یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

تزریق بوتاکس زیر چشم برای رفع خطوط و چین و چروک

تزریق بوتاکس زیر چشم برای رفع خطوط و چین و چروک

بوتاکس که معمولاً با نام بوتاکس زیبایی یا با نام پزشکی آن یعنی سم بوتولینوم نیز شناخته می شود، دارویی است که بعد از تزریق به عضله، انقباضات آن را ضعیف می کند و باعث می شود که چروک ها از بین بروند.

بوتاکس، یکی از محبوب ترین اعمال زیبایی است و سالیان سال است که به عنوان یک فرایند زیبایی مراقبت پوست برای کاهش چروک های صورت در نواحی بین ابروها، پیشانی، گردن، عضلات مضغ، دهان و چشم ها، استفاده می شود. بوتاکس چروک های پویا (چروک هایی که هنگام حرکت دادن عضوی به وجود می آید) را درمان می کند و این امر دلیلی است برای اینکه ناحیه ی چشم، محل مناسبی برای تزریق و درمان چروک باشد.

بوتاکس به میزان کم دور چشم ها تزریق می شود؛ معمولاً 9 واحد یا بیشتر برای دور هر چشم استفاده می شود خطوط دور چشم ها درمان شود. بوتاکس در هر جایی تزریق شود سه الی چهار ماه ماندگاری دارد و سپس باید با همین فاصله ی زمانی تکرار شود تا نتیجه حاصل شود. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا مزایای بوتاکس برای خطوط دور چشم را بیان با یکدیگر بررسی کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی تزریق بوتاکس زیر چشم، انواع خدمات ارائه شده در کلینیک پوست و مو رازی و یا برای رزرو نوبت در این مرکز، با شماره تلفن های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ و ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس حاصل فرمایید.

بوتاکس زیر چشم برای کاهش خطوط پنجه کلاغی


تزریق بوتاکس برای خطوط پنجه کلاغی و چروک های زیر چشم، یکی از محبوب ترین روش هاست. خطوط پنجه کلاغی چروک های بادبزنی شکل در گوشه ی بیرونی چشم هستند. متأسفانه، درمان این چروک ها در خانه دشوار است. بوتاکس زیبایی یکی از متداول ترین کاربردهای این محصول است. تزریق بوتاکس باعث ریلکس شدن عضلات دور چشم شما می شود، در نتیجه پوستتان صاف تر می شود و در هنگام خندیدن متوجه اثر آن خواهید شد.

بوتاکس زیبایی می تواند مستقیماً در نواحی اطراف خطوط پنجه کلاغی با سوزن های ظریف، تزریق شود. با این وجود، دکتر شما توصیه می کند که اول ناحیه ی مدنظر با بی حس کننده ی موضعی، مانند یخ، بی حس شود (حتی اگر تحمل بالایی داشته باشید). به محض بی حس شدن پوست اطراف چشم، پزشک تزریق را شروع می کند. درمان تنها چندین دقیقه زمان لازم دارد؛ زیرا خطوط پنجه کلاغی ناحیه ی کوچکی از صورت را در بر می گیرد.

ترکیب تزریق بوتاکس و درمان های دیگر شاید باعث ماندگارتر شدن آن شود. گاهی اوقات می توان از لیزر درمانی همراه با تزریق بوتاکس برای خطوط پنجه کلاغی استفاده کرد. بوتاکس، نسبت به سایر فرایند های زیبایی، برای درمان زمان کمتری لازم دارد. در نتیجه می توانید بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس به خانه بروید؛ مگر اینکه عوارض جانبی داشته باشید که نیاز به مراقبت داشته باشد.

 

 

آیا بوتاکس برای گودی زیر چشم مناسب است؟


بوتاکس تأثیری بر درمان گودی زیر چشم نخواهد داشت. اگر چشم هایتان ظاهراً فرو رفته اند، بهترین راه برای درمان آن تزریق فیلرهای هیالورونیک اسیدی مانند رستیلن و ژوویدرم در زیر چشمانتان است. فیلرهای هیالورونیک اسیدی این گودی های زیر چشم، که با افزایش سن و با کم شدن کلاژن و الاستین آشکارتر شده و باعث شل شدن این ناحیه می شود را درمان می کند.

با جایگزین کردن این کلاژن از دست رفته با فیلر، در زیر خط اشکی چشم، می توانید این حجم از دست رفته را جبران کنید و برآمدگی پدهای چربی را پنهان کنید. اگر بیرون زدگی چربی در زیر چشم مشخص تر است، پزشک بلفاروپلاستی را برای تخلیه ی چربی اضافی و برگرداندن ظاهر صاف ناحیه ی زیر چشم، توصیه خواهد کرد.

