوند، بنابراین یکی از تاثیرگذارترین گزینه‌ها روی هزینه است.

اگر تزریق چربی همزمان با جراحی پلاستیک صورت، مثلاً جراحی لیفت صورت یا ابرو، انجام شود، معمولاً بی‌هوشی کامل یا آرامش‌بخش داخل وریدی به بیمار تزریق می‌گردد. هر کدام از این گزینه‌ها باید توسط متخصص بیهوشی (MD) یا پرستار بی‌هوشی (CRNA) انجام شود که هزینه خدمات و بی‌هوشی را نیز به مجموع حساب شما اضافه می‌کند.

کلینیک انتخابی

هر کلینیک تجهیزات منحصر به فرد خود را دارد که از دستگاه‌های قدیمی تا فناوری‌های جدید و نوآورانه متفاوت هستند. هر چه بیشتر کلینیک روی تضمین نتایج دلخواه شما سرمایه گذاری کند، احتمال بالا رفتن هزینه‌های شما وجود دارد. با این حال، این به دلیل تضمین کیفیت خاصی است که می‌توانید از اینچنین کلینیکی انتظار داشته باشید. کلینیک‌های معروف با تعداد زیادی از موارد موفق و دستگاه‌های مناسب گرانتر خواهند بود، البته این تفاوت هزینه‌ها نیز موجه است.

پزشک معالج

برخلاف تزریق غیرتهاجمی فیلرها یا ژل‌ها (که معمولاً توسط پرستاران و دستیاران پزشک انجام می‌شوند)، تزریق چربی به صورت یک عمل جراحی می‌باشد.  بنابراین، فقط باید توسط جراحان پلاستیک دارای گواهی، جراحان پلاستیک صورت، جراحان چشم، یا جراحان پوست انجام شود. پزشکانی که دارای اعتبار بیشتر، سال‌ها یا دهه‌ها تجربه هستند و گالری گسترده‌ای از عکس‌های قبل و بعد دارند، بدون شک هزینه بیشتری نسبت به پزشکانی که تخصص کمتری دارند، خواهند داشت. این روش برای ایجاد یک نتیجه مطلوب به دقت نیاز دارد. بنابراین پزشک خود را با دقت انتخاب کنید.

تکنیک میکروگرافت یا نانوگرافت

تزریق میکروگرافت روشی قدیمی است که سال‌ها مورد استفاده بوده است و مقداری ارزانتر است. همانطور که از نام آن پیداست، در نانوگرافت ما مقادیر جزئی از چربی فراوری شده را داریم که در نهایت منجر به توانایی شکل دهی بهتر و بهبود نتایج کلی می‌گردد. برای هر یک از این روش‌ها تفاوت قیمت وجود دارد و هر کدام تاثیر خود را روی هزینه نهایی شما خواهند داشت.

تعداد جلسات مورد نیاز

این مورد احتمالاً در هنگام تخمین مالی در نظر گرفته نشود. اما احتمال اینکه نیاز به بیش از یک جلسه درمانی داشته باشید، وجود دارد و واضح است که اگر جلسات بیشتری داشته باشید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید، اما معمولاً در جلسات بعدی حجم کمتری برای تزریق نیاز دارید.

تزریق چربی در کلینیک رازی

تزریق چربی در کلینیک رازی

همانطور که ذکر شد، عوامل زیادی برای تعیین هزینه تزریق چربی وجود دارند، اما با توجه به اینکه عمل زیبایی در تهران رایج است و بسیاری از کلینیک‌ها چنین خدماتی را ارائه می‌دهند، قیمت گذاری نسبتاً رقابتی است. بنابراین اولین چیزی که باید به آن توجه کنید، یافتن مکان مناسب برای درمان است.

در بیمارستان رازی، تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته، تیم پشتیبانی متخصص برای ایجاد حس خوب و قیمت‌گذاری معقول برای راحتی شما را ارائه می‌دهیم.  برای دریافت هزینه‌های تخمینی تزریق چربی یا سوالات دیگر با ما تماس بگیرید.

بعد از معاینه کامل و طراحی برنامه درمانی مناسب، بر اساس محدودیت‌ها و نیازهای خاص شما، هزینه را به شما اعلام خواهیم کرد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری هزینه تزریق چربی

همانطور که مشاهده کردید، عوامل متعددی بر روی هزینه تزریق چربی تاثیر می‌گذارند. بهترین روش برای تخمین هزینه‌ها، مشاوره با پزشک در مورد این روش درمانی است. پس از بررسی جامع و در نظر گرفتن عواملی که ذکر کردید و سایر عوامل مرتبط، پزشکان قادرند بر اساس ناحیه خاصی که در نظر دارید، هزینه دقیقی را برای شما محاسبه کنند.

