یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

جوانسازی پوست با پی ار پی صورت (PRP)

ff1

با بالا رفتن سن ممکن است چین و چروک‌هایی در صورت پدیدار شوند. این چین و چروک‌ها خصوصاً در نواحی از صورت ایجاد می‌شوند که در هنگام گرفتن حالات مختلف به چهره (خنده و اخم و..) حرکت می‌کنند. خطوط عمودی خنده در کنار بینی اصلاً ظاهر خوشایندی ندارند و چین چروک‌های اطراف چشم نیز خبر از بالا رفتن سن شما می‌دهند.

علت بروز این چین چروک‌ها این است که پوست شما به تدریج قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و بافت‌های پشتیبان در زیر پوست تحلیل می‌روند که باعث می‌شود پوست صورت شل شده و صورت شما لاغر شود.

پلاسمای غنی از پروتئین یا PRP در واقع همان پلاسمای خون است که دارای غلظت بالایی از پلاکت‌ها است که فعال‌سازی می‌شود تا فاکتورهای رشد و سیتوکین را آزادسازی کند و در نتیجه روند بازسازی و ترمیم را در صورت آغاز کند. تزریقات پی آر پی پوست صورت موجب افزایش حجم و چاق شدن صورت می‌شود و از سوی دیگر فاکتورهای رشد موجود در آن به جوانسازی صورت از درون کمک می‌کند. فاکتورهای رشد موجب افزایش تشکیل کلاژن و همچنین تشکیل رگ‌های خونی جدیدی در صورت می‌شود که این به معنای داشتن پوستی شاداب‌تر و جوان‌تر است.

اگر پوست صورت شما دچار چین و چروک‌های سطحی و عمیق شده و آثار پیری به تدریج در آن درحال نمایان شدن است و شما قصد دارید به روشی طبیعی، ظاهر خود را به همان صورت شاداب و جوان گذشته بازگردانید، تزریق پی آر پی پوست صورت می‌تواند گزینه درمانی مناسبی برای شما باشد که نتایجی مؤثر و بلندمدت به دنبال دارد. متخصصین کلینیک زیبایی رازی بعد از ارزیابی وضعیت شما، ممکن است تزریق PRP را برای شما تجویز کنند. درمان با پی آر پی یکی از روش‌های نوین و متحولانه برای زیبایی صورت است که بسیار ایمن بوده و نتایج چشمگیری به دنبال دارد. این روش می‌تواند جایگزینی برای بسیاری از روش‌های زیبایی غیر جراحی دیگر باشد. برای آشنایی بیشتر با این روش درمانی می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹  –  ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹  تماس حاصل فرمایید.

uyt

چه مشکلاتی را می‌توان با تزریق پی آر پی برطرف کرد؟


از روش تزریق PRP می‌توان برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات زیبایی استفاده کرد، از جمله چین و چروک‌های صورت، خطوط دور لب و بینی، چروکهای دور چشم و افتادگی خفیف پوست زیر چشم و گونه‌ها. از روش پی آر پی پوست صورت می‌توان برای بهبود چروک‌های پشت دست و رفع شل شدگی پوست دست، پا، آرنج و زانوها استفاده کرد. تزریق پی آر پی را می‌توان در هر نقطه‌ای از بدن انجام داد.

بهترین متقاضیان مناسب برای پی آر پی پوست صورت


تزریق پی آر پی یک روش درمانی کم تهاجمی و ایمن است، بنابراین بسیاری از افرادی که نشانه‌های پیری در پوست صورت و بدن خود را تجربه می‌کنند، به این روش درمانی روی می‌آورند. وجود کم تهاجم بودن در تزریق پی آر پی، این روش را به یک گزینه مناسب برای افراد مسن تبدیل کرده است، زیرا زمان بهبودی پس از جراحی‌های لیفت صورت و ترمیم جراحی در این گروه از بیماران به طور معمول طولانی‌تر است. با این حال، باید به خاطر داشت که تزریق پی آر پی همچنین محدودیت‌های خاص خود را دارد و نمی‌تواند به طور کامل یک فرد مسن را به نظر جوانی ۲۵ ساله تغییر دهد.

مزایا


از آنجایی که در این روش از پروتئین و خون خود بیمار استفاده می‌شود، درمان بسیار ایمن است و کمترین عوارض جانبی ممکن را دارد. درمان با پی آر پی پوست صورت برای بیمارانی مناسب است که نمی‌خواهند تحت عمل جراحی قرار گیرند و مایل‌اند که صورت و پوست آن‌ها به تدریج بهبود پیدا کند و نتایج درمان آن‌ها کاملاً طبیعی باشد.

قبل از جلسه درمانی


طی اولین جلسه‌ی مراجعه‌ی شما به کلینیک، لازم است به پزشک متخصص توضیح دهید که چه انتظاری از نتایج درمان با پی آر پی دارید و می‌خواهید ظاهر شما چگونه باشد. پزشک متخصص با توجه به شرایط و خواسته‌های شما برایتان توضیح خواهد داد که شما چه انتظاراتی از نتایج درمان می‌توانید داشته باشید و این که چه مشکلات احتمالی می‌تواند برای شما وجود داشته باشد.
پزشک شرح‌حال شما را گوش داده و سوابق پزشکی شما را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که مانعی برای انجام این روش درمانی برای شما وجود ندارد. بعد از این مرحله از شما خواسته می‌شود که اطلاعات دقیق و جزئی مربوط به این روش را مطالعه کرده و سپس فرم رضایت‌نامه را امضا کنید.