مشکلات دیگر زیر چشم که نمی توان با بوتاکس برطرف کرد عبارتند از:

 • تیرگی: با افزایش سن، در بسیاری از افراد در زیر چشم حلقه های تیره به وجود می آید. این مورد با افزایش سن امری عادی است. با افزایش سن، پوست شما نازک تر و تیره تر می شود. حلقه های تیره زیر چشم می توانند بنا به دلایل ژنتیکی زودتر نمایان شود. بوتاکس درمان مناسبی برای حلقه های تیره زیر چشم نیست.
 • پف چشم: با افزایش سن ممکن است کمی تورم در زیر چشم به وجود آید. این امر به دلیل ضعیف شدن عضلات نگهدارنده ی پلک ها می باشد. این امر می تواند باعث پف چشم و ایجاد کیسه های زیر چشم شود. بوتاکس به درمان پف چشم کمکی نمی کند؛ اما با صاف کردن پوست نواحی دیگر اطراف چشم، باعث می شود که این ناحیه جلب توجه نکرده و ظاهر چشم ها را نیز بهبود بخشد. اگر به دلیل از رفتن حجم، تیرگی دیده می شود، کاندیدای مناسبی برای فیلر پوستی زیر چشم هستید و نه بوتاکس.

چطور متوجه شویم که بوتاکس لازم داریم؟


تزریق بوتاکس زیر چشم برای رفع خطوط و چین و چروک

برای اینکه بدانید آیا بوتاکس برای شما مناسب است یا خیر، باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشید.
 • داشتن عضلات صورت سالم برای بوتاکس زیر چشم ضروری است. بوتاکس برای مراجعین جوانتر که عضلات نگهدارنده ی پلک خوبی دارند و افراد مسنی که ساختار کاسه ی چشم خوبی دارند، مناسب تر است.
 • باید سالم باشید و مشکلات عصبی و عضلانی یا مشکلات جدی دیگر، نداشته باشید.
 • این روش برای افراد بالای 60 سال که چروک های زیادی دارند یا افرادی که چشم ضعیف یا آسیب دیده دارند، توصیه نمی شود.
 • بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است. تأثیر بوتاکس بر جنین و کودکان شیرخوار مشخص نیست.

ماندگاری این درمان چقدر است؟


تزریق بوتاکس در زیر چشم معمولاً در اکثر بیماران، 3 الی 4 ماه ماندگار خواهد بود. پس از آن اگر بخواهید نتیجه باقی بماند، می توانید درمان را تکرار کنید.

 

 

عوارض جانبی بوتاکس


بوتاکس می تواند عوارض جانبی داشته باشد؛ از جمله:

 • کبودی و تورم در ناحیه ی تزریق
 • دانه های ریز
 • سردرد
 • گردن درد
 • حالت تهوع
 • ضعف عضلانی
 • چشم های خسته
 • از دست دادن بینایی یا تکلم

هزینه ی بوتاکس زیر چشم


هزینه ی بوتاکس زیر چشم

هزینه ی بوتاکس تایلند متفاوت خواهد بود. در هنگام درمان، هزینه ی درمان به میزان بوتاکس استفاده شده بستگی دارد. با این حال پزشکان مختلف، قیمت های متفاوتی برای میزان یکسانی از بوتاکس دارند. قبل از درخواست انجام بوتاکس صورت، هزینه ی تقریبی را از پزشکتان بپرسید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

سؤالات متداول بوتاکس زیر چشم


آیا بوتاکس می تواند پلک ها را بالا ببرد؟

در بعضی موارد، بوتاکس می تواند با بالا بردن ابروها افتادگی پلک را درمان کند؛ اما خیلی کم. بیماران باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند. بوتاکس می تواند جایگزین برای کسانی باشد که نمی خواهند جراحی کنند؛ اما این افراد باید انتظار نتایج کمتری نسبت به جراحی داشته باشند.

آیا استفاده از بوتاکس در اطراف چشم بی خطر است؟

تزریق بوتاکس برای اکثر افراد ایمن است. با این وجود هرگز نباید این کار را، به خصوص برای نواحی حساسی مانند دور چشم، در مکان هایی غیر از محل های معتبر انجام دهید. تزریق توسط یک پزشک باتجربه، برای اطیمنان از تزریق در محل درست و انجام درست فراین برای پیشگیری از عوارض جانبی، مهم است.

برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب چه مقدار بوتاکس لازم دارم؟

درمان بوتاکس برای اطراف چشم، با توجه به نواحی درمانی خاص و نتایج مورد نظر، به 12-24 واحد بوتاکس نیاز دارد. با این حال افراد مختلف ممکن است برای حاصل شدن نتیجه به مقداری کمتر یا بیشتر از این مقدار، نیاز داشته باشند. مردان به دلیل داشتن عضلات صورت بزرگتر، ممکن است برای رسیدن به اهداف زیبایی مد نظرشان، نسبت به زنان مقدار بیشتری بوتاکس نیاز داشته باشند.

مشاوره رایگان