اگرچه تزریق چربی هزینه‌بر است، اما ماندگاری نتایج بالا و خطرات و عوارض جانبی نسبتاً کمتر نسبت به سایر درمان‌های طولانی مدت، آن را به یک گزینه خوب برای افرادی که به افزایش حجم و جوانسازی علاقه‌مندند تبدیل می‌کند.

سوالات پر تکرار

چه تعداد جلسه برای تزریق چربی نیاز است تا نتیجه مشاهده گردد؟

برای صورت، معمولاً یک جلسه کافیست، اما برخی می‌خواهند دو جلسه تزریق داشته باشند. برای پر کردن اسکارها یا فرورفتگی‌ها یا نواحی بزرگ مانند سینه، 2 تا 4 جلسه ممکن است نیاز شود، فاصله زمانی هر جلسه حداقل سه ماه باید باشد.

آیا هزینه تزریق چربی برای جلسات بعدی تزریق هم مانند جلسه اول خواهد بود؟

هزینه تزریق چربی در جلسه دوم بستگی به مقدار چربی مورد نیاز دارد. لازم به ذکر است که برخی از کلینیک‌ها امکان فریز و نگهداری چربیی که از بدن ساکشن شده است را دارند. در این صورت، برای جلسات بعدی نیازی به لیپوساکشن مجدد نخواهید داشت و هزینه آن از هزینه نهایی کاسته می‌شود.

چرا تزریق چربی در کلینیک‌های مختلف قیمت‌های متفاوتی دارد؟

ممکن است کلینیک‌های مختلف از تجهیزات مختلفی استفاده کنند. هرچه تجهیزات استفاده شده به روزتر باشند هزینه نهایی بیشتر خواهد بود. همچنین اعتبار و تجربه پزشک نیز بر این هزینه تاثیر زیادی دارد. پزشکان باتجربه و ماهر هزینه بیشتری برای تزریق چربی دریافت خواهند کرد.

آیا تزریق چربی پرهزینه است؟

عمل‌های زیبایی ارزان نیستند و هزینه اکثر آنها را بیمه پوشش نمی‌دهد. این امر می‌تواند هزینه‌ها را کمی سنگین کند، اما نتایج پایدار به راحتی هزینه‌های نسبتاً بالا را توجیه می‌کند.

آیا تزریق چربی درد دارد؟

درد جزئی است و بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. در برخی موارد ممکن است آرام‌بخش خوراکی دریافت کنید که باعث ایجاد آرامش بیشتر می‌شود. اما بعد از تزریق چربی ممکن است مقداری درد داشته باشید.

آیا پیوند چربی دائمی است؟

چربی تزریق شده همانند دیگر چربی‌های بدن عمل می‌کند، یعنی فعالیت‌های سریع روی آن تاثیر می‌گذارد. اما با این حال، تاثیرات آن برای مدت طولانی باقی خواهد ماند.

آیا تمام حجم اضافه شده از تزریق چربی باقی می‌ماند؟

خیر، مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌گردد. اما مقدار باقی مانده باید برای شما تا زمانی که چربی کافی از دست نداده و حجم کم نکرده باشید، کافی باشد.

آیا تزریق چربی جای زخم یا علامتی به جا می‌گذارد؟

تزریق چربی، حداقل در محل تزریق، علامتی به جا نمی‌گذارد. اما برش‌های کوچکی در ناحیه استخراج چربی به وجود می‌آید که به مرور زمان تا حدودی محو می‌شوند. اگر در مورد اسکارهای احتمالی نگران هستید، روش‌های زیبایی وجود دارند که می‌توانند در این مورد به شما کمک کنند.

آیا تزریق چربی فرایندی بی‌خطر است؟

بله. تزریق چربی یکی از بی‌خطرترین روش‌ها برای دست یابی به تاثیرات طولانی مدت در پوست است. ممکن است عوارض جانبی و مشکلات جزئی ایجاد گردند، اما در نهایت رفع می‌شوند. در موارد جدی، مزمن یا علائم اگر بدتر شدند، بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

مشاوره رایگان