چگونگی تزریق PRP


ff4

۱۰ تا ۲۰ دقیقه قبل از انجام درمان، پزشکتان در حدود ۱۰ تا ۲۰ میلی‌لیتر از خون شما را می‌گیرد. این کار دقیقه مانند دادن آزمایش خون انجام می‌شود. سپس این خون در داخل سانتریفیوژ قرار داده می‌شود تا چرخیده شود و پلاسمای غنی از پلاکت از گلبول‌های قرمز خون جدا شود.
سپس با استفاده از یک دستمال و ماده‌ی ضدعفونی، تمامی آرایش روی پوست پاک شده و پوست شما تمیز می‌شود. بسته به نظر پزشک و شرایط شما ممکن است در این مرحله یک سوزن بیحسی نیز در محل مورد نظر برای درمان تزریق شود. سپس پلاسمای غنی از پلاکت با استفاده از سوزن بسیار باریکی، در پوست تزریق می‌شود. این تزریقات در نواحی مختلف پوست انجام می‌شود تا کل ناحیه مورد نظر بهبود پیدا کند. بعد از تزریق پی آر پی، برای کاهش تورم، روی ناحیه مورد نظر کمپرس سرد قرار داده می‌شود. بعد از این مرحله شما می‌توانید کلینیک را ترک کنید و به کارهای روزمره خود ادامه دهید. کل جلسه‌ی درمانی شما در حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.
ممکن است چند هفته طول بکشد تا نهایتاً نتایج درمان با پی آر پی پوست صورت آشکار شوند اما با انجام دو الی سه جلسه‌ی درمانی دیگر می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج به‌دست‌آمده از PRP تا یک و نیم سال ماندگاری داشته باشند.

بعد از جلسه‌ی درمانی


بسیار مهم است که بعد از جلسه‌ی درمانی، توصیه‌های پزشک خود را انجام دهید. توصیه‌های بعد از درمان عبارتند از:

  • داروهای مسکن را طبق تجویز پزشک مصرف کنید تا درد و التهاب شما فروکش کند.
  • طبق دستور پزشک از کمپرس سرد برای کاهش تورم استفاده کنید.

اغلب بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از جلسه‌ی درمانی به کارهای روزمره خود ادامه دهند اما اگر در محل انجام درمان هرگونه درد یا حساسیت به لمس دارید لازم است در هنگام شست‌وشو و مراقبت از پوست خود، توجه بیشتری داشته باشید.

بهبودی


ff5

مدت‌زمان بهبودی بعد از درمان با پی آر پی پوست صورت بسیار کوتاه است و مانند مراجعه به آزمایشگاه برای دادن آزمایش خون است. با توجه به شرایط خاص بیمار و محل مورد نظر برای درمان، ممکن است در هنگام تزریق پی آر پی در پوست از ماده‌ی بیحسی استفاده شود. در برخی از بیماران نیز ممکن است به طور کلی نیازی به ماده‌ی بیحسی نباشد. این موضوع نشان می‌دهد که این درمان کاملاً کم تهاجمی و ایمن است و بیماران می‌توانند بعد از جلسه‌ی درمانی به کارهای روزمره خود ادامه دهند.

عوارض


تزریق پی آر پی پوست صورت عوارض جانبی بسیار کمی دارد. بلافاصله بعد از انجام تزریق ممکن است پوست کبود، متورم و قرمز شود. همچنین ممکن است محل تزریق پی آر پی به طور موقتی نسبت به لمس کردن حساس شود. تمامی این عوارض ظرف چند روز پس از درمان برطرف می‌شوند.

به چند جلسه‌ی درمانی نیاز دارم؟


برای رسیدن به نتایج ایده‌آل معمولاً ۳ تا ۴ جلسه‌ی درمانی با فواصل یک‌ماهه انجام می‌شود. در صورتی که مشکل پوستی بیمارش شدیدتر باشد و برای مثال جای زخم‌ها بزرگ‌تر یا چین و چروکهای صورت عمیق‌تر باشند، ممکن است تا ۸ جلسه‌ی درمانی انجام شود که این جلسات، ۴ تا ۸ هفته با هم فاصله دارند.

هزینه پی آر پی پوست صورت


شرایط پوست هر بیمار کاملاً خاص و متفاوت با بیمار دیگر است و بنابراین درمان هر بیمار نیز کاملاً مخصوص به خود است. پزشک شما طی جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه پوست شما را ارزیابی می‌کند و با توجه به خواسته‌های شما، برنامه‌ی درمانی مناسب را برای شما تدوین می‌کند. بر این اساس پزشک می‌تواند تخمینی از هزینه‌های درمان در اختیار شما بگذارد. عوامل دیگری که بر هزینه‌ی درمان شما مؤثرند عبارتند از دستمزد پزشک، مدت‌زمان سپری‌شده در کلینیک و نوع بیحسی مورد استفاده برای درمان.

مشاوره رایگان