یوسف آباد (تهران، میدان سلماس، ضلع شرقی میدان، پلاک 21، واحد 1 کلینیک پوست و مو رازی)

از بین بردن موهای زائد زیر بغل با لیزر؛مزایا،عوارض و هزینه

laserz

افراد از روش‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده می‌کنند اما بهترین راه برای رهایی از موهای زائد زیربغل استفاده از لیزر موهای زائد می‌باشد. این روش کم خطرترین، سریع‌ترین و بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل می‌باشد. با لیزر این ناحیه بعد از چند جلسه موهای زاید به صورت دائمی از بین خواهند رفت. همچنین لیزر تاثیر به سزایی بر تیرگی زیر بغل داشته و رنگ آن را روشن تر می‌کند. انجام لیزر هیچگونه احساس دردی در فرد ایجاد نکرده و معمولا زمان کمی صرف انجام لیزر می‌شود.

اگر دوست ندارید موهای زیر بغل را با تیغ، بند و یا اپیلاسیون از بین ببرید بد نیست روش لیزر موهای زیربغل را امتحان کنید. با این روش برای همیشه از شر مشکلاتی چون تراشیدگی پوست با تیغ، سوزش ناشی از خود تراش، از بین نرفتن کامل موها، رشد موهای زیر پوستی و فولیکول‌های زبر رها خواهید شد. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با معاینه پوست بیماران بهترین لیزر را برای از بین بردن همیشگی موهای زیر بغل ارائه خواهند داد. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت لیزر موهای زائد زیر بغل با لیزر می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ تماس بگیرید.

مزایا


لیزر تاثیر به‌سزایی در حذف موهای زائد زیر بغل دارد. مزایای استفاده از لیزر در از بین بردن موهای زائد شامل:

  • دقت: لیزرها به‌طور دقیق موهای تیره و زبر را مورد هدف قرار می‌دهند. از مزایای این روش این است که هیچ آسیبی به پوست اطراف ناحیه درمان وارد نمی‌شود.
  • سرعت: هر پالس لیزر با سرعت فوق‌العاده بالا در هر ثانیه به ناحیه درمان می‌تابد و در این زمان مقدار قابل ‌توجهی از موهای زیر بغل از بین می‌رود. لیزر قادر است در هر ثانیه قسمت اعظمی را درمان کند.
  • پیش‌بینی: تمام موهای زائد زیر بغل بیشتر بیماران بعد از ۳ تا ۷ جلسه درمان با لیزر تقریبا برای همیشه از بین می‌روند.
  • این روش در مقایسه با روش‌های دیگری چون اپیلاسیون، کندن مو با موچین، تیغ و الکترولیز سالم‌تر، موثرتر و دائمی‌تر است.
  • بدون برش و جراحی انجام می‌شود.

انواع لیزر


لیزر الکساندرایت

laserz1

جراحی جا انداختن بینی معمولاً در حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان می‌برد. در حین این عمل، بیمار تحت بیهوشی قرار دارد و بینی به شکل اصلی خود بازگردانده می‌شود. در این نوع جراحی، معمولاً شکافی درون یا بیرون بینی ایجاد نمی‌شود. هنگامی که استخوان بینی شکسته است، ممکن است غضروف داخلی بینی نیز خم شده باشد که در طول عمل جراحی باید آن را صاف کنند. به منظور حفظ شکل بینی پس از جراحی، از یک اسپلینت استفاده می‌شود که بر روی بینی قرار می‌گیرد. این اسپلینت معمولاً برای مدت ۷ تا ۱۰ روز روی بینی نگهداری می‌شود.

لیزر دایود

laserz2

سیستم و نحوه از بین بردن موهای زائد با لیزر دایود با لیزرهای دیگر متفاوت است. از آن جایی‌که لیزر دایود از تکنولوژی نیمه هادی ساخته شده است در نتیجه در مقایسه با سایر لیزرها سبک‌تر و قابل ‌حمل‌تر است. لیزر دایود با طول موج ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر کار می‌کند. قابل ذکر است که این طول موج با توجه به نیاز بیماران قابل تغییر است. با تغییر پارامترهایی مانند تغییر جریان اعمال شده به دایودها می‌توان طول موج را تغییر داد. سیستم حذف موهای زائد با لیزر دایود روی پوست‌های تیره  و موهای زبر و ضخیم تاثیر بهتری دارد.

 

 

متقاضی


افرادی که موهای آن‌ها تیره‌تر از رنگ پوستشان است گزینه مناسبی برای لیزر دایود هستند. در صورتی که رنگ مو و پوست شبیه هم باشد ممکن است کار لیزر را با مشکل مواجه کند. لیزر دایود برای افرادی که موهای خاکستری، موهای بور و نرم و زنانی که دارای مشکلات هورمونی مانند پلی کیستیک تخمدان هستند تاثیر درمانی خوبی ندارد.

رفع موهای زائد پوست‌های تیره معمولا با لیزرهایی چون لیزر ان دی یاگ که طول موج بلندی دارند بهتر انجام می‌شود. بنابراین  توصیه می‌شود بیمارانی که پوست تیره دارند برای رفع موهای زائد خود با روش سالم و بدون آثار سوختگی از لیزر ان دی یاگ استفاده کنند.

فرایند درمان


laserz3

قبل از لیزرباید موهای ناحیه درمان را با تیغ تراشید. بهتر است قد موها چند میلی‌متر بالای سطح پوست باشد. تجهیزات لیزر با رنگ، ضخامت و موقعیت مو و همچنین رنگ پوست بیمار تنظیم می‌شود. بسته به نوع لیزر و منبع نوری که در درمان استفاده می‌شود پوشیدن محافظ چشم مناسب برای پزشک و بیمار در حین درمان الزامی است.  برای جلوگیری از نفوذ لیزر به پوست بهتر است لایه‌های خارجی پوست با ژل و یا دستگاه خنک‌کننده محافظت شود.

در مرحله بعد پزشک پالس لیزر را به ناحیه زیر بغل تابانده و سپس برای  اطمینان از تنظیم و کنترل واکنش‌های منفی، ناحیه درمان را به ‌مدت چند دقیقه تحت کنترل قرار می‌دهد.

بعد از درمان


احساس ناراحتی و درد در طول درمان با لیزر امر طبیعی است اما این درد خفیف بوده و بیشتر بیماران آن را به‌راحتی تحمل می‌کنند. بنا به توصیه پزشکان استفاده از کیسه یخ، کرم و یا لوسیون‌های ضد التهابی و همچنین آب سرد تاثیر خوبی در تسکین درد دارد.

برخی از مراکز لیزر درمانی برای تسکین درد بیماران در طول لیزر قبل از درمان از کرم بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند. اگر بیمار از قبل پوست خود را با کرم بی‌حسی پوشانده دیگر نیازی به کرم مجدد نیست. نکته مهم دیگر در خصوص استفاده از کرم موضعی این است که هرگز نباید برای نواحی که بزرگ‌تر از دست هستند استفاده شوند. برخی سیستم‌های لیزری مجهز به دستگاه خنک‌کننده هستند تا درمان راحت‌تر صورت بگیرد. هرجلسه لیزر موهای زائد زیر بغل حدودا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

به‌مدت ۱ تا ۲ روز بعد از درمان با لیزر پوست ناحیه زیر بغل تحریک شده و مانند سوختگی ناشی از نور آفتاب خواهد شد. استفاده از کمپرس آب سرد و گرم مرطوب‌کننده موجب بهبود پوست زیر بغل می‌شود. بعد از گذشت ۱ ماه، موهای زیر بغل کم‌کم شروع به ریزش می‌کنند. برای پیشگیری از احتمال تغییر رنگ ناحیه درمان بهتر است به ‌مدت ۱ ماه زیر بغل خود را با کرم ضد‌آفتاب پوشاند و همچنین بعد از درمان برای جلوگیری از تحریک بهتر است ناحیه درمان را خشک و تمیز نگه‌ داشته و از مصرف صابون‌های زبر و برخی دئودورانت‌ها اجتناب کرد و تا زمانی‌که تحریک برطرف نشده به‌هیچ عنوان نباید  موهای زیر بغل را با تیغ تراشید.

نتیجه


laserz4

طبق تحقیقات به‌عمل آمده از بیماران، معمولا بعد از ۳ تا ۷ جلسه درمان رشد موهای زیربغل به میزان قابل ‌توجهی کمتر خواهد شد. در برخی از نواحی علاوه‌ بر این‌که میزان رشد موها کمتر می‌شود رنگ موها نیز روشن و بافت آن‌ها نرم‌تر می‌شوند. به‌منظور حفظ نتیجه حاصل از درمان بیشتر بیماران باید ۱ تا ۴ بار در طول سال برای معاینه به پزشک متخصص مراجعه کنند.

در صورتی که بیمار سابقه پریود نامنظم دارد، مبتلا به بیماری تخمدان پلی کیستیک است، موهای خاکستری یا سفید دارد و یا سابقه خانوادگی پرمویی دارد قطعا نیاز به جلسات درمانی بیشتری خواهد داشت.

 

 

عوارض جانبی


  • تاول: تاول از مواردی است که به ندرت بعد از لیزر پیش می‌آید اما افرادی که پوست تیره دارند بیشتر در معرض این خطر قرار دارند. از عوارض جانبی دیگر می‌توان به تورم، سرخی و زخم اشاره کرد. البته زخم‌های همیشگی و تغییر رنگ ناشی از لیزر مواردی هستند که خیلی کم پیش می‌آیند.
  • تحریک پوست: تحریک پوست یکی از عوارض جانبی خفیف ناشی از لیزر زیر بغل است. گرما و نور حاصل از لیزر ممکن است بعد از درمان موجب تحریک و سوزش پوست شود.
  • تغییرات رنگ‌دانه‌های پوست: در صورتی که لیزر به طرز صحیحی انجام نشود این امر خصوصا در افرادی که پوست تیره دارند ممکن است موجب تغییراتی در رنگ‌دانه‌های پوست شود. در پی تغییرات رنگ‌دانه‌ها پوست ممکن است تیره و یا روشن‌تر شود اما جای نگرانی ندارد چراکه این تغییرات معمولا موقت هستند و چند هفته و یا نهایت چند ماه بیشتر طول نمی‌کشند.
  • زخم: زخم زیر بغل نیز یکی از عوارض بسیار نادر لیزر موهای زائد زیر بغل است. زخم معمولا در پوست‌های تیره و زمانی که تنظیمات بالاتر از حد نیاز باشد رخ می دهد.

هزینه


هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل به عوامل متعددی از جمله اندازه محل درمان، زمان مورد نیاز برای درمان و تعداد جلسات درمان بستگی دارد.

مشاوره رایگان